WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Apel do p. Jurgiela zdziś:



Zastanawiam się, jak długo będą brnąć w to zakłamanie? Bo takich faktów nie da się pominąć. Szkoda, że PO ma taki kiepski PR (zrobiony przez PiS).
Wczoraj byłam na przedstawieniu w szkole u córki. Szkoła wiejska (nie ma co się oszukiwać) i padło pytanie w wywiadzie (dziewczynki zadawały pytania spontanicznie wybranym ludziom z widowni) "Proszę wymienić swoich 5 ulubionych polityków" Dziadek wymienia: "Kaczyński, Szydło, Duda, Macierewicz...." Witki mi opadły. Kolega koło mnie stojący (36 lat) oburzony "no co, ja też jestem za PiS".  🤔 Wierzcie mi, szok, szok, szok. Ale jak mówi moja księgowa na PiS głosowali rolnicy i rolnikom się teraz dostanie. Także poza moherami i rolnicy dali się omamić. Mam nadzieję, że nie na długo.
Titina wiem że to hieny które nigdy o Polsce nie myslaly  ...to było moje wzburzenie ...jednak w części są idiotami bo nie maja fachowców inaczej ludzie by przyjęli gdyby obojętnie na jakim polu starych zastąpili nowi ale FACHOWCY a oni nie maja fachowców ...nie maja dobrych ekenomistow wcale ...o to też chodzi a co do wsi a czego oczekuje są od prostych ludzi...czytałas kiedyś blog Półki która wyjechała na Izraela na alije ....wspomina tam jak idąc ulica widziała panią w kiosku czytająca książkę drobnych sklepikarza czytających książkę ...a u nas kto widział kioskarza z książka?? Dlatego lud polski jest ciemny i głupi nie myśli !logicznie nie zastanawia się łyka wszystko jak gęś kluski ...
A przede wszystkim nie czerpie z historii 🙁
Link do konferencji z wczoraj :
http://pulsmiasta.tv/artykul,zarzadzona-zostala-sekcja-zwlok-konferencja-w-sprawie-prerii,789
W komentarzach na facebook piszą że niektóre pytania zostały wycięte :
https://www.facebook.com/pulsmiastaTV-123668721038482/

[quote author=Murat-Gazon]
A tu jest odpowiedź.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=825548110906465&id=358283820966232
[/quote]
Pan Scott bezbłędnie i bardzo grzecznie wypunktował stawiane mu "zarzuty". Niestety odwołania do tradycji, historii, patriotyzmu i honoru na niewiele się zdadzą.

[quote author=agulaj79]
Zastanawiam się, jak długo będą brnąć w to zakłamanie? Bo takich faktów nie da się pominąć. Szkoda, że PO ma taki kiepski PR (zrobiony przez PiS)....[/quote]
Będą brnąć do ostatniego niesprzedanego konia w boksie Janowa i Michałowa. Ponieważ większość hodowców za granicą milczy, więc zapewne czekają na możliwość wykupienia najlepszych koni. Polscy prywatni hodowcy licza na to że po osłabieniu Państwowej Hodowli będą mieli otwarty rynek i kupcy zaczną rozchwytywać ich konie. Pośrednicy w handlu końmi po prostu czekają na zrobienie dobrego interesu. Natomiast inteligenci z pisu zostali omamieni mitycznymi nadużyciami, oni naprawdę w to wierzą i do końca będą święcie wierzyć w ich racje. Mam paru znajomych w kręgach kościelnych i wiem że ten materiał jest nie do ruszenia.
Kręgi kościelne też się sypia oni cicho siedzą bo ...jest tak mało księży (kleryków) że sięgają po emerytów oraz karnie zesłanych za nieetyczne czyny bo nie ma kto pracować ...w mojej parafii od klki mięs żadnego wikariusza nie ma bo...nie ma ...w sąsiedniej ksiądz który uwiódł żonę dostał posadę bo...nie było innego...jest dramat w seminariach ...nie ma studentów 🙂 zostają sami purpuraci 🙂 poza tym znowu sięgnęła do judaizmu tam rabin to osoba wykształcona reprezentująca poziom na tyle by pomagać ludziom w sprawach również ekonomicznych np.a u nas ksiądz poecie androny bez ladui składu na mszy ..ręce opadają ....
ktoś popróbował scharakteryzować głównych "bohaterów" tej historii

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=996964270341154&id=982264911811090&substory_index=0
maniak75 Kościół się sypie ale organizacje kościelne mają się całkiem dobrze. Można tam uslyszeć bardzo ciekawe rzeczy, włącznie z propozycją egzorcyzmowania poszczególnych koni.


Ten wpis mnie osłabił chociaż przyznam że się spodziewałam po władzach Janowa takiego podejścia do sprawy :
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1046118522096444&id=982264911811090
[quote author=SinSoda]
Ten wpis mnie osłabił chociaż przyznam że się spodziewałam po władzach Janowa takiego podejścia do sprawy :
[/quote]

Każdy totalitaryzm zaczyna się od strachu w rzeczach drobnych. Janów to taka Polska w miniaturze. Warto obserwować, jak to się będzie toczyć.
m.indira   508... kucyków
19 marca 2016 12:05
Słuchając tej konferencji można się zastanawiać ale o co ten szum z b. Prezesami skoro tak wspaniale ma wyglądać przyszłość konia arabskiego w Polsce...
To wykracza już poza granice absurdu :
"Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie ws. padłej klaczy Prerii w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Sprawa ta została dołączona do śledztwa dotyczącego niegospodarności poprzednich władz stadniny."


zgadzam się..... tam jest 400 koni! statystycznie rzecz biorąc większość koni na świecie umiera prędzej czy później w wyniku dolegliwości ze strony układu pokarmowego.... oskarżanie kogokolwiek o to jest bzdurą! jedyne co, to mógłby na to wpłynąć system karmienia lub jakość pasz - a że nie padło  20 koni, tylko dwa i to w odstępie kilku m-cy, to nie ma o tym mowy. przy 400 koniach umiera co najmniej kilka każdego roku - i dalej statystycznie - co najmniej połowa z tych śmierci powinna być spowodowana kolką
A ja się zastanawiam, czy to jednak nie jest podejrzane, że nagle po aferze z Pianissimą, w tak krótkim czasie pada druga klacz. Przecież stały tam długo, prawda? I tak nagle jedna po drugiej? Oczywiście nie posądzam o nic dawnych rządzących !! (gdyby ktoś tak o mnie pomyślał, to od razu dementuję!) Ale nie mogę przestać się zastanawiać "co jest?" Czemu tak szybko jedna po drugiej? Że jedna, ok- przypadek. Jak to u koni. Nie trzeba mi nic tłumaczyć. Ale zaraz za miesiąc inna?



kolka to najczęstsza przyczyna śmierci koni wedle statystyk. a tam jest ich 400! w dwóch znajomych stajniach na 20-25 koni co najmniej kilka razy w roku któryś z koni ma kolkę - w większości nieoperacyjną i kończy się wizytą weterynarza, ale jak jest 400, to co najmniej kilka rocznie umiera, z czego co najmniej połowa powinna na kolki
Statystycznie na 100 koni w ciągu jednego roku trafia się od 4 do 5 przypadków kolki. Niektóre dane mówią nawet o 20. Co dziesiąta kończy się śmiercią.
tu niezły film informacyjny o kolkach:


długi i po ang, mniej więcej od 10 minuty są podawane niektóre statystyki dotyczące kolek, pokrótce:
- w usa to najczęstsza przyczyna śmierci koni, w uk jedna z 3, ogólnie przyjmuje się, że ok. 25% koni umiera od kolki
- średnio na 100 koni rocznie zapada na kolkę ok. 6 (w badaniach zwykle 4-10 koni, z pojedynczymi terenami, gdzie jest to do 25/100koni)
- częściej występują kolki w sezonie wiosennym i jesiennym (różnice w składzie trawy - przez niektórych wiązane z zawartością cukrów w tychże, co wedle ostatnich badań będzie też analogiczne dla koni po ochwacie, z EMS lub chorobą Chushinga)
- mniej więcej 1 na 20 koni kolkujących wymaga operacji, którą przeżywa 3/4 (pooperacyjne komplikacje uśmiercają ok. 10% z koni, które przeżyły)

(w 21 minucie filmu jest też wykres mniej więcej obrazujący zachorowalność i przeżywalność)
Statystycznie na 100 koni w ciągu jednego roku trafia się od 4 do 5 przypadków kolki. Co dziesiąta kończy się śmiercią.

zgadza się, własnie też sprawdziłam dokładniej, dzięki za poprawkę
Z mojego doświadczenia - najczęściej trafiają się przy dużych skokach ciśnienia.
swoją drogą - jak sam w konferencji mówi, pan Leniewicz-Jaworski - właściciel konia został po raz pierwszy powiadomiony o całej sytuacji, kiedy klacz była w klinice na stole operacyjnym - nie do pojęcia! to, że klacz była dzierżawiona przez Janów nijak nie zmienia faktu, że właściciel powinien być natychmiast informowany o wszelkich chorobach i urazach! jak to jest możliwe, że czekali ok. 3-4 godzin (gdzieś były podawane godziny, że zaczęła kolkować ok. 1 w nocy, potem badanie w stadninie, a wieźli na Służewiec niecałe 3h), zanim ktoś próbował się kontaktować ze stajnią pani Watts?!
fortuna Kolka się zaczęła chyba ok 21😲0, po 24😲0 byli w Warszawie w szpitalu. Dla mnie każde tłumaczenia Jaworskiego będą niezbyt przekonywujące, jak dostał telefon ze coś się dzieje w stajni to już powinien informować właścicieli.

To ciekawe . 😲 Bo dr. Samsel wymaga zgody właściciela na piśmie lub drogą mailową do podnęcia czynności operacyjnych  😲
rzeczywiście, coś mi się dziśplącze wszystko - ok. 21 zauważono objawy kolki

hmm, w konferencji Pan Kucharczyk mówił, że oni [weterynarze] musieli podjąć decyzję o dośpieniu

Pan Jaworski: "właścicielka (...) klaczy Preria była informowana od momentu, gdy klacz była w drodze do kliniki. pierwszy telefon wykonałem do managerki stadniny około godziny pierwszej. klacz już była na stole operacyjnym (...)" i tu, że nie mógł się dodzwonić, a umowa była źle napisana, bo bez danych kontaktowych właścicieli.
ciekawe jakimi środkami komunikacji informował wcześniej, kiedy klacz była w drodze na Służewiec, skoro dzwonił o godzinie pierwszej

reklamówki PZHK obu stadnin - szkoda, że już częściowo nieaktualne

Pierwszy telefon o godzinie 1😲0, no fantastyczny z niego zarządca 🙄 Pewnie było wiadomo że klacz nie przeżyje. Wystarczyło żeby zadzwonił do Treli i właścicielka byłaby powiadomiona, nie sądzę żeby pan Marek robił jakieś problemy w końcu chodziło o Prerię.
Te inne środki komunikacji to zgaduję - maile wysyłane na oficjalny adres stadniny.....
Stadnina w takich przypadkach powinna być na sztywnym łączu z właścicielem. Wszelkie decyzje należą tylko do niego. Zanim zapakowano konia już ktoś powinien się z nimi kontaktować. Powinien mieć całkowity obraz sytuacji i na bieżąco podejmować decyzję w oparciu o konsultację z lekarzem prowadzącym. 😤
Ale ogolnie jaki ten chlopak tam jest przestraszony i zamotany 😀
dempsey   fiat voluntas Tua
20 marca 2016 08:27
Gdyby nie to, że to dotyczy śmierci zwierzaka, to można by doprawdy stwierdzić: Ktoś szybko dostał rachunek za swoją beztroskę i zadufanie.
Z mojego doświadczenia - najczęściej trafiają się przy dużych skokach ciśnienia.


Prawda, moje obserwacje również to potwierdzają .
Ale ogolnie jaki ten chlopak tam jest przestraszony i zamotany 😀


I słusznie ma za swoje - oszust jakich mało.
Sprawdzona informacja ze szkoły, do której chodził, Technikum Hodowli Koni w Janowie Podlaskim - Mateusz Jaworski (bo tak się naprawdę nazywa, to drugie nazwisko dodali mu teraz chyba po to żeby poważniej brzmiało) nie skończył tej szkoły i NIE MA NAWET TYTUŁU TECHNIKA maturę zrobił w Zespole Szkół Alternatywnych w Kłodzku..

Do tego te kłamstwa w jego CV na stronie ANR.. p. Lacina z ECAHO już prostował. A teraz jeszcze Johanna Ullström z Arctic Tern Training Center (Belgia), u której Mateusz Jaworski vel obecny Mateusz Leniewicz-Jaworski miał rzekomo zajmować się programem rozwoju jej ośrodka... a był stajennym i pomocnikiem na pokazach koni, w najniższej komisji dyscyplinarnej, czyli takim panem porządkowym   🙇
http://in-the-focus.com/en/2016/03/news-from-janow-podlaski-stud/
Ale oni beda korzystac z jego znajomosci 😀 i wiedzy 😀 hahahahahahhahahhahaha
Jestem szczęśliwą posiadaczką bana na PA  😅  co napisałam prawdę to moje  🏇
Ale zaczynają dziać się dziwne rzeczy, bardzo dziwne. Chyba zaczynają się bardzo bać bo atakują ludzi za granicą i co najlepsze ktoś musi tym sterować ( o przytoczonych faktach o Morionie panowie z ANR na pewno nie mają pojęcia). I tak, jak w przypadku Mateuszka-kłamczuszka nie przeszkadza nikomu ani sfałszowane CV ani fakt handlowania końmi tak nagle wszędzie tropi się handlarzy i pośredników  🤔wirek:
Spróbuję umieścić linki:
www.facebook.com/hilke.debruycker/posts/10156726849335437
Drugiego linku jakoś nie umiem umieścić, więc napiszę. To tweet Piotra Nisztora o treści: "Pewna Belgijka za kase katarskich szejków rozkręciła spirale czarnego PR-u przeciwko zmianom w stadninach, bo krociowy interes sie uciąłł??" (starałam się zachować pisownię)
To jakiś Matrix, choroba, wszędzie widzą wrogów...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się