AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Nie, zglasza cie AZS i oni wieda jak to zrobic, zapytaja o imie konie itp i tyle.
Chyba ze pytasz nas czy napisac do AZS, to tak.. napisz...
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2016 17:00
Pojawił się w końcu oficjalny komunikat w sprawie AMP-ów.
Padło na Gajewniki.

Regulamin wygląda nieco inaczej niż regulaminy lat poprzednich... I mam mały problem w interpretacji.

"Skoki  i  ujeżdżenie:   amator    startują  zawodnicy  bez  uprawnień  bądź  z  uprawnieniami  III lub  II  stopnia  jeśli  zawodnik  nie  posiada  licencji  krajowej  PZJ  na  rok 2016. "

Ke pasa?  🤔 czyli co, jak ktoś jeździ np. ujezdżenie ogólnopolskie i ma licencję krajową w związku z tym (co oczywiste) - to musi jechać też skoki profi (choć jeździ na poziomie L np.),  bo licencja krajowa jest jedna dla zawodnika i nie jest dzielona na licencję w skokach i licencję w ujeżdżeniu?...
wydaje mi się że to dotyczy ludzi z II

Czyli jeśli ja w tym roku nie wykupiłam licencji to sobie mogę pojechać amator skoki?  🤔
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2016 17:17
No porąbane to jakieś...nie wiem jak to interpretować....

Sytuacja dość jasno wygląda dla osób, które jeżdżą ogólnopolskie tylko w skokach i chcą jechać na AMPach ujeżdżenie amator - mogą mimo licencji ogólnopolskiej, jeśli tylko nie mają licencji III zrobionej w ujeżdżeniu (bo jest o tym wzmianka w regulaminie - że profi uj mogą jechać tylko tacy). Dość jasne.
Ale jak to wygląda w drugą stronę?
Mam klubową koleżankę, która ma licencję krajową na ten rok, ponieważ jeździ na poważnie ujeżdżenie. Ma licencję II w ujeżdżeniu i III w skokach zrobioną parę lat temu. Nie jeździła skoków wyżej jak L, może z kilka razy w zeszłym roku P. I co, nie może jechać skoków amator z uwagi na licencję krajową? Przecież to eliminuje połowę ludzi ze startów w dwóch konkurencjach, bo mało będzie takich co i skoki i uj profi pojadą....
­ amator ­ startują zawodnicy bez uprawnień bądź z uprawnieniami III
lub II stopnia jeśli zawodnik nie posiada licencji krajowej PZJ na rok
2016.


wydaje mi się że ty chodzi że jeśli masz II to nie mozesz mieć licencji na rok 2016. Niby jest to fajna opcja, ale z drugiej strony jest też śmiesznie, bo ja mogę pojechać w takim przypadku i skoki i ujeżdżenie amator. A mogę ujeżdżenie amator i skoki profi jeśli tylko wykonam do maja przelew za licencje.

Ale to trzeba zadecydowanie zweryfikować zeby była jasnosć.
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2016 17:30
To by było dość logiczne... Jak na tak nielogicznie skonstruowane zdanie. Nie mogli od myślników?  😵

I faktycznie dość nie fair w stosunku do amatorów, jeśli będą razem z nimi startować N,C-klasowcy tylko z powodu braku licencji. Choć mam nadzieję, że takich nie będzie,  bo jednak jak ktoś bawi się w to poważniej to już coś tam startował w tym sezonie.

O rany. Co za cyrk. I co roku taki sam...Jak nie większy.
darolga, haha no racja, tylko widzisz, ja się w to raczej mocno bawię, nie miałam ani czasu ani kasy na starty i tej licencji do tej pory nie mam, ostatni start miałam jakoś w styczniu, ale jechałam N/C. I teraz jeśli mogę powalczyć o stypendium, to szczerze wolę pojechać amator. Zresztą jeśli do maja nie opłace licencji to nie mogę nawet poejchać wyżej.
Tylko to takie... nie fair w stosunku do amatorów. Bo np. osobiście nie mam żadnych szans powalczyć z osobami, które jeżdżą na poziomie N/C i zastanawiam się, czy w ogóle jechać w takim razie, bo nie ukrywam, też o stypendium chciałam powalczyć. Rozumiem Cię w pełni xxagaxx, że pojedziesz amatora, tylko po prostu kompletnie to nie przemyślane ze strony organizatora. Mało już bałaganu i wątpliwości jeśli chodzi o "amator czy profi", że trzeba to było bardziej nagmatwać? 😵

darolga, - podlinkujesz proszę komunikat, bo nie mogę się dogadać z wyszukiwarką? :kwiatek:
A jak wygląda czworobok i rozprężalnia w Gajewnikach? Żółty kopny piach?
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2016 18:05
xxagaxx - o nie, niszczysz mi marzenia  😁 żartuję, w pełni rozumiem Twoją decyzję w takiej sytuacji.

keirashara - proszę  :kwiatek:

http://www.ampy.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=25&Itemid=244

Strasznie namieszali, co?

Olson - o ile pamiętam to kwarc, MPMK były tam 2 lata temu bodajże i na pewno było biało. Ale...to było kiedyś, więc może teraz i jest żółto i kopno...Jak na połowie polskich niegdyś kwarcowych parkurów  😁
Nie wiem tylko co mają na hali - a część konkursów ujeżdżenia amator będzie na niej rozgrywana, co mnie akurat interesuje.
darolga, - brawo ja, byłam na tej stronie i nie widziałam 😂 Dzięki! Masakrycznie mieszają, ktoś chyba miał chęci dobre, a wyszło jak wyszło...
Olson, - po zdjęciach hala też wygląda na kwarc, ale ręki sobie uciąć nie dam.
W Gajewnikach rozprężalnia i parkur ma kwarc, hala chyba zwykły piach (albo bardzo brudny kwarc) ale wszędzie podłoże bardzo przyzwoite 🙂 na pewno nie jest żółto i kopno
darolga, keirashara, ale w amatorach to trochę fart i dobry koń. Wiele osób jeździ tzw "piecem" i wierzcie mi, ciężko ich przegonić. Pamiętam jak 2 lata temu startowałam, to tam ludzie naprawdę się nie szczypali. Dzidka od 1 do ostatniej przeszkody. I wszystko się rozchodziło o to jak dokładnie koń skakał.

Tylko pamiętajcie że każdy kij ma dwa końce. Ja mam startować z ludźmi co na zawodach są średnio co 2 weekend i mają przynajmniej dwa konie pod tyłkiem? Też mi się nie uśmiecha. Ale u mnie wszystko będzie zależało co powie uczelnia. Jak za dobre miejsca na AMPach nie dają stypendiów to nie wiem czy się w ogóle wybiorę, ewentualnie z 1 koniem dla towarzystwa, bo nie powiem, rok temu ekipa była zacna 😉
darolga   L'amore è cieco
30 marca 2016 19:38
keirashara - chcieli uniknąć corocznych wątpliwości w stylu "ale tu chodzi o licencję czy klasę sportową?" i te de, ale zabrakło umiejętności konstruowania zdań po polsku  😉

xxagaxx - spoko, ja to w pełni rozumiem, sama absolutnie na nic nie liczę i jadę dla funu, bo Ślepy to nie koń do jeżdżenia na pałę, co jest normą w amatorach ;-) za trudny i za ambitny jest na taki system, a ja za cienka na takie połączenie, ale zawsze to jakieś zawody do puli doświadczeń, okazja do poznania ludzi i alkoholizacji w zacnym gronie  😎  ja to traktuję całkowicie jako fajne normalne zawody z fajną ekipą :-)

Z ciekawości czytam ten komunikat i nie wydaje Wam się, że kwestia wykupienia licencji dotyczy też osóļ z III? ZObaczcie co pisze w profi:
­ profi ­ startują zawodnicy z uprawnieniami co najmniej III stopnia oraz ważną licencją krajową PZJ na rok 2016.

Coyly wychodzi na to, że jeśli ma się III uprawnienia i wykupiona licencję na 2016 to już się jest profi? A jeśli nie ma się wykupionej licencji to nawet z II jest się amatorem🙂

Magdzior, hmm aż mi się wierzyć nie chce, bo to by było mega nie fair. Zawsze jak III liczyła się do profi to finał był 125.
Ja nie wiem, w zeszłym roku wymyślili na prawdę dobry podział i większości się podobał, a teraz znowu cyrk.
Zorilla, dokładnie, ale dla mnie i tak największym plusem jest lokalizacja. Mam nadzieję ze też ludzie będą bardziej tacy jak w drzonkowie niż we Wrocku. Z takim chamstwem jak tam to się dawno nie spotkałam.
Co rook takie same rozkminy są na ten temat profi/amator aż sie dziwię, ze nie mogą tego jakoś po ludzku jasno napisać.

A tak przy okazji to nie orientujecie się czy Facimiech w tym roku robi jakieś akademickie wkkw przy okazji któ®ychś zawodów?
Rejestrować się w tym roku nie zamierzam ale pojechałoby się coś i tak myślę.
Ja tam Partynice baaardzo lubie 🙂
Przecież to nie ma sensu.
Mamy wykupioną licencję ogólnopolską w systemie mam wpisane A(II) skoków nie mam wpisanych mimo że zrobiłam kiedyś licencje to mogę jechać amatorów w skokach czy nie?
xxagaxx, - ja akurat jadę ujeżdżenie, o skokach się nie wypowiem - nie byłam, nie wiem 😉 Patrze raczej przez pryzmat porówanania konia zrobionego ujeżdżeniowo na C, a na P, czy umiejętności zawodników z tych poziomów, bo to przecież jest przepaść. Wydaje mi się, że w skokach dysproporcje są jednak mniejsze nieco. I jak pisałam, totalnie się Ci nie dziwię, że jak byś jechała po stypendium to w konkursie, gdzie masz większe szanse, przecież to zrozumiałe 🙂 Po prostu sama po cichu liczyłam na w miarę niezły wynik, bo wtedy jak nie stypa, to AZS za rok mi się dorzuci coś do AMP, bo w tym jadę na swój koszt, jak zbierze się więcej osób z wyższego poziomu to raczej nie ma co na to liczyć.

Lokalizacja też mi nie w ząb za bardzo, do Drzonków mam rzut ziemniakiem od siebie, Wrocek też niedaleko, a Gajewniki to jednak kawałek drogi jest, ale cóż, co ma być to będzie 😉

I trochę mnie to dziwi... nie idzie jednego, wyraźnego, dobrze opisanego systemu podziału zrobić? Tak żeby rzeczywiście nie było problemów co kto może jechać i żeby to sensownie było? Zeszłoroczny system chyba bardziej ogarnięty jednak był.
darolga   L'amore è cieco
31 marca 2016 10:30
Magdzior - nad tym się właśnie zastanawiałam i stąd moje wątpliwości... Ale interpretacja xxagaxx wydaje się bardziej prawdopodobna.


Cały problem w tym, że ten zapis można rozumieć dwojako - kwestia interpretacji niejasno zapisanego zdania, czyli "co autor miał na myśli" i czy "lub" miało dzielić czy łączyć wyrażenie...:

1) Amatora mogą jechać:
- osoby bez uprawnień
- osoby z uprawnieniami III
- osoby z uprawnieniami II pod warunkiem braku aktualnej licencji krajowej na 2016

2) Amatora mogą jechać:
- osoby bez uprawnień
- osoby z uprawnieniami III pod warunkiem braku aktualnej licencji krajowej na 2016
- osoby z uprawnieniami II pod warunkiem braku aktualnej licencji krajowej na 2016


Dzwoniłam do Pani podanej w regulaminie jako osoba kontaktowa do spraw sportowych...ale ona nie ma pojęcia o tym totalnie i powołuje się na Artemora bez racjonalnej argumentacji...  🤔
darolga, haha to kto tam to ogarnia? :P
Aha, czyli jak mam II w uj. ale startuję tylko regionalnie i mam licencję WZJ to mogę jechać tylko amatorów? bez sensu, niesprawiedliwie wobec innych no i skoro nie mogłam przez 3 poprzednie lata startować w AMPach, bo już nie mogłam jechać amatorów, a na profi nie byłam ja ani koń gotowa, a teraz już jestem gotowa, a nagle nie mogę, to nie wiem, czy mi się chce w to bawić...
darolga   L'amore è cieco
31 marca 2016 16:16
xxagaxx - ogarniają tak jak konstruują regulaminy  😁
Ten zapis o licencji obowiązuje jedynie tą licencję ogólnopolską? Jak sobie wykupię regionalną to nadal mogę jechać amatorów?
Sama bym się chętnie dowiedziała jak jest na 100%, ale ja nie wiem do kogo te pytania kierować  :P
To jest chore. Nie mogą zrobić jednego regulaminu a nie co roku zmieniają?
Teraz nie wiem czy mogę spokojnie wykupować licencję czy nie a muszę to zrobić jeszcze w tym tygodniu.  😵
Ja bym chciała się zgłosić, a nie wiem nawet na co :P i nie tylko ja mam taki problem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się