Styl western (dawniej kącik)

Dla zainteresowanych. Szczegóły i kontakt w linku http://westernhobby.pl/w-kwietniu-guy-robertson-ponownie-w-polsce/ .
Livia   ...z innego świata
31 marca 2016 09:49
Ależ tu cicho ostatnio! Co u was słychać? Trenujecie? 🙂

U nas pierwsze zawody w drugiej połowie maja. Już się stresuję, bo z drągami jest nam dość nie po drodze... ale może jakoś się wyrobimy do tego czasu 🙂
Piszę, bo może umknęła niektórym wiadomość o zmianie prawa w USA (obowiązuje od 13 lutego tego roku), które odbić się może na nas także. Otóż producenci niektórych urządzeń np. kopiarek 3D, kamer, gps i uwaga SIODEŁ!!!( przystąpiły do tego m.in. firmy BillyCook i CircleY)  wprowadzili zasady odpłatności za używanie sprzętu komercyjne. Co to oznacza? To znaczy, że jeżeli startujesz amatorsko, nie musisz robić nic, natomiast jeżeli zawodowo, to musisz opłacić tzw. licencję PRO. Opłata jest jednorazowa i zależna od danego sprzętu/urządzenia. Na siodła wynosi 4,5% wartości, przy czym przypisana jest do siodła, nie do opłacającego.  Jeżeli jeździsz na pożyczonym siodle kogoś z zawodników pro, nie musisz robić dodatkowych opłat.
Dzisiaj byłam u koni, pogoda cud malina, ale zawsze musi być "coś".  To coś to muchy, muszki i inne latające szkodniki  😤
Już atakują konie. dlatego wolę temperatury około 15-20 stopni niż wyższe.
Musze sie pochwalic, bo rozsadza mnie. Dzis pod okiem znajomej, ktora jezdzi dressage, wsiadlam na Jerrego, naszego rudzielca.

I okazalo sie, ze kiedy poproszony jest o przyspieszenie, zaczyna poruszac sie pace, stepping pace a potem fox trotem! 😍
Foxtrot to bardzo wygodny chod (front idzie stepa gdy tyl klusuje), gdzie jezdziec lekko porusza sie tylko w gore i w dol, gdy grzbiet konia sprezynuje pod nim. Chyba nawet wygodniejszy niz running walk Babe!
https://en.wikipedia.org/wiki/Ambling_gait#Fox_trot

Tu jest przyklad roznych chodow fox trottera, foxtrot zaczyna sie ok 2:40




A jestem szczesliwa bo nie moge jezdzic na normalnych, klusujacych koniach. Ich klus powoduje bol stawu biodrowego i trzy dni w lozku na prochach. Po drugie, foxtrot jak i inne wielochody, sa wydajne i konie moga utrzymywac je godzinami bez wysilku, wiec sa wymarzonymi konmi do terenu. No i po trzecie, bedzie mogl utrzymac szybkosc za Babe 🏇
Livia   ...z innego świata
04 kwietnia 2016 09:33
TomC, mam nadzieję, że to tylko prima aprilis był? 🙂

Mosewa, u was już się muchy zaczynają? U nas jeszcze spokojnie, ale dziś mają być 22 stopnie 🙂

Planta, super, gratulacje! Fajnie, że Jerry ma takie przyjemne chody. Dla mnie te wszystkie rodzaje "dodatkowe" są nadal tajemnicą, ale wierzę, że kiedyś je ogarnę 🙂

U nas tak pięknie, że chwilowo wolę się szlajać po lesie niż ćwiczyć. Ale w środę instruktorka mnie znów weźmie w obroty 🙂
Livia u nas muchy te paskudny  już zaczynaja męczyć konie niestety 👿
PLanto to moze wałach ( piękny zreszta) będzie Twoim koniem pod siodło??? Jak wygodnie Ci sie na nim jeździ i do tego jest posłuszny??  🏇
Livia , ja dalej wrócę do butów i Kramera. Bardzo mi się podobają te konkretne i zapragnęłam je mieć  😁 Zwłaszcza, że szukam czegoś nieskórzanego.
Alee... normalnie do Pl przesyłają? Mój niemiecki beznadziejny, angielski jeszcze lepszy i słabo mi idzie tłumaczenie ich strony dlatego pytam  :kwiatek: .
Livio-nie bez powodu konie gaited/wielochodzce sa nazywane kadillakami drog. Bo niosa bardzo miekko, wlasnie jak zawieszenie kadillaka  🤣. Mowi sie tez, ze jesli wsiadziesz na jednego, nastepnego dnia kupisz wlasnego i to jest prawda. Ludzie, ktorzy zaczelijezdzic na takich koniach nie chca wrocic do koni "normalnych".

Dla mnie to byla duza niespodzianka, bo wczesniej gdy wsiadalam na niego, robilismy tylko stepa, bo nie mialam bezpiecznego ograniczonego miejsca, gdzie moglabym wyprobowac szybsze chody, a po Babe troche sie obawiam nieprzewidywalnych koni, ktore moga poniesc.

Mosewo-na pewno bede na nim jezdzic, szczegolnie ze Babe juz tylko trzy miesiace ma do porodu, a potem zrebak. Chce popracowac nad Jerrym i jego potrzeba towarzystwa, zebym mogla zabierac go samego na wycieczki. W ta niedziele planujemy pojezdzic na ogrodzonym pastwisku ze znajoma, na obu koniach. Dawka ruchu pod siodlem im nie zaszkodzi  🤣

U nas muchy tez sie zaczynaja, ale nie na tyle, zeby zakladac siatki lub pryskac. Mam jednak wszystko w pogotowiu  😉
ontaria bez problemu wysyłają do PL. Sama zamawiałam. Jeśli koszty dostawy Cię nie przerażają to nie masz się czego bać.
Dzięki  :kwiatek:
Właśnie wspólnie z translatorem udało nam się dostać do cen. No powiem tak - euforii nie wywołują, ale myślałam, że będzie gorzej.
Livia   ...z innego świata
05 kwietnia 2016 17:36
ontaria, no niestety, w Niemczech nie ma tanich końskich rzeczy 😉 Ale do Polski spokojnie wysyłają, no i te ceny nie są aż tak niedostępne - wystarczy wejść w którykolwiek dział i są przy rzeczach.

Planta, może kiedyś będzie mi dane usiąść na takim koniu 😜 Póki co mój też ma "specjalnego" kłusa - da się go z ledwością wysiedzieć 😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 kwietnia 2016 11:51
Kiedyś słyszałam, że koń w siodle westernowym nie zapopręży się czy to prawda?
Bujda. 😉
mi sie nigdy żaden kon nie zapoprezyl, ani podopiecznym. pewnie dlatego, ze nie szapie im łbów do góry w panice, ze sie schyliły i sie zapopręzą....  😉
*jedzą, piją z ziemi...20 pare lat, duzo sztuk..., siodla i i popregi wszelakie
ale widywałam. najwięcej u tych panikujących, ze tak moze sie stać 😉
Livia   ...z innego świata
12 kwietnia 2016 20:34
Dziewczyny, potrzebuję pomocy. Jakie są kryteria do kategorii amator, a jakie do open? Open jest otwarta dla wszystkich - amator ma jakieś ograniczenia? Jeśli tak, to jakie?  :kwiatek:
wg przepisów PLWiR w amator NIE mogą jechać osoby czerpiące materialne korzyści z treningu koni a więc trenerzy instruktorzy itp, w Quoterach tez chyba podobnie, nie może startowac trener i człowiek musi jechać na koniu własnym albo członka rodziny
Livia   ...z innego świata
12 kwietnia 2016 21:08
Magda, dziękuję bardzo!

Znalazłam też gdzieś, że za amatora przyjmuje się osobę niestartującą dotąd w konkursach ligowych lub w ogóle westowych - to ma jakieś uzasadnienie w przepisach?
nie bardzo chyba, przynajmniej u nas. To by był debiutant po prostu (u nas sie nie organizuję konkursów green czyli właśnie dla debiutantów)
W ET trailu od tgo roku jest handicap dla debiutantów.

na zawodach Ligowych jest sporo osób, które jeżdżą w amatorach...kilka lat
Livia, w NRHA i AQHA kategoria NON PRO/AMATEUR jest dla osób, które nie czerpią korzyści materialnych z treningu koni i jezdzcow. Startując w tej kategorii trzeba być właścicielem konia, którego się pokazuje (ewentualnie może należeć do rodziny lub Twojej firmy itd). Można jeździć w tej kateogrii całe życie - to nie jest nic w stylu: kategoria dla początkujących. To w NRHA reguluje inna sprawa - a mianowicie: kategorie limited non pro, intermediate non pro, non pro. jak przekroczysz jakąś sumę wygranych pieniężnych to automatycznie nie możesz jeździć w najniższej klasie.
OPEN jest otwarte dla wszystkich, ale profesjonaliści mogą jeździć TYLKO w kategoriach OPEN. Z reguły na większych zawodach żaden zawodnik NON PRO nie pokazuje się w kategorii OPEN. na mniejszych zawodach, czy tez szkoleniowo - zdarza się, że amatorzy jadą też jakiś konkurs OPEN.
Rozumiem, że Ciebie interesuje PLWiR a nie NRHA. Dobrych kilka lat temu zasada amator/open była podobna jak w NRHA, z tym małym szczegółem, że raczej nikt nie zwracał uwagi na to czy jesteś właścicielką konia, którego pokazujesz. Nie wiem jak jest teraz bo dawno nie byłam na zawodach PLWiR.

W poniedziałek zaczyna się European Futurity w Kreuth - ktoś się wybiera oglądać finały? Kogoś spotkam?

Lista OPEN - http://nrhaeuropeanfuturity.com/2016/opendraw.pdf

Lista NON PRO - http://nrhaeuropeanfuturity.com/2016/npdraw.pdf

Będzie kilku polskich zawodników i jeszcze więcej koni należących do Polaków 🙂

Rozkład jazdy - http://nrhaeuropeanfuturity.com/2016/schedule.pdf

Wyniki online będą tutaj: http://showmanager.info/Eventliste.aspx?turnierID=493

Livia   ...z innego świata
13 kwietnia 2016 07:35
Magda, dziękuję - tak myślałam, że to nieoficjalna definicja 🙂 Chociaż w "moim" przypadku by się sprawdziła.

Tuffy, dziękuję za wyjaśnienie 🙂 Mnie tak szczerze nawet Liga nie interesuje, bo ja to co najwyżej bardzo towarzysko startuję. Pomagam trochę przy organizacji towarzyskich zawodów w okolicy i musieliśmy przyjąć jakieś rozgraniczenie między amatorami a open, stąd moje pytanie 🙂
jeżeli robicie zawody towarzyskie tyo można wprowadzić klase debiuty, to fajny pomysł jest, o ile takich osób będzie kilka a nie jedna :-)
Livia   ...z innego świata
14 kwietnia 2016 11:34
Magda, myśleliśmy o tym, ale końcowo chyba podzielimy wszystko na 3 kategorie - do 18 lat, dorośli i zawodnicy. Przewidujemy rozstrzał od rekreantów klasycznych po zawodników jeżdżących zawody ligowe na poziomie MP i wydaje się to być najsprawiedliwszym rozwiązaniem... chyba 🙂
dawno nas tu nie bylo, a u mnie nowe show-outfity - czas sie pochwalic!!





i nareszcie kolor siodla dopasowany do koloru oglowia 🙂



a jak u was sezon sie rozpoczal?
.
Karolass Pierwszy komplet jest prześliczny!  😜 😍
Szał w ciapki! UWIELBIAM kiedy kolor siodla i oglowia sie zgadza!  💘
Karolass, klasssa klasssa ....az milo popatrzec 🙂
dziekuje bardzo! <3

Tak sie wlasnie zastanawiam, czy do pierwszego kompleciku nie zmienic padu, czy nie jest zbyt czarno...
Teraz moda na wszystkie pady w paski, mayatexy powypuszczaly kolekcje, ze pasc mozna  😍 😍

a loops to takie, z rozowym concho, ale z jasna skora
http://horsepassion.pl/index.php?route=product/product&product_id=1131&search=loop

Karolass Czy ja wiem.. ta Twoja koszula jest tak ładna, że chyba bym się bała pasiaka żeby nie zginęła z nim.
Ale ja mam bardzo klasyczne myslenie jeśli chodzi o styl.  😁 A ogłowie to które?  👀
hmm moze masz i racje. Ale moze jakis inny kolor padu, tez jednokolorowy.... musze pokombinowac 🙂

A oglowie to moje ukochane ze Swarovskim i robi bling bling na cala hale  😍
http://horsepassion.pl/index.php?route=product/product&product_id=694&search=swarovski
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się