Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Zorilla, widzę że problem z selenem to często występuje 😉 Koń Klami tez właśnie jest suplementowany selenem. Karmisz Hippolytem?
doloruu...  u mnie miarka luski slonecznika (ta zwykla poj.2kg) waży 320 gram 🙂
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Czy moze mi ktoś powiedziec czy podaje trawokulki na sucho ??? Bo słyszałam, że nie sa wskazane, ale pan z hurtowni pasz powiedział, ze ludzie majacy konie dają je suche jako dodatek. [/size][/size][/size]
Ja właśnie otrzymałam wyniki badania krwi i Elear ma niedobory selenu i cynku. Weterynarz zalecił nam
https://www.st-hippolyt.de/index.php/forschung/tierarzt-exklusiv/hesta-plus-selen i https://www.st-hippolyt.de/index.php/forschung/tierarzt-exklusiv/hesta-plus-zink . Stosował ktoś?
espana, tak, różne suplementy z serii hesta. Bezkonkurencyjne moim zdaniem.
Espana jakbyś przeczytała 2 posty wyżej... :P
Aga, o widzisz nie wiedziałam nawet. Ja miałam 0.02 przy minimum chyba 0.05. Tak daje Heste, nawet szukałam innego bo wiadomo, że oni zalecą tę firmę z którą współpracują ale nie znalazłam nic w naszych sklepach.
Ja mam zalecenie na 3mc kuracji, czyli 1.5 opakowania, więc jakby ktoś miał takie samo i chciał odkupić moje pół to ja się polecam  😁
Nie wiem czy są efekty, generalnie koń lepiej wygląda ale robię też cuda z dietą, dużo jeżdżę i w między czasie był nastawiany (2 razy...) więc nie są to laboratoryjne warunki dla eksperymentu. Zapytam wetki, ale zrobię albo za miesiąc badanie (krwi lub włosa), albo np za 2 żeby zobaczyć w tym kłaku czy po odstawieniu znowu nie spada... No nie wiem :P Zobaczymy 🙂
Jeżeli nie będzie stabilizacji to następnym tropem są wrzody...
ponoć kłaki to ok. 6-7 tygodni wstecz informacja 😉 czyli po 3 miesięcznej kuracji, musisz odczekać tak przynajmniej 2-3 miesiące żeby zobaczyć co się dzieje. Krew jest na dzień dzisiejszy 😉

Ja zrobiłam badania raczej z ciekawości, żeby sprawdzić czy jest ok. Trochę mnie martwi fakt ze Siwson postanowił absolutnie nie odrosnąć po ostatnim goleniu (jakoś 3 miesiące temu) i w ogóle nie linieje, nawet z nóg gdzie ma długaśne kłaczory. Jestem naprawdę bardzo ciekawa czy coś wyjdzie, krew też pobraliśmy dzisiaj.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 marca 2016 06:07
Rudzik, ale makuch to produkt uboczny z podgrzania zmielonych ziaren. I ze względu na ten proces - moim zdaniem wartość makuchu jest słaba. A łuska to co innego.

Grace, masz rację, jednak te wartości nijak się mają do łuski. Nie pasował mi wysoki poziom białka i niski włókna.
Rudzik, mimo wszystko bardzo ciekawy artykuł 🙂 Zwłaszcza w części dotyczącej wzrostu zapotrzebowania na energię w zależności od chodu 🙂

Co do łuski ... Jak pisze Grace - makuch słonecznikowy jest produktem ubocznym tłoczenia oleju, więc prócz łuski znajdą się tam również resztki nasion. Zawartość poszczególnych składników jest zatem diametralnie różna ...
Rudzik Dzięki, zamówiłam i jestem lekkim szoku nadal.
To bardzo miłe dostać własnoręcznie napisanego maila z informacją o zamówieniu
i szczegółach dotyczących oferty firmy - chyba się zaprzyjaźnię z tym sklepem.  😜
BUCK   buttermilk buckskin
18 marca 2016 19:13
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Czy moze mi ktoś powiedziec czy podaje trawokulki na sucho ??? Bo słyszałam, że nie sa wskazane, ale pan z hurtowni pasz powiedział, ze ludzie majacy konie dają je suche jako dodatek. [/size][/size][/size]



ja tak daję 2 razy dziennie, na śniadanie trawokulki jako baza, do tego lucerno-pelet  + granulat Baileys Everyday High Fibre Cubes - wszystko zwilżone by nie pyliło, ale nie zalane. Kolacja to trawokulki  i lucerno-pelet jako dodatek do wilgotnych wysłodków z otrębami. Trawienie rewelacyjne 🙂 widać , że wysoko-włokniste ;-)
Jaką paszę polecacie dla konia w areszcie boksowym z Eggersmanna? Siana po gwizdek, wysłodki ma podawane, ale niestety schudł, koń 21 letni.
darolga   L'amore è cieco
20 marca 2016 03:33
Zet - sieczkę Structur Mix - absolutnie bezkonkurencyjna. Niskoenergetyczna, przyokrągla, bezpieczna dla zaboksowanego i z Eggersmanna  😉
Zet, może jako dodatek w niewielkiej ilości jeszcze Senior muesli Eggersmanna?
Ja właśnie odpasam chorą klacz takim zestawem: Structur Mix + Senior Muesli, ale koń wychodzący (na L4). O efekcie mogę napisać za 3-4 tygodnie dopiero :/
Dzięki! Zacznę od struktur mixa, bo chłopak z tych reaktywnych. Na razie zachowuje się bardzo profesjonalnie i jest grzeczny na spacerach w ręku, nie chce tego zmieniać 😉
Kto mial doczynienia z Hesta+ poza mna? Kupialm drugie opakowanie Selenu i ma calkiem inny kolor niz poprzednie i tak sie zastanawiam czy mozliwe jest zeby w jednym badz drugim opakowaniu bylo cos innego niz powinno??
Od 10 dni daję dwóm szkapom Pro-Linen. Rice Boost ujdzie, szału nie ma -w konkurencji z piłką załadowaną trawokulkami Fibre Plus Nuggets żłób jest w ogóle nie warty zajrzenia do środka - ale przynajmniej jedno rude wyjada. Za to drugie rude, uszczęśliwione Condition Plus jest totalnie nieszczęśliwe. Jeszcze ani razu porcja ok. 700g nie została wyjedzona do końca od razu. Pasza ląduje w złobie na wieczór, więc do rana koń jakoś tam ją doskubie, ale dosłownie pluje, miny robi, pierwsze dni nie ruszał w ogóle, potem próbował wsunąć samą sieczkę... A to żarty koń, nie wiem dlaczego akurat na to taki wybredny. Przynajmniej worek się szybko skończy i wrócę do czegoś smaczniejszego dla delikwenta  🙄
A mój koń otręby z ryżu z Jarpaszu właśnie wciąga, innemu koniowi dalam ręke do wylizania i się chciał przez kratki wycisnąć więc chyba tam są jakieś końskie narkotyki w tych granulkach....
Mój przed przeprowadzką je wciągał (szał był na to), w nowym miejscu się wypiął, teraz po przerwie dostał póki co dwa razy - za pierwszym razem z całej porcji granulki zostawił na koniec, ale zjadł, za drugim razem nie widziałam, jak jadł, zastałam czysty żłób. Mam nadzieję, że przestanie marudzić, chciałabym wiedzieć, czy mu zamówić następny worek...
Kto mial doczynienia z Hesta+ poza mna? Kupialm drugie opakowanie Selenu i ma calkiem inny kolor niz poprzednie i tak sie zastanawiam czy mozliwe jest zeby w jednym badz drugim opakowaniu bylo cos innego niz powinno??

Do mnie idzie selen, jak dojdzie to napiszę jak wygląda 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 marca 2016 08:12
Czy komuś - kto skarmia trawokulki z Pro-Linena - trafił się w nich drobny bliżej nieokreślony granulat w opakowaniu?

Mój starszy musi dostawać trawokule do posiłków - bo już nie radzi sobie z żuciem siana i sieczki - i szukam jakiegoś sensownego i ekonomicznego zamiennika do Pro-Linena - bo trawokulki 'samodzielnie' słabo mu wchodzą.
anetakajper   Dolata i spółka
21 marca 2016 08:41
bjooork a koń dostawał z innej firmy trawokulki? czy tylko z Pro-linen. Jak tylko z pro-linen to się nie dziwię, że nie je tego! Moje tych trawokulek nie chcą jeść z musli, jęczmieniem :/

Polecam St hippolyt - szybko się rozpuszczają w wodzie
Te podaję jako przysmaki i prawie z ręką mi zjadają 😉 http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=68 namakają dużo gorzej. Dosyć duży granulat.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 marca 2016 10:55
Dotychczas jadł rzeczywiście tylko ProLinena - dostawał śrutę z trawokulkami na mokro i nie wybrzydzał wybitnie. Ale fakt, że w sytuacji aresztu boksowego i obcięcia śruty do zera - na same trawokulki wypiął się koncertowo.
od kilku dni podaję Agrovital Hoof Care- koń wciaga nosem razem ze żlobem
suche wygląda nieciekawie, ale po namoczeniu zwierz na widok wiaderka wychodzi z drzwiami boksu
przemycam tam najstraszniejsze suplementy i leki i nawet głowy ze żłobu nie wynurzy, a normalnie jak wyczuje kolagen to pluje momentalnie

takze mój koń poleca  😁
izkadul ja tez podaje ta pasze od ponad tygodnia mojemu koniowi i smakuje mu bardzo.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 marca 2016 14:19
moje zjadły już cały wór Hoof Care i kupy mają piękne, ale podaję codziennie, jako wysłodki, a nie raz w tygodniu jak mesz.
Wpadłam tu przypadkowo i widzę, że średnio wyrażacie się o Pro-Linen. Akurat ostatnio musiałam kupić paszę, bo zaczynam od nowa akcję utycia konia i trafiła się okazja zamówienia pasz właśnie z tej firmy. Póki co dostaje Day Complex Sport Musli i Beet Mix. Z jedzeniem nie ma problemu, mało rzeczy mu nie smakuje. Ma dodatkowo siana praktycznie do oporu i widać znaczną poprawę. Jestem właśnie przed kolejnym zamówieniem i czytając wasze odpowiedzi zwątpiłam. Oprócz walorów smakowych jest jeszcze coś nie tak z tymi paszami? Może z jakiś innych firm polecicie mi coś o tym samym składzie?
Ja kupiłam 3 razy otręby pszenne i 3 razy był w nich ten robak, co robi pajęczynkę. Pasza nie pachniała, a toto się ciągnęło w całym worku. Dodatkowo cena jest ponad 4 razy wyższa niż za otręby ze źródła, czyste, świeże, przy mnie pakowane.
Sonkowa ja karmię Pro-linenem (makuch, wysłodki, musli, sieczka) i  jestem bardzo zadowolona z tych pasz. Ale ja akurat nie trafiłam na żadne 'kwiatki' w tych paszach.
Dzięki :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 marca 2016 16:42
Co możecie polecić dla seniora by wspomóc go w codziennym treningu, na razie dopiero wraca do regularnej roboty, ale idzie wiosna i chcemy się wziąć za konkretną pracę, dodam tylko, że z utrzymaniem wagi kłopotu nie ma, i był ochwacony ale to ponad 2 lata temu nie mniej jednak trzeba na to uważać. Ktoś coś?

Myślałam nad tym
klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się