ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Dziekuje  :kwiatek: 👍

Poszukuje lekarza sportowego w woj slaskim ktory wystawia takie zaswiadczenia (waznosc rok).
poniewaz obdzwonilam dr Ptaka Bielsko, Pszczyna na Antesa, Chorzow na Wolnosci oraz Zory- wedlug Ministra Sportu i Zdrowia kazdy sportowiec powinien przechodzic badanie kontrolne co 6mcy
Dziewczyny,potrzebuję mojemu wyrobić paszport FEI plus licencje.Czy dobrze liczę,że to 750 zł za paszport plus opłaty za licencję dla darmozjada i siebie,i to jest obok kosztów standardowo licencji pzj?
DressageLife, obawiam się, że dobrze liczysz, też mi coś tak wychodziło. Koszyk podaje 750+100j+100j, plus opłaty ogólnopolskie. O ile naprawdę potrzebujesz FEI, bo startując na CliterkaI wyłaćznie w kraju nie zawsze trzeba, ale coś mi mignęło, że w ujeżdżeniu trzeba. Może w koszyku PZJ złożysz zapytanie ofertowe? Czy potrzebujesz FEI w twojej sytuacji?

Pilne! Na jaki mail wysyła się do PZJ dokumenty do zamówień złożonych w systemie opłat?
halo, na mail oplaty@pzj.pl
A propos tego o co pyta DressageLife, startując  w CSIYH*  (np w Ciekocinku) muszę  mieć ja i koń lic FEI czy nie? Bo juz całkiem głupieję czytając propozycje i przepisy.
anai i Ty i koń licencję FEI musicie mieć, o tyle dobrze, że przy 1* nie jest wymagany jeszcze paszport FEI
somebody, można mieć licencję  fei bez paszportu/rejestracji w fei ? Czyli jak to wygląda jeśli chodzi o opłaty?  100 za mnie i 100 za konia ? Nie za bardzo rozumiem ten system opłat  fei.
anai w skokach startując 1* lub 2* u siebie w kraju potrzebujesz tylko licencji. Czyli 100 za Ciebie i 100 za konia, można wyrobić licencję bez paszportu FEI, wtedy w bazie danych masz zaznaczone, że koń posiada tylko 'registration number', bez 'recognition card'. 😉
wichrowelove, somebody, bardzo dziękuję, jesteście lepsze od pzj  gdzie nie potrafili mi na to pytanie odpowiedzieć  😉 😉
Cześć. Wyjdę na oszołoma, ale zapytam.
Z góry przepraszam, jeżeli powtarzam pytanie, które gdzieś już tutaj padło, ale wyszukiwarka mi nie wyszukała, a nie mam życia czytać tylu forumowych stron 😉
Chcę zakwalifikować 4-latka na MPMK w skokach i potrzebuję informacji na jakich zawodach takowe kwalifikacje się odbywają. Muszę wiedzieć w miarę wcześniej, bo będę potrzebować chwili czasu na organizację transportu i zabezpieczeniu funduszy na ten cel. Interesują mnie szczególnie województwa wschodnie, w miarę blisko lubelskiego. Grzebałam na stronach i kalendarzach tamtejszych związków regionalnych i nic nie znalazłam. Na stronie PZJ oczywiście też nic nie ma. I nie wiem jak żyć :P Czy problem może jest w tym, że to ja jestem ślepa, albo nie umiem tego wszystkiego czytać ze zrozumieniem?
Z góry dziękuję i będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 marca 2016 19:45
Na stronie PZHK są podawane takie informacje. Jak na razie podano terminy dla ujeżdżenia. Dla koni 4-letnich najczęściej takie konkursy są organizowane przy ZR w danych regionach.
Na stronie PZHK są podawane takie informacje. Jak na razie podano terminy dla ujeżdżenia. Dla koni 4-letnich najczęściej takie konkursy są organizowane przy ZR w danych regionach.

To to ja wiem. Pytanie tylko kiedy się pojawiają ich terminy, propozycje itp. I czy jest jakaś baza zbiorcza na całą Polskę czy trzeba grzebać aż się wygrzebie?
To ja też dorzucę swoje pytanko. Czy na Puchar Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu (konkursy dla koni 7-9 lat) trzeba brać udział w eliminacjach podobnie jak jest w przypadku MPMK, czy wystarczy tylko zgłosić konia na zawody jak już będą propozycje?
Weiderowa, zgłosić. W tym roku nie było żadnych wymogów, tylko wiek konia.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 marca 2016 19:56
Gladiatrix niestety trzeba zaglądać do nich na stronę, innego wyjścia nie ma. Podejrzewam, że jeszcze nie ustalono tego w ośrodkach, które będą je organizować.

http://pzhk.pl/selekcja/mpmk/mpmk-2016/kwalifikacje/
halo dziękuję  :kwiatek:
Constantia- dziękuję ślicznie 😉
Hej 🙂
Moze pytanie wydać się dziwne , nie znalazłam ODP w wyszukiwarce: czy do egzaminu na odznakę brązowa/ srebrną można przystąpić z dwoma końmi - ujeżdzenie na innym , skoki na innym?
Mada, można
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2511242#msg2511242 date=1457693270]
Mada, można
[/quote]

Dziękuję za odp.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 marca 2016 16:48
Jeśli w poprzednim sezonie zarówno ja, jak i koń byliśmy zarejestrowani w Opolskim Związku Jeździeckim, to czy w tym muszę na nowo płacić za rejestrację w Śląskim? Czy wystarczy, że wykupię licencję?
eterowa Moim zdaniem niestety musisz płacic za rejestrację bo w śląskim zarejestrowana nia byłaś, a nie możesz dalej zostać w opolskim? chyba, że zmieniłaś klub to i tak byś musiała się 'przerejestrowac' ale koń może zostać w opolskim bo tutaj miejsce zamieszkania nie ma nic do rezczy jedynie mistrzostw okręgu nie pojedziesz zarejestrowana w innym wzj🙁
Słuchajcie, mam ważne pytanko. W jakim województwie musze się zarejestrować skoro pochodzę z mazowieckiego a trenuję i startuje w warmińsko-mazurskim (klub jest z warmińsko-mazurskiego) ? 🙂😉))
olcia1279, w dowolnym. W którym taniej, w którym chcesz brać udział w Mistrzostwach Regionalnych, w którym jest klub do którego należysz...
Dziewczęta jeśli zmieniam barwy klubowe, to jest do tego jakiś specjalny formularz ?
Hej 😉
Jaki jest najmniejszy konkurs na Baltice /PLJ ?
Sa jakieś eliminacje zeby tam wystartować czy tak "poprostu"? :kwiatek: 🤔
Lenka17, próbowałaś przeczytać propozycje? 😉
Hej,
przeszukałam stronę PZJ w poszukiwaniu regulacji odnośnie używanych kiełzn w skokach i ujeżdżeniu, ale tamte pliki nie rozwiały moch wątpliwości.
W kwietniu wybieram się na Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w obu dyscyplinach, a znajomi powiedzieli mi, że nie mogę wystartować w swoim wędzidle. Konkursy mistrzostw są jednocześnie konkursami regionalnymi. Jeżdżę na oliwce podwójnie łamanej, z obrotowym portem, firmy MylerBits. W Stanach to wędzidło jest dopuszczone do startów, ale nie mam pojęcia jak w Polsce. Gdzie to można sprawdzić? U kogo się dowiadywać? A może macie jakieś doświadczenia z tymi wędzidłami? Dodam, że w październiku startowałam na tym wędzidle w zawodach regionalnych i nikt się nie przyczepił, ale może po prostu uszło mi na sucho przypadkiem.  🤔
Matadorowa, dozwolone kiełzna masz od strony 59 przepisów ujeżdżenia
Niestety nie wiem jak w praktyce wygląda kiełzno na którym jeździsz...
Właśnie czytałam te przepisy i w zasadzie moje wędzidło pod to podchodzi, ale chciałabym być pewna. No nic, szukam dalej, dzięki!  😉
Lenka17 a co ma Ciekocinko do PLJ?😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się