jak wybrać odpowiedni czaprak dla konia?

mam 3 letniego konia ( mocno wykłębiony ) siodło wszechstronne, chciałabym kupić mu czaprak do codziennych jazd, jakieś wypady w teren taki wszechstronny czaprak. Wiem że dobry czaprak powinien dobrze wchłaniać pot i być gruby. A w lecie grube czapraki też są odpowiednie czy lepiej kupić też cieńszy? z jakiego materiału powinny być czapraki i jakiej grubości? kształt ma znaczenie? a te wszystkie żele, podkładki pod siodło bardziej amortyzują przed uderzeniami? jak poznać że koń tego potrzebuje? Proszę o wszystkie wypowiedzi i wasze opinie na ten temat z góry dziękuję  😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 18:00
moniska24, zapytaj go.
wątek zamknięty
To zależy czy chcesz szybko jeździć, bo jak tak to koniecznie czerwony! A jak nie to może zielony?
wątek zamknięty
Ej, ale to zależy od maści konia, a my nie wiemy, jakiej jest maści.  🤬
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2016 18:19
Na moje to najlepiej zadzwonić do wróżki i ją zapytać.  😎
wątek zamknięty
moniska24 na kolana, przepraszaj, szukaj odpowiedniego wątku i ..ucieeeeeeeeeekaj

bo czarownice już się zlatują 😁 😁

:kwiatek:
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 marca 2016 18:32
Ja uważam, że powinno się wybierać czapraki kontrastujące z koniem, jego maścią i charakterem. Mam karego konia i jakbym jeździła na nim w czarnym Escadronie to równie dobrze mogłabym kupić czarnego Yorka. Nikt by nie zauważył metki.
wątek zamknięty
Kontrastujące z charakterem, hmmm... możesz rozwinąć myśl?  😁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
23 marca 2016 18:38
Myślę że to jest idealna kolejna nisza dla jaśnie oświeconych naturalsów - dobór koloru czapraka na podstawie testu charakteru konia dot. półkulowości 8-)
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 18:46
Pogodne konie w żółte i ciepłe pomarańcze, nostalgiczne i filozofujące w czerwienie i neonowe zielenie, choleryków w błękity.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
23 marca 2016 18:48
A jednorożce w tęczowe  🏇 🏇 🏇 😍
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 18:49
Jednorożce sr... kupkają tęczą, to wystarczy kupić biały i zostawić w boksie....
wątek zamknięty
moniska24, 3 letniego konia oddaj w trening komuś doświadczonemu. Wybór czapraka zależy tylko od Twojego gustu.  Natomiast podkładki amortyzują, ale wybór podkładki zależy od tego, jak leży siodło.
wątek zamknięty
Strzyga no i przez Ciebie muszę wymienić czapraki, bo mi nie pasują kolory do charakteru konia!  🏇
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 18:52
Murat-Gazon, należy się 670 zł + vat.
wątek zamknięty
Ale to nie fair jest, nie powiedziałaś, że to płatna usługa!  😂 Mogę zapłacić w czaprakach? 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 18:58
Murat-Gazon, ale nie powiedziałam też, że jest darmowa. Jak pony, to tak.
wątek zamknięty
No niestety nie pony 😉 O wiem, co zrobię, zarobię sobie poradami dotyczącymi koloru czapraków na galopuje i będę miała z czego zapłacić  😅
wątek zamknięty
mam siwka ( siwo srokaty )  😀 jest koniem spokojnym ale jak sie podnieci ogon w góre i sie " arabi " że tak to określe normalnie kłusuje jak arab na spidzie  😀iabeł: jest właśnie na szkoleniu ale niedługo wróci a ja wciąż nwm jaki mu dobrać  😕 a może coś powiecie na temat grubości?? i materiału??
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2016 20:48
ja mam na treningi takie sprane i wyciurane na zawodach. Ale jest za to na nich logo super profeszynel teamu, więc są chyba ok?  👀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 20:52
vissenna, wytniesz logo i przyślesz?
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 marca 2016 21:15
mam 3 letniego konia ( mocno wykłębiony ) siodło wszechstronne, chciałabym kupić mu czaprak do codziennych jazd, jakieś wypady w teren taki wszechstronny czaprak. Wiem że dobry czaprak powinien dobrze wchłaniać pot i być gruby. A w lecie grube czapraki też są odpowiednie czy lepiej kupić też cieńszy? z jakiego materiału powinny być czapraki i jakiej grubości? kształt ma znaczenie? a te wszystkie żele, podkładki pod siodło bardziej amortyzują przed uderzeniami? jak poznać że koń tego potrzebuje? Proszę o wszystkie wypowiedzi i wasze opinie na ten temat z góry dziękuję  😉


musisz z nim poważnie porozmawiać i dokładnie wysłuchać, jakie lubi kolory itd.  😉 ewentualnie możesz zawsze zatrudnić medium  :jogin:
wątek zamknięty
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 marca 2016 21:25
Jak zobaczyłam ten temat to pomyślałam tylko jedno: "Serio?????"
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
23 marca 2016 21:25
NIE WIERZĘ.
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 marca 2016 21:31
musisz z nim poważnie porozmawiać i dokładnie wysłuchać, jakie lubi kolory itd.  😉 ewentualnie możesz zawsze zatrudnić medium  :jogin:


Jak mowa o medium to polecam ten wątek 😉 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,99346.0.html
wątek zamknięty
Ja myślę, że do ogiera/wałacha to tylko różowy...Inaczej nie będzie prawdziwym mężczyzną  🏇
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2016 22:56
vissenna, wytniesz logo i przyślesz?


Ok, ale nie wiem czy się Tobie i Twojemu ogonowi spodoba białe okrągłe logo na niebieskim tle. Może sobie wydrukuj i pokaż najpierw koniowi swojemu, co?
Tu masz jednego z jeźdźców teamu mojego szefa: http://www.sportpferde-thomas-kleis.de/
wątek zamknięty
NIE WIERZĘ.

Ja najbardziej nie wierzę w to, że autorka tematu po przeczytaniu odpowiedzi na swoje pytanie nadal w to brnie... 🤔wirek:
wątek zamknięty
sumire, a ja nie wierzę co czytam.... Serio. Autorka nie pytała o kolor, tylko grubość, kształt. Oprócz tego, ze to żółtodziobowe pytania i w tym kąciku powinny się znaleźć to jaki jest powód tej nagonki i radosnego nabijania się z niej ??

moniska24, powinnaś zapytać w tym wątku: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1412.0.html. Jeśli chodzi o kształt to bierz wszechstronny. Wcięty czy pełny, czy łezka to kwestia gustu. Ważne jest, żeby miał profilowaną linię grzbietu (nie prostą). Będzie się lepiej układał i nie będzie generował dodatkowego nacisku na kręgosłup. Jeśli chodzi o grubość to nie zauważyłam, żeby miało większe znaczenie. Ja osobiście lubię grubsze, podszyte siatką. Dobrze odprowadzają pot i szybką schną. Używam nawet latem.  Są tacy co wolą cienkie.
wątek zamknięty
nagana

a ja nie wierze już ze autorka - po zwróceniu uwagi - zamiast przenieść się do odpowiedniego wątku (pomijam już treść ironicznych wpisów ) dalej ciągnie temat tutaj  😵

w/w jak dla mnie to już niech krew się leje  😤
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.