WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

pan Wójtowicz to skąd brał konie arabski do swojej hodowli ?? kto mu doradzał? gdzie wystawiał? hodowle prywatne bez podstawowej bazy w stadninach państwowych to jakie mają szanse? jakie szanse mają od teraz hodowle państwowe zarządzane przez nieuków o sfałszowanych życiorysach, politykierów, zastraszanych pracowników zamykanych w stajniach razem z końmi na czas konferencji prasowej po padnięciu Prerii ?- tak traci się dobre imię na pokolenia.
ganasz, w punkt, brawo. Dodaj jeszcze jak się traci jednego z najlepszych na świecie prezenterów i świetną trenerkę koni  🤬
Jaka szkoda że nie ma "Państwowego Instytutu Filatelistycznego", byłby kolejny powód do podpisywania protestów  😀
m.indira   508... kucyków
23 marca 2016 14:22
http://swiatkoni.pl/news/10692,kolejna-strata-dla-sk-janow-podlaski.html
Odważni... Ale mają perspektywy, nie każdy je ma nawet opuszczając taką stadninę jak Janów...
Bardzo dobrze zrobili i pewnie jeszcze dobrze na tym wyjdą.

Pan Kozikowski to mistrz w swoim fachu, raz-dwa go zacharapci jakiś szejk.
I wcale się nie dziwię. Nie ma co siedzieć na tonącym statku "bo może nas nie zaleje". Nawet jeśli był to majestatyczny statek.
Pan Wójtowicz w rozmowie w tvp lublin, starając się bagatelizować decyzję o zwolnieniach i reprezentując pogląd, że nic się nie stało, równocześnie niezbyt bronił takiego stwierdzenia, m.in.:
- mówi, że kolki zdarzyć się mogą zawsze - oczywiste, ale warto to powtarzać osobom bez znajomości koni
- przyznaje, że zwolniono "wybitnych fachowców"
- "wierzę mocno w tę załogę i tych ludzi, którzy pozostali w stadninach (...), że w dalszym ciągu będą to prowadziły w sposób należyty" (czyżby nie wierzył w nowych?)
- regularnie z jego ust padają stwierdzenia, że nawet komuś nieznającemu się na danej dziedzinie, może się poszczęścić  i udać, "ludzie tak zwani przypadkowi mogą odnieść sukces" (wspomina, że sam też nie miał doświadczenia z końmi, a ma teraz stadninę - ale jednocześnie mówi, że był dżokejem, potem zdobył uprawnienia trenera itd. - czyli wcale nie trafił na stanowisko właściciela/ prezesa stadniny bez znajomości tematu) - czyżby nowe osoby potrzebowały szczęścia (skoro są przypadkowe i brak im doświadczenia itd.)?
- "promocja konia arabskiego jest teraz bardzo duża (...) czasami w złym posunięciu (...) nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - czyżby to złe posunięcie to zwolnienia?
- "my hodowcy dokładamy wiele starań, nie śpimy po nocach, by osiągnąć sukces, a polityka nam w tym przeszkadza"

ogólnie niby mówi że zwolnienia, jak zwolnienia i nie ma co robić afery, a zarazem każde jego zdanie temu przeczy

kilka słusznych faktów przedstawił też były prezes ANR, np. to, co wiele razy powtarzał Pan Trela - że wycena Pianissimy to bzdura, bo byłaby warta tyle, ile ktoś by zapłacił, gdyż Kwestura np. była do sprzedaży za 200 tys. euro, a poszła za ponad milion
Znam paru hodowców Arabów i muszę powiedzieć że hodowla państwowa zawsze im była solą w oku i z nutką zawiści patrzyli na te konie i podświadomie marzyli o tych laurach , milionach i splendorze. Taki w/w pan nie powie przecież wprost że dobrze się stało , bo wie że go zjedzą ,ale takie teksty , że fachowcy wspaniali i najlepsi ale przecież nic się nie stało , są znamienne dla takiego zawistnego toku rozumowania . Ogólnie stało się bardzo źle ale w sumie dla niego to i lepiej . 😤

A czy ten pan przez te 20 lat zaistniał jakoś na arenie międzynarodowej ??? Jego konie zdobywały jakieś nagrody za granicą ??? Pytam bo nie znam człowieka.
m.indira   508... kucyków
23 marca 2016 22:58
kupił od nas dwie klacze które wdg mnie były do kasacji ze względu na "nie wychowanie" oraz mocno nasrane pod kopułą... myślał chyba że zrobił dobry interes bo sprzeda za dobrą kasę, i tu sie pomylił, bowiem niestety, z resocjalizacja nie poszło po myśli...
czy sukcesy wystawowe? hmmm tego nie wiem , ale miałam przerwę paroletnią od Arabów, na pewno sukcesy wyscigowe...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 marca 2016 05:32
Smok10, teraz to sobie może co najwyżej na pisowskich pokazach konie wystawiać, za granicą nikt nie powinien chcieć jego koni oceniać i teraz polscy hodowcy się będą mogli kisić w swoim sosiku, a szanse na miliony za konia odeszły - żaden polak im nie da miliona euro za konia  🙇
Tak się kończą sny o potędze. Rynek na Araby jest przede wszystkim na świecie , w Polsce mało prawdopodobne żeby ktoś położył większe pieniądze, tu się produkuje a nie kupuje . To nie są konie do skoków czy ujeżdżenia.  🙄 A taką postawą , ten pan strzelił sobie w stopę .  😁
Nadal nie ma sędziów na Białkę..... A zawsze zabiegali o to, żeby móc sędziować ten pokaz i pierwszy raz zobaczyć przyszłe championki...  😵
Przyznam, że nie wiem, co robić. Co roku Białka dla mnie to było święto. Żeby pojechać tam i do Janowa odkładam pieniądze cały rok. Te wyjazdy pozwalały mi - poza wrażeniami z rywalizacji oczywiście - naładować akumulatory na cały rok...
A teraz co?? Jechać, nie jechać. Będzie, nie będzie.... Moja obecność będzie poparciem "dla nowego" ?Więc nie jechać czy jechać i wyrazić solidarność ze "starym"????
Na pewno, jeśli zdecyduję sie pojechać, skorzystam z pisowskich metod, tak sprawdzonych... buczenia  🏇
berula ja bym cnie jechała. Wydaje mi się, że zbojkotowanie pokazów (szczególnie przez osoby, które zawsze lub zazwyczaj jeździły) to jakaś metoda pokazania, że nie jest wszystko jedno, kto je organizuje, i że nie ma zgody na bezsensowne zmiany.
Pytanie tylko, czy bojkot pokazów przez sędziów, publiczność i kupców da wreszcie naszym szanownym władzom do myślenia, czy też znajdą sobie do sędziowania kogokolwiek, publiczność im niepotrzebna, a konie sprzedadzą tak czy inaczej, bo zawsze znajdą się jacyś chętni.  😕
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 marca 2016 07:05
Murat, chyba nie tak wszystko jedno. Jest róznia między kwotą jaką polak da za konia, a szejk. Zagranicznych kupców stać na bojkot polskich arabów, zwłaszcza jak nie będą mieć wyników w pokazach międzynarodowych ( a wiadomo, jak może wyglądać takie ocenianie).
safie no właśnie o to mi chodzi. Nasza władza chyba myśli, że dla nikogo nie ma znaczenia, kto sędziuje, kto jest prezesem itp. - no więc może bojkot pokazów, brak sędziów, brak publiczności, brak przynajmniej części dotychczasowych kupców pokaże im, że się mylą. Dla nich chyba koń to przedmiot, którego wartość jest zawsze taka sama niezależnie od całej otoczki jego sprzedaży (zresztą niezrozumienie tego mechanizmu było jasno widoczne, jak sobie radośnie wycenili Pianissimę). Może jak się przekonają, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, to przejrzą na oczy...?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2517884#msg2517884 date=1458803863]
Może jak się przekonają, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, to przejrzą na oczy...?
[/quote]

To nie jest kwestia przejrzenia na oczy , oni wszędzie i ze wszystkim ida w zaparte , a nawet jak ktoś im wskarze błdy to jest jeszcze gorzej , bo ta władza błędów nie popełnia . Ma mandat od ludzi i może robić co chce i jak chce !!!  😵

Nikt w Polsce nie zapłaci za konia Arabskiego dużych pieniędzy bo i nie ma na nie rynku. Po co go sobie kupi ???
Smok10 no w sumie masz rację... Skoro list od pana Laciny był dowodem na to, że ECAHO bezpodstawnie angażuje się w wewnętrzne polityczne sprawy Polski, to nawet hipotetycznie całkowity bojkot aukcji mogą potraktować jako dowód, że cały świat jest przeciwko PiS-owi.  🙇 Serio, powinna być możliwość cofnięcia głosu wyborczego...  🤦
desire   Druhu nieoceniony...
24 marca 2016 09:39
sorry, ale głosujący na pis to chyba lubią się taplać w gównie po uszy. 🙂  to już chyba można nazwać masochizmem. osobiście wolałam po kostki-buty śmierdzą ale da sie je wywalić, a nogi umyć. a jeśli ktoś mi zarzuci argumentem, że PO wysprzedawało Polske to niech sobie spojrzy za rok, dwa jak pis sprywatyzuje stadniny i sprzeda szejkowi.

[quote author=dominoxs link=topic=99140.msg2516901#msg2516901 date=1458646562]
Jakoś do stadnin to złe PO się nie dobrało ? A dlaczego , skoro takie "niedobre" , że aż  trzeba je było "zamienić na kijek" ?


dominoxs, ale ja Cię proszę... nie podpalaj pode mną stosu, bo mnie też szlag trafia równo, jak tylko pomyślę o Janowie... PO było niedobre. To w ogóle nie ulega kwestii. Co nie zmienia faktu, że na to, co teraz się dzieje spuszczam zasłonę milczenia...
[/quote]

jessssuuu, po niedobre, a pis co - smaczny?  przynajmniej wstydu na cały świat nie było.  😎 
aaa i nie jestem ani za po, ani za żadną inną partią - żadna z nich nie działa w interesie polski, obywateli tylko w swoim.  😤
m.indira   508... kucyków
24 marca 2016 10:32
A ksiądz na kazaniu powie, marsz na pokaz do Białki bo publiki nie ma i bedzie pełno jak na odpuście, a może i to zaoferuje jako kartę przetargową...
To nawet nie jest śmieszne... Szkoda tylko że kosztem ludzi i bogu ducha winnych koni.
Jestem ogromnie ciekawa jak będzie wyglądał Janowski pokaz i aukcja... Ile tak naprawdę ludzi go zbojkotuje i kto przyjedzie a kto nie... Padną rekordy? Chyba najgorszej w historii aukcji
Znajdą się tacy, którzy bez skrupułów przyjadą kupować, korzystać na bojkocie innych. Spokojnie, interesy dla wielu są najważniejsze 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 marca 2016 12:28
Jeśli tegoroczna aukcja w Janowie okaże się klęską bo kupcy zbojkotują, to oczywiście obwinią firmę Polturf.
Tylko za trzy lata zostaną tylko odpady koni arabskich w Polsce, po takie nikt już nie przyjedzie.
To co zrobiła ekipa niektórych prywaciarzy, to strzał w kolano, ale zobaczą to dopiero z czasem . Na  dokładkę wyłożą do końca Tor Wyścigów konnych Służewiec. Jak nie będzie koni , to po co tor . Mam nieodparte wrażenie, że te zwolnienia w SK JP i SK M, oraz pani A.Stojanowskiej , korelują się z tym co na Służewcu się dzieje , może właśnie komuś o to chodzi ?
m.indira   508... kucyków
24 marca 2016 13:08
No jakby nie było teren Służewca to zamrożony kapitał, na ktorym można zarobić dużo większą kasę niźli na wyścigach i koniach...ale jak wszystko-sprzedać można raz a pieniadze szybko sie rozejdą...
No jakby nie było teren Służewca to zamrożony kapitał, na ktorym można zarobić dużo większą kasę niźli na wyścigach i koniach...ale jak wszystko-sprzedać można raz a pieniadze szybko sie rozejdą...

Wszędzie na świecie wyścigi przynoszą ogromne pieniądze i nikt nawet nie pomyśli, żeby likwidować tory. Z jednym wyjątkiem - Polski.
Tych koni niedługo nie będziemy musieli wcale żałować. Bo nie będzie czego żałować - nawet jeśli jakimś cudem poradzą sobie i uzyskają konie nadające się do pokazania światu - w co wątpię biorąc pod uwagę atmosferę która tam obecnie panuje, to nie wystarczy mieć sobie konia i cyknąć mu fotki. A jak się okaże że dobrze żarło a zdechło - to się zacznie wyprzedawanie po kosztach.
Zacznie się wyprzedaż , bo ludziom trzeba będzie pokazać dodatni bilans.
i dlatego wyniki w najbliższych latach mogą być bardzo dobre  bo po te najlepsze przyjadą kupić- tak rok dwa obstawiam 🙄
to niech sobie spojrzy za rok, dwa jak pis sprywatyzuje stadniny i sprzeda szejkowi.

Ale jak to? Przecież szejkowie nadal będą oburzeni, to przecież nie kupią?

titina,
Tylko za trzy lata zostaną tylko odpady koni arabskich w Polsce, po takie nikt już nie przyjedzie.

Mogłabyś mi to wyjaśnić? Pytam poważnie. Co się stanie z arabami przez te 3 lata?
Bardzo mnie martwi to co się stało i dzieje nadal, ale wolałabym ogarniać "jak jest", jakie są realne zagrożenia. Kto może wykupić konie, czy konie pójdą na sprzedaż itd.
Na pewno okrutnie stracą na PR, a zatem na wartości. Chyba, że się mylę?
Jak to jest? Nie znam się. Są chętni na geny "saute", czy one muszą mieć stosowną oprawę i lans?
No i się zaczęło, kto chciałby zaźrebić swoją "czempionkę" Pogromem za połowę ceny ?

Wkleję tu tekst  zpolskiearaby:
"Jak poinformowała dziś Stadnina Koni Janów Podlaski, zarząd postanowił obniżyć o połowę cenę stanówki ogierem Pogrom (QR Marc – Pętla/Visbaden). Zniżka przysługiwać będzie właścicielom klaczy wpisanych do PASB od początku kwietnia do końca sezonu stanówkowego. Do tej pory cena wynosiła (podajemy za stroną PZHKA) 3500 euro (14886,55 zł). Teraz wyniesie więc 1750 euro.

Jak się dowiadujemy, zarząd wystąpił również do właściciela ogiera Ascot DD (Glorius Apal – Lady Nina DD/Psytadel), Athbah Stud (Arabia Saudyjska), o rozważenie obniżki ceny stanówki tym ogierem dla polskich hodowców."

Tyle że właściciel Ascota nic o tym nie wie. Ale grunt to udana promocja, nawet jeśli fałszywa.
Ciekawe jest to że na stronie Janowa nie została podana żadna informacja dotycząca stanówki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się