Dopasowanie siodła

Evson, nikt ci na 100% nie powie czy zmieni rozmiar nie widząc siodła od środka
Tak, czy siak zawsze będę polecać do takich pracy pana Ryszarda Andersza
Evson To nie takie proste jakby się wydawało. Ja pytałam w kilku firmach o możliwość poszerzenia rozstawu łęku.
Niezależnie od marki siodła:
Siodlarz (Pleszew) - może poszerzyć plastik maksymalnie o 1,5 cm z każdej strony
Ryszard Andersz (Pleszew) - może poszerzyć, albo jeszcze lepiej wstawić metal żeby można było zmieniać rozstaw (ok. 450 zł). Podobno poszerzony plastikowy łęk z czasem wróci do poprzedniego rozmiaru.
Daw Mag (Pleszew) - poszerzają
Traveling Saddle (Wrocław)r- cena dojazdu to 1.5zł za km 100 zł za pomiar natomiast cena dopasowania to 800-1600zł w zależności od wypełnienia poduszek oraz potrzeby dogięcia łęku
Zmiana rozstawu wymaga jednak korekcji poduszek żeby siodło było w równowadze i tu zaczynają się ,,schody" Bez pomiarów grzbietu nikt Ci nie da gwarancji, że siodło bedzie pasować. Jeśli panele są wypychane ich korekcja to nie problem. Jeśli są z gotowych wkładów piankowych cena korekcji to nawet 1000 zł. Dlatego zamiast zmieniac rozstaw wolę zamienić się z kimś na siodło, albo sprzedać i mieć środki na wykonanie nowego na miarę.
Traveling mówił że zmiana łęku to około 200-300 zł ale oni nalegają żeby przy okazji włąsnie wymienić poduchy (no chyba że będa OK ale raczej nie bywają). Tak jak napisala kwagga, generalnie jest to 800zł ale jak masz sylikon (np prestige) to około 1600.
Ale powiem Wam że teraz zmieniając siodła dochodze do wniosku że warto jest tego tysiaka wydać i miec siodło ktore się zna i lubi (o ile lubi :P) dopasowane, nić szukac i kombinowac. Zakładajac ze nie ma sie kasy na nowe sklepowe siodełko.
To prawda ze p. Kostrzewa znowu działa?? Macie na niego jakieś namiary, tel czy e-mail?
Tak, działa. Wysyłał smsy do klientów, że wrócił. Nowy numer 510 110 080 .
nagana, dziękuję 🙂
Evson, ja kiedyś wysyłałam Passiera do p. Andersza i bez problemu poszerzył. Co prawda był to inny model (Corona II), ale jest duża szansa, że pewnie i Twoje da się poszerzyć/zwęzić. Ja byłam bardzo zadowolona z jego usług - jeszcze przy okazji stwierdził, że panele są do dopchania, więc i to mi zrobił, choć nie było tego w pierwotnym planie 🙂 I cena też przystępna.
Tak, działa. Wysyłał smsy do klientów, że wrócił. Nowy numer 510 110 080 .


A co sadzicie ogolnie o doborze siodel przez P. Kostrzewe ? Uwazacie ze sa dobrze dopasowane ? Ja tez korzystalam z jego uslug kilka razy, przed pierwsza jego przerwa i po tej pierwszej przerwie ale ze sie nie znam... a slyszalam tez opinie negatywne wsrod moich znajomych . Teraz po jego kolejnej przerwie zastanawiam sie czy nie umowic sie na kontrole mojego siodla +ew dopasowanie nowego, ale zastanawiam sie czy jesli zapraszam go do mojego siodla , jest szansa ze powie mi ze siodlo jest niedopasowane czy moze zawsze uzna ze JAKOS jest ok 😉
Ulalala, ja korzystałam kilkukrotne i byłam zadowolona. Też słyszałam negatywne opinie, głównie z czasów jak zajmował się sprzedażą, że potrafił wciskać ludziom nie do końca dopasowane siodła. Nie wiem ile w tym prawdy. Ja nigdy od niego siodła kupowałam, a też moja widza na temat pasowania siodeł jest wystarczająca żebym nie dała sobie kitu wcisnąć.
Przez telefon pan brzmiał bardzo logicznie. Za kilka tygodni ma mieć w ofercie siodła Pessoa, Wintec i DM.
Jaki to może być łęk wg rozmiarówki Prestiga? (jest to kieffer)
Julka177 Tu można tylko zgadywać, siodło super wąskie. Jak na moje oko to jakieś 27 - 28 kieffer i maks 30 prestige, ale mogę się mylić, bo nie umiem wróżyć 🙂 Czemu nie zapytasz sprzedawcy?
Na moje pytanie dostałam to zdjęcie 😉
Tak wąskiego łęku chyba nie poszerzę do 33/4 prestiga, no nie? 😁
To jest jakiś mega wąski kieffer. Ja miałam standardowego to był sporo szerszy - w tym miejscu jakieś 28-29 cm. Chciałam go poszerzyć o dwa rozmiary, ale tego to by trzeba chyba o cztery 🙂 Napisz maila do pana Andersza, ale ja by sie w to nie pakowała.
To siodlo nie jest bardzo wąskie, jeśli między ringami jest 14cm.
Kieffery mają zawsze podwyższony stan łęku. Dodatkowo siodło leży na podłodze i jest splaszczone, gdyby było posadzone na krześle wyglądałoby zupełnie inaczej. Perspektywa przekłamuje.

Edit. Mój kieffer Lech miał między ringami 15cm, leżał na koniu jak łęk 32.



Pytałam się p.Andersza to powiedział mi, że można max 2 rozmiary w każdą stronę. Jeszcze się dopytam czy to jest fabryczny rozstaw czy już coś było kombinowane. 😉
Czyli mam poprosić o zdjęcie mierzonego na np. krześle?

Jeśli kanał na kręgosłup ma z tyłu 6 cm to będzie leżało na kręgosłupie czy już nie? 😉
ushia   It's a kind o'magic
29 marca 2016 13:39
pytanie ile miejsca potrzebuje twoj kon i jak wyglada kanal blizej przodu
Podobno jest tak: z tyłu 6, w środku 7, z przodu 8cm.
Ile potrzebuje mój koń? Hmm... ciężko powiedzieć 😂. Wcześniej miałyśmy winteca, w którym z tyłu mieściły mi się 3 palce z luzem, w cm wychodziło ok 6. Ale czy leżało dobrze? Nie mam pojęcia, bo całe siodło na moim koniu było do niczego 😵
Zupełnie inaczej wygląda przód siodła gdy się je na czymś posadzi. 6cm kanał na kręgosłup wydaje się ok, bo to 3,5-4 palce. Jeśli jest więcej to fajnie. Aczkolwiek nie wierzyłabym na słowo, że w tym kiefferze jest 8cm szerokości kanału.

tuch Zdjęcia Julki177 przedstawiają BARDZO wąskie siodło, które niestety było mierzone znacznie niżej niż miedzy ringami. Twoje siodło jest szersze i to widać.
Julka177 Pewnie, że siodło można poszerzyć, ale co włożysz kilka stów w siodło, które planujesz dopiero kupić? Jaka masz gwarancje, że będzie pasowało po przeróbkach, zakładając, że terlica na to w ogóle pozwoli? 33 - 34 prestiga oznacza poszerzenie tego kieffera o minimum 3 rozmiary. To ZDECYDOWANIE wymaga korekcji paneli. Jesteś pewna ze są wypychane a nie z pianki i nie wtopisz kolejnych kilkuset złotych? Ty jesteś w tej dobrej sytuacji, że dopiero szukasz siodła, więc znajdź takie, które bez przeróbek, będzie odpowiadało Tobie i koniowi. Siodeł, w odpowiadającym Wam rozmiarze i modelu jest na rynku naprawdę dużo więc powodzenia 🙂
A to? Jest szersze?


Kieffer Europe CT to skokówka czy wszechstronne?
Moim skromnym zdaniem nie jest szersze, bo bardzo przypomina to poprzednie, ale bardziej ,,rozdeptane na podłodze" Kieffer europe ct może być wszechstronne lub skokowe, zależnie od modelu.
"Rozdeptane" może być od mojej edycji print screena 😂
Tu jest mniej "rozdeptane"
No teraz to widać, że WĄSKIE  jak czort 🙂
Dobra, to tutaj też napiszę, bo w żółtodziobach zero odzewu :P Czy dobrze widzę, że to będzie łęk ~35? Opisany jest jako L/XL, mój kuń chodzi w 32, dawmagowym L i zastanawiam się, czy by pasowało.

Wszystkie Kieffery są takie wąskie czy co? Czego bym nie znalazła to wąskie  👿

0605067      8 niżej 1 to siodło ma taki nr. Jedynka to siedzisko, a ta ósemka? Rozmiar łęku?
budyń Według mnie to jakies 32, czyli 34/35 prestige. Może więc pasować ale nie musi, bo kształt paneli i stopień ich wypchania ma także ogromne znaczenie. Nie jestem jednak nieomylna 🙂 Może ktoś inny się wypowie?
julka177 Nie wszystkie takie wąskie, ja mam 32/33 skokowe i za szerokie. Zależy jak trafisz 🙂
To ile ono ma w cm? 😉
Julka177 27? 28? Z tego co pamiętam potrzebujesz 30 tak? Który  łęk winteca pasował?
Czerwony. Prestige najlepiej 34.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się