Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

muszę spróbować 😉 kurcze, bo Fitomed był idalny ale stosowałam go ponad miesiąc bez przerwy i zaczęla mnie swędzieć głowa. Chyba, któreś z tych ziół  mnie uczulilo po dłuższym czasie stosowania  🤔 Scottie a po tym Isana Urea wlosy są puszyste i odbite u nasady?
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lutego 2016 22:36
Mam przyliz totalny po wszystkim niestety, więc Ci nie powiem. Włosy odbite u nasady mam tylko po peelingu ziarnistym skóry głowy.
Dziewczyny obcykane w temacie, co sadzicie o tym skladzie? 🙂

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=69767
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2016 23:35
Że tego olejku arganowego jest co kot napłakał 😉

porównaj sobie z TYM
Nie man cisnienia na olejek arganowy😉 jak wyglada reszta skladu?
Kupilam szampon na probe bo skusilam sie brakiem SLS. Jest niezle, ale chyba powinnam kupic z odzywka bo ewidentnie sam szampon to za malo.
Moje wlosy sa cienkie i troche przesuszone i lamiace sie na koncach (ombre :/ )
Nie czuje klimatu olejowania itd, wiec skupiam sie na tym zeby przynajmniej kupowac kosmetyki ktote nie szkodza 😉
asds   Life goes on...
11 marca 2016 09:18
Obecny stan mojej grzywy na dzień dzisiejszy 🙂!  Zapuszczamy dalej!  🏇  Szmpon Emolium, maska i jedwab firmy Leo. Dwa razy w roku przez mc kuracja Orlinga.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12814561_223233014694023_3160983211007410964_n.jpg?oh=b024cdf67c9108b50f19d53f190991c6&oe=575EECF1[/img]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 marca 2016 11:04
kajpo mam teraz szampon i odżywkę z Hask (wersja makadamia). Skład jest zdecydowanie powyżej przeciętnej (np. silikony za olejami). Działanie SUPER! Dawno nie miałam tak fajnych włosów, więc mi Hask bardzo służy.
Na zagranicznych stronach jest mnóstwo pozytywnych recenzji ich produktów.
czym łatwo przeproteinować włosy? Chodzi mi o maski lub odżywki? Bo o dziwo mi takie służą 😉
Ja od wczoraj testuję polecany m.in. tutaj Fitomed
Edytka gdzie ten Hask można kupić?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 marca 2016 12:33
ashtray wszystkie Hebe. Stoją w dziale do włosów tam gdzie produkty Organix, Kallos 🙂
Ostatnio były na wyprzedaży, teraz - nie wiem.
Gillian   four letter word
15 marca 2016 09:16
Próbował ktoś czekoladowego Kallosa? Przeraża mnie to litrowe opakowanie :/ coś fajnego robi z włosami? Jak wypada w porównaniu z bananem?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
15 marca 2016 12:38
Wpadam na chwilkę, by polecić szampon aloesowy equilibra o ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51609 Skład całkiem przyjemny. Piszę całkiem , bo ma w sobie łagodniejsze wersje sulfatów- na bazie roslinnej. Moja kapryśna skóra głowy polubiła się z nim. Dostępny na doz.pl
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
24 marca 2016 16:24
ja jestem stałą fanką Kallosa 😉 miałam bananową, jagodową, algową, proteinową, teraz mam wiśniową ale chyba jednak banan to mój faworyt 😉
Gillian, moja znajoma miała czekoladowego i poleca, natomiast musisz zobaczyć jak twoje włosy będą reagować. Ja używałam algowej i bardzo sobie chwaliłam za to moja znajoma powiedziała, że nigdy więcej...
dziewczyny ja wam odpisze na pewno cala historie, ale pozniej.
Fryzjerka zlozyla apelacje i my tez.
Takze czekamy na kolejna sprawe.
No mi chyba na 90% (bo używałam od czasu do czasu czegoś innego) Fitomed zrobił krzywde. Włosy fajne, rzeczywiście dłużej świeże, ale skóra głowy sucha, łuszczy sie  jak bym miała łupież 🤔 No i teraz muszę sie leczyć, tylko nie mam pomysłu czym. Oleje????
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 marca 2016 17:56
vill_18, alterra urea. Glut z siemienia lnianego.
Edytka dzięki za polecenie Hask'a. Kupiłam i podzielam opinię. Jest super 💃
Cześć dziewczyny 🙂 Dołączam się do walki o piękną grzywę! Świadomą pielęgnacje i odstawienie prostownicy zaczęłam niecały rok temu, niestety z powodu okropnego wypadania włosów (podejrzewam,że przyczyna to branie tabletek anty-nie polecam!). I zaczęło się.. płukanki, maski, odżywki, szampony dla dzieci, glutki z siemienia itp.Teraz jestem nawet zadowolona z ich stanu, ostatnio zdecydowałam się na większe cięcie i to był strzał w dziesiątkę  😅 Może ma ktoś jakiś fajny i łatwy sposób na określenie porowatości włosów?
kurde, też mam problem z wypadaniem. Włosy zaczęłam gubić jakoś w okresie dojrzewania a teraz mam już prawie 30. Tarczyce mam ok (wszystkie hormony), zbadałam hormony płciowe, fakt, że testosteron mam w górnej granicy ale i trycholog i dermatolog powiedzieli, że to nie jest androgenowe. No i nie wiem. Trycholog powiedziała ze mam nietypowy rodzaj łoju bo jakiś bardzo gęsty i on nie rozlewa się po włosach, które z kolei są suche tylko w dużych ilościach mam go na skórze i pewnie wlosy są niedotlenione i przez to wypadają. No i zaczęłam stosować Fiotmed i przez miesiąc było super, wypadala mi mala ilość włosów, skóra była świeża a po miesiecu stosowania non stop uczulił mnie wiec go zmieniłam i po jakimś czasie wróciłam do niego ale już nie ma tego efektu. Nie wiem co mam z tym zrobić. Piłam drożdże, łykałam witaminy, stosowłam wcierki i nic  😵 a odrasta ich mniej niż wypada
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2016 13:44
hanexxx, calcium pantothenicum tez?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 marca 2016 13:50
Dziewczyny co jest teraz polecane do czesania włosów? Tangle Teezer koszmarnie zniszczył mi włosy, musiałam obciąć na krótko, potem jak odrastały używałam miękkiej szczotki z włosia (chyba dzika), ale mam już taką długość, z którymi ona nie daje sobie rady. Włosy mam suche i cienkie, więc mają tendencję do plątania się. Nie chciałabym znowu ich zniszczyć złą szczotką  🙄

(Mam też grzebień z bambusa, ale przy obecnej długości też już się nie sprawdza).
Strzyga też. Ty chyba kiedyś pisałaś, że masz/miałaś problem z wypadaniem, tak? Znalazłas przyczynę?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 marca 2016 13:58
Może ma ktoś jakiś fajny i łatwy sposób na określenie porowatości włosów?


Tu jest wywiad z Wiedźmą o porowatości KLIK
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2016 14:32
hanexxx, obcięłam 25cm i zaczęłam jeść CP i pic pokrzywe. Włosy mam krótkie i dużo babyhair.
Strzyga a nie wiesz co spowodowało wypadanie? Ile czasu łykasz CP i w jakich ilościach? Po świętach chyba spróbuję bo brałam ale chyba jakoś krótko. Drożdże długo piłam bo myślam, że mogą być lepsze bo naturalne itd. 😉 ale wpłynęły tylko na szybkość wzrostu, na wysyp nowych raczej nie 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
26 marca 2016 18:16
smarcik, nie wiem, co jest na czasie, ale ja używam szczotki z jonizacją i bardzo sobie chwalę. Kupiłam na allegro taką do 50 zł jakiś rok temu, do tej pory działa bez zarzutu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2016 18:46
hanexxx, nie mam pojęcia co. Łykam chyba od grudnia.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 marca 2016 18:53
Scottie ta szczotka ma jakąś nazwę? Czy mam szukać jakiejkolwiek z jonizacją?  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
26 marca 2016 19:28
Jakąkolwiek, jaka Ci pasuje- ja wpisałam na allegro hasło "szczotka do włosów z jonizacją" i wybrałam najtańszą 😉 kosztowała chyba 59 zł + koszt przesyłki. Niestety nie pamietam, jak ta moja się konkretnie nazywa, ale bardzo przypomina tę Brauna (czarna z zielonym elementem).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się