Siodło skokowe

nasicc Polecam adsa plus. MIĘCIUTKA! Jak mi się uda sprzedać swoją (bo już za wąska na moja kuleczkę), kupię sobie identyczne, tyle że szersze, siodełko tej firmy, właśnie ze względu na komfort jazdy. Skóra zdecydowanie wytrzymalsza niż w prestige. Cena nowego ponad 3 tys, używki (prawie nowe) na gwarancji dostaniesz za 2 - 2,5 tys.  Co do testowania, to myślę, że prywatni sprzedawcy nie robią problemów (przynajmniej ja), nie wiem jak z nówką od producenta.
Hej Kwagga a jaki masz rozmiar tego siodelka?🙂  byla bym zainteresowana 🙂
Bombal, wszystkie modele testowałam tzn. Carbony oraz theoreme i żadne inne siodła nie są tak blisko konia.
Tylko nie siedziałam w tym najtańszym, to nie wiem jakie one jest. Trochę ostatnio siodeł testowałam, zanim zamówiłam Bruno  🤣
nasicc wysłałam Ci informację na priv
Za 4 tys. można kupić nowke. Dokladna kopię Prestige Mishel Robert
Czy ktoś jeździł może w Devoucoux Chiberta i podzieli się wrażeniami?
Ja miałam przelotnie devoucoux chiberta. Bardzo miękkie, dobrze trzyma ale siedzi sie blisko konia. Raczej dobre dla długich nóg. Nie do końca podoba mi się jak leżą te siodła na koniu. Mocno siedzi na łopatkach. Jak coś to na olx oszust wystawil takie, ta sama osoba co wczoraj u nas ogłaszała cwd i meredith 🙂
Warto spróbować siodło jednotybinkowe marki forestier - lepsze niż devoucoux 🙂
Bacik90, miałam Forestiera dawno temu, naprawdę lubiłam to siodło 😉 Własnie teraz rozważam czy nie iść we Francuzy, skoro chyba mogę zapomnieć o dopasowaniu czegoś do Siwsona bez konieczności podkładek korekcyjnych, to chociaż niech mi pod tyłkiem będzie wygodnie 😉 Tylko szukam czegoś, co nie ma 10000lat, tylko raczej nowsze siodła, wyprodukowane po 2010r.  Nie wiem czemu największy wybór to jest w USA 😀

Na ebayu francuskim nie ma kompletnie nic, oni mają jakiś inny portal, tak jak my mamy allegro?

Pan Kostrzewa będzie miał w ofercie Pessoa, ale kurcze, systemy wymiennych łęków jakoś do mnie nie przemawiają. Do jakiejś tam jazdy rekreacyjnej spoko, ale już jak ja myślę o amatorskim sporcie do 130 to sama nie wiem ;/
A ja mam takie pytanie, czy znajdę coś fajnego do 1500, ewentualnie 2000 zł, używanego oczywiście? Chciałabym wymienić wszechstronne na skokówkę, ale kurczę, nie wiem w ogóle na co patrzeć. Chciałabym coś na krótką nogę i względnie blisko konia, ze średnim klockiem i miękkim siedziskiem. Na takie plecy, więc panel raczej płaski i kanał dość szeroki. Jakby nie ważyło tony, to dodatkowy plus :P

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 marca 2016 18:36
Czy Wam również brązowa skóra w siodle tak szybko łapie przetarcia i rysy?
Koleżanka wczoraj pożyczyła moje CWD i spadło ze stojaka (pół metra do ziemi?). Noszz kurna, coś mnie trafiło, centymetr skóry na tylnym łęku zdarty i boję się, że może pękać...  👿 Ktoś mi powiedział żebym zabezpieczyła ten łęk tak jak jest w modelu 2GS, ale kto mądry mógłby mi to zrobić żeby nie zniszczyć?  😕



Dlatego właśnie wolę czarny sprzęt  🙄
malinowaa, w czarnym byś miała to samo. Gleba na lek zawsze się tak kończy.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 marca 2016 18:56
xxagaxx miałam trzy czarne siodła wcześniej i uwierz mi, różne rzeczy się z nimi działy, w tym i raz i taki upadek jak wyżej, i najgorsza rzecz jaka się jednemu z nich stała to rysa ostrogą na siedzisku, podczas próby nierozstania się z koniem 😉 A to brązowe wygląda jakbym tam dziurę paznokciem w tym łęku wydrapała.... 
budyń Ja mam 162 cm i świetnie się czułam zarówno w adsa plus - Swarzędz (niesamowicie miękkie i pewnie trzyma, a prawie nowe, na gwarancji dostaniesz już za dwa tys.) jak i w starym kiefferze Ludger Berbaum (troszke twardsze, także doskonale trzyma). WYMODEROWANO
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] PRZEMYCANIE OGŁOSZENIA
malinowaa zapodaj fotkę 🙂 jakieś 70% siodeł z Francji jest brązowa przez to, że skóra jest mocniejsza i trwalsza. Czarne są sztucznie barwione, szybciej się niszczą - kiedyś ktos to chyba nawet na forum pisał a ja też to już słyszałam. Musiało pechowo spaść i to zbieg okoliczności. Na brązowym bardziej widać ślady użytkowania przez to że jest jaśniejsze.. 🙂   
xxagaxx a co masz za problemy z grzbietem u Twojego? Mierzyłaś może kiedyś CWD ? 🙂 ale takie właśnie minimum po 2010 roku? 🙂
Bacik90, CWD nie miałam okazji. Mam BD w stajni, nie wiem który rocznik, ale raczej z tych nowszych i jak ubrałam w zeszłym roku to pod tylny łek mogłam rękę po łokieć wsadzić :P Ale właśnie po zdjęciach patrząc to powinnam polować na CWD właśnie, najlepiej 2G, one mają bardziej kwadratowe tylne łęki.
Patrzyłam właśnie też na DVQ, nowsze modele (po 2010) też własnie miały całkiem fajne tylne łęki. Gdyby udało mi się sprzedać moje dwa siodła w normalnych cenach, to by mi starczyło właśnie na któregoś francuza. Na stronach producenta można śmiało kupić za 2000-2700 euro używkę w super stanie. Ale boję się trochę w ciemno brać siodło.
Nie wiedziałam gdzie się zapytać, więc może tutaj. Czy ktoś poleci mi jakąś dobrą podkładkę pod siodło typu Equiline Tecno Absorber (http://arcus-konie.pl/equiline-tecno-air-shock-absorber-p-8874.html) ? Teraz są chyba dość popularne takie grube podkładki jakby nadmuchane? 👀 Ktoś coś?  🤔
Hej 🙂 może wątek nie odpowiedni ale nie wiem zbytnio gdzie zapytać, więc może tu spróbuję.
Chciałabym sie dowiedzieć czy siodło z tego ogłoszenia : http://olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-kieffer-ludger-beerbaum-modell-rom-17-17-5-CID767-IDcPXwL.html to naprawdę model który podaje właścicielka? Bo krąży trochę tych siodeł na sprzedaż a to wydaje mi się ciutke inne, no i w innych Ludgerach (że tak powiem) są z tyłu tabliczki przykręcone a tu nie ma, inaczej są zamontowane tylne klocki itd... może być że to jakiś starszy model czy po prostu ktoś nie wie co posiada
azazu93 To według mnie jak najbardziej oryginalne siodło. Jest podpis mistrza, a modele były różne, w zależności od roku produkcji. Tabliczka z tyłu? Moje jest oryginalne, a tabliczki nie ma 🙂 Klocki inaczej przykręcone? No właśnie, są mocowane na śruby, właśnie po to, żeby móc zmieniać ich położenie, w zależności od budowy jeźdźca. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się raczej nad stanem siodła, czy taki Ci odpowiada? Tak niska cena jest dla mnie zastanawiająca, ale cóż, może poprostu okazja? A sam model godny uwagi, bo masz wygodne, w miarę miękkie siedzisko, swobodę ruchu w skoku, ale i poczucie bezpieczeństwa.
kwagga dziekuje bardzo za odpowiedz, troszkę mnie włąsnie ta cena zbiła też, bo one powyżej 2tys chodzą ( o ile dobrze patrzyłam ). Dobrze, ze napisałaś że godne uwagi bo właśnie nie miałam do czynienia z tym modelem 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
No ceny zaczynają się od 1700 zł. Gdyby to moje nie było odrobinę za szerokie na konia, to uwierz mi -  nigdy nie szukałabym niczego innego 🙂
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] OGŁOSZENIE W WĄTKU DYSKUSYJNYM
Mam mały problem, a mianowicie chodzi o rozmarówki siodeł Kentaur. Posiadam Prestiga o łęku 35 i potrzebuję tak o rozmiar większego siodła. Orientuje się ktoś ile byłoby to w przełożeniu na Kentaura? Zastanawiałam się nad 5, czyli najszerszym, ale boję się że będzie zbyt szerokie... czy jednak 5 to coś jak 36 Prestiga? Czy lepiej wziąć 4?
edekru to jest jedna wielka zagadka, nie da się jej tak prosto rozwikłać bo sama mam kentaura i nie uzyskałam odpowiedzi konkretnej jakiemu rozmiarowi odpowiada czy to w prestige czy dm, ale sama mam rozmiar 3 i według mnie jest dość szerokie, na moje oko wypada jak 33-34 prestige
Edit: yard ma testówki, możesz próbować
Zgadza się, 3 odpowiada 33-34 Prestige, z naciskiem na 34 jednak, bo jak w opisie- jest to 'medium wide'. 4 będzie jak 35-36, 5- 37 i to juz jest mega szerokie. Radziłabym 4 spróbować. Napisz do Yarda, mają testową ujezdzeniowkę w tym rozmiarze.
edekru III kentaur to 34 - 35 prestige, w/g informacji czeskiego producenta
Bombal, nie zgodzę się. Mam kentaura z łękiem 3 i jest szersze niż prestige 34, które też mam w stajni. I z kentaurem muszę się pożegnać, bo nie jestem go w stanie dopasować do konia. Według mnie 3 kentaura to raczej jak 35 prestige.. tak jak napisała kwagga
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2016 07:04
Taka refleksja z wczoraj - w im więcej siodeł wsiadam, tym bardziej kocham swojego Parisa 🙂 nie myślałam, że znajdę coś lepszego niż Meredith ale jednak 😍  nagle się okazało, że łydki mi nie latają, mam oparcie na strzemieniu, umiem wysiedzieć kłus ćwiczebny, nie wylatuję jak z procy przy dziwnych odskokach.  Siodło mi tak niesamowicie pomaga  😍 a nie wygląda, bo jest płaskie, twarde, z małymi klockami. Z każdą jazdą zakochuję się coraz bardziej, koń chyba też bo zasuwa jak przecinak, nagle ruchów dostał obszernych, fantastycznie się rozluźnia. Jeju  😍
Moon   #kulistyzajebisty
07 kwietnia 2016 07:08
Gillian, co prawda, Paris na Kulistym leżał tak, że chciałam zsiadać po 15min i jeździć na oklep, ale wiem co czujesz - miałam tak z Delgrange - ot niby też płaski naleśnik, a wsysa w konia i czujesz, że masz wszystko tam, gdzie być powinno. Pure magic!  😍
Aniaagre Kentaury mają metal w terlicy więc zmiana rozstawu łęku to nie problem. Problem przy dużej zmianie rozstawu, to dopasowanie paneli pod siedziskiem, które w kentaurach często są lateksowe i to już spory koszt. Nie musisz się żegnać. Forumowa tereska chce wymienić II naxos (32 - 33 prestige) na III. Skontaktuj się z nią może 🙂 Mi wysłała dodatkowe zdjęcia, bo planowałam zamianę, ale w końcu sprzedałam swoje. Jej siodło jest w fajnym stanie.
link do ogłoszenia: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/239877?q=naxos&kategoria=13&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=   
kwagga, widziałam to siodło, rozważam nawet 🙂
Moje na razie poszło do przymiarki.. u mnie właśnie kwestia paneli, ich nie dopasuję do konia 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się