strzyżenie / golenie koni

Wiem ze jest jakiś heninger bezprzewodowy całkiem mocny
Perlica, Moser Avalon bodajże? I jeszcze Lister Liberty i Heiniger Xplorer, te dwie ostatnie na zagramanicznych forach polecane najbardziej 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 marca 2016 08:22
Perlica, Moser Avalon bodajże? I jeszcze Lister Liberty i Heiniger Xplorer, te dwie ostatnie na zagramanicznych forach polecane najbardziej 😉


Avalon - idealna mocna z akumulatorem - goliłam nią i sobie i komercyjnie przez blisko 10 lat 😉
Dzięki dziewczyny, Heiniger Xplorer jest najtańszy a Moser Avalon nie mogę znaleźć bezprzewodowego.
http://www.groomershop.pl/wahl-avalon 😉
Nie wiem jak Lister, ale z tego co słyszałam to Heiniger bez problemu tnie nawet bardzo długą czy brudną sierść.
Orzeszkowa, dzięki,  ale tanio :-)
Muszę pomyśleć, bo kurcze moja Brofa po zmianie noża juz tak  nie śmiga jak na oryginalnych nóżach
Perlica - jaki masz model? I jakie ostrza?
Perlica, jesli kupiłaś oryginalne noże do Brofy to calkiem możliwe, ze sa po prostu tępe 😉
Dziewczyny mam tą maszynkę:
http://www.sewing.com.pl/produkt,maszynka-brofa-208-szara-208,765.htm

A dokupiłam noże zgodnie z poleceniem Pani ze strony:
http://www.sewing.com.pl/produkt,ostrze-heiniger-31f15,699.htm

Dzieje się coś takiego, że goli i nagle noże nie tną, to dokręcam to czerwone pokrętło i czasem już skręce na maksa i dalej nie łapie, to znowu w drugą stronę pokręcę i zaczyna ciąć.
Na oryginałach tej śruby nie musiałam dotykać, a goliła jak szalona  😵 i to zrobiłam chyba 6 koni.

Perlica, jeżeli jesteś pewna, że noże wsadziłaś idealnie równo i tak jak trzeba, to mogła Ci się spierdzielić śruba w pokrętle - mnie się tak w oryginalnej Delcie zrobiło 😉
A próbowałaś patentem Cobrinhy noże montować? W sensie że odkręcasz wszystko, wsadzasz noże, mocujesz leciutko noże śrubami, dokręcasz pokrętło i dopiero potem dokręcasz śruby do końca? Cobrinha też miała Brofę jeśli dobrze pamiętam 😉
Orzeszkowa, jestem laikiem nożowym  😀 i zakładał te noże ktoś doświadczony, być może nie są założone równo.
Spróbuje to poprawić, tylko nie wiem czy nie zepsuje tego całkiem  😂

A jest gdzieś instrukcja obrazkowo - zdjęciowa?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 marca 2016 19:26
Jak zakładasz noże to powinno się odkręcić docisk noży żeby ona leżały jak najbliżej obudowy. Przykręcasz śruby i trochę skręcasz docisk (czerwone pokrętło), dokręcasz śruby. Docisk skręca się na maksa i cofa pół obrotu. Tak jest składana maszynka fabrycznie.
Jest tu ktoś, kto używa Heinigera Saphir? Jak opinie?

vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2016 19:43
Jest tu ktoś, kto używa Heinigera Saphir? Jak opinie?




Ja używam. Bardzo cicha i dokładna! Idealna do wzorków!
Warto? Kurczę, oglądałam ją dzisiaj i się zakochałam. Tylko czemu taka droga i ostrza takie drogie 🙁 Jeszcze droższe niż do Delty 🙁 Zastanawia mnie, co sprawia, że jest taka dobra. Przecież jest wiele "psich" maszynek z silnikiem o takiej samej mocy (35W). Teoretycznie ostrza snap-on można sobie kupić np. Heinigera i założyć to tańszej maszynki. Ale to jednak nie to.
vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2016 20:25
Warto. Skubana jest tak precyzyjna, że trzeba uważać na każdy ruch, bo tnie super dokładnie jak ją prowadzisz. I na jej rozmiary jest naprawdę  mocna.  😍
Constantia, dzięki , spróbuję w święta ja rozbroić i na nowo poskładać.
Planuje moje konie z trace clip chyba całkiem ogolić, bo tak gubią że wszystko mam w kłakach. ..
asds   Life goes on...
24 marca 2016 10:33
Ja tu golarkę własną myślałam kupić do golenia i detalu i właśnie o Heiniger dobre opinie słyszałam, ale cena powala  😵.
deborah   koń by się uśmiał...
24 marca 2016 10:42
asds, ja do własnego golenia mam psią camry. Ogoliła w tym sezonie już 7 koni i nadal ma sie dobrze 🙂 ostrza ceramiczne kosztują 20 zł..
a propo Camry, gole nia psa i w porownaniu z Andisem, ktorego uzywalam wczesniej jest bezkonkurencyjna.
asds   Life goes on...
24 marca 2016 11:11
deborah

Oooo... gdzie kupujesz? 🙂
szukam kogoś kto ogoli mi konia. Koń stacjonuje pod Warszawą 🙂
ktoś coś?
A ten Heinigera Saphir dałby radę do własnego użytku na jednego konia ?? Zazwyczaj golę całościowo ze 3/4 razy w sezonie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2016 14:15
deborah ja dzięki recenzji Twojej i anai też kupiłam i jestem zachwycona. Kucyka goliłam już 3 razy, dwa koty i nogi/głowy koni Weroni.
I śmiga  😜
Dobrze czasem coś taniego i niezłego upolować 😉 😉 Moją goliłam dwa razy szarego ( w tym raz po całości) i zarośniętego jak mamut seniora. Jedyny jej minus to to, że naprawdę króciutko strzyże. Ale ja tak lubię 😉
To chyba camry jednak u mnie wygra z Saphirem póki co ;p
A na ile wam ostrza w niej wystarczają?
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2016 19:49
Klami bez żadnego problemu ogolisz nim całego konia. Ja mam jednego wrażliwca i tylko taką maszynką pozwala się dotknąć 🙂
Klami Saphir spokojnie da radę golić całego konia ale jest bardzo wąska, trzeba się sporo więcej namachać niż zwykłą dużą maszynką.
No i goli bardzo krótko
No i goli bardzo krótko


Wszystko zależy od ostrza, jakie założysz 😉 Snap-on ma kilka opcji długości z tego co wiem.
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2016 20:58
Angeel masz rację, można kupić ostrza w 3 długościach strzyżenia z tego co pamiętam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się