wrzody żołądka

famka   hrabia Monte Kopytko
23 marca 2016 06:58
Nikas, a czemu dajesz walerianę ? na wyciszenie ?
chyba nigdzie nie jest napisane co do wspólnego dawania omeprazolu i waleriany, ale dla bezpieczeństwa dałabym jedno rano drugie wieczorem
A my po kontrolnej gastroskopii odzyskaliśmy żołądek!  😅

Z dużej patologii (krwawiące wrzody, guzy, brak błony) mamy delikatniutkie zmiany (smugi), które są do ostatecznego wyleczenia przez dokończenie kuracji. Guzy też się wchłonęły!
Lekarze byli przekonani, że będą wrzody na 2/3 a tu słaba 1 została. Zdziwienie ogromne🙂

Walka trwała 3 miesiące ale uderzyliśmy mocną bronią.
Kolejna kuracja jesienią 6/6 i chyba też będę robić wiosną 3/3.

Trzymam kciuki za wrzodowców bo jesteśmy dowodem na to, że da się je ogarnąć.

PS na omeprazol też się piszę jeśli będzie zamawiany!

Pozdrawiam!
Chce podać własnie na uspokojenie, bo przyniosłyśmy sie do innej stajni i zaczynamy cos robić i chce zeby troche wrzuciła na luz, bo za duzo emocji nam nie służy.
Czy zioła trzeba podawać bardzo regularnie zeby działały? Jak jestem to robię kobyle 4 posiłek w postaci meszu, myślałam zeby jej tam dawać waleriane. Ale niestety nie jestem codziennie, rożnie, ale no conajmniej 4 razy w tygodniu. Czy lepiej zeby stajenny dorzucał na sucho do posiłku?
Nikas na stronie p. Podkowy masz fajnie rozpisane bezpieczne dawkowanie:
[[a]]http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Waleriana-%E2%80%94-Kozlek-lekarski/602[[a]]

Czy ciąża ma wpływ na wrzody ?
A my po kontrolnej gastroskopii odzyskaliśmy żołądek!  😅

Z dużej patologii (krwawiące wrzody, guzy, brak błony) mamy delikatniutkie zmiany (smugi), które są do ostatecznego wyleczenia przez dokończenie kuracji. Guzy też się wchłonęły!
Lekarze byli przekonani, że będą wrzody na 2/3 a tu słaba 1 została. Zdziwienie ogromne🙂

Walka trwała 3 miesiące ale uderzyliśmy mocną bronią.
Kolejna kuracja jesienią 6/6 i chyba też będę robić wiosną 3/3.

Trzymam kciuki za wrzodowców bo jesteśmy dowodem na to, że da się je ogarnąć.


PS na omeprazol też się piszę jeśli będzie zamawiany!

Pozdrawiam!



Gratuluje!!! 😀 Podniosłaś mnie na duchu!!!
A mogę spytać czym karmiłaś konia?🙂
Gillian   four letter word
23 marca 2016 21:31
naovika, na wrzody ma wpływ stres. Ciąża, poród, opieka nad źrebakiem, obcy ludzie w boksie macający źrebaka - to jest stres. Jak koń raz miał wrzody to jest do nich predysponowany i nie jest tak, że żołądek goi się bez śladu. Zawsze już trzeba mieć na uwadze fakt, że był incydent wrzodowy. Zawsze - odnoszę się do stwierdzenia "miała wrzody". Jeśli miała to ma, blizny po wrzodach, osłabioną śluzówkę żołądka.
No dobra, niech Ci będzie... Na razie objawów brak
Gillian   four letter word
24 marca 2016 19:33
Niech mi będzie? Ja z objawami użeram się do dziś i byle głupota żywieniowa odbija się czkawką.
Obstawiam, że Twój koń po prostu wrzodów nie miał. Czego zresztą bardzo życzę 🙂
Czy jest tutaj ktoś jeszcze chętny do zamówienia abprazolu? Dołączam jako kolejny właściciel wrzodowca. Po zatkaniu, przemieszczona okrężnica, koń obecnie jest w klinice i wraca do zdrowia, przypadkowo zlecona przeze mnie gastroskopia i tutaj się zaczyna "bajka"...
Jakby ktos robił zamowienie to byc moze i ja bym chciała zapasowe, ale mało, koło 30.
Ja jestem chętna tylko na tę chwilę nie wiem ile potrzebuję muszę się zastanowić.
Jesteśmy póki co 3, czy ktoś jeszcze chętny na zamówienie abprazolu?
Niech mi będzie? Ja z objawami użeram się do dziś i byle głupota żywieniowa odbija się czkawką.
Obstawiam, że Twój koń po prostu wrzodów nie miał. Czego zresztą bardzo życzę 🙂


(niech Ci będzie, w sensie prześmiewczym wiedząc, że jesteś wrzodową encyklopedią, nie skumałaś żarciku)
No możesz mieć rację, bo gastroskopii nie było. Chociaż po "magicznym proszku" 300 zł, jak ręką odjął.
Ale wiesz moja ma teraz całodobowo balot przed boksem raz w tyg klej z siemienia ( wcześniej co drugi dzień), moczony owies i wiadro miłości

A my po kontrolnej gastroskopii odzyskaliśmy żołądek!  😅

Z dużej patologii (krwawiące wrzody, guzy, brak błony) mamy delikatniutkie zmiany (smugi), które są do ostatecznego wyleczenia przez dokończenie kuracji. Guzy też się wchłonęły!
Lekarze byli przekonani, że będą wrzody na 2/3 a tu słaba 1 została. Zdziwienie ogromne🙂

Walka trwała 3 miesiące ale uderzyliśmy mocną bronią.
Kolejna kuracja jesienią 6/6 i chyba też będę robić wiosną 3/3.

Trzymam kciuki za wrzodowców bo jesteśmy dowodem na to, że da się je ogarnąć.

PS na omeprazol też się piszę jeśli będzie zamawiany!

Pozdrawiam!

Lily jeszcze była chętna na omeprazol.
Gillian   four letter word
28 marca 2016 10:52
naovika, przepraszam - jestem absolutnie przewrazliwiona na tym punkcie :kwiatek:
Proti   małymi kroczkami...
28 marca 2016 17:53
Ja również chętnie dołączyłabym się do zamówienia na omeprazol, jeżeli byłaby taka możliwość :kwiatek:
Czy zamawialiście już omeprazol? Potrzebuję jeszcze dokupić jednak, pogorszenie mamy i mi nie starczy tego co zamówiłam z dziewczynami... Kto robi zamówienie, do kogo pisać?
Nie robiliśmy jeszcze zamówienia . Niestety nikt z nas nie ma karty aby  za omeprazol zapłacić.  🙁
Teraz płaci się przelewem a nie kartą. Ja zamawiam dla siebie, już raz to robiłam. Mogę zamówić dla większej ilości osób, piszcie tylko na priv ile kto chce.
Mam pytanie do osob, ktore zamawiaja abprazole ze stanow. Czy przy zamowieniach naliczaja clo? Da sie tego uniknac poprzez zamowienie na adres znajomej i jak ona wysle do mnie do polski?
Chuquita masz pw.
Czy podczas leczenia Omeprazolem karmicie swoje konie jakimiś paszami treściwymi czy tylko są na sianie. Pytam ponieważ weterynarz mi powiedział ,że Omeprazol trochę upośledza trawienie ale jak koń będzie na samym sanie wszytko będzie ok. Próbowałam podawać dla swojego konia niewielkie ilości wysłodek z siemieniem lnianym bo samego siemienia nie chce  ale miałam wrażenie że kobyła gorzej się czuje. 
Chuquita masz pw.
Czy podczas leczenia Omeprazolem karmicie swoje konie jakimiś paszami treściwymi czy tylko są na sianie. Pytam ponieważ weterynarz mi powiedział ,że Omeprazol trochę upośledza trawienie ale jak koń będzie na samym sanie wszytko będzie ok. Próbowałam podawać dla swojego konia niewielkie ilości wysłodek z siemieniem lnianym bo samego siemienia nie chce  ale miałam wrażenie że kobyła gorzej się czuje. 

Ja karmiłam mojego sieczką i sianem 🙂 Pod koniec kuracji stopniowo dodawaliśmy granulat 😉
Czyli coś w tym może być ,że kobyła gorzej się czuje po treściwym mimo że są to dosłownie dwie garście.
No myśle ze to moze byc przyczyna🙂
A co konik je? My nie dajemy owsa juz do końca życia  🙂
Gorzej sie czuje czyli jak? Pamiętaj ze na samej sieczce i sianie kon jest osłabiony i ma prawo do bycia "zamulonym"🙂 Nawet bardzo elektryczny koń jak to było w naszym przypadku
Daje jej dosłownie dwie garstki wysłodek z siemieniem lnianym albo susz z lucerny z siemieniem lnianym i przed podaniem jest wesoła je dużo siana nawet pobiega a jak zje treściwe to po pewnym czasie mniej siana je albo wcale i jak ją dotykam po brzuchu to się złości. W zasadzie na tą chwile nie muszę jej treściwego podawać ale myślałam że było by dobrze jak dostała by siemię lniane a niestety samego nie chce.
kaloe, a co w tym co jej dajesz jest paszą treściwą?
Teoretycznie to nic z tego co daje nie jest paszą treściwą więc sama się dziwie ze czuje się gorzej po posiłku. Ale może nie jest to związane  bezpośrednio z podawaniem tych pasz tylko z samymi wrzodami. W zasadzie dopiero leci trzeci tydzień jak dostaje omeprazol.
Jeśli możecie mi coś doradzić to była bym wdzięczna.
To ile ma trwać wasza kuracja? Bo w trzecim tygodniu juz powinno widać dużą poprawę
Ogólnie poprawę widać i to dużą ale kobyła miewa gorsze dni po prostu. Wczoraj na przykład do południa była wesoła zaczepiała mnie dawała się dotykać po brzuchu   nawet pobrykała trochę a po południu już miej jadła siana zrobiła się smutna nie dawała się po brzuchu dotykać. Zastanawiam się skąd te pogorszenia czy to jest tak podczas leczenia?    A wczoraj minęły dwa tygodnie jak dostaje omeprazol.
Dzisiaj też się po brzuchu nie daje dotykać ale siana w nocy sporo zjadła .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się