KOTY

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 marca 2016 16:26
Alvika, jeszcze nic nie wiadomo =)
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 marca 2016 16:51
Ale jest akcja 🙂 a to już zawsze początek CZEGOŚ.
Pomóżcie mi z imionami na G... Chcialabym jakieś postaci z mitologii lub okolic
Potrzebne 2 dla dziewczyn i 3 dla chłopaków. Jedna panna już ma - Gaja.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2016 17:14
A może coś z nordyckiej?
Gymir, Galar, Gunnar, Grani, Gjuki dla chłopców. Gerd, Gullveig, Groa, Grid, Grimhild dla dziewczynek  😉
wistra, Grecja, Greta.
A może coś z nordyckiej?
Gymir, Galar, Gunnar, Grani, Gjuki dla chłopców. Gerd, Gullveig, Groa, Grid, Grimhild dla dziewczynek  😉


Mam z nordyckiej Glitne i Gjevjon (ta to matka tego miotu  :hihi🙂 więc w sumie mogłoby być
Sprzeczne informacje. Piszą że w biedronce jest trawa trująca, po czym piszą że w biedronce jest cyperus zamula, która nie jest trująca a jedynie może szkodzić dla kotów wrażliwych. Bardziej do mnie przemawia fakt, że w takich sklepach nie wiadomo czy roślinki nie są na tonach chemii pędzone. Mój zwierz dostał trawę z biedry, czasem podgryza i czasem wymiotuje. Nic mu nie jest. Jak mi odrośnie jego zwykła trawa, to ta biedronkowa pójdzie na balkon w odstawkę.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
30 marca 2016 22:57
Po co komu trawka, jak można storczyki obgryzać...  😤
Kupowałam trawę dla rudego właśnie z biedronki. Jadł ją i nic mu nie było, nie wymiotował.

Czy podczas usypiania można być obecnym przy zabiegu czy nie?
Asiaa, chodzi ci o eutanazję czy znieczulenie do jakiegoś zabiegu?
Cricetidae O eutanazję.
To może zależeć od weta, ale zazwyczaj pozwalają.
Właściciel ma prawo być przy eutanazji swojego zwierzęcia. Ja byłam przy uśpieniu mojego psiaka. Po pierwsze, chciałam go tulić w ostatnich chwilach. Po drugie, chciałam mieć oko na to czy wszystko przebiega prawidłowo. Czy był całkowicie nieprzytomny, nieświadomy przy podawaniu właściwego zastrzyku.
Asiaa, u nas się odradza. Właściciel jest do czasu, aż zwierzę zaśnie całkowicie, czyli do znieczulenia. Może się wtedy pożegnać. Zakładanie wenflonu i podanie środka do uśpienia następuje bez właściciela, jeszcze nikt nie miał z tym problemów, wręcz ludzie sami z siebie wola wyjść.
Ja byłam przy eutanazji kota do końca, weterynarz zachowywał się, jakby uważał to za oczywiste, a mnie nie przyszło do głowy, żeby wyjść...
Widać wszystko kwestia obyczaju w danej lecznicy.
Pytałam bo mnie chyba czeka uśpienie rudego. Mój weterynarz  raczej nie powinien robić problemu z tego powodu ale dobrze wiedzieć że, mam prawo być przy tym.
Czy dobrze kojarze, ze kociaki opuszczajac matczyny dom powinny miec ok. 10-12 tygodni?
Tak, minimum 12 tygodni
Uwaga, pytanie z serii irracjonalnych. 🙄

Czy koty mogą być na wiosnę bardziej uczulające niż w pozostałe pory roku?
Prawdopodobne, bo na wiosnę mocniej linieją, więc bardziej rozsiewają białko ze śliny na sierści 😉
Cholerka... 😵 A możliwe jest, że zeszłej wiosny koty nikomu nie przysparzały problemów, a teraz domowników zamęczają ataki alergii? Zawsze wydawało mi się, że alergię na koty się po prostu ma, a nie że pojawia się po dwóch latach mieszkania z kotami.
A to na stówę na koty?
Nie wiem, dlatego pytam, czy ktoś w wątku spotkał się z tak "nagłą" alergią na koty. Pierwsze podejrzenie padło na nie, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne, skoro w zeszłym roku nie było takich atrakcji.
Mazia   wolność przede wszystkim
05 kwietnia 2016 10:50
wpadam na chwilkę z pytaniem, mam 3 koty podwórkowe, które strasznie łapią kleszcze. Czy mogę stosować środki przeciw kleszczowe dla psów? wychodzi dużo taniej....
Mazia, środkami dla psów możesz kota zatruć i będzie wyglądał tak

Taniej wychodzi? Jakie środki masz na myśli?
Mazia   wolność przede wszystkim
05 kwietnia 2016 11:29
Cricetidae substancja czynna Fiprexu dla psów i kotów jest taka sama (fipronil) ???
Fiprexem dla średnich psów M mogę zakroplić 3 koty - koszt 15 zł,
Natomiast Fiprex dla kotów 3 szt. - 35 zł
Czyli ponad połowę taniej, jeżeli muszę to robić co miesiac i mam jeszcze psy to koszty są znaczne....
Mazia, serio drogo? ok. 15zł/kot na miesiąc. 45zł miesięcznie.

https://animalia.pl/francodex-pipetki-przeciw-insektom-dla-kotow-powyzej-2kg-3-x-06ml/szczegoly/33608/

http://www.tofivet.pl/pl/o/FIPREX-SPOT-ON-KOT-1SZT

http://www.tofivet.pl/pl/o/FYPRYST-SPOT-ON-Preparat-na-Kleszcze-kota

Najlepsze by było Foresto, ale cena jednej obroży to ok. 80zł + ryzyko powieszenia się


OK, substancja czynna jest ta sama, ale środki pomocnicze mogą się różnić. W życiu nie podalabym czegoś dla psa kotu
mam teraz 2 rodzaje kropli do oczu, wszystko to samo w składzie a jedne są "wodą" i koty je "wymrugają" a drugie są "żelem" i robią piękny film na oku


Edit:
A dla psów kropli się w ogóle nie opłaca, to wychodzi cholernie drogo. Dlatego mój Ryjek ma foresto. 90zł i spokój na 8-9mcy.
Z tego co wiem (sama stosowałam) to Fypryst dla psów może być stosowany u kotów. Sam wet mi polecał takie rozwiązanie.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 kwietnia 2016 15:46
Mazia ja kupuje fiprex w sprayu i psikam. Mam 8 kotów i to wychodzi mi najtaniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się