pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Raczej nic nie zrobisz - przerabiałam kilka razy. Wytrawione włosy po dekoloryzacji nie trzymają pigmentu. Gdzieś widziałam kiedyś odżywkę taką 3min koloryzującą - w różnych kolorach wg mojej fryzjerki pomagała. Musiałabyś spytać u fryzjera.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 lutego 2016 22:05
No wlasnie ten mój fryzjer troche taki starej daty i nie wiem czy sie zna na nowościach ...
Nazwy tej odzywki nie kojarzysz ?  :kwiatek:
efeemeryda, zupełnie nie, na bank to był kosmetyk "fryzjerski" - i w różnych odcieniach: czerwienie, rudości, pomarańcze itp. Raz na 2 tygodnie się to nakładało pod prysznicem jak zwykłą odżywkę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2016 22:21
Raczej nie oczekuj cudów po odświeżaczach kolorów ani odżywkach 😉
Ja od farbowania, w ciągu 2 tygodni mam: czerwony, różowy, rudy, a na koniec blond 😉 Czekam z niecierpliwością jak zetnę do końca to co zostało po rozjaśniaczu.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 lutego 2016 22:35
Cudów nie oczekuje, w sumie z kazdym farbowaniem jest coraz lepiej, chciałam tylko jakos wspomóc 😉
O ścinaniu nie ma mowy, włosy mi moga obciąć dopiero pośmiertnie  😁
efeemeryda, a nie chcesz sobie henny położyć i potem na to farbę? Moja koleżanka tak robi i nic jej się nie spiera
efeemeryda   no fate but what we make.
10 lutego 2016 23:46
hmm ale henna też rozjaśnia czy jak to działa ?  😀 jest jakaś specjalna do włosów ? 🙂
efeemeryda, naturalna henna do włosów. Daje pomarańczowo-czerwony odcień w zależności od wyjściowego koloru włosów. Nie rozjaśnia. Pigment też się inaczej zachowuje niż w normalnych farbach. U mnie po 3 latach niefarbowania nadal siedzi z tą samą intensywnością od początku. Wejdź sobie w galerię na stronie Khadi i pooglądaj 🙂
cavaletti, a to można farbę na hennę? Lata temu się tym interesowałam, ale pamiętam że raczej odradzano takie eksperymenty, ze względu na dziwne zachowanie hennowego barwnika. Po pierwsze henna oblepiała włosy, więc farbowanie często wychodziło w ciapki lub bardzo nierówno się wypłukiwało, a po efekty takiego farbowania bywały zielonkawe...
Henna nie oblepia włosów, mit fryzjerów. No chyba, że papkę się trzyma na głowie całe życie. Barwnik łączy się z keratyną. Farbowanie wychodzi w ciapki jak się nierówno pokryje włosy. Henna może się wypłukać jak się źle przygotuje mieszankę, albo za krótko będzie trzymać.
Lawson - główny barwnik henny jest pomarańczowo-czerwony. Nie ma bata że wyjdzie zielono, chyba że się farbuje mieszanką z indygo (które z kolei ma barwnik niebieskogranatowy. połączenie henny z indygo daje brązy, rozjaśnianie indygo faktycznie może wyjść zielono). Pomyśl o hennie jak o czerwonej celofanowej folii na włosach. Jak rozjaśnisz bazę to Ci wyjdzie bardziej pomarańcz. Jak przyciemnisz - kasztan. Nie niebieski/zielony/fioletowy 😉 Z indygo jest więcej babrania, ale jedna dziewczyna zeszła z ciemnego brązu do jasnego blondu po hennowych mieszkankach wszelakich 🙂
cavaletti, dzięks, tak myślałam że te moje wymysły są mało aktualne 😉
Czy któraś z was obcinała włosy i przekazywała fundacji Rak'n'Roll?
Cricetidae, moja koleżanka. Co byś chciała wiedzieć? 🙂
Sama nie wiem, chyba jak to wygląda 😉 Przeczytałam pobieżnie regulamin, ale ciekawi mnie, czy potem można zobaczyć chociaż zdjęcie tej peruki z własnych włosów 😀
Ile koleżanka oddawała? 25 cm to minimum, ale zastanawiam się co z końcówkami, moje się szybko rozdwajają, więc u mnie pewnie trzeba je obciąć i liczyć bez końcówek. Ścinała u polecanych przez fundację fryzjerów czy gdzieś na własną rękę? Wolałabym na własną, ale boję się, że mi odrzucą. Jak długie miała włosy?
Obecnie mam 50 cm włosów, nigdy nie farbowane, mogą być chyba dobrym materiałem na czyjeś włosy 😉 chcę je dotrzymać do wesela, które być może planuję w przyszłym roku i ciąć te 30 cm. Ciekawe jak będę wyglądała 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2016 20:18
Jak już Ci pisałam w drugim wątku - ja. Ścinałam u swojej fryzjerki, farbowane, potem wysłałam pocztą i tyle je widziałam. Na bank nie da się zobaczyć peruki z takich włosów bo na jedną perukę idą włosy od kilku osób. Końcówki też miałam zniszczone więc najpierw trochę je obcięłam.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/11041669_10205638846623258_7337359414875979470_n.jpg?oh=d5c481c14bb5bd27aca067420b8f6802&oe=57821CF3[/img]
smarcik, super wyglądasz 🙂 obcięłaś chyba więcej niż te 25 cm? Wyglądasz jakbyś przynajmniej pół metra obcięła 🙂 ja nie mam aż tak długich i raczej nie wyhoduje w rok, są też falowane, więc optycznie krótsze. Nie zrobię sobie takiej ładnej fryzury jak Twoja, bo moje włosy im krótsze, tym bardziej się wywijają, muszę pomyśleć jak je chce mieć obcięte 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2016 21:07
Oj ja obcięłam strasznie dużo, nie pamiętam ile, ale po obcięciu zniszczonych końcówek do wysłania zostało chyba 35-40cm. Chciałam obciąć jeszcze więcej, tak zupełnie na jeża, ale moja fryzjerka stwierdziła, że jak mnie zna to będę się później frustrować podczas odrastania  😉 I faktycznie czekałam tylko aż będę mogła je związać w kucyk, bo fryzurka ładna ale nie do mojego trybu życia. To było równo rok temu, teraz mam włosy do połowy łopatek  🙂 Inicjatywa jest bardzo fajna i gorąco polecam a włosy cóż, odrosną  😁
Ja pewnie będę chciała obciąć do ramion, też muszę móc włosy związać 😉 na jeża to odważnie 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 marca 2016 08:27
popełniła przed świętami małe przestępstwo, ciachnęłam grzywkę . Nie wiem czy lepiej czy gorzej ale chyba inaczej. Potrzebuję teraz kosmetyki do prostowania włosów, możecie coś polecić. Naturalne mam proste ale takie lekko pofalowane.

Drugie zdjęcie było gigantyczne.
Dziewczyny! Polećcie dobrą suszarkę o dużej mocy, najlepiej 2000W lub więcej, z dyfuzorem. Mój Zelmer o słabszej mocy wytrzymał trochę ponad rok i właśnie szykuje się do ostatecznego odejścia. 🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 kwietnia 2016 09:01
Rowenta Respectissim Studio Dry 🙂 2100W
Nie ma dyfuzora  😕
Remington Keratin Therapy AC8000
Rowenta Respectissim Silence CV7671D0
Dzięki za typy 🙂 Trochę drogie, biorąc pod uwagę, że suszarki nie wytrzymują u mnie zbyt długo  😡 Wpadłam na promocję i w dobrej cenie kupiłam Remington Pro-Air Turbo D5220 🙂
Ponia   Szefowa forever.
05 maja 2016 23:12
Poszalałam trochę z kolorem 🙂

Co myślicie? 🙂
Ponia, faaajnie 🙂
Ponia   Szefowa forever.
06 maja 2016 20:22
epk, dziękuję  :kwiatek:

Przyzwyczajam się jeszcze do tego koloru, aż taka blond nigdy nie byłam 🤣


Dziewczyny czy któraś się sztucznie kręci? 🙂 włosy mam jak druty a wymarzyłam sobie skręty, wpadła mi w oczy Wella Headlines jako najmniej ingerująca i z naturalnym efektem- któraś z was robiła trwałą i podzieli się doświadczeniami za i przeciw?
amnestria   no excuses ;)
30 maja 2016 12:16
Oddam Ci swoje, byle tylko mieć proste włosy 🤣 😉
Odwieczny problem 😂 Ta co ma proste, chce kręcone i na odwrót.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się