DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Bardzo ładne ogłowie, podobają mi się te zdobienia.
Mam nadzieję, że uda mi się jutro kupić skórę, chciałam zrobić sobie jeszcze napierśnik do zestawu turystyczno- terenowego.
Jeśli tylko jakimś cudem uzbieram trochę kasy to spróbuję zmierzyć się ze średniowiecznym ogłowiem, takie bardzo zdobne mi się marzy z odbitymi puncani, wycinankami, nabijkami, z medievalnymi  zapięciami  💘  eh.... czemu to wszystko takie drogie 😉
Zainspirowała mnie ta stronka  http://ilaria.veltri.tripod.com/bridle.html
o! tam na obrazie nawet jest ogłowie jak moje - w sensie budowy - tylko niebieskie i pewnie z tkaniną 😉
ze skóra taki problem, że kiedyś brałam właśnie paski od rymarza. ale szybko podniósł strasznie ceny, przysyłał coraz gorsze, terminy masakra i zaczął moje projekty kopiować i oferowac. no nie fajnie. teraz kupuje właśnie błamy lub duże fragmenty i tnę. na większą ilość bardziej się opłaca. choć też z jakością różnie - zalezy z jakiego osobnika i z jakiego miejsca (w sensie ciała). więc troche lezy jako gorsza - na jakieś swoje potrzeby. choc i tak lepsza niż większość sklepowej skory czy tym bardziej pseudo skóry 😉 zalatwia mi to znajomy rymarz (ktory i mnie troche uczy) na szczęście ogladając osobiście, ale też nie zawsze w garbarni jest dobry materiał, nie zawsze mają mniejszy kawałek, caly to jednak koszt 4-rocyfrowy 🙁 a garbarnia w praktyce jedna - wszyscy pl producenci biorą z tej samej 😉
narzędzia jak i punce w pl to koszmar cenowy. chcialam kiedyś na zamówienie  - prosty wzor - moje logo, czy inne proste. ceny po kilka stów.. no przesada. gdzie to można zrobić nawet samemu dremelem i to szybko... w końcu importowałam. i narzedzia i troche puncy. maszynke do cięcia mam taką profi, bardzo starą 🙂 ale szczerze trzeba mieć do tego wprawy. mniejsze i tak wycinam od metalowej linijki 😉

jakbyś potrzebowała czegoś - pisz śmiało 🙂
Ja mam to szczęście, że mamy we Wrocławiu fajną hurtownię skór i można wszystko pomacać i zmierzyć a pani obsługująca wcale nie jest zdziwiona jak szukasz czegoś do rekonstrukcji albo do koni z zawsze doradzi, podobno mamy też sklep rymarsko kaletniczy ale jeszcze w nim nie byłam.
Mój kolega kupił kiedyś na allego bardzo ładną puncę do skóry za 8 zł 😉 ... i oczywiście o sprzedawcy słuch zaginął a szkoda bo ładny wzór, no ale nic kolega obiecał, że do ogłowia pożyczy.
MATRIX69, masz farta...w mojej okolicy nawet rymarza nie ma 🙁
kiedys dzwonie do Pera zamówić okucia i inne gadzety, ble ble, mówie, ze szczecin, a pan -co pani mówi...ktos tam kolo szczecina jest! katalog wysylalismy! raz, zr ok czy 2 temy, ale ktos jest!  -no tak... do mnie...
a...jest za jakies 100 km rymarz jurewicz. ale on taki "niszowy" 😉
hym... musze zacząć regulanie allegro itd przeszukiwać 😉
Mam pytanie pewnie zadawane tysiąc razy, lecz znaleźć nie mogę 🙁 🤬 Gdzie mogę kupić futro owcze ? Potrzebuje obszyć popręg
horse_art, a może to jest jaka myśl na biznes? Druk 3 D form do sztanc? A potem odlewanie?
Mam pytanie pewnie zadawane tysiąc razy, lecz znaleźć nie mogę 🙁 🤬 Gdzie mogę kupić futro owcze ? Potrzebuje obszyć popręg


choćby na allegro - szukaj pod hasłem relugan
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
26 marca 2016 15:22
bera7 miala 🙂
halo, myślę, że za mały target. chyba, żeby robic na swiat 😉 o tak nie ma komu sprzedawac hurtowo, a zakup sprzetu, robienie form itd pod indywidualne, nie bedzie oplacalne (przyjmujac nizsze ceny niz są na naszym rynku, konkurencyjne dla importowanych indywidualnie czy nawet przez sklepy).  dlatego sprowadzamy (rekodzielnicy) z chin czy markowe z innych krajow (stany, anglia - te tam sporo ofert)...
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 marca 2016 13:09
Skóra owcza od bera7. Cudna!
Pad od Widek07 jest wspaniały 🙂 Bardzo polecam!
Widek07 robisz takie pady na zamówienie?  😍
Cześć, ja tu się wepchnę z takim pytaniem. Chcialabym uszyc organizer na boks, taki na szczotki i wszystko inne. Myslicie ze warto próbować? Jarpol oferuje cos takiego za okolo 100 zl. Jaki materiał powinnam kupić? Pewnie coś z zakładki tapicerskie 😉
Raczej z zakładki "tkaniny techniczne". 😉 Ortalion, cordura itp. powinny się sprawdzić. Plus ewentualnie sztywnik, który nie wiem, w jakim jest dziale, ale usztywni całą torbę.
Pad od Widek07 jest wspaniały 🙂 Bardzo polecam!

Cieszę się ze tak świetnie się sprawdza  🏇

chyba mogę pokazać bo filmik fajny , a padzik tam występuje  😀
pod koniec i w trakcje 

Widek07 robisz takie pady na zamówienie?  😍

To jedyny i niepowtarzalny , zrobiony w prezencje dla wyjątkowej osoby , ale możne kogoś zainspiruje  😉

horse_art   🙂 dzięki za uznanie ! Rzeczowo, krótko i pozytywnie, tak to tylko Ty potrafisz człowiekowi posłodzi  😡
sumire, dzięki! Ta codura to chyba to czego szukam 🙂
Niedawno znalazłam to forum, a kilka lat temu uszyłam taki czaprak (stan już idealny nie jest, ale nie miał łatwego życia  😀iabeł: ). Ostatnio zrobiłam worek do noszenia rzeczy do stajni.
mikisza  bardzo zgrabne to zgrałaś , woreczek - plecaczek super
Widek07, na twoim padzie nawet dziś jezdzilam 😉 dalej fajowski 🙂
na dlugie rajdy w koncu kupiam inny, lekki, bo ten moj pomysl z filcami i z owca od spodu jak zamókł to nie mogłam z siodlem podnieść haha 😉 nawet jak troche go odchudzilam dolem 😉 mam filce, owce i memo gąbkę na kolejny, tylko koncepcji na material wierzchni (ew moze jednak siatka na spód?) dalej brak :P


kurcze tak patrze na wasze szycia i zazdroszcze ...moze sie w koncu naucze maszyne obsługiwać? :P
mówisz o tym co się rozbiera , sama nie mogłam uwierzyć, ze jeszcze owce tam podszyłaś , ja się nie odważyłam  😀

[s][s]mówisz o tym co się rozbiera , sama nie mogłam uwierzyć, ze jeszcze owce tam podszyłaś , ja się nie odważyłam  😀
, siadka to jest dobry pomysł , a ta dystansowe przestrzenna (3D) http://www.benetex.pl/siatki-tekstylne-e-cima/produkty.html[/s][/s]

I co teraz , brak edycji  😲
no właśnie? 😉
mikisza, uwielbiam ten wątek za takie rzeczy jak ten plecaczek. Totalnie oryginalne. Takie nie do ściągnięcia jak leci, ale do inspiracji. Ileż bluz polarowych wywalamy np. A można sobie poszyć worki/segregatory na niemal wszystko, każdy z inną lub taką samą własną aplikacją. Super pomysł!
takie rzeczy maja przede wszystkim dusze... i są takie..jedyne.
uwielbiam takie, nawet jak nie są doskonale.
mam np. nadal polarowy czaprak z 1 strony naszego watku i jeden z pierwszych escady 😉 no i wielkiego czerwonego smoka i uszy od widek 😀

Widek07, z racji czasu (pamietasz? mega na ost. chwile) futra nie szylam recznie tylko wycielam i zawiozlam do krawcowych - ale się namęczyły 😀 i jeszcze z tajniaka filce powyciagaly i nie mogly we 3 wlozyc haha 😀
Hahaha ,  to dopiero była zabawa jak trzy go naciągały  😵, jak go pierzesz w pralce
wchodze do nich, a tam za ladą we 3 na kolanach pakują ten filc i "szybko szybko! bo ma przyjsc zaraz! i zobaczy!" tak  z tajniaka, chrumknęłam to zaczela sie tlumaczyc, ze wyciagnela bo  nie mogla z tym zszyc i cos tam... ze wlasne naprawiają... a ja , ze przeciez specjalne to rozcięcie, zeby wyciągać  - ich miny - bezcenne 😉 hahah 😀

nie jezdze duzo, mam inne (zaleznie jak sie muskulatura zmienia), wiec pralam raz - po rajdzie. przed każdym użyciem przeczesuje futro i tyle. i czyste. z wierzchu nie ma jak sie nawet brudzić 😉
wrzucialam do wanny, plyn do wełny woda i taplanie. nie moglam podnieść jak zamokło... po kilku godz jak woda obciekla wyniosłam na dwór i schło 2 dni. do pralki raczej nie było szans wcisnąc. a dużą miałam  😉

ale sprawdza się teraz szczególnie jak początkujący wsiadają - amortyzacja 100% 😉
kolejny zroie z twardego filcu+ miękki gruby (+jest lżejszy). i może memory gąbka? no zobaczymy, przetestuje, pomacam 😉

polecam DIY pady 😀

a... a ja właśnie skończyłam m.in takie cacuszko - jak zamawiająca sobie wymarzyła 🙂 też mialam radoche z wycinania, w końcu cos innego 😉 (tylko słońce za mocne teraz i nie mogę go ładnie złapać o zbyt blinguje - i tak jakies takie mniej sie zlapalo.... ;/)


CUDO ! 😜 pięknym
Pierwszy samodzielnie uszyty pokrowiec na ujeżdżeniówkę. W planie kieszonki z logiem stajni i nazwisko na tylnym łęku 🙂
Może by mi ktoś poradził, bo nie mam pomysłu. W tych kagańcach dla koni gumowo parcianych, ta guma w denku pęka, denko ma dziurkę, moja szoruje tym kagańcem po ziemi, w efekcie robi się pęknięcie koło tej dziurki, bo ona przez nią wygryza trawę.  Szkoda mi go wywalać, bo ten kosz parciany jest ok, paski też, tylko to denko. Pomyślałam żeby wzmocnić tą gumę koło dziurki, tylko nie mam konceptu. Ma ktoś jakiś pomysł?  :kwiatek:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 kwietnia 2016 19:17
Moje trymery do siersci - kon, pies i kot 🙂
szamanka, z czego są te drewienka? Z trzonków? 
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 kwietnia 2016 20:23
Watrusia ja dostaje je jako odpady u stolarza. a z czego sa dokladnie to nie wiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się