Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Czy posiada ktoś zmywarkę kompaktową i mógłby podzielić się opinią? Planuję zakup takiej z racji tego że mam dosyć mało miejsca w kuchni, no i dla dwóch osób chyba w zupełności starczy  🤔
używałam dwóch kompaktowych zmywarek: Tchibo i Bosh.
Dla dwóch osób, do mycia sztućcy, talerzy, kubków - ok.
garnki, większe miski nie mieszczą się.
moim zdaniem, lepsza taka zmywarka niż brak zmywarki
Gillian   four letter word
20 listopada 2015 11:49
Po trzech latach czajenia się w końcu zakupiłam pralkę, o rany! toż to był wysiłek umysłowy... stanęło na Boschu jednak, za całkiem przyjemną cenę łącznie z dowozem i montażem. Wersja dla chłopa - przyszłościowo wsad 7kg się przyda... wersja dla mnie - derki i czapraki nigdy nie były tak czyste  😍

(żeby nie było tak całkiem słodko wczoraj nam zapowiedziano w pracy, że od stycznia zabierają premię za którą miałam wpłacać kredyt  😂 )
A ma ktoś pralkę z funkcją prania parowego?    Kupiłam pralkę juz kilka miesięcy temu ale jakoś nie miałam potrzeby korzystać z tej funkcji i tu razu pewnego wymyśliłam sobie , że odświeżę w ten sposób rzeczy i  jakoś mi się nie udało osiągnąć zadowalającego  efektu 🤔 Co zrobiłam źle? ! Czy do takiego prania dodaje plyn/proszek? Ja nie dodałam,  w instrukcji żadnej wskazówki. .Ma ktoś doświadczenie w tym względzie? 
Pralki,  w której spokojnie można prać kurtki puchowe poszukuję.
Chciałabym pod choinkę sprawić mamie blender stołowy.
Sama mam kupiony w Biedronce, ale jak na złość teraz ich nie ma w ofercie. Poza tym obawiam się czy szklany dzbanek nie będzie dla mojej mamy zbyt ciężki.
Wypatrzyłam coś takiego http://www.euro.com.pl/miksery-kielichowe/philips-hr2100-00.bhtml
Ma dzbanek z tworzywa sztucznego - jakie to ma znaczenie? Ktoś miał do czynienia z tym modelem? 
Dworcika   Fantasmagoria
25 marca 2016 11:44
Pierwszy raz w życiu będę musiała kupić żelazko. Poprzednie, które miałam od rodziców, po latach dzielnej pracy zdycha. Nie grzeje już jak dawniej no i generalnie bardziej wkurza niż pomaga.

Nie jestem typem obsesyjnie prasującym, unikam raczej kupowania rzeczy, które trzeba prasować, więc to u nas taki sprzęt bardziej okazjonalny (koszule czy coś tam... raz na jakiś czas). Nie chcę wydawać fortuny na super kombajn. Możecie coś polecić z takiej raczej przyziemnej półki? Na co zwraca się uwagę przy żelazku? Jakie parametry powinno mieć dobre, ale zwyczajne żelazko? 😉 Może jakieś przykładowe modele?

Czasem takie sprzęty przewijają się w różnych lidlach - nadaje się to to do czegoś?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 marca 2016 09:12
Pomocy  🙇

Muszę kupić nową pralko-suszarkę. Miałam Boscha i skłaniam się ku nowemu Boschowi. Rozważam jeszcze jednak Miele (bogactwo programów  😜 i nieposzlakowana opinia). Tak czy siak nowy sprzęt wezmę na raty - Bosch na krótszy okres, Miele z racji swojej mega wysokiej ceny na dłuższy. Jest sens brać 3-krotnie droższe Miele czy najnowsze Bosche też są długowieczne?

Wszystkie opinie będą bardzo mile widziane  🙇 :kwiatek:
Edytka, troche odpowiem nie na to pytanie które zadalas 😉 ale mam pralko suszarkę Siemensa i bardzo polecam 😁
Edytka, czy najnowsze Bosche są długowieczne okaże się niestety dopiero za kilka lat 😉
Sama zamieniłam starego Boscha na nowego i jestem póki co bardzo zadowolona. Mam go jakieś 8 - 10 miesięcy 🙂

Podobnie jak Dworcika,  również chętnie poczytam o rozsądnym cenowo żelazku , bo moje jest już tak zakamienione, że ani go wyczyścić ani nim rzucić 🙁 trzeba myśleć o wymianie powoli  🙁
Edytka mam pralko-suszarkę Miele.Ma ona ok 8lat jak nie więcej i jak do tej pory jeszcze nic z nią się nie działo(a piorę baaaardzo często,praktycznie 2 prania dziennie).W każdej stajni większość również używa Miele do prania sprzętu jeździeckiego.Jak dla mnie nr 1
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 marca 2016 11:44
Dziewczyny, może Phillips azur? nie jest drogi a to naprawdę spoko żelazko 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 marca 2016 15:52
Mam pralke, ktora ma juz swoje lata. W sumie dziala niezle, ma super program prania codziennego i generalnie nie ma potrzeby jej jeszcze wymiebiac. Ale- choruje na posiadanie suszarki. I teraz pytanie- lepiej kupic oddzielna suszarke (jesli tak- poleccie jakas konkretna), czy pralko-suszarke porzadna? Co sie lepiej sprawdza?
szafirowa, wszyscy polecają oddzielnie. Jakbym miała miejsce, tak bym zrobiła 🙂
Tylko osobno.
Można postawić jedno na drugie.
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2016 19:58
madmaddie, to chyba to, o którym myślałam 🙂 Więc... nie szukam dalej :P
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2016 20:10
szafirowa, oddzielnie. U mnie stoją jedna na drugiej.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 marca 2016 20:12
Dzieki! To teraz tylko- jaka konkretnie? Czyli jaka firme i model polecacie?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 marca 2016 10:37
sienka patrzyłam na Siemensa, bo całą kuchnię mam w ich sprzęcie. Niestety pralko-suszarki miały słabsze parametry niż Bosch i odpadły.

iga07 no właśnie sprzętu jeździeckiego w ogóle nie piorę w domu. W ciągu tygodnia mam 3-4 cykle prania i tyle samo suszenia. Stąd moje wątpliwości czy potrzebne mi mega mocne Miele...

_Gaga a wiesz gdzie Twój Bosch był wyprodukowany? W sensie w Niemczech czy w Azji?
_Gaga a wiesz gdzie Twój Bosch był wyprodukowany? W sensie w Niemczech czy w Azji?

Stary nie mam pojęcia. Nowego postaram się sprawdzić wieczorem.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 kwietnia 2016 13:14
Edytka, troche odpowiem nie na to pytanie które zadalas 😉 ale mam pralko suszarkę Siemensa i bardzo polecam 😁

Sienka! Patrzyłam jeszcze raz na Siemensa. Musiałam poprzednim razem porównywać jakieś stare modele.

Ten nowy (iQ800 wash&dry 7/4kg Pralko-suszarka WD15H542EU) jest super! Ta sama cena co Bosch, fabryka ta sama, jakość ponoć ta sama, ale Siemens ma jeszcze dodatkowe programy, które mi się podobają. I like it!  😀 I tak oto chyba wybrałam sprzęt  😅




Kolejne podejście do tematu. Już kiedyś pytałam o odkurzacz akumulatorowy, ale może coś się ciekawego pojawiło na rynku?

Bardzo mi brakuje sprzętu, którym można cicho, szybko i skutecznie usunąć z podłogi psią sierść i piach/pył nanoszony przez psa. 🙁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 kwietnia 2016 10:30
Ascaia Dyson V6 Animal Pro, ale nie wiem czy ta półka cenowa Ci odpowiada. Ja przy strasznym sierściuchu zdecydowałam się na sprzęt Dysona i to był strzał w 10.
Auć! Bez tej jedynki z przodu to jeszcze jeszcze bym się zastanowiła. Tak to nie bałdzo. :/
A jakieś alternatywy?

edit.
Taki model - sporo pozytywnych opinii wśród psiarzy
http://www.euro.com.pl/odkurzacze/electrolux-ergorapido-zb13er.bhtml#opis
Coś czuję, że dużo taniej nic co ma sens nie kupię 🙁
Ten przynajmniej ma dość rozsądny czas ładowania i według opisu jest jednym z najcichszych... Funkcja samoczyszczenia szczotki, zgrabny, samostojący - tak po opisie to zachęcająco...

Coś kupić muszę, bo mnie trzaska. Nie jestem pedantką, Perfekcyjną Panią Domu, ale te "koty" latające po domu i smugi piasku, odkąd jest suka, mnie pokonują. Wzbudzają we mnie coś jak obrzydzenie do własnych czterech kątów. A wyciąganie dużego odkurzacza to jednak zawsze kołomyja. Nigdy nie ma na to czasu po porannym spacerze. A przeganianie szczotką nic nie daje - no może tyle, że trzeba szczotkę czyścić z sierści. 😉
Codziennie wracam do "brudnego" mieszkanka, co mi mocno psuje nastrój.
Bischa   TAFC Polska :)
19 czerwca 2016 12:53
Poszukuję niezbyt drogiej (nie wiem, szczerze mówiąc ile może średnio kosztować :icon_redface🙂, ale dobrej, sprawdzonej sokowirówki i wyciskarki do owoców cytrusowych. Możecie coś polecić?
Bischa, a chyba aktualnie w ofercie Lidla są takie sprzęty. Mam trochę Silvercresta (lidlowego) w domu i w sumie nie mam zastrzeżeń.

Nawiàzując do mojego posta z kwietnia. Kupiłam odkurzacz Ergorapido i jestem w nim zakochana! Warto było go kupić!
Lepiej kupić wyciskarkę wolnoobrotową niż sokowirówkę, akurat w lidlu będą za prawie 300zł od soboty 25.06.
Również mam trochę sprzętów Silvercresta (maszyna do szycia  💘  💘  :love🙂  i jestem bardzo zadowolona z świetnej jakości i dobrej ceny 🙂
Odkopuję temat, bo dostaje zawrotów głowy od nadmiernego wyboru. Czeka mnie niebawem zakup płyty indukcyjnej i piekarnika. Byłam pewna, że wezmę pierwsze lepsze, mieszczące się w moich możliwościach finansowych i w odpowiednim kolorze. Po czym chłop mi zaczął suszyć głowę, że to przecież na kilka lat, że dużo gotuję, żeby się bardziej zastanowić.
Przeglądam strony ze sprzętem i już nic nie wiem 😉

Na co zwracać uwagę? Jakie funkcje mogą być przydatne/istotne? Jest coś, co np. w Waszym sprzęcie uważacie za wkurzające i możecie odradzić?

Wiem, że sprzęt chcę czarny, że piekarnik ma mieć wysuwane teleskopowo blaszki i, że płyta indukcyjna ma mieć timer, że mogę ustawić na konkretny czas. Aaa, no i w przystępnej cenie, dla zwykłego śmiertelnika 😉
Bischa   TAFC Polska :)
24 września 2016 11:28
Przymierzam się do zakupu powerbanka, jaką pojemność polecacie, żeby jedno jego załadowanie starczało na 2-3 ładowania pełne telefonu (jeśli coś takiego jest możliwe)? I w jakiej cenie, żeby bubla nie kupić, ani nie przepłacić.
Bischa, polecam firmę mi czyli nic innego jak xiaomi.
Ja kupiłam w sklepie w Landzie.  Zapłaciłam 80 zł pojemność 10000.
Starcza na 2,5 ladowana
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się