Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ja korzystałam z Polskiego Busa na trasach Wrocław - Kraków i Wrocław - Warszawa. Jeśli nie ma wypadków czy innych zdarzeń drogowych, to czas przejazdu jest krótszy niż zakładany. A nie rozważałaś Blablacaru?
[url=https://www.blablacar.pl/znajdz-wspolne-przejazdy/poznan/berlin/#?fn=pozna%C5%84&fc=52.406374%7C16.925168&fcc=PL&tn=Berlin%2C+Niemcy&tc=52.520007%7C13.404954&tcc=DE&sort=trip_date&order=asc&limit=10&page=1]poznań-berlin[/url]
A komfort jazdy?
Z bla-bla car to pewne? Jak sie umówię to będą??
Polski Bus ma bardzo mało miejsca na nogi. Wkurzało mnie, ze musze kilka godzin jeździć skulona i dlatego z niego zrezygnowałam.
A komfort jazdy?
Z bla-bla car to pewne? Jak sie umówię to będą??


Przy profilu kierowcy jest system ocen. Jeśli ma pozytywne - wszystko powinno być w porządku 🙂
No właśnie tak myślę. I nie ma numerowanych miejsc i boje sie, żebyśmy z córką nie siedziały osobno. A Lux-bus już nie ma biletów na mój termin  🤬
Zresztą przecież z Poznania do Berlina jedzie pociąg. I to z dwa razy dziennie.
berula, - jak to się nie da? Przecież śmiga pociag intercity na trasie Warszawa-Berlin i właśnie przez Poznań jedzie. Spokojnie też idzie podjechać z Poznania do Frankfurtu i tam się przesiąść. Chyba, że nie ma już biletów na interesujący Cię pociąg.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 marca 2016 13:30
Czy ktoś z Was korzystał z usług Polskiego Busa i Lux Express?? Jakie wrażenia? A może jest ktoś, kto korzystał z obu i ma porównanie? Na razie widzę, że Lux Express ma miejsca numerowane i to mnie zachęca. Chciałabym pojechać z Poznania do Berlina. Wolałabym pociągiem ale się w żaden sposób nie da. Ktoś coś?  👀


Dla mnie bez porównania, Lux Express jest o niebo wygodniejszy, szersze siedzenia i wprost niesamowicie miła obsługa. No i ma tablety w siedzeniach, można oglądać filmy czy słuchać muzyki podczas jazdy  😉 Natomiast Polski Bus jest po prostu ok, nie ma na co narzekać. Korzystam głównie z PB, bo jeździ na moich trasach a Lux Express nie, poza tym Polski ma genialne promocje (np byłam z przyjaciółką w Wilnie za 9zł za całą podróż w 2 strony za nas obie  🏇 ).
Ktoś stosował proszki lub produkty z nanosrebrem w celach antygrzybiczych/antybakteryjnych? Prawdziwe te właściwości nanosrebra czy kit?
Chcę w Berlinie pojawić się rano a pierwszy EuroCity jest w Berlinie za późno dla mnie. Pociąg z Rzepina do Frankfurtu odjeżdża 14 min za wcześnie (dziękuję PKP za ten przebłysk geniuszu) jak przyjeżdza najwcześniejszy pociąg ze Zbąszynka. Pociąg Krzyż -  Berlin Lichtenberg też jest za późno w Berlinie  🙁  Najwięcej pociągów jeździ z Kostrzyna ale tam mam dojazd z dwoma przesiadkami.
A ja tylko chcę być rano (tak ok. 8,9) w Berlinie i wrócić wieczorem ( z Berlina ok 21)  👿
Planuję zmienić nazwisko. Nie biorę ślubu tylko "tak po prostu". Zmieniał ktoś? CO muszę załatwić po zmianie. Wiadomo, wymiana dowodu, informacje w banku etc, ale co jeszcze?
Musisz zmienić wszystkie dokumenty. Jak będziesz miała nowy dowód, zmianę trzeba zgłosić oczywiście w banku oraz u pracodawcy, jeśli pracujesz. Pracodawca powinien zgłosić zmianę w ZUS. Sama musisz pozgłaszać zmiany w OFE (jeśli w nim jesteś) i ewentualnie w jakiś innych ubezpieczeniach, które posiadasz. To chyba takie najważniejsze.
a jakies akty urodzenia etc?
Wiecie może czy gdzieś w Poznaniu/okolicach jest możliwość skoku na bungee?  :kwiatek:
Na dniach Śremu z tego co pamiętam była taka możliwość (ale nie jestem pewna czy nadal jest). A to w sumie niedługo 🙂
a jakies akty urodzenia etc?


Do wymiany dowodu może być potrzebny jakiś dokument, z którego zmiana nazwiska wynika. Pozostałe zmiany powinny pójść już na podstawie aktualnego dowodu.
Czy meldując się tymczasowo muszę zmienić dowód?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2016 10:46
W dowodzie nie ma informacji o zameldowaniu.
W nowych dowodach nie, ale w starych jeszcze tak  🙂
Przy zameldowaniu tymczasowym nie trzeba zmieniać dowodu.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2016 11:47
Cień na śniegu przecież w żadnym urzędzie nie zmienią dowodu na stary, skoro obowiązują nowe..  😉
Czyli chcąc zameldować się tymczasowo nie muszę wymieniać dowodu jeśli mój stary (stary) jest nadal ważny?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2016 14:03
Tak  🙂
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
01 kwietnia 2016 10:57
Czy ktoś miał styczność z fotoksiążkami i byłby w stanie mi coś polecić? najlepiej dobre, ale nie za miliony monet 🙂 printtu odpada, bo kompletnie nie leżą mi rozmiary, a ceny też nie zachwycają.
będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
zuza   mój nałóg
01 kwietnia 2016 11:34
Czyli chcąc zameldować się tymczasowo nie muszę wymieniać dowodu jeśli mój stary (stary) jest nadal ważny?


Ja w zeszłym roku przemeldowywałam męża na stały meldunek i w urzędzie powiedzieli,że nie ma potrzeby zmieniać dowodu.Dowód ma stary z meldunkiem w innym województwie i nie było dotąd żadnych problemów.Gdy jest do czegoś potrzebny adres zameldowania pokazuje kwitek z urzędu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2016 11:51
Mam pytanie bardzo głupie: jeśli kalkulator wyliczył mi składkę OC rzędu 2700zł, to to jest składka roczna czy kwartalna? Czy już w ogóle miesięczna  😲
Mam pytanie bardzo głupie: jeśli kalkulator wyliczył mi składkę OC rzędu 2700zł, to to jest składka roczna czy kwartalna? Czy już w ogóle miesięczna  😲

Roczna. To OC samochodu? U brokera płacę połowę tego co wychodzi mi w tych kalkulatorach i u dobrego ubezpieczyciela (PZU).
Czy ktoś miał styczność z fotoksiążkami i byłby w stanie mi coś polecić? najlepiej dobre, ale nie za miliony monet 🙂 printtu odpada, bo kompletnie nie leżą mi rozmiary, a ceny też nie zachwycają.
będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:


Bee może Fotojoker?  Dwa dni temu robiłam, bo miałam darmowe kupony i czekam teraz na odbiór
Bee ja również polecam Fotojocker  😉 Można łatwo zaprojektować fotoksiążkę, i sam wyrób jest wysokiej jakości.
Czy ktoś korzystał z wyszukiwarki do kogo należy konkretny nr tel? Znalazłam w necie, ale chcą, żeby wysłać do nich sms-a, za którego trzeba zapłacić a oni odeślą kod. Niby sms kosztuje 0,25 gr, ale zastanawiam się, czy to nie ściema. Nie chciałabym się zdziwić później ;-)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 kwietnia 2016 12:51
Huzar nie wiem jakiego numeru poszukujesz, ale jeśli chodzi Ci o jakiś "nękający" numer to ja po prostu wpisuję w google i zazwyczaj pojawiają się jakieś wyniki  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się