Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Uwierz w fizyke, poczytaj porzadne strony a nie posty na forachi i obejrzyj crash testy 😉 A cena=jakosc i bezpieczenstwo.
Olesniczanka - trzymam za Was mocno kciuki. Dobry pomysł z tymi paskami. Fajnie że się unormowała sytuacja ale jakby coś się działo to polecam szpital (nie sądziłam że to kiedykolwiek powiem :wysmiewa🙂 . Mam jednak nadzieję że u Was wszystko się uspokoi i będziesz mogła w spokoju oczekiwać w domu. Jakbyś chciała pogadać to zapraszam na pw. 

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
31 marca 2016 06:54
Nie rozumiem stwierdzenia, ze 'cala ideologia rwf to tylko montowanie tylem'- nosz kurka, to nie jest ideologia i nurt, tylko prawa fizyki i tak zwane 'samo zycie'. Zdecydowana wiekszosc zdarzen drogowych (nie wypadkow, codziennych zdarzen) to sa gwaltowne hamowania, niewielkie stluczki przodem. Kazde takie 'danie po hamulcach' to w przypadku fotelka przodem/naszym wlasnym wyrzut ramion, szyi i glowy do przodu. I zarzymanie klatki piersiowej przez pasy. Najwieksze przeciazenia ida wtedy na kregi szyjne. Jak wiadomo u malego dziecka miesnie szyi i barkow sa slabiutkie, za to glowa nieproporcjonalnie duza i ciezka. Wystarczy uruchomic wyobraznie. A jak zamiast hamowania mamy regularne walenie przodem w cos?

A te foteliki sa drozsze, bo po pierwsze maja inny system montazu (poprawnie zamontowane zachowuja sie jak integralna czesc samochodu, nie maja prawa drgnac), moj ma 3 niezalezne systemy- pasy samochodowe, pasy montowane do przedniego fotela i 'noge' zapierajaca o podloge. Dodatkowo jeszcze palak, ktory zapiera sie o siedzenie z tylu  zapobiega ruchowi fotelika, gdyby jednak ktos zdecydowal sie wjechac nam w pup. Kolejne 'bonusowo' w razie kryzysu starczego (tfu- starszego!)  wieku mozna to wszystko wziac , odpiac i przelozyc sobie fotelik przodem. Za nowy dalam 1200zl, dziecko moje jezdzi od 8 miesiaca zycia, pojezdzi pewnie do 4 lat. W drugim samochodzie mamy uzywke za 600zl.
dea   primum non nocere
31 marca 2016 06:58
RWF to rearward facing, czyli montowany tyłem. RWF przodem to zaprzeczenie.

Ja planuję mój sprzedać i część milionów monet odzyskać. BTW. mam Klippan kiss i polecam póki co.
O ja w temacie. Kupilam malej mc cabriofix i teraz mysle ktora baze brac.Myslalam o family fix bo moge zamontowac mc pearl na niej ale moze jakis inny pomysl?ten mc pearl chyba montowany juz przodem jest.a moze warto zainwestowac w inny/lepszy fotelik jak mi z cabriofix wyrosnie?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 marca 2016 08:08
I ja się też skłaniam ku zmianie fotelika bo nasz jest jakby nie dopasowany do naszego auta.  Nie jesteśmy w stanie go tak zapiąć aby się nie kiwał na boki. ..dramat.  jest cały czas skoszony do środka.  Nie wiem czy to kwestia śląskiej skóry na fotelach czy ten typ tak ma,  co nie zmienia faktu,  że jest to po 1 nie komfortowe dla użytkownika a po 2 ..niebezpieczne  😵
I tez nie wiem co kupić aby zaraz nie zmieniać. ..
Nasz axkid zamontowany tyłem stoi na mur beton. Nie ruszy się ani o pół centymetra. Za to jak kilka razy w awaryjnej sytuacji zamontowałam go przodem u koleżanki w aucie to kiwał się na boki makabrycznie dlatego jak rwf to rwf a nie pseudo 2w1. Zresztą sprzedawca też nam mówił, że to taki pic to montowanie przodem.
Zgadzam się co do axkida montowanego przodem. JA taki mam,dostał w cenie tańszego axkida bo już drugi rwf kupuje w tym sklepie,jednak jakbym miała sama wydać te 1700zl to kupiłbym inny model axkida po prostu.Mam britaxa i axkida.Britax służy nam odkąd Olek skończył 10 mcy czyli już dawno się zwrocil wg mnie,a teraz bd służył siostrze.Juz wymontowany z mojego auta Olkowi ciasno.W axkidzie spokojnie pojeździ do 4 rz,ale że względu na miejsce w aucie na dzień dziecka przed urodzeniem Małej Zmienimy fotel.Jakbym miała wybór kupiłbym teraz axkida na isofix( niestety q swoim aucie nir mam isofixa),  bo mocuje się super szybko - wpinasz isofix, zakładasz pasy na siedzenie pasazera,ustawiasz nóżke, przyciskasz i bujamy na boki i pasy się same napinaja. SIEDZIR NA MUR BETON,NAWET NIE DRGNIR NA milimetr,taki czolg.Często go wyciągamy, dzięki temu,że pasy się odpinaja (te co są przypiete do siedzenia pasazera)  ponowne Zamontowanie to tylko podpięcie do pasów i włożenie w isofix.Z kolei britaxa nie wyciagalam,bo montaż mnie irytowa. facet w sklepie nam.do niego Prawie wchodził,aby dobrze ułożył się na siedzeniu... Ja jestem len  i wolę isofix.
Szafirowa świetnie opisała idee rwf! Dla mnie to.żadna ściema, reklama czy coś...uważam,że fot się zwrócil,a i posłuży następnego dziecku.No i mój spokój,że dziecko bezpieczne bezcenny.Na dzień dziecka już oznajmiłam,że chcemy pie iadze bo nowy fotel trzeba kupić.Mój mąż i tak kupuje za dużo zabawek i juz mnie szlag trafia.Mamy juz auto bmw na akumulator( mieszkam w bloku kolo byłego lotniska,drzwi obok windy wiec nie ma.problemu aby wyjechać na podworko),  teraz dokupil motor Na akumulator!  Olrk naprawdę ma już za dużo gratów, zabawek i autem,puzzli i klocków.Teraz będzie fotelik i pojedzie sobie " wybrać" i koniec. Niby swoje typy mam,ale wolę aby posiedzial w fotelach, ktoś mi doradził niż Zamówić na allegro.Najwyżej z drugim tak zrobię.
szafirowa, może użyłam bardzo niefortunnego skrótu myślowego i faktycznie wyszło to... słabo. 😉

bardzo Ci dziękuję za Twój post. :kwiatek: i pozostałym dziewczynom. :kwiatek:
Kahlan, cena boli.. Oj boli.Ja milionerka nie jestem,taki średniak bardziej,mieszkanie małe z hipoteka,kredyty,stary 16 l.samochód, na szczęście mąż ma świetne autko firmowe,czym głównie jeździmy,dlatego rozumiem, że cena zwala z nóg.Tak jak.pisałam,nam już się fotele zwróciły, będą dla następnego a potem może i uda nam się opchnac nawet za grosze.
Powodzenia w wyborze. Pzdr
Swoją drogą dziwie się, że temat bezpieczeństwa przewożenia dzieci jest tak mało nagłośniony! W szkołach rodzenia chociażby mógłby być poruszany. Ja się nie spotkałam nigdzie z takimi wykładami, chociaż nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego też edukacji brak raczej...

Kahlan tylko rwf jak najdłużej! A co do cen, rozumiem bardzo ale to inwestycja na kilka lat.
ash   Sukces jest koloru blond....
31 marca 2016 09:42
vill_18, ja mam ten zestaw nad którym myślisz i jestem zadowolona ale gdybym wcześniej wiedziala ze jest taka baza jak 2wayfix Maxi Cosi i pasują do niej te foteliki to bym ją jednak kupiła.
Jak sama nazwa wskazuje możesz zamontować Pearl tyłem i przodem.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 marca 2016 09:45
Dziewczyny może mi podpowiecie bo szukam info w sieci czy każdy fotelik można zamontować na bazie isofix?  Bo mam fotelik maxi cosi opal i nigdzie nie ma informacji czy on się nadaje czy też nie.  Bo tak jak wcześniej napisałam,  że po normalnym zamontowaniu buja się na wszystkie strony. ..
Myślę, że kwestia braku wiedzy i zerowe nagłaśnianie problemu odpowiedniego fotelika to jedno, ale ignorancja rodziców - to już inna sprawa. Jak widzę, ile full wypas wózków jeździ na ulicach, ile firmowych akcesoriów, ubranek, zabawek mają dzieci, a w aucie najtańszy fotelik...bo tego nikt nie zobaczy...no to mi ręce opadają. Jak chodzę czasami po sklepach z artykułami dla dzieci, to się za głowę łapię, ludzie zostawiają w kasie grube tysiące, na wózki, łóżeczka, pościele ze słonikami...ale fotelik, no tu już rzadko kiedy widzę, żeby ktoś chciał zapłacić tyle, co za wózek.
A ma ktoras BeSafe Izi Plus Reboard? Nad takim sie zastanawiamy, ale wlasnie wybieramy sie do sklepu przymierzyc do autka.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
31 marca 2016 10:38
nerechta argentin ze srebrem stosujemy od początku infekcji. Noc była straszna. Dzwonie do lekarza. Zobaczymy czy każe przyjechać. Wole by ją osłuchała
Dziękuje za rady bucikowe. Byłyśmy  w sklepie i kupiłam emele . Leżą ok,  wykonane bardzo fajnie .
m.indira   508... kucyków
31 marca 2016 12:46
Jak se pomyśle że moje dziecię z czasów bezfotelikowych, ba nawet bezpasowych to aż dziw że całe i bez zadrapania przez całe dzieciństwo i  młodość...

Dzisiaj usłyszałam wypowiedzi polityków miłość do życia poczętego i jego ochrona flagowym programem...
I znów aborcja zejdzie do podziemia...
Dziewczyny jak tam u was z 500+ wypełnialiście już wniosek? 😉
zduśka opal  jest montowany tylko na pasy. Też go mamy i też nam się buja na boki.
gwash, Ja jutro wypełniam przez stronę mojego banku. Dziś jeszcze niedostępne.
Jest czas. Planuję za jakiś miesiąc złożyć wniosek. Już będzie na spokojnie.
My z jednym niestety się nie łapiemy. W sumie, żeby się na to załapać z jednym dzieckiem, to nawet jeśli oboje rodzice zatrudnieni są za najniższą krajową, to się nie łapią. Łapią się tylko te rodziny, w których jeden rodzic nie pracuje? Albo tata za najniższą, a mama na pół etatu?.. Co za bezsens...
Moja cesarka zabukowana na 3 maja,czyli w urodziny meza.
Mala juz wazy 2911g 🤣
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2016 17:07
kenna, chyba też nie :/
A zasiłek macierzyński (i to z ZUSu na preferencyjnych warunkach, więc sławny "tysiaczek dla każdego"😉 jest liczony jako dochód?
W skrócie - co trzeba wykazać do dochodu? Za który rok? Bieżący czy ubiegły? W sumie założyłam, że się z naszymi kokosami nie kwalifikujemy do 500+, a może się mylę? 😉
wlasnie ja slyszalam, ze daje sie rozliczenie za poprzedni rok i nawet jesli w tym roku by sie nie lapalo to jesli w zeszlym roku dochody sie kwalifikowaly to sie dostanie - moze ktos potwierdzic czy zaprzeczyc?

A kosiniakowe liczy sie do dochodow.

Kurde, mam nadzieje, ze Iga jeszcze w swoim Cybexie pojezdzi, ale chyba tez zaczne sie rozgladac powoli. I jeszcze spacerowke jakas lzejsza niedlugo trzeba bedzie kupic, aaa, nie lubie szukac wozkow,  za duzo tego  😜
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2016 17:52
Łeeee... to dupa 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 marca 2016 18:08
nerechta, czytałam, że należy złożyć zaświadczenia za 2014 rok, więc już całkiem nie rozumiem, bo osobiście w 2014 pracowałam, później byłam na płatnym L4, później na macierzyńskim, co nijak się ma do mojej obecnej sytuacji (jestem na bezpłatnym wychowawczym). Zadzwonię jutro do urzędu i dowiem się co i jak.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 marca 2016 19:07
Z tym 500+ jest tak, że biorą pod uwagę dochód rodziców z roku poprzedniego ( 2015 r ) ale jeżeli w danym roku kalendarzowym a nawet w zeszłym utracił któryś z rodziców swój dochód to można starać się o tzw dochód utracony i wtedy jest szansa,  że nie podliczą dochodu tego co by był wliczony. ..hmm i pod uwagę wezmą tylko tego rodzica co pracuje. 

Nikt tego głośno nie powie bo po co  😉 mi miła Pani z mopsu o tym wspomniała. 
Co to jest kosiniakowe  👀?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się