Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Co to za model? bardzo elegancki 🙂
faith, to jest model ultra plus  🙂
Mam jeszcze taką fotkę z bliska. Faktycznie się aż tak mocno nie błyszczy to wina lampy.
ŻÓŁWIK- NARCIARSKI dla dziecka
Witam,
Córka (11 l) po woli wyrasta z kamizelki, przymierzam się do kupna kolejnego ochraniacza. Z kamizelką dotychczasową miałam dwa problemy- 1. jedna z koleżanek mojej córki wyśmiewała się z jej kamizelki ( dziecko ze względów estetycznych nie jeździ w żadnym ochraniaczu- kamizelce czy żółwiku w związku z tym śmiała się, że córka wygląda grubo w kamizelce), mam więc wątpliwości co do tego czy na każdej jeździe córka faktycznie jeździła w kamizelce czy raczej "zapominała" jej założyć. 2. Córka ma tendencje do garbienia się- kamizelka z jednej strony trochę usztywniała ją i wyglądała jakby rzeczywiście miała w miarę proste plecy, a z drugiej strony tak naprawdę nie pozwalała instruktorom obserwować jak faktycznie wyglądają te plecy.
Co powiecie na żółwika, ale narciarskiego tj.
http://allegro.pl/ochraniacz-dzieciecy-zolw-head-jr-rozm-152-cm-i5963787291.html
Wiem, że nie chroni tak dobrze jak kamizelka ( klatka piersiowa), ale z drugiej strony dziecko ma 11 lat i w crossie nie startuje..
Naprawiał ktoś regulację żyłkową w Casco? Da się w ogóle? Istnieje opcja dokupienia samej regulacji?  👀
Wat, ja nie widzę tu w ogóle pola do dyskusji. I mówię to jako matka jeżdżącej córki i jeździec. Kamizelka i kask to święta dwojca. Nie ma zmiłuj się! Moja córka wie, że na konia bez kasku i kamizelki NIE wsiada, koniec kropka!  Trenerka również ma takie podejście, więc opcja "zapomniała" nie istnieje. Żółw narciarski ma jednak inne funkcje i chroni tylko plecy. Miałam pęknięte żebro po skoku bez konia 😉 nie polecam... Dziecko nie jeździ samochodem bez fotelika i konno bez świętej dwojcy 😉
jujkasek ano pięknie, tylko, że wtedy kiedy mnie nie ma zweryfikować zakładania kamizelki nie mogę, więc nawet się nie dowiem- zwłaszcza, jeżeli to są wypady z koleżankami, a szykują się w maju i w wakacje. Więc dyskutować mogę ja do woli strzępiąc sobie język:P Dziecie natomiast z tego co widzę wchodzi w wiek w którym co o niej myślą i jak ją widzą jest  b ważne... Problem z żółwikiem sam się rozwiązał bo córka stwierdziła, że jest niewygodny i jeszcze brzydszy niż kamizelka... Problem kamizelki nie 🙁
wat matką nie jestem, ale jeśli Ty uważasz, że ma jeździć w kamizelce to postaw jest ultimatum " bez kamizelki i kasku nie wsiadasz". Możesz porozmawiać z instruktorką, że córce bez kamizelki nie wolno jeździć. Jeśli ona ma jakieś oszczędności, to może się złożycie i kupicie kamizelkę lekką, taliowaną i w jakimś szalonym kolorze, żeby się nie wstydziła? Jak bardzo chce jeździć, to jakoś to zniesie. Możesz zawsze skontaktować się z mamą "koleżanki" ( chociaż inną kwestią jest to, że jakaś kiepska ta koleżanka) i podpytać, czy ona nie uważa, że jej córka powinna jeździć w kamizelce. Trudno coś więcej powiedzieć nie znając ludzi. Co do problemu nr 2 nie pomogę, może ktoś bardziej doświadczony,.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 marca 2016 17:53
wat, nie rozumiem czegoś, puszczasz 11 letnie dziecko konno samopas gdzieś? Bez żadnej kontroli ze strony instruktora? Przecież musisz mieć z nim jakiś kontakt. To dzwonisz i mówisz, że dziecko bez kamizelki nie wsiada. I tyle, krótka piłka. W coraz większej ilości miejsc jest tak, że dziecko poniżej 18 lat nie wsiada bez kamizelki. Nie i koniec. Ja sama nie wsiadam, nawet na stępa, bez kasku. Kamizelkę też zakładam, nawet jak 50 cm kłodę skaczę.


A ja chyba w końcu znalazłam kask na moją wąską głowę, przymierzyłam ze 20 modeli... i w końcu horka jest ok!
Moja córka ma 13 lat i nigdy nie kwestionowala kamizelki. No, przy 30stopniowym upale zdarzało się, ale parę razy przyziemila i sama nie odpuszcza. Ja naprawdę nie ogarniam. To jest bezpieczeństwo, tu nie ma dyskusji!  A brak nadzoru już całkiem mnie powala...
Nabyłam Owena i nie mogę mu nic zarzucić, ładnie w nim wyglądam.
Jednak co dziwne raz mnie on ciśnie jakby był za mały a raz nie, zwariuję.

Czy Conquest ma ochronę na potylicę?

Jaki kask :
- ma wentylację
-ładnie wygląda
- ma ochronę potylicy
- jest regulowany ( żeby się nie okazało że mnie będzie gdzieś cisnął)
- ma wyjmowany do prania środek?

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie.... szukam granatowego kasku ze złotymi wykończeniami.
Obstawiałam Samshield, ale z tego co widzę na stronie chociażby Equishopu to granat występuje tylko ze srebrem. :/
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 kwietnia 2016 16:39
brzezinka gdzie można nabyć ten model?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 kwietnia 2016 17:37
Klami Samshield może być granat ze złotem, ale w alkantarze konfigurator
KEP chyba też może być w tej kolorystyce, Casco Spirit Dressage te mi na szybko przyszły do głowy
lusia722, o faktycznie. Dzięki wielkie. Nie wiem jak sama wcześniej sprawdzałam ten konfigurator, że nijak mi złote elementy nie chciały sie dodać do granatu.
dziewczyny czy ktoras sie orientuje gdzie moge nabyc daszek do kasku gpa ?
przeszukalam caly internet i nigdzie nie ma 🙁
brzezinka gdzie można nabyć ten model?

Condina, ja kupiłam tutaj:
http://www.wermar24.pl
Ale z tego co wiem mają tylko pojedyńcze sztuki. I konkretnie tego modelu już nie ma.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
03 kwietnia 2016 20:15
[quote author=Condina link=topic=153.msg2522398#msg2522398 date=1459611595]
brzezinka gdzie można nabyć ten model?

Condina, ja kupiłam tutaj:
http://www.wermar24.pl
Ale z tego co wiem mają tylko pojedyńcze sztuki. I konkretnie tego modelu już nie ma.
[/quote]

Dzięki 🙁
Laski czy, ktoś może polecić kask bezpieczny (wiem, z założenia wszystkie są), z ochroną potylicy do 1000 pln. Chodzi mi o coś już z półki, gdzie głównej ochrony nie stanowi styropian z plastykową miską ale lepsze technologia.
Chyba, że za kafla to nierealne, to wtedy pytanie ile trzeba wydać.
kotbury może http://equirex.pl/pl/p/Kask-JIN-STIRRUP-Icona-Color-Black/2089

Edit. Zły link wrzuciłam.
kotbury, jakie to są kaski z ochroną potylicy? W sensie, że bardziej zabudowane? Samshieldy pod to podchodzą na przykład czy nie?
Z ochroną potylicy to bardziej KEP. Samshield też jest mocno zabudowany z tyłu, ale to się chyba jeszcze nie kwalifikuje.
No może "ochrona opotylicy" to z aduże słowo, ale nie chce takich płytkich jak np. spora cześc uvexów standardowych.
Baś fajny ale o jakiś 500pln droższy niż to, co chce przeznaczyc.

Czy casco mistral to syropian - ktoś miał?
I czym się rożni taki http://equirex.pl/pl/p/Kask-KEP-Cromo-Smart/1012 od np. jakiegoś fair playa?
Ok rozumiem, no to w takim razie dla mnie Samshield jest kaskiem z ochroną potylicy, bo głęboko siedzi na głowie 😉 Głębiej niż jakiekolwiek Casco (w moim wypadku Champ), które też mam i zdecydowanie wolę jeździć w Samshieldzie.
Najważniejsze żeby kask spełniał normę VG 1 . Albo nawet żeby firma  miała starą normę w poprzednich kaskach ale obecnie przyznaną VG1. Niewiele firm które miały stare normy spełniają najnowszą . Zagranicą wszyscy sprawdzają normy kasków , u nas chyba tylko na WKKW  😉 Samshild spełnia wszystkie normy a poza nim chyba tylko Charles Owen  i chyba GPA
No nad owenem myślałam, ale ja do rekreacji chcę... dynia mi się zapoci latem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2016 21:43
No nad owenem myślałam, ale ja do rekreacji chcę... dynia mi się zapoci latem.


Zanim ci się zapoci to najpierw odpadnie . To gówno waży tonę i przy każdym skoku łeb urywa  😁
Normy spełnia też krosowy Gatehouse RXC1 - akurat taki mam i szczęśliwie zmieniać nie muszę 🙂.

Z nowości na rynku: niedługo będzie dostępny nowy Gatehouse Conquest  😍:
http://www.gatehouserange.co.uk/conquest-mkii-p-352.html
Nowe Tattini też mają już VG1, a ten jest szałowy i ekstra siedzi na głowie (nisko z tyłu) bez efektu jarmułki  😁

[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR_6knPU7iZ_m3gWVQ2dHP55UdPEcb6joxFrgh0RoWM_EAH2VwaGTw1IA[/img]
I czym się rożni taki http://equirex.pl/pl/p/Kask-KEP-Cromo-Smart/1012 od np. jakiegoś fair playa?


Tym, że wierzch fair play jest z plastiku a KEP z poliwęglanowu. Dzięki temu skorupa zewnętrzna jest cienka, a mimo to bardzo wytrzymała na zmiażdżenie, przebicie itp. KEP ma w środku piankę o różnej gęstości w różnych strefach, dzięki czemu lepiej rozkłada się na niej energia uderzenia. Fair play ma włoko równą warstwę styropianu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się