Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Remington ma takie szczotki w dobrych cenach 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2016 11:17
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: To jeszcze jedno głupie pytanie - czesać tym włosy mokre czy już po wysuszeniu?

Na chwilę obecną przeczesuję mokre włosy palcami i schną same jeśli mam czas lub suszę suszarką z jonizacją jeśli nie mam, potem czeszę i związuję, rozpuszczam wieczorem i myję rano  😉
Strzyga ooo, to ja duzo krócej lykalam. Ile tabletek dziennie bierzesz, bo ja chyba tylko dwie bralam. Czy u Ciebie CP ma tez wplyw na zmniejszenie wypadania czy leca tak samo ale lepiej odrastają?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 marca 2016 20:34
hanexxx, 4 - 2 rano i 2 wieczorem. Wypadanie o wiele mniejsze + zlecenie bardzo mocno z długości, włosy są mniej obciążone, lepiej też odrastają. Do tego stosuję wcierkę z czarną rzodkwią seboradinu.
Scottie   Cicha obserwatorka
28 marca 2016 01:06
smarcik ja rozczesuję nią mokre włosy (jak już ręcznik wchłonie nadmiar wody, czeszę w trakcie suszenia i jak są suche.

Jak już jesteśmy w temacie szczotek: używała któraś z Was Wet brush'a? Czesałam dziś włosy mojej 10cioletniej kuzynki, której pukiel 1/4 włosów ma 2 razy większą objętość niż moja cała kitka (tak dużo ma włosów i są tak grube). Nie może sobie poradzić z rozczesaniem ich, bo szpileczki wszystkich szczotek są za krótkie, przez co nie rozczesuje włosów od spodu i ma mnóstwo kołtunów na karku. Ta szczotka poradzi sobie z takim zadaniem?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 marca 2016 19:47
Jakieś mega dobre tabletki z biotyną na włosy polecicie?
Czy któraś z was obcinała włosy i przekazywała fundacji Rak'n'Roll?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2016 20:14
Ja.
Jakieś mega dobre tabletki z biotyną na włosy polecicie?


Biotebal 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 kwietnia 2016 21:58
Epikea Dziękuję :kwiatek:
Cricetidae, ja.
Stosowalyście Hairvity? Jak wypada w porownaniu do suplementow typu skrzypovita, belissa itp? Warto spróbować i wydać 6 dych na witaminki? Opinie niby ma dobre
Czy tangle teezer będzie lepszy do suchych włosów niż szczotka z naturalnego włosia?
Mam oryginalne szczotki tanie trener i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że NA GŁOWĘ bije je magic brush kupiony w P&P za jakieś 20 zł. Absolutnie najlepsze szczotki ever! Teraz kupiłam taka w super pharmie. Są śliskie, pięknie rozczesuja i nie elwkrtyzuja włosów. Polecam spróbować 🙂
jujkasek,  tanie trener to tangle teezer w języku T9? 🤣 co to jest P&P?
A czy któraś z was używała tangle angel?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2016 21:12
hedonistka, ja mam szczotkę dessange. I jest o wiele lepsza niż TT. Wygładza włosy do tego stopnia, ze na drugi dzień jak się nią uczeszę, to wyglądają na przylizane. Ale pierwszego dnia nadaje super połysk.
czy jedwab do włosów taki do końcówek typu Marion, Chi może powodować puszenie?
Marion używałam raz, a Chi używam stale od lat i na pewno nie powoduje (oba nie powodowały u mnie) puszenia. Wręcz odwrotnie.
tylko właśnie jedwab to proteiny a one mogą puszyć  🤔
hedonistko  😡 No jasne. Moja autokorekta ma fantazję :/
P&P to Piotr i Paweł 😉 :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
09 maja 2016 16:26
Dziewczyny co jest teraz polecane do czesania włosów? Tangle Teezer koszmarnie zniszczył mi włosy, musiałam obciąć na krótko, potem jak odrastały używałam miękkiej szczotki z włosia (chyba dzika), ale mam już taką długość, z którymi ona nie daje sobie rady. Włosy mam suche i cienkie, więc mają tendencję do plątania się. Nie chciałabym znowu ich zniszczyć złą szczotką  🙄

(Mam też grzebień z bambusa, ale przy obecnej długości też już się nie sprawdza).


bez żadnych złośliwości ale jak tangle teezer zniszczyła Ci włosy ? bo ja sobie życia już bez niej nie wyobrażam i nie zaobserwowałam nic złego (ale może jest, a ja nie widzę ), włosy mam do pasa,  a nawet trochę za.
dea   primum non nocere
09 maja 2016 19:46
Czym potraktować włosy, żeby się chętniej kręciły? Po ostatnim podcięciu wyraźnie by chciały i zastanawiam się jak pomóc albo chociaż nie przeszkadzać.
W tej chwili używam szamponu babydream prawie wyłącznie, od przypadku jakiś z sls. Nie suszę, wysychają na powietrzu.
Jeśli macie jakieś podpowiedzi na co zwrócić uwagę albo czego na pewno nie próbować, to będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
delta   Truth begins in lies.
09 maja 2016 20:38
dea, spróbuj umyć włosy tylko odżywką, plus po lekkim osuszeniu daj na nie jakiś preparat wspomagający kręcenie - pianka, lekki żel (np. lniany), czy inne preparaty pomagające wydobyć skręt - najlepiej jest ugniatać włosy od dołu. Co będzie u ciebie działać to loteria jest, u mnie jedne preparaty działają dobrze dzisiaj, a jutro już będzie kicha i dlatego mam cały arsenał w łazience.
dea   primum non nocere
09 maja 2016 22:10
Dzięki! jakąś konkretną odżywkę polecasz? żeby przy okazji skóry głowy nie zalepiło? Trochę strach :p odkąd porzuciłam kombo szampon sls+odżywka z silikonami, zapomniałam o łupieżu i przetłuszczaniu...

To ugniatanie właśnie praktykuję w trakcie schnięcia i fajnie działa.
Dziewczyny, przepraszam z góry ale chwilowo nie mam zupełnie czasu czytać i szukać nic. Czy możecie mi podrzucić jakąś odżywkę do włosów? Taką, którą kupię w Rossmanie albo Hebe. Mam suche, zniszczone włosy, dotychczas stosowałam z Rossmana Alterrę bez silikonu (nawilżająca blablabla). Potrzebuję coś kupić pilnie bo nic nie mam, a naprawdę nie mam w tej chwili czasu wczytywać się co i jak.
magda, maska z Kallosa, do kupienia w hebe 🙂
Ja słyszałam dużo dobrego o vitapilu, tabletki czy lotiony ponoć dobrze działają na włosy. Moja znajoma korzystała i mowi, ze włosy jej się wzmocniły, więc chyba całkiem dobra sprawa. W ogóle słyszałam tez, że można wcierać jajko we włosy - któraś z was tak robiła? Działa?
dea jako posiadaczka kręconych włosów wypróbowałam już chyba wszystkie sposoby na poprawę skrętu 😉 Najlepszy do stylizacji jest Żel Mrożący Joanny nakładany na bardzo mokre, wręcz ociekające wodą włosy. Ja nakładam żel na dłoń, dodatkowo zwilżam, i taką mokrą papką ugniatam włosy do uzyskania odpowiedniego efektu. Potem suszę włosy suszarką z dyfuzorem przyciskając zwinięte loki do głowy (tak, jakbyś od spodu chciała zwinąć/ścisnąć sprężynę suszarką). Suszę na dwie raty, żeby za bardzo się nie puszyły. Jak dobrze wysuszę włosy - są one sklejone żelem, żel zasycha, robi się twardy. Wygniatam wtedy loki w odpowiednią tkaninę - mam taki ręcznik cieniutki z bardzo mięciutkiej elastycznej frotte. Jak dobrze wygniotę włosy żel praktycznie jest niewyczuwalny a skręt się utrzymuje.
Włosy kręcone lubią odżywki z aloesem, ja myję włosy odżywką, nakładam drugą odżywkę lub maskę do spłukiwania, potem nakładam odżywkę bez spłukiwania i jedwab na końcówki. Dopiero na to żel.
Dobry na kręcone włosy jest też glut z siemienia lnianego.
możecie polecić jakiś dobry szampon do przetłuszczających się włosów oprócz Fitomed? szapmon Herbal Care pokrzywowy do włosów tłustych daje radę? 😉
możecie polecić jakiś dobry szampon do przetłuszczających się włosów oprócz Fitomed? szapmon Herbal Care pokrzywowy do włosów tłustych daje radę? 😉

Ooo podłącze się bo od 1,5 miesiąca mam taką masakrę ze skórą głowy że nic nie działa. Wcześniej myłam co 2/3 dni, teraz muszę codziennie  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się