Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 kwietnia 2016 21:29
Shit, pisałam posta z komórki i skasowało się 3/4 treści.

Dzionka, zazdrość! Mnie się marzy porządny teren, może jeszcze zdążę.

U nas chyba skok rozwojowy - 11 tydzień nam się skończył. Zero spania, non-stop na rękach, plecy mi się skończyły  🙁

Jak wam się podoba kolejna Dobra Zmiana w formie projektu nowej ustawy antyaborcyjnej? Do 3 lat więzienia za nieumyślne poronienie. Co ustęp, to włosy bardziej jeżą się na głowie. Cieszę się, że mieszkam w Niemczech, bo to co się dzieje jest totalnie przerażające 🙁
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19853235,zabojca-prenatalny-powoduje-smierc-dziecka-poczetego-co.html
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 kwietnia 2016 22:05
Co do pieluszek - dziewczyny wypróbujcie sobie te z Tesco loves baby. To był mój hit ! A ok polowe tańsze od pampersow. Teraz jedziemy juz ba pieluchomajtkach i niestety te z Tesco sa wiele słabsze od pampersa, wiec używamy tych drugich. Ale zwykle pieluchy polecam bardzo.
Dzionka my dady wypróbowaliśmy raz i na tym się skończyło. Od czasu eksperymentów używam tylko pampkow premium care bo inne albo za cienkie, tekturowe albo śmierdzące..
A my na dadach w trybie mieszanym z pampersami 2 lata 😉
Lotnaa, sądzę, że to prima aprilis. Albo ktoś zwariował, albo jakiś odwracacz uwagi.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
03 kwietnia 2016 01:00
Niestety podobnież projekt tej ustawy właśnie tak wygląda. Mało tego, rozważają w dalszym swoim działaniu zakazać antykoncepcji 😉
Paranoja jakich mało..
Lotnaaa
Ja dzieci nie planuje i miec raczej nie chce ( za to watek czytam namietnie, zeby sie w tym utwierdzic 😉 ), ale to co przeczytalam z linka ktory wstawilas, to jest jakis dramat.
Kiedys za to dzieci bardzo miec chcialam. I korzystalam (bezskutecznie) , z inseminacji, in vitro i innych bzdur ktore mialy mi to dziecko dac. Teraz pary maja takiej mozliwosci nie miec?  I nie beda mogli miec dziecka (teraz adopcji w Polsce przemilcze, bo to tez jest gruba jazda od wielu lat ) , a Ci ktorzy tego dziecka nie chca beda musieli je miec - przeraza mnie sytuacja na temat dziecka z gwaltu.
I totalnie tez nie rozumiem dlaczego koniecznie trzeba urodzic dzieciaka "rosline". Szczegolnie ze nasz piekny kraj w takich sytuacjach wcale nie pomaga i posiadanie takiego dziecka jest rownoznaczne z bardzo ciezkim finansowo zyciem 🙁
pieluchy 1 uzywalam tesco potem biale pampki, dady sie bardzo sprawdzily w rozm 2 wylacznie - 1ki byly tragiczne, tez sie bardzo nam przelewaly. Teraz 3ki tesco sa ok, ale pampers zdecywowanie rzadzi. Sa miekkie, dobrze sie dopasowuja, jedynie nie lubie ze sa z balsamem.
Dlatego wole juz wiecej zaplacic czy/i polowac na promocje. Teraz fajna promocja w tesco na boxy za 73zl z karta tesco.

Czy wasze dzieci tez sie kupowo zatykaly przy rozszerzaniu diety? Po wprowadzeniu sloiczkow co 2gi dzien robila, ale po kaszce tydzien bez kupy... kaszki odpuscilam, nawet zrobilam pare dni na samej piersi ale dupa nic sie nie reguluje... Jak sobie z tym radzic?
falletta, a gdzie planujesz rodzic? Ja ostatnio chciałam się zapisać do przyszpitalnej szkoły rodzenia, to mnie odesłali z kwitkiem, bo ponoć ciąża za wysoka już...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 kwietnia 2016 09:09
Mi Dady kompletnie nie pasowały. 1 i 2  używaliśmy białych pampersów, później przerzuciliśmy się na zielone, a później na pieluchomajtki, za które ozłociłabym tego który je wymyślił. Mam nadzieję, że za jakiś miesiąc będzie juz na tyle ciepło, że zaczniemy odpieluchowanie. Jestem ciekawa jak Hania sobie z tym poradzi.
nerechta mój się lekko zatykal po jabłku i bardzo wysilal  przy robieniu. Kaszka na razie tylko zagescila.
figura na Brochowie. Uważam, że jeżeli o porodówkę chodzi to jest to jedyny słuszny wybór we Wro. Poza tym mój gin. prowadzący tam pracuje i jak się dowiedziałam zzo podawane jest bez żadnej łaski (tak tak, stwierdziłam, że nie będę kombinować z cc na życzenie - co ma być to będzie, z czasem jakoś oswoiłam się z tematem i już nie panikuję na samą myśl o porodzie). Przypomnij mi proszę w, którym jesteś tc bo chyba mi umknęło  😡 nawet nie sądziłam, że są jakieś progi przyjmowania do szkoły rodzenia  🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 kwietnia 2016 09:41
halo, no niestety to nie jest Prima Aprilis. Pani premier już zapowiedziała, że potrzebna jest "merytoryczna dyskusja", do której koniecznie trzeba zaprosić Episkopat. Znów grupa opętańców próbuje decydować o życiach kobiet. Przerażające to jest, co w tych ludziach siedzi? Skąd ta nienawiść?

KaNie, no jest dramat. I najbardziej rozbraja mnie jakaś namiętna próba ochrony/ratowania kilku komórek, a zupełnie zapomina się o cierpieniu kobiet i ich rodzin, o ich związkach. Przecież zmuszanie kogokolwiek do rodzenia nieuleczalnie chorych płodów jest totalnym barbarzyństwem. I łatwo facetom i starszym paniom powiedzieć - trzeba chronić biedne "nienarodzone dzieci". Ławto przegłosować ustawę, niech się później ludzie i dzieci męczą. Znam taką rodzinę z dzieckiem roślinką. Fajni byli razem, mają też starszego syna. Teraz mąż zaczął pić, a kobieta 24h/dobę zajmuje się coraz większą córką. Rośnie, jest już duża, waży kilkadziesiąt kg. Nie słyszy, nie mówi, nie ma z nią kontaktu. Wciąż zbierają pieniądze na kolejne operacje, które nic nie zmieniają. Pomoc od państwa minimalna. Z fajnej szczęśliwej rodziny pozostały psychiczne wraki. I chcą jeszcze wierzyć, że córka jest "szczęśliwa".... Ciekawe co się stanie, kiedy zabraknie im sił. Wyląduje na łóżku w jakimś zakładzie.
Nie mówiąc o innych aspektach tej ustawy, która w całości jest zupełnie barbarzyńska.

nerechta, my wciąż na mleczku, a też nas złapał taki problem. Już piąty dzień bez kupki 🙁 A do tej pory robiła nawet 2 razy dzienne. Można dziecku coś podać? Ktoś coś wie?
Lotnaa, owszem czopek glicerynowy.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
03 kwietnia 2016 09:58
To jest kpina po prostu, kpina i ciemnogrod. Zastanawiam sie co Ci ludzie maja w glowach i jaki jest ich poziom inteligecji, bo normalny czlowiek by tego po prostu nawet nie wymyslil.
A te 'do 3 lat za nieumyslne poronienie' to nawet na prima aprylis sie nie nadaje, tylko do leczenia psychiatrycznego pomyslodawcy.
Dziewczyny czy któraś z Was brała antybiotyk amotaks w ciąży? Ogólnie jestem mocno sceptyczna co do antybiotyków i brałam ich kilka razy w życiu, a teraz ciąża + antybiotyk wydaje mi się kosmicznym połączeniem zwłaszcza po przeczytaniu ulotki.

Objawy:
- tydzien temu zatkało mi ucho całkowicie (ze Staśkiem w ciąży miałam identycznie)
- z nocy pt/sb zaatakowała mnie grypa (katar, migdałki, gardło)

Pojechałam na szpital i tam dostałam zestaw:
Amotaks, Paracetamol, Strepsils, rutinoscorbin, syrop prawoślazowy, osłona.

Raczej zapalenie ucha odpada bo to podobno ból nie do zniesienia, a ja czasami czuję dyskomfort. Myślę, że się zaczopowało.

Wiem, wiem, że będzie gadanie po co radzę się na forum skoro byłam u lekarza, ale lekarz nie weźmie odpowiedzialności za ewentualne powikłania w ciąży. Jak to na prawdę jest antybiotyk +ciąża?
Lotna, nie martw się, dziecko na piersi może nie robić kupki nawet i do 10 dni 🙂 I wszystko jest ok 🙂 Nie pamiętam jaką górną granicę podał mi lekarz, ale Frania kiedyś właśnie przez 10 dni nie robiła kupki i kazał się nie martwić.

Co do ustawy... nie mam słów... nie rozumiem i nie wierzę. W głowie mi się nie mieści 🙁
nada - koleżanka brała amotaks na przełomie 2/3 trymestru. Z tym że jeśli to wirus to antybiotyk chyba trochę bez sensu..

W temacie pieluszek to nam Dady też nie podpasowały (bardzo odparzały).  Teraz kupiłam BellaHappy i zobaczymy.
Tak w ogóle to wypuścili nas do domu 🙂 Maluchy się rozmyśliły 😉
Lotnaa, Tak bywa i to wcale nie musi oznaczać, że się przytkała, tylko że po prostu super przyswaja Twój pokarm.
Nada ja brałam amotaks w 7 miesiacu ciazy. Antybiotyki na bazie penicyliny sa dopuszczalne w ciazy. Potwierdziło mi to kilku lekarzy.
Takze bralam ktorys z antybiotykow z penycylina chyba  6/7 miesiac.

Galantova dobrze ze jestescie w trojpaku,coraz blizej do terminu.

Ja uzywalam Dady dla Jaśka ale jak byl juz troche starszy(kolo roku).nie narzekalam,Jasiek nigdy nie odparzony ale on z tych nie wrazliwych. Teraz kupilam zwykle Pampersa 1 i pampersy z Asdy chyba Little Angel ktore maja b.dobre recenzje w uk.
Z pieluszkami to loteria trochę.Olek albo był pancerny albo miałam farta jeżeli chodzi o serię pieluch.Jechalismy ciągle na dadach,na wyjścia pampersy zielone lub białe.Od pierwszej doby był na pampersach białych, a potem już dady.Mi z kolei nie podpasowały rossmanowskie i ze sklpeu aldi ( a też chwala).  Teraz kupie 4male  paczki na probe,każde inne i bd spr.mam nadzieje,ze Oliwka tez bd pancerna, bo nie bd oszukiwać cena pampkow białych / zielonych a dad to duża różnica w miesięcznym budżecie
Teraz nasz nowy cel to 35 tc  🏇 Nasz przypadek zaskoczył wszystkich (mam tylko nadzieję, że jak się zacznie to dojedziemy na czas), super było wyjść na zewnątrz po takim czasie. Myślę, że by urodzić wystarczyłby mi solidny spacer (dlatego z tym się wstrzymam póki co).
Galantova, super wieści.My dziś zaczynamy 29 tc.Jakbym mało miała wydatków i stresów, to wczoraj nagle moja kochana 5 l pralka bosch  wymyśliła sobie nową zabawe- przy probie jej uruchomienia wywala mi korki! Już czytałam forum i albo grzałka albo szczotki w silniku,jutro przyjdzie pan magik i bd leczyć albo trza bd kupić nową!?!?  Tak się zdenerwowalam,bo leciało juz 3 pranie i to nagle w połowie zastrajkowala,że myślałam że szpital mnie czeka.Kupię teraz najtańsza,słowo daję!  Bo jak wierzyłam firmie bosch ( mam też zmywarkę)  tak już sama nie wiem.Dodatkowo w tym mcu czeka mnie ubezpieczenia auta,w nastep mieszkania i wesele męża brata ( ja oczywiście zostaje w domu bo to bd juz koniec maja wiec albo bd juz w szpitalu jedna noga albo bd dalej walczyć o każdy dzień) .Nie wspomne,że jeszcze łóżeczka nie mamy i wypramki kompletnej.Wesele tez nas zaskoczyło,młodzi zdecydowali się tydzień przed świętami.Pojechali Zamawiać sale, ale terminy za dwa lata( a planują i się rozmyślając juz od.ponad roku) , to stwierdzili,że zrobią w srode przed Bożym Ciałem. Kocham nieprzewidziane wydatki, eh...
.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 kwietnia 2016 15:31
seven, mam nadzieję  🙄

Julie, jak zawsze pozytywnie 🙂 Boję się tylko, co się stanie jak to w końcu wyleci  😵

Trójpaki, trzymajcie się dzielnie  😅  :kwiatek:
Tez lezalam na Brochowie na patologii.Szalu nie bylo,chociaz zajeli sie mna szybko calkiem pozno w nocy.pare lat po tym zczelam prace na Bro na geriatrii a potem pediatrii ale Z ginekologia itp nie mialam nic wspolnego.po tym wymyslilam ze rodze w Oławie ale tez nie bylam zadowolona z opieki po cesarce. Teraz bym wybrala poprostu to co miala bym najblizej wiec pewnie Brochow. No chyba ze kamienskiego 😉
Dzionka my dady wypróbowaliśmy raz i na tym się skończyło. Od czasu eksperymentów używam tylko pampkow premium care bo inne albo za cienkie, tekturowe albo śmierdzące..

i pieluchomajty też są jedyne słuszne premium care. Chłonne, a cienkie, miękkie i nie śmierdzą. Cena praktycznie taka sama, jeśli kupuje się je np w Rossmannie z kartą.
figura ja polecam Kamieńskiego 😉 Byłam bardzo zadowolona z opieki położnych chociaż obłożenie było duże (tego dnia urodziło się 11 dzieci a i tak pozwalano mi korzystać z wanny), znieczulenia nie dostałam bo mówili, że może zatrzymać akcję porodową, która i tak była dość leniwa (chociaż jak pod koniec stwierdziłam, że odmawiam współpracy jeśli nie dostanę znieczulenia to znalazł się lekarz ale akurat skończyła mi się pierwsza faza, więc nie było już potrzebne). Przez pierwszą dobę po porodzie leżałam na porodówce bo faktycznie nie było miejsc na oddziale ale był to jeden z pokoików przyległych do sal porodowych, leżałam z dwiema innymi dziewczynami i było praktycznie tak samo jak na sali później, w ogóle tego źle nie wspominam. 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
03 kwietnia 2016 20:42
Dziewczyny, poradzicie prosze co jesCze moge na zeby zastosować oprocz dentinoxu i camilii? Przebiły nam sie gorne jedynki, dwojki juz prawie sa, a dzisiaj orzy smarowania dziąseł odkryłam jeszcze ze jedna czwórka sie przebiła ... Jest masakra. Nie śpimy, mała cały czas płacze ... Czy moge jej jkos jesCze pomoc ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się