DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Martyna nie wiem musiałabym spróbować ale raczej tak 😉

Ollala🙂jeśli to do mnie pytanie to tak, materiał z którego szyję to alkantara, czyli sztuczny zamsz tapicerski. Z niego są pady euro-stara oraz anky.
Livia   ...z innego świata
10 maja 2009 15:11
Sznurkowy na modelu 🙂 (przepraszam za kiepską jakość zdjęcia)
zdjęcia moich owijek miały być ale na razie nie będzie :P
zdradzę tylko że już robię nową parkę xD
Ja równiez robię owijki,czerwone w kratkę sa juz tak w połowie gotowe😀jak je w koncu skoncze to pokaze😀
słuchajcie, a te podkładki pod owijki z tych 'poduszeczek' na krzesła nie będą zbyt sztywne? bo mama mi kupiła ( ale tylko jedną  🤔wirek🙂 i wydaje mi się, że będą zbyt sztywne.

i jakie wymiary powinny mieć podkładki?
Ejjj co tak cicho tutaj ?! dawajcie jakieś wasze nowostki  😀
ja dzisiaj nakupiłam polaru i zabieram sie za następne owijki :P
Ja zrobilam, zrobila swoje pierwsze owijki ktore trzymaja sie na nogach jak kon chodzi.... 😀  💃
Ollala boskie są !  😜 👀
skąd wytrzasnęłaś taki polar !!! ?? 😅
Kocyk zakupiony przez allegroxD Teraz robie zielone, i jeszcze dwie taki mi zostaly do zrobienie  💃 A tego kocyka mam jeszcze do zrobienia pol derke do jazdyxD
Łaaaaadne *_*
Ahhh ... ja kocham wszelkie kratki xD
Z jakiego materiału można uszyc podkładkę pod bandaże ??
Nie jestem pewna ale może alcantara by się nadała ? lub bawełna...
błękitne już gotowe :P
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 maja 2009 19:57
morfisiowa, z alcantary są robione pady anky 😉 o ile się nie mylę.
ok nie znam się, ale myślę ze z bawełny były by jakieś takie dość :P
moje dzieło  😉

naczółek



i podkladka
Konianka   błagam powiedz mi jak zrobiłaś tą podkładke !! 😍
bardzo prosto lecz upierdliwie 🙂

Normalnie wycinasz dwie części "ogolonego " futerka - taki prosto z bazaru ma  duużo za długi włos 😁 szyjesz coś jak czaprak(przynajmniej ja tak zrobiłam- że użyłam czapraka który za bardzo się skórczył przy pikowaniu ) wycinasz na kształt podkładki ( tu korzystne jeśli masz od kogo pożyczc) zszywasz części materiałowe, wszywasz lamówkę i na końcu- niestety ręcznie- wszyłam skórkę 😉
Konianka   dziękować bardzo  ❗ ❗ :kwiatek: A podkładka jest śliczna  😍
Konianka świetnie ci wyszedł naczółek i to futerko ! Kurcze ale podziwiam za chęci  😁 😜
Ja na razie tylko w produkcji owijek siedzę xP oto te słynne błękitki których już nie mam 🙂

Moja mała skromna produkcja  😡
Podkładeczki  😀



I na koniu  😀



proszem o szczerą ocene  🙄
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 maja 2009 19:14
😉Wyścigówa(;, A mogłabyś mi podać wymiary? I jakich materiałów użyłaś?
Notarialna sa z polaru i "flizeliny" czy cos w tym stylu nie pamiętam dokładnie. Na przednie mam 35/40 a na tylnie nogi 40/45  😀
wow wyścigowa świetne ci wyszły !  👍
czyli jak miałaś polar i to drugie coś po prostu do środka napakowałaś i zaszyłaś ?
morfisiowa a dziękuje  😡 Dokładnie tak zrobiłam wsadziłam do środka i zaszyłam  😀
cieciorka   kocioł bałkański
28 maja 2009 07:55
Konianka, super naczółek!

wczoraj w pasmanterii wyczaiłam swietne tasmy z "diamencikami" w stylu "badz widzoczny na drodze na zyłce- wiec mocne i da sie do szyc do skory. jak zgram zdjecie to wstawie, moze ktos sie skusi 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
28 maja 2009 09:41
Gdzie kupujecie neopren?
chciałabym zrobić podkładkę pod siodło bezterlicowe więc potrze3buje taka ok. 2 cm.
znalazłam taką firmę http://www.foam.polting.com.pl/
albo takie coś  na allegro  http://www.allegro.pl/item642346566_apama_polietylen_pianka_wyciszeniowa_nowosc.html
co o tym sądzicie? Lepszy chyba będzie neopren?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
28 maja 2009 10:35
gracja03,
A nie lepszy byłby gruby mocny żel?
Dobre żele dużo lepiej rozkładają nacisk ciężaru, i dodatkowo świetnie amortyzują, także mikrowstrząsy. Sama myślałam o podkładzie pod bezterlicówkę i doszłam do wniosku, że chyba gęsty mocny żel byłby super. Albo takie panele jak w niektórych czapakach (mało giętkie, grube).
Mój koń też mnie co raz mocniej przekonuje, że  nie lubi neoprenu na skórze.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
28 maja 2009 10:46
No tak ale gdzie taki dostać pod bezterlicówkę i do tego dobrze byłoby aby mnie finansowo nie zrujnowało. Ja na razie jeżdżę na grubym westowym padzie ale wolałabym chyba zwykły czaprak i jakąś fajną podkładkę.
albo inaczej, z czego można zrobić matę antypoślizgową, taką aby siodło w szczególności przy wsiadaniu nie przesuwało się?

edit:
znalazłam  coś takiego , wygląda to tak jak to co u nas wkłada sie np. pod dywany aby się nie przesuwały , ale to jest trochę jak guma więc zastanawia mnie czy to aby na pewno jest bezpieczne dla konia?
[[a]]http://cgi.ebay.com/NO-SLIP-ENGLISH-PAD-STOP-YOUR-SADDLE-FROM-SLIPPING_W0QQitemZ180356075859QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item29fe0f5153&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205[[a]]|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A131😲301%3A1|293%3A34|294%3A50
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 maja 2009 00:06
gracja03,
Nie umiem Ci pomóc, bo nie macałam padów od bezterlicówek. Wydaje mi się, że sam neopren to może być za mało -bo on nie jest najlepszy w dystrybucji ciężaru. Lepsze są w tym dobre żele, a pewnie najlepsze pady. Popytaj w wątku bezterlicówek najlepiej.

A to moje kolejne wymysły (na podkładzie od normalnego naczółka):
-zielone jasne perełki (kiwi pod komplet kiwi) z trzema złoto -diamencikowymi koralikami.
-i z 'serii bądź widoczny na drodze' - złota kolia diamencików.
Uzależniam się. Najchętniej obsypałabym ją całą diamentami  🤣




gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
29 maja 2009 07:31
Dorotheah zmieniłam popręg i przy wsiadaniu siodło zdecydowanie lepiej się trzyma więc padu antypoślizgowego już chyba nie potrzebuję. Co do żelu będę szukać , może trafię na coś fajnego i niedrogiego. Puki co pad westowy sprawdza się nie najgorzej.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się