Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 marca 2016 21:54
ganasz STO LAT DLA JUBILATKI!!! Pięknie się dziewczyna trzyma  😍 😍 😍 😍
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 marca 2016 21:59
ganasz, piękna wiadomość 🙂 Uwielbiam takie czytać! Przynajmniej kolejnych 18-tu razem Wam życzę  :winko:
desire   Druhu nieoceniony...
23 marca 2016 16:06
Ganasz 😍 :kwiatek:  buziaki dla Wadery, piękny wiek, super się trzyma!
Sto lat dla Waderki :-) i zdrowych, spokojnych Świąt dla seniorków i ich właścicieli życzę wraz ze swoimi seniorami
a tu Olszyn WM ktory za kilka dni kończy 21 lat 🙂
100 lat Olszynku  😅
Również 21 skończone 23 marca  😉
ganasz, obejrzałam Twoje zdjecia. Przepiękne! Kawał czasu! Duzo zdrowia dla wadery!
Widzę, że świętujemy tu same ,, oczka" to i my się dopiszemy.
21 skończone 25.03 + będzie potomek
Alaska, ona jest zaźrebiona?
desire   Druhu nieoceniony...
31 marca 2016 09:59
zdrówka dla solenizantów !  😅
dziękujemy wszystkim za życzenia i życzymy seniorom i ich Ludziom dużo zdrowia, dobrego roku  i dużo ruchu  🏇
armaquesse :kwiatek:  niektóre ludzkie związki nie wytrzymują takiej próby czasu, a z końmi to nieustająca chemia  😍
Alaska, ona jest zaźrebiona?


Tak, ale od razu mówię, że to nie był mój pomysł, formalnie koń nie jest moją własnością.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich solenizantów! Zdrowia przede wszystkim  :kwiatek:

U nas dzisiaj też świętowanie  😀
Baffina skończyła 20 lat.
i wyjątkowo tort był dla ludzi  😁  Dzieło Horciakowej   😍 😍 😍




No i ta prawdziwa Baff  😀






Nawet wskoczyłam na chwilę  😀 Ostatni raz siedziałam na niej jesienią

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

04 kwietnia 2016 07:58
baffinka, widziałam na fejsbuczku. Wszystkiego najlepszego dla solenizantki. Niech się zdrowo chowa. Torcik extra.
[quote author=armaquesse link=topic=210.msg2521082#msg2521082 date=1459407625]
Alaska, ona jest zaźrebiona?


Tak, ale od razu mówię, że to nie był mój pomysł, formalnie koń nie jest moją własnością.
[/quote]

Nie widzę powodu, żeby klacz w tym wieku i w tak dobrej kondycji miałaby nie być kryta. Świetnie wygląda 🙂 Zdrówka i szczęśliwego rozpakowania 🙂

baffinka a gdzie tort dla konia???  🤬
Teli dziękujemy  :kwiatek:

Espana nie pamiętam dokładnie, ale dla konia chyba nigdy nie było  😁 tylko smakołyczki z ręki. Taka ze mnie wyrodna matka  😜
Witajcie, pomału wkraczamy z Grubym w 20 roczek i zaczynam się zastanawiać, kiedy i czy w ogóle wprowadzić w jego dietę jakieś suplementy. Obecnie koń wcina owies, musli, wysłodki, siemię lniane prażone, mesz, witaminy i olej (codziennie inny dodatek). Jeśli chodzi o ruch, to poza wychodzeniem na padok, ja wsiadam może 1-4 w tygodniu ze względu na swój kręgosłup. Pod siodłem jest energiczny i chętny a na padoku często urządza sobie porządne galopy. Gruby jest typem konia pogrubionego, kiedyś chodził w rekreacji i sporadycznie w wozie, od 6 lat jest ze mną. W okresie letnim podaje mu Redplex'a na poprawę krążenia poleconego przez weta. Nie chcę popaść w jakąś paranoje i zrobić z konia piórko, jednak waham się i chyba nie do końca wiem, jak obserwować jego organizm. Pomożecie rozwiać moje wątpliwość i pokierować mnie w dobrym kierunku? Bardzo proszę  :kwiatek:
fisherprice, zacznij od tego, aby nie podawać koniowi codziennie czegoś innego, bo w ten sposób skutecznie masz szansę rozstroić układ pokarmowy konia, a na pewno nie wykorzystasz w żaden sposób działania dodatków. Podstawa działania jakichkolwiek suplementów czy pasz to systematyka podawania. Systematycznie u konia = codziennie. Dalej: jeśli koń jest w dobrej kondycji, nie ma problemu z układem ruchu, kopytami, sierścią. Ponadto ma dostęp do pastwiska, to suplementować ogólnie warto przede wszystkim w okresie nie pastwiskowym. Na co dzień takiego praktycznie nie pracującego zwierzaka nie ma najczęściej potrzeby wspomagać.
Rozumiem, zmienię sposób podawania dodatków, dziękuje. Z kopytami, kondycją i sierścią nie mamy problemów, pastwisk nie posiadamy. Dzięki za wskazówki.
Gaga dobrze mówi 😉
Też uważam, że jeśli koń jest w pełni sił, a w sezonie ma dostęp do pastwiska- to wręcz ograniczyć ilość dodatków. W ziemie jak najbardziej warto włączyć, siemię, olej, sieczki, musli itp.
I wiele bardzo zależy od ogólnej kondycji, czy ma problem z utrzymaniem stałej masy, kopytami, stawami, zębami itp.
My ostatnimi czasy suplementowałyśmy się na stawy, ale dopiero w momencie kiedy zaszła taka realna potrzeba i widziałam, że podawanie ich daje korzyści w postaci lepszej mobilności. 😉
To zawsze będzie sprawa bardzo indywidualna, najważniejsze porobić badania, sprawdzać zęby i dokładnie odrobaczać.  Starsze konie mają zwolniony metabolizm.  Dobre jest dodawanie seniorom do paszy EM-ów. Po zimie już będzie coraz lepiej z kondycją. Pozdrawiamy i serdeczne życzenia zdrowia dla kolejnych jubilatów. :kwiatek:
czym wspomóc "dzierlatkę" (lat 27) w okresie zmiany sierści? co stosowaliście u swoich młodych duchem?
jakoś strasznie burzliwie wysierściamy się w tym roku  🙄
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Udało mi się tak zorganizować czas, aby dostarczyć Grubemu więcej ruchu. Teraz czas zgubić kilka kilogramów i utrzymać go w dobrej kondycji.
Nasza kochana Astulka dziś skończyła 19latek  😅
Wszystkiego dobrego dla kobylki 🙂
czym wspomóc "dzierlatkę" (lat 27) w okresie zmiany sierści? co stosowaliście u swoich młodych duchem?
jakoś strasznie burzliwie wysierściamy się w tym roku  🙄


Olej lniany. Z tym, że warto zacząć wcześniej 😉
Olej lniany. Z tym, że warto zacząć wcześniej 😉

wiem... ale nie mam możliwości być co tydzień u mojej emerytki więc działam trochę po niewczasie.... 😡
dzięki!  🙂
wszystkim pełnoletnim z okazji urodzin


na sierśc i kopyta i mięśnie itd  - kozieradka najlepiej mielona. dostępna na allegro, do 50 g dziennie do paszy.
ganasz - świetne! a głos - genialny podkład.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się