Jakie pasze dajecie swoim koniom?

julka177
Takie pytanie z ciekawości - czemu chcesz utuczyć konia?
Na moje oko wagowo wygląda OK.
Na moje brzucha trochę dużo nawet, ale jak koń bez pracy to trudno aby był fit 😉
Również nie rozumiem potrzeby tuczenia :/
Czyli wygląda dobrze?
Możliwe, że zafiksowałam się na momencie, w którym potrzebowała przytycia, gdy powoli było widać żebra i zad był kościsty.  😉
W takim razie teraz jest to kwestia pracy i wyrabiania mięśni? Zmieniać coś w żywieniu?
julka177,
Na rozbudowę mięśni dobre są otręby ryżowe, które koń dostaje.
Ja bym na chwilę obecną chyba nic nie zmieniała, kwestia jak koń reaguje na pracę, jak się zmienia itd.
Daleko jej do bycia chudą 😉 Szczupła też raczej nie jest - ale teraz można właśnie porzeźbić mięśnie z tej masy 😉

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 marca 2016 10:34
Koń od roku systematycznej pracy nie widział. Zaczynam robotę 3-4 razy w tygodniu. Potrzeba więcej powera, żeby było jak rzeźbić masę. Nie zatuczyć i nie rozwalić kopyt, zaraz odbije trawa i może być z tym problem. Sypnąć owsa tylko w dni pracujące czy jakąś gotową paszę? Codziennie? On jest z tych nierychliwych, najchętniej pasie się cały czas, sam z siebie nie pogania po padoku.
Dostaje podzielone na 2 posiłki : wysłodki (z 1,5 miarki suchych), musli (0,5 kg) plus makuchu lnianym i arnikowym.
Na_biegunach, wprowadziłabym owies - codziennie.
No a co z tą sieczką? Regular czy Oil?
Przepraszam, że tak się dopytuje, ale muszę jakąś kupić  😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
30 marca 2016 11:54
julka177 moim skromnym zdaniem regular ma lepszy skład. Zawiera drożdże, które fajnie wspierają układ pokarmowy, teraz na przednówku kobyle się to przyda; ma więcej fajnego włókna, ale trochę mniej białka; łuska słonecznika spowolni dodatkowo żucie, a lepiej naśliniony kęs to lepiej strawiony kęs. No i chyba ma lepszą cenę.
Rudzik dzięki  :kwiatek: czyli wezmę tą co ostatnio, Regular. 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 marca 2016 19:39
_Gaga, jak zwykle dziękuję za szybką podpowiedź  :kwiatek:
Szukam informacji na temat meszu.  Havens? Baileys? Hippolyt? Czy ktos może coś polecić ?🙂
monikaa2208 Agrokompleks 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
31 marca 2016 13:22
monikaa2208 Agrokompleks 🙂


...i Pavo.
To chyba dwa najlepsze. Pavo bazuje na siemieniu i otrębach, dobry dla chudzielców i rekonwalescentów a Agrokompleks na wysłodkach i lucernie, a więc dietetyczny, nadaje się dla grubasów.
Rudzik - ale mesz z Agrokompleksu (który de facto nie jest już dostępny w ofercie) również tradycyjnie na otrębach i siemieniu, to na wysłodkach i lucernie - Hoof Care - to jeszcze coś innego 😉
rybka   Różowe okulary..
31 marca 2016 14:07
Szukam informacji na temat meszu.  Havens? Baileys? Hippolyt? Czy ktos może coś polecić ?🙂


https://animalia.pl/st-hippolyt-irish-mash-15kg/szczegoly/10668/
Monika tu masz dobry mash i do tego kurier z animalii przywozi do nas do stajni.
[quote author=monikaa2208 link=topic=25.msg2521096#msg2521096 date=1459409183]
Szukam informacji na temat meszu.  Havens? Baileys? Hippolyt? Czy ktos może coś polecić ?🙂


https://animalia.pl/st-hippolyt-irish-mash-15kg/szczegoly/10668/
Monika tu masz dobry mash i do tego kurier z animalii przywozi do nas do stajni.
[/quote]
dzięki ! mogłam odrazu Ciebie się poradzić 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
31 marca 2016 15:46
Renobiusz, masz rację, miałam na myśli mesz hoff care, faktycznie agrokompleks ma tez klasyczny mesz.
z tego co a agrokompleks na stronie jest napisane to hoof care nie jest meszem. Same wysłodki też się zalewa wrzatkiem/ badz ciepla woda, ale to nie znaczy ze sa meszem.
Mieli tez normalny mesz, ale nie widze go juz na stronie 😉 Skarmiam w tej chwili, jablkowy, super jest 🙂
monikaa2208, Ten mesz z hippolyta jest świetny, ale bardzo szybko się psuje, także konieczny do regularnego stosowania. ja się parę razy zapomniałam, mesz chwilę postał i część worka musiałam wyrzucić. Tzn, wydaje mi się, że to dobrze, bo skoro coś się szybko psuje = znaczy, ma mało konserwantów 😉
monikaa2208, Ten mesz z hippolyta jest świetny, ale bardzo szybko się psuje, także konieczny do regularnego stosowania. ja się parę razy zapomniałam, mesz chwilę postał i część worka musiałam wyrzucić. Tzn, wydaje mi się, że to dobrze, bo skoro coś się szybko psuje = znaczy, ma mało konserwantów 😉

ok dzięki 🙂 zamawiam z hippolyta🙂
Czy ktoś stosował pasze marstall optimal?
Kupiłam w końcu sieczke Baileysa Alfa Oil. Koń bardzo na TAK. Pachnie fajnie, wygląda fajnie, zajarałabym ją 😁
Wypróbowałam AGROKOMPLEKS - dla swoich kupiłam granulat CONTROL i muesli CONTROL z kokosem. W stajni mam też granulat STRONG i Hoof Complete oraz muesli COMPLETE MULTI FREE. Moje ogony niechętnie zjadają swoje muesli (Control), jest sypkie, suche, dosyć pylne i faktycznie może i ładnie pachnie, ale bardzo przypomina sieczkę, jest mączne i to moim nie pasuje. Granulat za to jedzą tak, że im się aż uszy trzęsą. I to zarówno moje, jak i konie karmione STRONGiem oraz Hoof'em 😉 Także granulaty pod względem smakowitości polecam, na efekty jeszcze poczekam, bo dopiero dostają dwa tygodnie. Jeżeli chodzi o muesli complete multi - to wrażenia mam podobne, ale ten koń, który dostaje, je zjada (podobnie zresztą jak wysłodki, co dla mojego konia byłoby nie do pomyślenia 😉). Kupiliśmy też mesz jabłkowy oraz wysłodki - nie mam zastrzeżeń, mesz ładnie pachnie, ale spodziewałam się nieco innej proporcji składników, bo tu głównie mamy otręby pszenne 😉

Control wybrałam, bo ma fajny skład, no i dużo oleju oraz popiołu, bo reszta pasz ma poniżej 5% jeśli chodzi o olej.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
04 kwietnia 2016 12:10
Może trochę zajedzie reklamą, ale mam nową miłość  😍
Pasze Nuba, kupiłam pasze na mięśnie- kobyła rośnie w oczach  😍, świeci się jak nienormalna, chętnie wcina (a należy do wybrednych).
Nie sądziłam, że koń jest się w stanie tak bardzo zmienić dzięki żarciu.
Wcześniej dawałam st hippolyt i szału nie było.... mimo, że zawsze uważałam, że to jeden z lepszych producentów.
Zuziasta podlinkujesz co to za pasza?
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
04 kwietnia 2016 13:15
Evson, http://nubaequi.pl/pl/pasze-kompletne/43-nuba-builder-musli.html

Znajoma daje swojej 19latce i też niesamowicie na nią działa.


Jestem na etapie testowania ziółek dla wariatów z tej firmy więc za jakiś czas zdam relacje 🙂
O! Ja też daję pasze od Nuba Equi 🤣
W sumie od dłuższego czasu i też mogę polecić. Moja kobyłka nie pracuje, więc dostaje paszę niskoenergetyczną (Nuba Cool Musli się nazywa).
Sierść błyszczy, zadek zaokrąglony po zimie akurat, energii jak dla niej też akurat. Problemy z grudą w tym roku się nie pojawiły, więc mniemam, że niedoborów pierwiastków jak w zeszłym roku nie ma 😅
A walka z gruda to trudna walka!

Suplementów nie stosuję do tej paszy żadnych - tak jak zaleca producent. Tylko sianko.

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 kwietnia 2016 19:58
k2arola - a to nie Wasz produkt jest przypadkiem ?
Aleks owszem, choć "Nasz" w powyższym kontekście trzeba by sprostować, bo Zuziasta jest klientem jak się patrzy 😉

O ile mnie plotki nie zmyliły do Ciebie też jakiś worek z musli Nuby dotarł? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się