Stajnie w Warszawie i okolicach

Megane, podałabyś takie stajnie?  Teraz dobry czas na rekonesans.
Nie jezdze po stajniach, bo nie szukam 😉 ale z tych okolic to choćby Heartland w Radzyminie chyba 750. W Rasztowie warto pytać, tam 750. Sprzed Justyny dzierżawy tego miejsca było siano w paśnikach, podejrzewam więc, ze nic sie w tej kwestii teraz nie zmieniło. Bez hali Groteska... 800 zł. siano na 100%,  bardzo fajna ujezdzalnia swoją drogą. Podpytała bym Green Road w Jadowie (latem ceny od 500 chyba byly) tak normalnie chyba 700 ale oprócz infrastruktury to nie wiem jak tam z karmieniem, nigdy nie dopytywałam, ale to bardzo fajny ośrodek jak na te okolice (hala, karuzela, myjka, solarium) trzeba dopytywac o szczegoly. W tej cenie warta odwiedzenia też FC Dąbrowica (polecana przez choćby bera7)
Stajnia w zagościńcu:

Właściciel P. Mieczysław ma ewidentnie problemy egzystencjalne.
Tak jak napisała KARA_S, dla niego najlepiej żeby płacić i nie przyjeżdżać do konia, a jeżeli już przyjedziesz, to musisz pamiętać :
- nie interesuj się przypadkiem innymi końmi!

Jeżeli jest jakiś problem z koniem i powiesz to jego właścicielowi, to P.Mieczysław Cię wyrzuci ze stajni.
Na domiar złego, wyrzucić Cię może jeśli za często przyjeżdżasz, po prostu wymyśli sobie, że coś zrobiłaś/zrobiłeś przeciwko niemu. (Nie lubi jak ktoś mu się "szwęda" po stajni, często zdarza się, że jeśli przyjedziesz wieczorem, to Cię wygania, bo on chce już iść spać - godzina 20😲0)
I jeśli już sobie coś ubzdura, to nie ma argumentów które mogłyby zmienić jego zdanie.  
Ma naprawdę bujną wyobraźnię.
Bardzo nie podoba mu się, że ktoś zwraca uwagę na jego niedopatrzenia. (brak siana, wody, zgniłe siano itp.)
Wiecznie pijany stajenny, który oczywiście "wie o koniach wszystko" i chętnie udzieli Ci wielu rad.   😉

Z plusów tej stajni mogę wymienić tylko jeden:
-ludzie którzy trzymają tam konie.


Więc jeżeli chcesz płacić ok 700zł za stajnie z której w każdej chwili możesz zostać wyrzucony/wyrzucona, bez siana na padokach (chyba, że sam/a kupisz i wyrzucisz), oraz na śniadanie, kolację, bez hali,
zdarza się, że konie w ogóle nie dostają jedzenia na śniadanie lub kolację (pijany stajenny), a były przypadki kolek - to śmiało.

P.S. Żeby było jasne, mój koń opuścił tą stajnię i szczerze mówiąc, nic lepszego nie mogło go spotkać 🙂 (tak został wyrzucony z powodu "Powinniście interesować się tylko swoim koniem, ja nie chcę w tej stajni donosicieli"😉 
Nie jest to post napisany z chęci zemsty, tym bardziej, że nie jestem dla ludzi obecnych w stajni anonimowy 🙂
Po prostu szkoda nerwów na P. Mieczysława i jego wymyślony świat.

Niestety na temat innych stajni niewiele mogę powiedzieć.
Stajnia Dragon(teraz Heartland) w której poprzednio stał mój koń zmieniła właściciela i widać, że trochę się tam pozmieniało (na lepsze).

Pozdrawiam.
Oj... zebrać wszystkie przypadki i opowieści, to niezłą książke by napisał... trzytomową... dramat przeplatany intrygą z wątkiem tragicznym 😀 "Moda na sukces" to pikuś 😉 nie stoję w tej stajni już kilka lat, ale opowieści różnej treści mnie dochodzą ze wszystkich stron. Dzierżawca niczego się w życiu nie nauczył.
KARA_S, hektarów na pastwiska by starczyło, gdyby je rozsądnie użytkować, nawozić i o nie dbać. Niestety jeśli chce się tylko eksploatować ziemię bez inwestowania w nią to szybko robi się step.

Doświadczeń współczuję z Zagościńcem współczuję, szkoda że fajne miejsce jest psute przez nieodpowiednie zarządzanie.
asds   Life goes on...
03 kwietnia 2016 17:40
Ktoś mnie pytał na pw, a niestety nie mogę się doszukać wiadomości.


Hala w Stajni Yke koło Tarczyna.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12963607_241142169569774_7171706733319491468_n.jpg?oh=bca1e3cf385671f85d0e1b71ee1b7f2b&oe=57BE6D26[/img]
Megane, podałabyś takie stajnie?  Teraz dobry czas na rekonesans.

U nas pensjonat kosztuje 800 zł., jest hala, siano w paśniku na padoku, ujeżdżalnia zewnętrzna, wysłodki na kolacje w cenie itd. Aktualnie nie mamy  już wolnych boksów, ale może dostawimy ze dwa w najbliższej przyszłości 🙂
Stajnia, poszło PW
Na początek chcę Wam podziękować wszystkim za tak szybką odpowiedź tutaj jak i w wiadomości prywatnej. 🙂
Megane dziękuję za cenne rady, na pewno będę się nimi kierował🙂. Możesz coś więcej napisać o stajni u Tomka? Ciok Farm za daleko niestety.

Udało się znacznie skrócić listę, przed zakupem będę brać pod uwagę Enklawę, Heartland.
Do Kammi wysłałem priva o Vegę, może wpisze się do listy wyżej. Mam nadzieję, że coś jeszcze usłyszę dokładniej o Koniczynce i Hawajce.
małyGłód, zaraz skrobnę PW 🙂
Stałam w Enklawie, stoję w Heartlandzie, znam Hawajkę, oraz Koniczynkę też całkiem dobrze znam.

Enklawę moooocno polecam! 🙂 Potwierdzam to co napisała o Enklawie Hermes, mój koń świetnie tam się czuł, o wszystkim byłam natychmiast informowana (typu - zrobiło się zimno i koń się trzęsie, czy jak coś dziwnego zadziało się z nogami), w boksach czysto, hala z niezłym podłożem, konie dobrze karmione 😉

W Mokrym stałam, obecnie jestem tam ekipa Vegi - obiekt jest fajny, ma plusy, ma minusy, co do opieki itd się nie wypowiem. Wiem, że ludzie narzekają na podłoże na placu zewnętrznym (o czym pisała Hermes w KR), za czasów jak tam stałam (jakieś 4 lata temu) było znośnie, ale nie wiem co obecnie tam się dzieje pod tym względem. Jedyne co to wkurzające jest błoto na padokach w okresie jesień-wiosna, bo teren tam jest dość podmokły. Fakt faktem - nie można mieć wszystkiego 😉
szukam stajni - najchętniej wolnowybiegowej -  od południowej strony Warszawy (Janki, Grodzisk).


Interesują mnie tylko miejsca godne polecania - czyli osobiście znane polecającemu.

Ktoś, coś ?
[quote author=A+A link=topic=46.msg2523381#msg2523381 date=1459768197]
szukam stajni - najchętniej wolnowybiegowej -  od południowej strony Warszawy (Janki, Grodzisk)
Ktoś, coś ?
[/quote]

Polecam stajnię forumowej Mehari tyle, że to okolice Mińska Mazowieckiego.
czy ktoś zna stajnię Milusin? tel z katalogu stajń już nieaktualny.
[quote author=A+A link=topic=46.msg2523381#msg2523381 date=1459768197]
szukam stajni - najchętniej wolnowybiegowej -  od południowej strony Warszawy (Janki, Grodzisk).


Interesują mnie tylko miejsca godne polecania - czyli osobiście znane polecającemu.

Ktoś, coś ?
[/quote]

EZ Rancz w Rumience - polecam
czy ktoś zna stajnię Milusin? tel z katalogu stajń już nieaktualny.

Sama jestem ciekawa co tam? Swojego czasu dochodzily mnie słuchy, ze tam jakaś fundacja działa, ale to tylko słuchy... jak sie czegos dowiesz, to tez poprosze o info 😉
[quote author=A+A link=topic=46.msg2523381#msg2523381 date=1459768197]
szukam stajni - najchętniej wolnowybiegowej -  od południowej strony Warszawy (Janki, Grodzisk).


Interesują mnie tylko miejsca godne polecania - czyli osobiście znane polecającemu.

Ktoś, coś ?


EZ Rancz w Rumience - polecam
[/quote]


ale tam są tylko boksy - nie ma wolnowybiegowej stajni, prawda ?
Nie ma. Tylko boksy
A+A, a potrzebujesz czegoś blisko, żeby dojeżdżać do konia czy może być dalej?
A+A, a potrzebujesz czegoś blisko, żeby dojeżdżać do konia czy może być dalej?

Jak dalej, to polecam bera7 😉
[quote author=bera7 link=topic=46.msg2523444#msg2523444 date=1459773978]
A+A, a potrzebujesz czegoś blisko, żeby dojeżdżać do konia czy może być dalej?

Jak dalej, to polecam bera7 😉
[/quote]

ja stoję z stajni Przyleśna...
z jednym koniem - a mam więcej - więc szukam miejsca, gdzie mogę spokojnie 'przetrzymać' konia i ew. je zamieniać miejscami...

albo druga koncepcja - przetrzymać 'młodą' przez zimę - bo ona jeszcze nie pracuje.. a w tej chwili jest trzymana wolnowybiegowo i IMHO to jest najzdrowiej dla konia...


ale chciałabym nie mieć 100 km..


Szukam i myślę i układam różne scenariusze :-)

a bera7 to gdzie jest ?  :kwiatek:
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, ale w sumie lepszego nie znalazłam, w wątku o szkółkach nie dostałam żądnej odpowiedzi. Szukam stajni z możliwością przyjazdu z dwoma końmi na treningi na ok. 10 dni w okresie wakacji. Szukam miejsca z sensownym trenerem z nastawieniem na skoki, z możliwością zakwaterowania i zjedzenia posiłków na miejscu, padokiem dla konia. Szukam czegoś w okolicach Warszawy, im bliżej Białegostoku tym lepiej. Jak na razie znalazłam tylko Equitę. Ktoś mógłby coś polecić?  :kwiatek:
A+A ... w bery stopce masz ogłoszenie.
Musze Cie zmartwic, blisko wawki ciezko bedzie wolnowybiegową stajnie znaleźć. Osobiście wiem o 3, mehari, bery i JKobus kiedys brał konie do siebie, do chowu wolnowybiegowego (ale chyba tylko sezonowo). Sama tez nosze sie z tym zamiarem, przynajmniej dla 3 koni, ale to tez spora odległość, bo z 70 km od Warszawy. Najblizej chyba masz mehari jednak.
A+A, pw napiszę, żeby tu nie podpadać 😉
Hej - możecie mi polecić jakąś fajna stanie dla konia kaszlaka z dobrym dojazdem z Żoliborza? Znalazłam stajnię Agnaja oraz Złoty Koń, możecie powiedzieć kilka słów o tych stajniach lub polecić jakieś inne?
Bischa   TAFC Polska :)
04 kwietnia 2016 14:54
Agmaja chyba jedna z najgorszych stajni w wawie, ze zacytuje siebie z innej strony:

Syf, kila mogila i obled! Malo siana, syf w boksach, syf w stajni i obejsciu, malenka, waziutka hala, padokow brak (konie wychodza na plac do jazdy i za "stodole i toitoia), trawy brak, jedzenie kiepskie, opieka kiepska, zlodziejstwo. Krotko tam pracowalam, wiec wiem jak to wyglada. Jedyne fajne miejsce to swietlica z kominkiem, gdzie mozna posiedziec w cieple i popatrzec co na hali sie dzieje. Latem fajny ogrodek (jest jeszcze?) piwny z dobrym jedzeniem.
czy ktoś zna stajnię Milusin? tel z katalogu stajń już nieaktualny.


Bo ta stajnia już nie istnieje, a obecnie w tym miejscu działa Fundacja Hippoland, ale nie prowadzą pensjonatu.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
04 kwietnia 2016 17:06
A+A ... w bery stopce masz ogłoszenie.
Musze Cie zmartwic, blisko wawki ciezko bedzie wolnowybiegową stajnie znaleźć. Osobiście wiem o 3, mehari, bery i JKobus kiedys brał konie do siebie, do chowu wolnowybiegowego (ale chyba tylko sezonowo). Sama tez nosze sie z tym zamiarem, przynajmniej dla 3 koni, ale to tez spora odległość, bo z 70 km od Warszawy. Najblizej chyba masz mehari jednak.


Stoje u Mehari juz 2,5 roku i gorąco polecam, opieka cudowna, koniowi niczego nie brakuje, ma kumpli, przestrzen, siano w siatkach non stop. Tyle tylko... Ze obecnie miejsc u nas brak, Mehari ostatnio oznajmila, ze przyjezdza juz ostatnia kobylka i stado pelne.
Ale zapraszamy w odwiedziny, kolejny kon to oczywiscie decyzja Mehari, wiec mysle, ze mimo wszystko zapytac nie zaszkodzi. To pierwsza "stajnia" (a raczej jej brak 🙂 ) w ktorej zostawiam konia z naprawde spokojna glowa i wiem, ze Mehari zajmie sie nim jak wlasnym.
[quote author=Grace link=topic=46.msg2523416#msg2523416 date=1459771961]
czy ktoś zna stajnię Milusin? tel z katalogu stajń już nieaktualny.


Bo ta stajnia już nie istnieje, a obecnie w tym miejscu działa Fundacja Hippoland, ale nie prowadzą pensjonatu.
[/quote]
dziękuję.
Gdzie można znaleźć stajnie, gdzie można się rozwijać skokowo i ujeżdżeniowo. Poszukuję instruktora, który będzie zwracał uwagę na każdy szczegół, poprawi moją technikę i przygotuje do srebrnej odznaki. Ważne jest, żeby do stajni był dojazd ZTM, najlepiej pierwsza strefa, oczywiście spacerek nie zaszkodzi. Proszę o podawanie konkretnych instruktorów w konkretnych stajniach. Może przy okazji ktoś wie gdzie teraz uczy Pani Asia Dominiak? Kiedyś uczyła w Łazienkach Królewskich, później nie wiem, ale bardzo dobrze ją wspominam.
Z góry bardzo dziękuję
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 kwietnia 2016 06:26
Parara10 to zapytaj w odpowiednim wątku bo tutaj piszemy o samych pensjonatach a Ty potrzebujesz szkółki.
A+A niestety z taką stajnia jest mega problem. Sama mam kaszlaka i dla niego idealną opcją by była taka stajnia no ale niestety. U nas są boksy angielskie i konie od 6 do nawę 21 na wybiegach ale z Pruszkowa masz 45 km . Moje konie są specjalnej troski i od ponad 2 lat nie bylo u nich weta  🤣 A w poprzednich stajniach bywał regularnie. Jak by co pisz na pw lub fejsie  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się