M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Moon, Ja w zeszłym roku na naszym balkonie wykorzystałam właśnie skrzynki jako donice i zielnik. Sprawdziły się super i myślę że niewielkim kosztem wyszedł ładny efekt 🙂 Śniadania w pełnym słońcu i wieczorne grille jak nie ma się ogrodu to na takim balkonie super sprawa 🙂 No i pies co jakiś czas też miał świetną zabawę w tych skrzynkach...  😎

w metamorfozach Doroty  Sz. na TVN style były i skrzynki i bardzo często są palety i ostatnio nawet malowane kafelki🙂 wkręciłam się w jej programy🙂
Halo Dziękuję za mega pomoc. Na razie stanęło na bazie pod żywicę poliuretanową, + w razie klapy żywicy. Poczytam jeszcze o jej ewentualnej szkodliwości. A z tynkiem to poczytam, poczytam 🙂


Skrzynki są super! Mamy plan ich wykorzystania w oranżerii. Na razie wprowadzka. Dzisiaj zamawialiśmy meble kuchenne i garderobę. Jakby miał ktoś fajne rozwiązania do garderoby to chętnie popatrzę/poczytam bo nie mam o niej bladego pojęcia. Będzie naszą pierwszą w życiu.
nika77, o! I co mowili o malowaniu kafelek? Jakies rady, spostrzezenia?  :kwiatek:
trochę  🚫 ale czy mamy tu architekta wnętrz/ grafika hobbystę, który pomógłby mi zrobić jedną malutką wizualizację części łazienki?  😉 :kwiatek:
montujemy kuchnie, może w końcu się wprowadzimy 😉
ogurek Trzymam mooocno kciuki. My wczoraj do 22 siedzieliśmy i zamawialiśmy kuchnię i garderobę. Reszta szaf i wnęk czeka na dopływ gotówki. Plan mamy by na wariata wprowadzić się jeszcze w kwietniu. Na chwilę obecną nie mamy listw przypodłogowych (chcemy drewniane), kuchni+sprzętów, garderoby, drzwi prysznicowych i żadnych drzwi poza wejściowymi.
nada, nie przejmuj się takimi drobiazgami 😉 My bez drzwi mieszkaliśmy chyba w sumie 7 lat bo mieliśmy do wyboru albo takie za 2 tys. za skrzydło, albo żadne. Jak się w końcu zdecydowaliśmy na zakup to okazało się, że właśnie pojawił się model idealnie pasujący do naszej wizji i w cenie kilka razy niższej. Przeznaczenie 😉
Abre Nie przejmowałabym się, ale drzwi do łazienki są niezbędne bo siedząc na kibelku widać nas z kuchni,salonu,a nawet tarasu 😉 Póki jesteśmy we trójkę to luz, ale przy jakiejkolwiek wizycie może być już krępująco 😉 a nie chcę kupić drzwi bo muszę. Chcę by pasowały do reszty drzwi, nasz stolarz ma terminy za 4-5 miesięcy 😉 Może kotarka? 😉
U nas wisiała zasłonka ale przy przeciągach może być krucho 😉 Wstawcie robocze do kibelka i cierpliwie poczekajcie na stolarza 🙂
nika77, o! I co mowili o malowaniu kafelek? Jakies rady, spostrzezenia?  :kwiatek:


pomalowali na czarno 🙂 Nie mówili nic konkretnego. Puszka z farbą i wio. Malowane były dekory, więc faktura została.
To była metamorfoza małej łazienki, położyli na podłogę linoleum, brzegi zaizolowali silikonem, dekory poszły farbą, zdjęli osłonę z wanny, taką jak do kabin i powiesili zasłonkę, lustro i takie tam. Obalili mit remontu z syfem, dlugo i bez kibla 🙂
Pewnie da się odszukać odcinek (TVN STYLE) i podglądnąć firmę farby.
Na FB jest grupa "Wyzwanie: Urządzam swoje mieszkanie" - tam temat malowania kafli jest co chwilę wałkowany, wiele osób ma to już za sobą i sporo można się od nich dowiedzieć.
To samo jak chodzi o malowanie mebli 😁
Wasza pomoc nieoceniona i pewnie macie swoje doświadczenia. Potrzebuję:
a) lodowki - srebrnej, dla 4 osobowej rodziny na wsi, więc jakąś większą. Jakie firmy, modele polecacie? Patrzyć na pojemność, zużycie energii i hałas czy coś jeszcze?
b) zmywarki - szer. 60 cm pod zabudowę
c) okapu elektrycznego 60 cm
d) piekarnik elektrycznego

Najważniejsza na razie jest lodówka i piekarnik. Polecicie coś?
nika77, dzieki wielkie  :kwiatek: co do sprzetow niw pomoge niestety 🙁

dworcika, szal cial ta grupa! Nie znalam jej, dziekowka!  :kwiatek:  😅
nada, lodówkę polecę swoją 🙂 side-by-side, ale nieduża. LG. Zmywarkę mam whirpoola i też sobie chwalę. Piekarnik amici - mógłby być lepszy, raczej nie polecę, tyle, że części typowe. Jest wygodny, ale usterkowy. Wysiadł rożen, szwankuje lampka, prowadnice mało precyzyjne, uszczelka słaba. Dobrze izolowana szyba. I dziś jednak, jeśli piekarnik - to z pyrolizą. Okap polecam niekoniecznie drogi, ale mocny, z odchylanych, możliwie szerszy niż płyta. Mam Maana.

I jeszcze taka rzecz: nie wiem jak to rozwiązują - wyciąg/wentylację przy piekarnikach w słupku. Rzecz konieczna a jakoś niezbyt często uwzględniana. Są w ogóle piekarniki z wentylacją? Wyrzucające ew. dym, zapachy gdzieś "na plecy"? Są wyciągi nad słupek z piekarnikiem? Bo problem jest, ilekroć włączyć naprawdę wysoką temperaturę. Pewnie przy ciastach nie, ale pieczenie mięs to już kłopot. Minimum - kłopot woni potraw.

Co do drzwi do kibelka: zmierzyć, zakupić za grosze jakiekolwiek z wyprzedaży w marketach, za 100- pln.
Halo ja w ogóle nie mam okapu nad piekarnikiem z płytą, ale mamy w mieszkaniu genialną wentylację, i nawet przy pieczeniu mięsa nie czuć bardzo.

Piekarniki do zabudowy chyba w ogóle nie mają wentylacji, przecież za nimi ściana, nad nimi blat 😉 wiec chyba żadna różnica czy to słupek czy standardowa zabudowa
Dobrze, że zwróciłyście mi uwagę na ten piekarnik. Rura wentylacyjna leci tuż nad piekarnikiem więc jeśli będzie taka możliwość to podłączymy. Jadę zaraz na mierzenie kuchni i garderoby z fachowcem.

haloByłam w sklepie i lodówki LG mi odpowiadają. Side by side się nie zmieści, ale taka wysoka - 201 cm byłaby odpowiednia. Tylko raty 0% już nie istnieją, a gotowki na razie brak... ehhh pokombinuję.
nada, Electrolux EN3888MOX jest całkiem spoko, mamy od ponad roku i jesteśmy zadowoleni. Ma 201cm wysokości.
Ja rowniez nie mam okapu nad kuchenka
Za to mam wentylator elektryczny w ścianie.
Idealnie wyciaga niechciane zapachy podczas gotowania.

W lazience tez mamy takie rozwiazanie. Wlacza sie wraz z zapaleniem swiatla w łazience, albo mozna recznie go takim dzyndzlem wlaczyc.


dziewczyny gdzie w wawie/okolicach można dorwać takie skrzynki?... czy prędzej jakieś allegro czy coś?
Anaa, ale chodzi Ci o skrzynki na jablka tak ??
Najlepiej od rolnika. Wpisz sobie na olx czy innym gumtree haslo skrzynki na jablka albo skrzynki jedynki.
Powinno sie pojawic troche w okolicy w ktorej szukasz.
Caly Tarczyn Grójec wiem ze gdzies w rejonach Janek facet mial.
Ja kupowalam w Warce.
aszhar, dzięki 🙂 Chodzi mi ogólnie o tego typu skrzynki, chętnie wyższe niż te na jabłka😉
mój piekarnik wydmuchuje powietrze gorące na kuchnię, okno albo okap załatwia sprawę. I tak, jak otworzę drzwi, to zapach bucha, więc nie wiem o co tyle hałasu😉

ja mam zmywarkę beco model z funkcją dzieciową (mycie butelek itp ) i jest bez zarzutu. Brałam po cenie, a nie po modelu, ale jakby kto chciał, to ma stojak na butelkę.
nika77, wiele lat urzędowałam w kuchniach bez okapu, czy z symbolicznym. Wydajny okap zmienił jakość życia, szczególnie ilość wilgoci w domu, w całym domu. Nie wyobrażam już sobie życia bez okapu, z rozchodzącymi się woniami np. rosołu, gołąbków, parą wędrującą przez kuchnię i osiadającym na wszystkim mikro-tłuszczem z takiej pary. Z tej nowej jakości wyłamuje mi się piekarnik. Raz, że bywam roztargniona, o - ostatnio nie zauważyłam, że z podgrzewanej na szybko pizzy skapnęła odrobina sera. Dwa, że właśnie "bucha", para i woń. O ile lubię zapach ciast, to mięs czy zapiekanek czy lasagne już mniej. Okap nad płytą, wentylacja, okno -  wyciągną, ale po czasie. Ale nigdy nie widziałam rozwiązania :kwestii piekarnika", może są takie co mają jakiś system filtrów, czy coś.
bera7, dzięki! nie wiem ile, kilka - chcę na balkon do kwiatków 😀
Czy gdzieś znajdę informacje jakie muszę mieć minimalne dochody, żeby dostać kredyt na jakieś 185 tysięcy?  👀 😵
Euphorycznie, - to nie tylko od dochodów zależy, ale też od tego, co się posiada (nieruchomości, ruchomości typu auta), czy jest się w związku i od kilku innych rzeczy, najlepiej przejść się do doradcy finansowego albo samemu po bankach. Każdy bank ma jakieś swoje wymysły 😉
U Małgosi na FP fragmenty kuchni, ja mam szlaban na zdjęcia dopóki nie będzie gotowe. Wygląda, że już z górki  😎
https://www.facebook.com/warsztatwnetrz/posts/600487430100895
Wiem, że ostatnio dużo pytań zadaję, ale dużo się dzieje, dużo rzeczy muszę kupić na już.

Dzisiejsze pytanie dotyczy zlewów czarnych a'la granit. Jak się sprawdzają? Czy widać każdy znak po wodzie? Kamień,palce? Co używacie by je utrzymać w dobrym stanie?
Polecacie jakieś konkretne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się