Wybory 2015 i to co po wyborach.

m.indira   508... kucyków
05 kwietnia 2016 08:11
Halo ? E? Ja sobie nie przypominam bym cos takiego przyrzekała czy wygłosila podczas mojego ślubu, ale może dlatego że dawał nam go znajomy ksiądz i unikał formułek ze wzg na mocno nie wierząca rodzinę mojego...
Ja bym tak nie generalizowała więc...
Czyli brałaś ślub dla tradycji a nie wiary  😉 Z resztą jak wielu  🤔
Ślub dla tradycji to mały pikuś w porównaniu z tym, co widziałam w tym roku podczas wielkanocnego święcenia pokarmów.

Ksiądz skończył święcić i ludzie zabierają swoje koszyczki. Jedna kobieta do drugiej: słabo kropił ten ksiądz, do mnie nie doleciało, chlapnij na moją swięconkę. Koleżanka bierze kropidło i chlapie. A wokól głosy „mnie też, mnie też”.
Ślub dla tradycji to mały pikuś w porównaniu z tym, co widziałam w tym roku podczas wielkanocnego święcenia pokarmów.

Ksiądz skończył święcić i ludzie zabierają swoje koszyczki. Jedna kobieta do drugiej: słabo kropił ten ksiądz, do mnie nie doleciało, chlapnij na moją swięconkę. Koleżanka bierze kropidło i chlapie. A wokól głosy „mnie też, mnie też”.



Pewnie miała wysokoprocentową wodę święconą w torebce  😁 😁
Od aborcji to jednak powinni przechodzić z daleka. Nie rozumiem po co wywoływać tą wojnę ideologiczną.
PIS musi się odwdzięczyć za głosy poparcia .  😉

Jakoś przedtem mieli inne zdanie

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lech-kaczynski-nie-chcial-naruszac-kompromisu-ws-aborcji,632852.html
Od aborcji to jednak powinni przechodzić z daleka. Nie rozumiem po co wywoływać tą wojnę ideologiczną.


Bo Państwo w ogóle nie powinno się w takie tematy mieszać. Aborcja i eutanazja powinny być traktowane jako wolność osobista. Niech każdy decyduje za siebie i odpowiada za siebie. I tak ten co będzie chciał znajdzie sposób.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 kwietnia 2016 12:01
m.indira, przysięgi składa się przed ślubem, najczęściej kiedy załatwiacie wszystkie formalności i podpisujecie akt ślubu.
m.indira   508... kucyków
05 kwietnia 2016 19:05
Kurczak  kompletnie nie kumam o czym mówisz co i kiedy, najpierw przysiega(kiedy gdzie przed kim) potem papierkową robota czyli skladanie dok w urzędzie czekanie na termin a potem podpisy? Bo tak ja to zrozumiałam
A widzisz myśmy mieli swoje zupełnie inne niż oklepane, ale to bylo 26 lat temu
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 kwietnia 2016 19:40
m.indira, nie mam pojęcia jak było kiedyś. My dzień przed ślubem konkordatowym musieliśmy stawić się w kościele, złożyć przysięgi (nie przysięgę jak przed ołtarzem, a przyrzeczenie, że np. będziemy wychowywać dzieci w wierze katolickiej) i podpisać akt ślubu. Następnego dnia w kościele odbyła się już oficjalna uroczystość.
m.indira   508... kucyków
06 kwietnia 2016 14:33
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2016 15:47
ja się grubo zastanawiam, jak można być takim idiotą i zajść tak daleko.
no ale to polityka
http://www.theguardian.com/commentisfree/2016/apr/03/poland-europe-bialowieza-forest-eu?CMP=twt_a-environment_b-gdneco
sprawa Białowieży w ogóle już dobija. parę kubików drewna ważniejsze niż tak unikalny las.
Taka delikatna aluzja Zbyszka Ziobry dla  tych, którzy mają zamiar podskakiwać:
- Nie jest pierwszym przeniesionym prokuratorem i zapewniam, że nie ostatnim - dodał. (http://www.tvn24.pl)
A mnie zastanawia gdzie są ci zwolennicy ,, Dobrej Zmiany '' co tak brylowali na tym forum . Raptem wszyscy znikli . Co wstydzą się swoich poglądów ????   🙄 🙄 🙄
quote author=Smok10 link=topic=97161.msg2526322#msg2526322 date=1460188704]
A mnie zastanawia gdzie są ci zwolennicy ,, Dobrej Zmiany '' co tak brylowali na tym forum . Raptem wszyscy znikli . Co wstydzą się swoich poglądów ????    🙄 🙄 🙄
[/quote]i

Jesteś optymistą. Nie wypowiadają się, bo uważają, że nie mają po co. Oni wiedzą swoje, prezes to dla nich bóg, więc o czym mają rozmawiać z ludźmi, którzy prawdy nie widzą?

To nie są zwolennicy, to są wyznawcy.     
Zupełnie nie rozumiem po co np. ja miałabym tu pisać. (a propos, Smok10 - powtarzasz się, skopiowałeś ten post, czy co?)
Nie ma rozmowy o faktach, nie ma argumentów, nie ma grama obiektywizmu, są linki "jedynie słusznych mediów", w dodatku w wątku same wróżki, które znają przyszłość - na każdy temat. Jeszcze żeby było na bieżąco, ale nie. Wszystko co się zmienia na plus - i tak jest be. Po co próbować rozmawiać z "kolegami", którzy swobodnie mogliby sobie wypisać na sztandarach "dorżnąć watahę"?

Informuję, że jestem zadowolona. Podoba mi się z 70% pracy sejmu, senatu i rządu. To rekord PL. Prezydenta nadal uważam za zdecydowanie najlepszego z grona: Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski. Oczywiste, że nie wszystko mi się podoba, a są i takie akcje, że zgrzytam zębami. Ale nie rządzą nami bogowie. I, jak wiadomo, "wszystkich zadowolić nie sposób, ale wszystkich wq*ć to już łatwo".

Gdybym czytała tylko "polityczne" wątki na forum, mogłabym zacząć podejrzewać, że urwałam się z księżyca. Ale nie. Kontakty w życiu, realne, wskazują na to, że jest 50/50, obiektywnie oceniając, bo oczywiste, że gdy mowa o gronach najbliższych przyjaciół i rodziny, to opcja przeciwna jest mało reprezentowana, wyjątki.
Ostatni sondaż CBOS - dla PiS 39%, dla PO - maleńko, buu. A sondaże CBOS dotychczas nie bywały przychylne.

W zasadzie nic się nie zmieniło 😉. Wcześniej było: "Psy szczekają, karawana idzie dalej" i teraz też tak jest. Zmieniło się tylko kto jest psami a kto karawaną. Zwykłą rzecz w demokracji parlamentarnej. Aktualnie nie rządzi frakcja lewacka, tylko konserwatywna.
m.indira   508... kucyków
09 kwietnia 2016 20:27
Ale nie rządzą nami bogowie.

Czyżby? Ja widzę jednego i to w 3 osobach
Kompletnie nie mogę pojąć tego jak można byc zadowolonym na 70%. Mam nadzieje ze Ciebie dobra zmiana osobiście nigdy nie dotknie, bo gdyby nawet dotknęła byłabyś szczęśliwa...
, w dodatku w wątku same wróżki, które znają przyszłość - na każdy temat. Jeszcze żeby było na bieżąco, ale nie. Wszystko co się zmienia na plus - i tak jest be.


WRÓŻKI !!!! Chyba ci się coś pop........  😤 😤 😤 Gdzie tu wróżki ?? Wróżką to ja byłem pół roku temu a teraz to co się dzieje to nawet moją wyobraźnie przerosło.  😤 Co tu się dzieje dobrego ??? I co się zmienia na plus ??? Podaj jakieś przykłady .  🙄
[quote author=halo link=topic=97161.msg2526598#msg2526598 date=1460228524] Ale nie rządzą nami bogowie.

Czyżby? Ja widzę jednego i to w 3 osobach
[/quote]
Hm... teges... Ja co prawda wierzę w jednego Boga w trzech osobach, ale go nie widuję. A ty widzisz, hm.

Smok10, posprawdzaj sobie rzetelnie proces legislacyjny wielu ustaw. Projekty, poprawki, konsultacje itd.
Co komu po procesie legislacyjnym , jeżeli doprowadza kraj i dorobek do ruiny. Chyba trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć .

Stadniny są tu tylko wzorcowym przykładem . Coś na co pracowano 200 lat jeden debil rozwalił w 6 tygodni  😤 😤 😤 😤

Efekt 500 + http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/rozdzwonily-sie-telefony-w-domach-dziecka-powodem-500-plus,634319.html

Rodzice przypomnieli sobie o dzieciach. Zabiorą na sztukę i dostaną 500 na wódkę  😤

Ale to pikuś . Nikt nie wskazał źródła finansowania programu w przyszłym roku , kiedy nie będzie już wpływów z LTE  😲 A koszty programu będą większe. 🙄

Mówi się o aferach PO i na ich bazie buduje się kult wspaniałego PIS który zrobi porządek. A nikt do dziś nie wie jakie to były afery ? Zegarek Nowaka  ??? Czy to że Sikorski lubi ośmiorniczki ??? 😁 😁 😁 To już temat dla debili  😵
będzie sie działo, bo plany są http://www.ncss.org.pl/images/PDF/Raport-OT.pdf
Bronze   "Born to chase and flee.."
10 kwietnia 2016 18:15
Smok, po "abdykacji" Tuska PO zostało na lodzie. Jeszcze Tusk jakoś to wszystko trzymał w kupie, a w sumie koniec końców wyszło na to,że kapitan pierwszy opuścił statek.
Co do PIS-u - to zawsze był wybór miedzy dżumą i cholerą. Na to wygląda,że instynkt samozachowawczy tym razem zawiódł Polaków i wybrali puszkę Pandory.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2016 18:22
Przeraził mnie program tvp1 i tvp2 na dzisiejszy dzień.
http://www.telemagazyn.pl/?dzien=2016-04-10#program
Przeraził mnie program tvp1 i tvp2 na dzisiejszy dzień.
http://www.telemagazyn.pl/?dzien=2016-04-10#program


To dopiero początek , jeszcze nie rozwinęli skrzydeł swojej kreatywności. Niedługo będą tylko żywoty świętych , transmisje mszy , potem blok religijny a na koniec droga krzyżowa i zmartwychwstanie . Ale to przecież wszystko dla naszego dobra.
Halo  nareszcie jest wniebowzięta.  🙄

Do niedawna Fakty TVN i Wiadomości TVP to był prawie ten sam program . Można było oglądać jedne a za chwilę drugie i prawie nie było różnicy. Teraz Fakty to Fakty a Wiadomości jak TV Trwam  🙄 . Za komuny była większa swoboda wypowiedzi dziennikarzy w telewizji publicznej  😤
można usprawnić spowiedź też w TV  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2016 19:15
Wczoraj czy przedwczoraj oglądałam w tvpinfo to:
http://www.tvp.info/24702458/08042016-2150

Nie wierzę. Po prostu nie wierzę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2016 09:41
http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-kaczka-trojanska-i-pelne-pampersy-prezesa/
co Wy na to? przyznam się, że tekst wydał mi się trochę przesadzonym, ale potem sobie pomyślałam o tych przemówieniach i działaniach prezesa...
http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-kaczka-trojanska-i-pelne-pampersy-prezesa/
co Wy na to? przyznam się, że tekst wydał mi się trochę przesadzonym, ale potem sobie pomyślałam o tych przemówieniach i działaniach prezesa...


Mnie się nie wydał przesadny, może dlatego, że sama do takich wnioskow dosżłam, np. do tego, że nie może przyznać, że w jakimś punkcie nie ma racji (chyba w wątku o arabach o tym pisałam) czy o jego zakompleksieniu.

Co z tego wszystkiego wynika? Jeśli uznać to za zwykłą megalomanię zakompleksionego frustrata, to nic. Ale jeśli potraktować to jako deklarację życiowego celu, zobaczymy osobnika, który wcale nie kieruje się realizacją jakiejś idei politycznej, tylko czystym dążeniem do władzy; do władzy obojętnie jakiej, byłe pełnej, nieograniczonej i zdobytej dowolnym – byle skutecznym –  sposobem. Do władzy, która ma być rekompensatą wszystkich życiowych upokorzeń, braku akceptacji przez rówieśników, dziewczyn, które go nie chciały, wątłej kondycji fizycznej i lat chowania się za spódnicą mamusi.

A propos powyższego fragmentu. Czy ktoś czytał dokładnie życiorysy bliźniaków? Czy zwróćiliście uwagę, że zaczęli uczęszczać do tego samo liceum, ale maturę zdali już w innych? Wiecie dlaczego? Koleżanka z pracy mi opowiedziala.  Byli tak niezdyscyplinowani, że zostali wyrzuceni i przeniesioni do różnych, bo razem byli nie do opanowania. Koleżance trafił się Jarosław, w jednej klasie byli.

Znam jeszcze ciekawą historyjkę potwierdzającą  „do władzy obojętnie jakiej, byłe pełnej, nieograniczonej i zdobytej dowolnym – byle skutecznym –  sposobem”, ale to chyba nie do pisania publicznego. Tak czy owak to historyjka z cyklu „do celu po trupach”.



Informuję, że jestem zadowolona.

To ja jeszcze pozwolę sobie przypomnieć, co takiego podoba się halo w obecnym rządzie (czytaj w rządzie J.K.):   

trusia, zamordyzm mi się podoba. Egalitarność mi się podoba. Docenianie źródeł kulturowych, w tym religijnych mi się podoba. Określona moralność, nawet jeśli naznaczona hipokryzją mi się podoba, bo przynajmniej określona. Dawanie emocjonalnej satysfakcji tym, którzy od 1939 roku niezmiennie musieli mieć „mordę w kubeł”. Takie tam drobiazgi.


Przypomnę też, że moje pytania o konkrety pod tym postem halo pozostawiła bez odpowiedzi (egalitarność kontra drugi sort, czyja morda w kubeł teraz z tego kubła się wyłoniła).   

Nie dziwię sie, że prezydent-dlugopis jest dla halo prezydentem najlepszym. Zamordyzmu bez takiego prezydenta by nie dało się realizować. 

Gdybym czytała tylko „polityczne” wątki na forum, mogłabym zacząć podejrzewać, że urwałam się z księżyca. Ale nie. Kontakty w życiu, realne, wskazują na to, że jest 50/50, obiektywnie oceniając, bo oczywiste, że gdy mowa o gronach najbliższych przyjaciół i rodziny, to opcja przeciwna jest mało reprezentowana, wyjątki.

Co za szczęście, że w moim realnym świecie halo by urwała się z księżyca i że nie muszę funkcjonować w środowisku, gdzie ideałem jest hipokryzja i zamordyzm. 

m.indira   508... kucyków
11 kwietnia 2016 10:55
trusia proponuje watek o aborcji, tam sie produkuje jkobus, który chyba przebija halo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się