szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

ratatuj   Moje rude szczęście
22 marca 2016 16:17
Tak, mam samochód 🙂 Nie wiem jakie są u Was stawki ale myślę że za jazdę "nieszkółkową" (czytaj w zastępie stęp, kłus, galop) ok 50-100 zł za trening , DOBRY TRENING. Chcę się jeszcze czegoś nauczyć, rozwijać się i przede wszystkim nie zapomnieć tego, co umiem 🙂
ratatuj, ja mogę na pw polecić osobę prowadzącą jazdy w małęj prywatnej stajni, spory kawałek od Bemowa ale według mnie warto. Sama dojeżdżam tam jeszcze dalej 🙂
ratatuj   Moje rude szczęście
22 marca 2016 19:14
jasne, napisz na prw  🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 marca 2016 13:31
Misskiedis Ty ostatecznie jeździsz na Rembertowie, czy jednak nie zdecydowałaś się?  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 marca 2016 21:40
Smarcik, kompletnie nie miałam czasu jeszcze sprawdzić tej stajni. Teraz mam trochę czasu wolnego po świętach to jestem chora 😵 Jak się zdążę wykurować w miarę szybko to może się wybiorę
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2016 22:11
Daj znać jak wrażenia. I szybkiego powrotu do zdrowia!  🙂
Szukam opinii o Stajni Sarmacja Łąki k/Radzymina pod kątem nauki jazdy dla dziecka.
czy ktoś może szepnąć parę słów (na priva, gdziekolwiek 😉 ) odnośnie stajni cavaletto i wesołe kopytko ([s]oraz stajni iskierka[/s])?

ok. wiem już, że stajnia iskierka nie prowadzi jazd.
a odnośnie 2 pierwszych, to nikt-nikt nie był tam i nie wie? 😉
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, ale w sumie lepszego nie znalazłam. Szukam stajni z możliwością przyjazdu z dwoma końmi na treningi na ok. 10 dni w okresie wakacji. Szukam miejsca z sensownym trenerem z nastawieniem na skoki, z możliwością zakwaterowania i zjedzenia posiłków na miejscu, padokiem dla konia. Szukam czegoś w okolicach Warszawy, im bliżej Białegostoku tym lepiej. Jak na razie znalazłam tylko Equitę. Ktoś mógłby coś polecić?  :kwiatek:
Rui, a co chcesz wiedzieć o cavaletto? Nawet ostatnio tam byłam w terenie, moja koleżanka prowadzi tam czasem jazdy. Główny ruch mają w wakacje, bo są obozy, ale w ciągu roku tez da się umówić i pojeździć.
Gdzie można znaleźć stajnie, gdzie można się rozwijać skokowo i ujeżdżeniowo. Poszukuję instruktora, który będzie zwracał uwagę na każdy szczegół, poprawi moją technikę i przygotuje do srebrnej odznaki. Ważne jest, żeby do stajni był dojazd ZTM, najlepiej pierwsza strefa, oczywiście spacerek nie zaszkodzi. Proszę o podawanie konkretnych instruktorów w konkretnych stajniach. Może przy okazji ktoś wie gdzie teraz uczy Pani Asia Dominiak? Kiedyś uczyła w Łazienkach Królewskich, później nie wiem, ale bardzo dobrze ją wspominam.
Z góry bardzo dziękuję
Rui, a co chcesz wiedzieć o cavaletto? Nawet ostatnio tam byłam w terenie, moja koleżanka prowadzi tam czasem jazdy. Główny ruch mają w wakacje, bo są obozy, ale w ciągu roku tez da się umówić i pojeździć.


A jak z dojazdem jest z Warszawy? Jeśli z PKP, to jak daleko się idzie? Nie straszny mi mały spacerek 🙂 Generalnie najważniejsze dla mnie, by można było się tam w miarę łatwo dostać. Oczywiście kusi mnie oferta indywidualnych jazd, dlatego tak krążę wokół tej stajni i się zastanawiam 🤣
Parara10 - moze Poland Park?
Hmmm Poland Park jest drogi niestety i sporo osób się stamtąd wynosi :/ pasowałoby mi tylko to, że tam jest koń, którego "wychowywałam". Ale raczej o coś tańszego mi chodzi i tak, żebym mogła nie regularnie jeździć. A jeździć to ja jeżdżę za darmo 2-3x w tyg i fajnie, ale bez instruktora, a chciałabym się uczyć
To wez sobie instruktora do tych Twoich darmowych jazd i po problemie
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, ale w sumie lepszego nie znalazłam. Szukam stajni z możliwością przyjazdu z dwoma końmi na treningi na ok. 10 dni w okresie wakacji. Szukam miejsca z sensownym trenerem z nastawieniem na skoki, z możliwością zakwaterowania i zjedzenia posiłków na miejscu, padokiem dla konia. Szukam czegoś w okolicach Warszawy, im bliżej Białegostoku tym lepiej. Jak na razie znalazłam tylko Equitę. Ktoś mógłby coś polecić?  :kwiatek:


Poczernin albo Wiktorowo może.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 kwietnia 2016 13:40
Parara10, ja polecam stajnie Wex. Bardzo dobry dojazd z Warszawy, skm (S1) lub koleje mazowieckie (kazda w kierunku na Otwock) z centrum, nie jest to pierwsza strefa biletowa tylko druga, ale nie jest to daleko.
Z pociagu 10 min spacerkiem, ja zasuwam codziennie w obie strony, a w razie niepogody ktos zawsze podwiezie samochodem 🙂
Jazdy mamy w jakis 95% indywidualne, bardzo rzadko zdarzaja sie u nas dwie osoby na jezdzie i zazwyczaj jest to celowo umowione (np. dwie siostry albo przyjaciolki jezdzace na zblizonym poziomie).
Co do konkretniejszych jazd, to kilka razy w tygodniu przyjezdza do nas Natalia Raio, wiec mozna wziac profesjonalne treningi ujezdzeniowe, a i poskakac sie da, chociaz na to nie jestesmy ukierunkowani.
Hali brak, ale za to mamy przyjemna ujezdzalnie z piaskiem kwarcowym i nie straszna jest nam kazda pogoda 😉
To wez sobie instruktora do tych Twoich darmowych jazd i po problemie

Niestety to nie takie proste, bo instruktorów i to dobrych na miejscu mam, ale stosunek właścicielki stajni pozwala mi tylko "tak sobie" jeździć
[quote author=Megane link=topic=67378.msg2524061#msg2524061 date=1459856416]
To wez sobie instruktora do tych Twoich darmowych jazd i po problemie

Niestety to nie takie proste, bo instruktorów i to dobrych na miejscu mam, ale stosunek właścicielki stajni pozwala mi tylko "tak sobie" jeździć
[/quote]
Nie rozumiem, zupełnie. Bierzesz instruktorke i już. Nie wydziwiaj. W Warszawie nie znajdziesz tanich jazd,  chyba, że w zastępie. Wydaje mi się, że nigdzie taniej niż 70 to teraz się nie znajdzie, i to tylko ze zwykłym instruktorem, bez szału szkoleniowego.
[quote author=Parara10 link=topic=67378.msg2524089#msg2524089 date=1459860329]
[quote author=Megane link=topic=67378.msg2524061#msg2524061 date=1459856416]
To wez sobie instruktora do tych Twoich darmowych jazd i po problemie

Niestety to nie takie proste, bo instruktorów i to dobrych na miejscu mam, ale stosunek właścicielki stajni pozwala mi tylko "tak sobie" jeździć
[/quote]
Nie rozumiem, zupełnie. Bierzesz instruktorke i już. Nie wydziwiaj. W Warszawie nie znajdziesz tanich jazd,  chyba, że w zastępie. Wydaje mi się, że nigdzie taniej niż 70 to teraz się nie znajdzie, i to tylko ze zwykłym instruktorem, bez szału szkoleniowego.
[/quote]

Jeśli poziom będzie bardzo dobry to wolę dać więcej, a jeździć co 2tyg 🙂 a jeśli mówię, że nie mogę to nie mogę, mogę najwyżej zacząć sb płacić, ale przy okazji mogę stracić wypłatę z tej stajni, a wtedy już nigdzie nie będę mogła jeździć normalnie z trenerem 😉 muszę znaleźć sobie inną stajnie puki co i tyle 🙂
no to sobie płać za instruktora tam u siebie
halo Warszawa 🙂
Czy ktos moze mi polecic stajnie, wzglednie blisko Woli, albo po prostu z dobrym dojazdem z centrum -tylko komunikacja miejska, gdzie moj przyjaciel po dluuugiej przerwie moze pojezdzic? Zalezy mi na profesjonalnym osrodku, z dobrymi konmi i instruktorem - fachowcem. Na pewno nie typ szkolki z 10 ludzmi na jednej jezdzie, kulawych szkapach i komendach typu "pieta w dol".
Parara10, ja polecam stajnie Wex. Bardzo dobry dojazd z Warszawy, skm (S1) lub koleje mazowieckie (kazda w kierunku na Otwock) z centrum, nie jest to pierwsza strefa biletowa tylko druga, ale nie jest to daleko.
Z pociagu 10 min spacerkiem, ja zasuwam codziennie w obie strony, a w razie niepogody ktos zawsze podwiezie samochodem 🙂
Jazdy mamy w jakis 95% indywidualne, bardzo rzadko zdarzaja sie u nas dwie osoby na jezdzie i zazwyczaj jest to celowo umowione (np. dwie siostry albo przyjaciolki jezdzace na zblizonym poziomie).
Co do konkretniejszych jazd, to kilka razy w tygodniu przyjezdza do nas Natalia Raio, wiec mozna wziac profesjonalne treningi ujezdzeniowe, a i poskakac sie da, chociaz na to nie jestesmy ukierunkowani.
Hali brak, ale za to mamy przyjemna ujezdzalnie z piaskiem kwarcowym i nie straszna jest nam kazda pogoda 😉

Mogę prosić o więcej info? Kto prowadzi jazdy dla dzieci i kogo polecasz? Córka jeździ teraz w Hippice V (na marginesie- wspaniali instruktorzy), ale stajnia się przenosi, nie wiem jak będzie z jazdami w przyszłym roku- poszukuję więc czegoś na przyszły rok. Zależy mi jednak na bardzo dobrym instruktorze, który zwraca uwagę na podstawy i daje dużo wskazówek.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 czerwca 2016 21:18
wat, przepraszam, nie zauważyłam Twojego posta  :kwiatek: instruktorki pracują u nas cztery, jedną z nich jestem ja. Uczymy dzieci na każdym poziomie, od oprowadzanek i lonży, poprzez jazdy samodzielne, aż do startów w zawodach. Jutro np. jedziemy z naszymi końmi i dzieciakami na trening skokowy do Aromeru, aby mogły się obeznać z większym parkurem przed zawodami. Konie mamy odpowiednio przygotowane, cały czas korygowane, niedawno mieliśmy także dzień treningowy z Galina Khorostil, która przyjechała do nas prowadzić jazdy zarówno nam, instruktorom, jak i dzieciom. Cały czas się rozwijamy, zapraszamy trenerów różnych dyscyplin i uczymy się.


A tak zmieniając odrobinę temat - wie ktoś co się dzieje w Soplicowie? Jak wyglądają jazdy, przygotowanie koni? Co i rusz ktoś do nas przychodzi (naprawdę, ostatnio prowadziłam jazdę już chyba piątej osobie z tą samą historią) i opowiada że w Soplicowie jest jakaś straszna samowolka, nie prowadzi się jazd na lonży, tylko wyrzuca się niesamodzielne osoby na plac i ludzie lecą z koni, a potem przestają jeździć bo mają traumę... 🤔 jazdy podobno przypominają bardziej walkę o przeżycie, a nie naukę jazdy i przyjemność... Co tam się takiego dzieje?
CIACH - ogłoszenia proszę umieszczać w Ogłoszeniach, a nie na forum.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu
hej 🙂
Nie wiem, czy dobry wątek, ale po przekopaniu googli nie mogę znaleźć nic, więc zwracam się tutaj - czy w Warszawie są jakieś kursy powożenia? Albo pojedyncze zajęcia, by sprawdzić jak się w tym odnajduję?  👀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 lipca 2016 20:34
W Rembertowie Stajnia Olimpia (są na FB) - można wykupić kilka lekcji indywidualnych lub w grupie 2 osób (tylko drugą osobę pewnie trzeba samemu znaleźć) 😉 Możliwość wyboru singla lub zaprzęgu parokonnego. Myślałam o tym ale ceny troszkę mnie przerosły :/
A nie mają normalnej witryny? Bo ciekawa jestem jak złe są te ceny, do przeżycia, czy mogę sobie pomarzyć  😁
Chciałam spytać w Kąciku Ujeżdżenia, ale chyba szybciej znajdę odpowiedź tutaj (tam jest zasięg ogólnopolski, ja szukam stricte podwarszawskiego): czy ma ktoś aktualny numer do trenera ujeżdżenia i skoków, Farida Ataulenowa (od klaczy Bornea, może to coś komuś podpowie)?
Pan Farid prowadzi treningi z dojazdami pod Warszawą, stąd pytanie w tym wątku - jeśli jednak złym, to będę wdzięczna za przekierowanie - bardzo pilna sprawa.

Z góry dziękuję!
Bischa   TAFC Polska :)
07 sierpnia 2016 13:05
Szukam dla siebie, ponieważ chciałabym trochę wrócić do jazd, może na stałe.
Czego potrzebuję?
-kogoś, kto poprawi mój zepsuty przez wyścigi i kiepskich instruktorów dosiad,
-kogoś kto powie więcej, będzie opieprzał ale z kulturą, kto weźmie mnie gdy będzie trzeba na lonżę, a najchętniej od tego bym zaczęła.
-stajni, gdzie samemu się siodła konie, można z nimi spędzić czas, a nie tylko przyjechać, tyłek w siodło i wypad ze stajni.
Czego oczekuję?
-kompetentnego instruktora, dobrze zrobionych, a nie zajechanych i nie reagujących na nic koni,
-cena do 70 zł, mile widziane karnety.
-stajnia do 30 km (max 40) od wawy, z dojazdem komunikacją/PKS-mi/busami, do której dojazd nie będzie zajmował nie wiadomo ile czasu, z powodu korków. Może być dojście nawet 2km.
-fajnie by było, jakby były fajne tereny i możliwość wyjazdów w teren co jakiś czas.
mile widziane małe zastępy/jazdy indywidualne lub w parach.

Ktoś, coś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się