Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Galantova, cudowna wiadomość..mokre oczy mam eh..buziaki dla twoich dzielnych kruszynek!
galantova -gratulacje i zdrowia dla Was  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2016 17:51
Galantova, gratulacje! Witamy maluszki na świecie! Zdrówka! I sn - wow! Szacun!
Galantova podwojne gratulacje 😅 Mam nadzieje ze szybciutko was wypuszcza do domu 🙂

Moj brzusio juz opadl i moge normalnie oddychac,za to teraz inne dolegliwosci.chwila chodzenia i synus chce po pogotowie dzwonic bo tak jęczę 🤣
galantova, no no moje gratulacje
Zdrowka dla Ciebie i maluszków.
Galantova gratuluje  😅 duzo zdrówka zycze całej Waszej trójce  🙂

Mamy starszaków... Jak sobie radzicie z dziećmi, będąc w ciąży?
Bo ja ciągle się zastanawiam czy takie około 2 godzinne, spokojne spacery moga zaszkodzić?
Nie bardzo mam z kim zostawiać młodego... A on bez przebywania na podworku nie potrafi przetrwać dnia  🤔
Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie... Ciągle obawiam się o ta krotka szyjkę, czy spacerami nie pogorsze swojego stanu  🙄

No i czy wiek ciąży według usg to rzeczywisty wiek dziecka czy aparatura dodaje np. ileś tam dni?
Bo u mnie od początku dzieciątko według usg jest takie jak czas ciąży według OM. Czyli jest starsze?
znaczy się według OM na ostatniej wizycie bylo 26 tygodni ciąży i na usg wiek dziecka był taki sam.
Mam nadzieje, ze logicznie napisałam bo z myśleniem u mnie ostatnio kiepsko  🙄
galantova, wow, to już!! Wielkie gratulacje, czekamy na relację i fotorelację 🙂
dea   primum non nocere
05 kwietnia 2016 19:32
galantova - gratulacje i  👍 za sn!!

kasiulkaa25 - minimalna jest szansa, że dziecko jest starsze niż wychodzi z OM. Jeśli nawet, to są to pojedyncze dni. Owulacja nie może się zdarzyć w momencie miesiączki (chyba że to nie była miesiączka, tylko krwawienie śródcykliczne... też możliwe w sumie, jeśli nie obserwujesz temperatury, to pewności nie masz). Za to w drugą stronę (opóźnienie owulacji i dziecko młodsze niż wynika z OM) to już często spotykane i może być nawet kilka tygodni, jeśli kobieta ma nieregularny cykl. Aparatura wyznacza wiek na podstawie jakichś tam statystyk. Jeśli Twój maluch się wpisuje, to znaczy po prostu, że aktualnie idzie środkiem normy. Odchylenia w obie strony są możliwe w rozwoju normalnego dziecka i umiarkowane o niczym nie świadczą, dochodzi też niedokładność pomiaru. Reasumując: nie przykładaj do tego wyznaczonego wieku zbyt dużej wagi, to orientacyjne. Najważniejsze, żeby dziecko rosło.
Rrrrrrrrrrany juz nie moge, zaraz kogos pogryze.
Serio.
Za 2 tyg mamy slub. Ja i maz ubrani juz dawno.
Ale oczywiscie nie moj syn. Panna mloda stwierdzila ze dziecko ma byc w pelnym gajerze, bo ma niesc obrączki.
Mnie osobiscie nie pasuje taka opcja bo wole dziecko w koszuli kamizelce i spodniach w kant.
Ale ok niech będzie.
I sie zaczęło szukanie garnituru na rozmiar 116.
Albo ceny z kosmosu ( nie wydam 300 zl min za cos co moj syn włoży raz ).
Albo totalna chińszczyzna, ktora do czterech liter nie pasuje.
W koncu na Allegro trafilam na uzywke Zary za 150 zl.
To jeszcze sprzedam bo Zara fajna jest.
I teraz uwaga buty.
Jeżu jedyny za buty do garniaka min 60 zl.
Przecież to rozbój w bialy dzien ( pojdzie w trampkach do jasnej ciasnej )
Dobrze ze mam koszule dla niego.
Jak na razie dziecko moje ma najdroższy ciuch na to wesele z nas wszystkich.
Za to rownie dobrze moge mu kupic fajna zabawkę.
O wyzalilam sie, i wcale nie jest i lepiej.

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 kwietnia 2016 19:42
Galantova- wow, gratuluje, to zes dala czadu! 🙂 Maluchy widze z waga bezpieczna, pewnie poczekaja az oboje beda po 2kg wazyc, zeby Was puscic do domu. \
Kurcze- masz takie male ciuszki?
Niech panna mloda zasponsoruje garniak i butki jak ma wizje  🍴 Ty masz wywalic kase na jedno wyjscie bo ktos sobie cos wymyslil.Nie mozesz olac sprawy??
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 kwietnia 2016 19:45
Galantova, gratuluję! Podziwiam za poród sn, wielkie wow!
aszhar, no niestety, ciuchy dla dzieci na specjalne okazje niewiele różnią się cenami od dorosłych ubrań i nikogo nie obchodzi, że to ubranie na raz. Z butami niestety jedt podobnie, a Ty matko płacz i plac 😉
vill_18, rodzina, wiesz podobno rodzinie sie nie odmawia.
To takie typowo wiejskie wesele,  zesr....j sie a postaw sie.
A ze to familia meza, to sie jaśnie małżonek spiał.
Kurczak,
Ja bym kupila ten garniak made in china ( szalone 70 zl )
Ale tak fatalnie skrojonej rzeczy dawno nie widzialam.
A z butami mam to w nosie, kupie używki i po temacie ( jak cos oczywiście sensownego upoluje ).


ash   Sukces jest koloru blond....
05 kwietnia 2016 20:02
Galantova gratulacje!!!!! Cudowna wiadomość.
aszhar, [s]a nie dopuszczasz ewentualności, żeby butki też używane kupić, skoro to tylko na raz? Na olx pewnie za jakieś naście zł by się trafiły.[/s] Pisałyśmy równocześnie 😉  A jaki rozmiar Kuba teraz nosi?


Galantova, podwójne gratulacje! 🙂  :kwiatek: :kwiatek:

kenna, miedzy 29 a 30, zależy od firmy.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 kwietnia 2016 20:47
galantova WOW!!!! sn!!! Zuch baba! Tak chciałaś, czy tak wyszło? To chyba dość rzadkie? Piękne imiona!
galantova gratulacje! I cudnie ze sn. Dajesz dobry przykład ze jak wszystko jest oki to ciąza bliźniacza nie równa się od razu cc. Ściskam i czekam na fotki maluszków.
Tu są tanie 29, ale do tego musi dojść wysyłka, bo małopolskie: [url=http://olx.pl/oferta/buty-chlopiece-do-garnituru-r-29-CID88-IDceSmH.html#8c945b2936]klik[/url]
A [url=http://olx.pl/oferta/buty-czarne-adidas-numer-30-CID88-IDbPsBd.html#91e6def8ac]tutaj[/url] rozm. 30 i moim zdaniem uszłyby do garnituru i mógłby potem do dresów też nosić.  I z Warszawy, więc mogłabyś odebrać osobiście.
Mój Janek nosi do spodni w kant (mundurek szkolny) właśnie takie jak kenna pokazala, te rozmiar 30 z wawy. i do dzinsów założy i na rower a po wypastowaniu do garniturka 🙂  Tak wiec moga byc wiecej niz na raz
kenna, dzieki wielkie za linki. Nawet nie wiedzialam ze te adidasy moga byc takie fajne do garniaka.
Ciesze sie, ze sie przydałam :-)
galantova Gratuluję! Dużo zdrówka dla Waszej trójki 🙂 Obyście szybko opuścili szpital.

kasiulkaa25 Sama boję się co z tą moją szyjką będzie, a młody już kilka kroczków samodzielnie wykonuje i to z szybkością światła. Kiedy to dziecko będzie ostrożne? U nas na razie 15 tydzień i wszystko w normie. Boję się tego 34 tc.  👀, ale jak galantova z dwójką dała radę to i my damy 😉
Dziewczyny na lekach / z problemami z szyjka podziwiam was za te spacery i opieka nad maluchem.Ja jak pospaceruje po markecie to  czesto brzuch się stawia i wiszę na wózku sklepowym,skończyłabym na pewno w szpitalu.O sprztania nie ma mowy, jak poodkurzam to brzuch się buntuje. Jak Olek był przeziębioniony i chodził.w kratkę do przedszkola,to mimo że latać za nim nie musze,na dwor nie wychodzilsmy,tylko puzzle, bajki,ale jednak bez lezenia było,to po 2-3 dniach brzuch mi się mocniej stawiał.Ja to jestem zdechlak dopiero.Odtatnio wybrałam się do sklpeu KIK zerknac co.maja,zrobiło mi się duszno,rozebralam się do podkoszulki i siedziałam kolo.dzialu dziecięcego, potem wyszłam ze sklepu,ledwo doszłam do auta i siedziałam w aucie na parkingu.Mam hemoglobine 10, biore leki, mimo wszystko wciaz mi słabo.Olka po przedszkolu przejmuje tatuś,wczoraj jeździli rowerem,potem. Motorem na akumulator a na końcu wybrali się nad stawy na plac zabaw,frytki i lody! Eh...Lekarz chce za ok 2 tyg mi leki zmniejszać, to już wogole do sklpeu nir wyjdę chyba..I nie to,że mi się.nie chce czy jestem wygodna.Wczoraj skończyłam do sklepu po mieso na obiad,czułam się rewelacyjnie, że mogłabym skakać!  Po chwili w sklepie wisiałam na wózku ledwo nogami przebierajac mimo że wzielam lrki przed wyjściem i naprawdę czułam się świetnie. dodatkowo Mała się kręciła a brzuchu,czułam taki ucisk / parcie na krocze jakby mi tam machala nogami wiec szybkie zakupy i powrót do domu.W czw chce się wybrać do kina z chłopakami,bo wndz byli,ale źle się czułam.. Może się uda
Olesniczanka- ile razy czytam, tyle razy mi słabo... Współczuję strasznie. Uważaj na siebie, na Was :kwiatek:
W pierwszej ciąży też tak miałaś?

Tfu! Tfu! Tfu! Ja się czuję świetnie, teraz z Em chodzę pieszo (ona na rowerku) do przedszkola 4,5km w dwie strony, przy gorszej pogodzie z psami do lasu na dwie godziny z rana. Poza tym wszystko normalnie. Czuję się dużo lepiej niż w pierwszej ciąży. Tylko nie mogę się zbyt dużo schylać bo bolą mnie... uda 🙂 No i jak aktywny dzień bardzo, to wieczorami plecy.
Odebrałam wyniki i tak jak przypuszczałam... po odstawieniu tylko słodyczy, 5 dni, cukier 7 kresek w dół (88). Czyżby nie tyle cukrzyca co przedawkowanie? 😀 😉
Zrobię jeszcze w pt, no i we wt szpital/badania, to specjaliści zerkną.

Co do olx...
Załamałam się. Znalazłam gondolę do x-landera Em, bo resztę mam. Wymiana sms, tel z babką, wszystko ok, przelew poszedł i cisza 🤔 Dużo tak kupowałam, pierwszy raz się nacięłam.
Strasznie rozżalona jestem. Jak można okraść nienarodzone dziecko... Ehhh naiwności.
Powinnam dalej szukać gondoli, ale taka niechęć mnie wzięła...
Galantova gratulacje dla Ciebie i maluszków, muszą być słodkie takie minimini 😉

My kolejną noc mamy z wędrówkami i nocnym kaszlem Nelci :/ Zazwyczaj taka akcja jest na jesień jak grzanie się zaczyna, ale na wiosnę?? :/
Macie jakieś sposoby na napady kaszlu typu kaszle-łyka gluty - podrażnia jej to - z powrotem je odkaszluje itd w kółko macieju? Dodam że rano jest zdrowa i wesoła jak skowronek, ja mniej, bo dziś od 5 tak się bujałyśmy. Poszłam z nią na dół do salonu i otworzyłam drzwi balkonowe na oścież, ptaszki pięknie śpiewały  😀iabeł:

Aszhar fajne te butki co Kenna wstawiła 🙂


EDIT:
Czy któraś z was kojarzy takie spodenki? Albo firmę, albo podobne?
http://allegro.pl/79-kolorowe-spodnie-princess-khushi-116-ideal-i6078644396.html

Kupiłam Neli i są booooskie 🙂 chcę jeszcze!
Galantova gratulacje 🙂


A my dziś kończymy 6 mc  🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2016 10:28
gwash, aaaa, chcę takie dla Linki! Daj znać jak znajdziesz 🙂

Chuda, najlepszego dla "małej" 😉

Dziewczyny, tak na fali podziwu dla galantovej i jej sn (bez ironii, naprawdę!), powiedzcie - czy drugi poród sn jest zazwyczaj lżejszy, szybszy niż pierwszy? Dwie kooeżanki tak się zarzekają, a ja się zastanawiam :p
Radag w pierwszej było gorzej, sam lekarz stwierdził,że taki ze mnie typ. Z Olkiem.od 8 tyg do 16 leżałam plackirm,potem były wakacje nad morzem za zgodą lekarza i krótkie spacerki na plaze,a od 26 tyg fenoterol i leżenie.Maz robił zakupy,jeździliśmy wcześniej zawsze co sb z sąsiadami,potem on sam jeździł albo z nimi.Ja nid byłam w stanie obejść biedronki,a tam nie ma.gdzie usiąść wiec tak naprawdę od paźdz do narodzin Olka leżałam.W ndz na obiad do teściowej Jechałam i tyle.Tak mnie mimo fenoterolu wszytsko bolało i brzuch się stawia,że do szkoły rodzenia.poszla. Może kilka razy,często jechalismy j zawracslismy bo musiałam się położyć...także tego,teraz w siade auto i jakieś drobne zakupy zrobię. właśnie się zbieram, ale czuje ze to moje ostatki...
Aa i w.pierwszdj ciszy mieliśmy zwrot za ogrzewanie bo mi było ciągle duszno i grzejniki były pozakrecsne,a jak Mąż wracał z pracy to szybko odkręcić bo podobno było.lodowato heh. CISNIENIE w obu ciazach mam rewelacyjne wiec to nie to...

Mam nadzieje, ze dostaniesz ta gondole jednak z lekkim opóźnieniem. TO chamstwo ...( przepraszam sle  jak.czytam,a to coraz częstsze przypadki,że ktoś.wplacs pieniadzd  odzewu brak) to szlag mnie trafia.
Oleśniczanka wspołczuje  🙄 Trzymajcie sie jakoś kurcze, jeszcze macie dłuższą chwilę.  Ja w sumie dopiero teraz zaczynam sie czuć tak że 30 min spacer to max bo mam wrażenie że mała zaraz wyskoczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się