siodła bezterlicowe

Hej, czy ktoś może wie, gdzie można kupić łęk do FREEMAX CLASS?
Livia   ...z innego świata
24 lutego 2016 17:03
Andaluz, spytaj w Inter Api, oni są przedstawicielami Freemaxa na Polskę.
może mnie nie pogonią moderatorzy 😉 będziemy jednak z mężem sprzedawać tego Chezza- jakby ktoś szukał to zapraszam do ogloszeń. Ograniczamy trochę ilość sprzętu, bo lada moment pojawi się dzidziuś i mamy teraz sporo wydatków.
Szukając ujezdzeniowki tańszej niż startrekk i czytając opinie na forum,pomyślałam o freemaxie. Czy ta firma jeszcze istnieje,bo nie ma ich strony,sklepów z ich siodła i. Chyba, że Google mnie oszukuje.
Widziałam jeszcze ujezdzeniowe siodła na tej stronie chezz-sattel ale to jakaś specjalna edycja chyba i są niedostępne. Czy myślicie że warto o nie dopytać? Cenowo są interesujące 🙂
Livia   ...z innego świata
29 lutego 2016 10:10
kivik, a pytałaś w Inter Api?
kivik, a pytałaś w Inter Api?


Linia,tak. Acavallo zakończyło produkcję siodel. Zostały pojedyncze sztuki. Pan mówił,że szukali innego producenta bezterlicowek w podobnej półce cenowej i podobnej jakości ale niestety nie znaleźli.
Ktoś coś może doradzić odnośnie skokówki bezterlicowej? Moje siodło niestety jest za wąskie i leży i się kurzy.
Livia   ...z innego świata
01 marca 2016 09:09
kivik, o, a to nowina! Szkoda, bo faktycznie Freemax był fajną opcją w przyzwoitej cenie i jakości.
Ktoś coś może doradzić odnośnie skokówki bezterlicowej? Moje siodło niestety jest za wąskie i leży i się kurzy.


Polecam trekker bascule 🙂 mamy, skaczemy, jest super. Możesz mieć problem z dostaniem używki a nówki są dość drogie. Ja sprowadzałam z Niemiec za pośrednictwem forumowej Pani.Alex - polecam 🙂
AgnieszkaQ to Ty masz i trekkera true talent i bascule? Kobieto dawaj fotki  😤
kasia - pala tak mam  😀 wrzucę w wolnej chwili 🙂
kivik, o, a to nowina! Szkoda, bo faktycznie Freemax był fajną opcją w przyzwoitej cenie i jakości.


Livia Miałaś Freemaxa? Jak się sprawował? Planuję zakup, a chciałabym wiedzieć, czy nie naciska na kręgosłup. Zdaje test sznurka lub coś w ten deseń?
Livia   ...z innego świata
14 marca 2016 10:56
Andaluz, miałam, nawet dwa 🙂 Sprawowały się bardzo fajnie, ja byłam zadowolona, koń chyba też - ale testu sznurka nie robiłam. Dla mnie ważne było, że dobrze leżały na moim koniu, który ma dość nietypowe plecy 🙂 Obecnie też mam Freemaxa, tyle że westowego.
W porządku 🙂 Chciałabym się tylko trochę rozeznać w temacie. Zadanie mam o tyle ułatwione, że mój koń nie ma w ogóle kłębu, a co dopiero kręgosłupa  🤣 Ale dla zasady szukam czegoś sprawdzonego  😉
Ja używam freemaxa ma bezkłębowym koniku polskim i siodło sprawuje się super (nie przesuwa się na boki!), koń też zadowolony 😉 Trzeba tylko kupić odpowiednio gruby czaprak (ja używam Opti).
Fatalita dziękuję, myślałam właśnie nad padem Opti, czy potrzebny będzie koniecznie pad z zakładki "pod bezterlicówkę" czy mogę zamówić inny, bo oni maja ogólnie bardzo grube pady
Andaluz - szczerze mówiąc nie wiem, bo ja brałam właśnie ten z zakładki "pod bezterlicówkę". Ale jeśli masz wątpliwości to do nich napisz, na pewno postarają się pomóc 😉
Andaluz istotne jest, żeby to był pad z dodatkowymi panelami - celem zrobienia prześwitu na kręgosłup. Freemax nie ma paneli, jest zupełnie płaski od spodu.
Livia   ...z innego świata
15 marca 2016 08:13
Andaluz, ja używałam Freemaxa z normalnym czaprakiem i podkładką pod spodem (wg informacji producenta specjalny pad nie był konieczny). Ale taki specjalny pad jest na pewno bezpieczniejszy 🙂
Ok, dziękuję za pomoc 🙂
Ciekawi mnie czy są jakieś przeciwwskazania, tzn wiecie; kiedy lepiej siodła bezterlicowego nie używać, kiedy terlicowe się lepiej sprawdzi etc? Czy są konie, których stan pleców się pogorszył po jazdach w siodle bez terlicy itp itd
Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i chce się wypowiedzieć to z góry dziękuję za każdą odpowiedź 🙂
Livia   ...z innego świata
18 marca 2016 19:21
argentyna, terlicowe sprawdzi się zawsze, o ile tylko jest dobrze dopasowane do konia (a z tym jest główna bolączka). Bezterlicowe siodła są moim zdaniem lepsze niż niedopasowane terlicowe. Bezterlicowe są też raczej do rekreacyjnej jazdy, jeśli ktoś myśli o treningach bardziej sportowych, to warto jednak zainwestować w dobre, dopasowane siodło z terlicą.
argentyna jeżeli ktoś jeździ w siodle bezterlicowym "firmy krzak", które zostało zrobione na oko, nie wiadomo z czego, bez żadnych testów, jak rozkłada ciężar itp. - to stan pleców konia może się po takim siodle pogorszyć.
Ciekawi mnie czy są jakieś przeciwwskazania, tzn wiecie; kiedy lepiej siodła bezterlicowego nie używać, kiedy terlicowe się lepiej sprawdzi etc? Czy są konie, których stan pleców się pogorszył po jazdach w siodle bez terlicy itp itd
Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i chce się wypowiedzieć to z góry dziękuję za każdą odpowiedź 🙂


Jeśli siodło bezterlicowe obciążac kręgosłup (wliczając w to leżenie przedniego łęku na kłębie) to tak, może zaszkodzic koniowi.
Terlicowe są dobre, pod warunkiem, że są robione na miarę i co 6 miesięcy jest sprawdzane czy nadal pasuje.  🙂
Wrzucam obiecane zdjęcia:
Model bez tybinek to Trekker True Talent (Konisko miało ponad półroczną przerwę od roboty więc jest zdegustowane sytuacją  🤔 )
Model skokowy to Trekker Bascule.
AgnieszkaQ jak się jeździ na tym beztybinkowym? Pytam z ciekawości, bo góra wygląda identycznie jak w moim siodle.
Livia   ...z innego świata
06 kwietnia 2016 16:55
Ciekawe to siodło beztybinkowe. Podpinam się do pytania Murat 🙂
w brew pozorom jeździ się bardzo fajnie. Różnica jest tylko taka, że kiedy koń się zagrzeje lub spoci to czujesz jego ciepło na łydkach (jeżdżę w jodhpur'ach)  🤣
W zeszła sobotę zrobiłam w nim 10 km podhalańskimi ścieżkami i bez żadnego problemu, konisko zadowolone 🙂  łydka o nic się nie blokuje, "świadomy", niczym nie skrepowany dosiad, czuje się konia. Miękkie siedzisko. Siodło nie przekręca się podczas wsiadania, jazdy pod górę i z góry. Bez wątpienia najlepsze i najbardziej wybajerowane siodło jakie miałam 🙂 i w końcu nie czuję się na moim olbrzymie jak krasnal Hała-bała, bo niżej tybinki zazwyczaj miałam kostki i buty :P

Wrzucam T. Bascule w akcji treningowej  🏇 oczywiście bitless bridle 🙂
Przepraszam że tutaj, ale ma ktoś z Was kontakt z Ekornik?  Chciałam od niej panele odkupić i nagle się urwał kontakt, a ona się na r-v nie pojawia  👀 nie wiem czy zrezygnowała ze sprzedaży i mam szukać dalej, czy czekać...
Mam freemaxa dressage i lezy mi z przodu całkiem na klubie, który akurat mamy dość wydatny. Tak sobie myślę, że jak leży to chyba lek jest za szeroki i trzeba by siodlo zawęzić? Help..już tyle walczę z siodla mi, kon w ogóle mięśni na plecach nie ma. Jak dowiadywalam się dla niej o siodlo terlicowe na wymiar, to byłoby też jakieś że specjalnie dla niej kształtowana terlica i Pan polecił mi właśnie bezterlicowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się