WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Nie można też zapominać że państwowe hodowle poszły za zagranicznym zapotrzebowaniem, a inni jeszcze nie. Czasami trzeba kogoś przystopować  😉
Nie wszyscy lubią promocję koni w takim typie
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154058978574643&set=a.10151919924519643.1073741826.578844642&type=3&theater

Marek Szewczyk
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=173
powiedzcie prosze szybciutko bo nie mogę znaleźć
p.Trela zostal wymieniony na Marka Skomorowskiego, ekonomistę
w SO Książ zasiada teraz spejalista do spraw transportu
p.Bialoboka zamieniono na dziewczynę która pracowała w stajni z arabami

a ta babeczka co wyhodowała jednego konia to gdzie teraz szefuje?
a w Białce - gastronomia
i news z facebooka "nieoficjalnie, Watts zabrała konie z Janowa dzis rano przyjechał samochód, podobno zarząd nic o ty nie wiedział , podobno wynajęła najlepszą firmę tranpsortową, był weterynarz, klacze będa maiły 3 przystanki na przerwę zanim dojada do Wlk. Brytanii"
Właśnie oglądałam Polsat News, dzisiaj Pani Wots zabiera Agustę i Pietę, nie są aż tak wysokoźrebne, można je przewozić, poza tym jakiś prywatny hodowca zabiera woje konie, bdb i szejk arabski ma przyjechać po swoje (????). Następnie inny dziennikarzyna oświecił widzów, że dotychczasowy dyrektor stadniny został odwołany, bo w stadninie padło zbyt wiele koni. Wczoraj przecież mówili, że został odwołany, bo wykryto antybiotyki w paszy. Przepraszam za błedy w pisowni ale jestem wk....ona na rzetelność naszych mediów. Idioci nie weryfikują w żaden sposób podawanych informacji.
Nie da się słuchać tego, o czym bredzi prezenterka polsatu, np. Amra cierpiała na wrzody żołądka!!!!! A teraz "zwiększona ilość antybiotyku dla drobiu w paszy jest śmiertelna dla koni arabskich, bo są niezwykle delikatne"
Agusta w koniowozie........... no i Pieta
I dobrze, niech zabierają. Najlepiej po cichu nie licząc się z zarządem, tak jak zarząd nie liczy się z nikim.
Dla koni lepiej.
Tylko szkoda, tak strasznie szkoda... Mam takie odczucie, jakby z tymi końmi odjeżdżały ostatnie resztki renomy i sławy stadniny...  😕
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2525261#msg2525261 date=1460024592]
Dla koni lepiej.
Tylko szkoda, tak strasznie szkoda... Mam takie odczucie, jakby z tymi końmi odjeżdżały ostatnie resztki renomy i sławy stadniny...  😕
[/quote]

Nie chcę cię pogrążać do końca ,ale niestety troszkę się do tego przyczyniłaś . Z resztą jak wszyscy wyborcy PIS-u  🙁
Smok10, uważasz, że wszystkie "gupie baby" z revolty głosowały na PIS
Pogięło cię?

Ciekawe jak to się dalej rozegra. Z każdą minutą od zwolnienia Pana Marka Treli wartość każdego z janowskich koni spada... 🙁 rozdmuchiwanie tego w mediach tylko przyspiesza ten proces
Strasznie szkoda, bo araby to jedyne w czym Polska była na prawdę dobra. I to nie tylko hodowla, ale cały marketing, znajomości, układy.... wszystko jak krew w piach teraz 🙁
Podejrzewam, że na aukcję nie przyjedzie już nikt ważny, zapoznają się z ofertą i wyślą swoich przedstawicieli.  Licytować będą przez telefon a to już nie to samo, nie będą się wzajemnie "pompować"
A  tegoroczna aukcja odbywać się będzie pod hasłem "Ratujmy konie!" 🤔
Ciekawe jak sprawę zabrania koni skomentuje ANR i minister? Wrogie przejęcie?
a będzie aukcja ?? bo jakoś cicho, może masz rację Wieża Wiatrów i to będzie aukcja internetowa. Bo z kim w JP kupcy mają rozmawiać jeżeli najważniejsi ludzie dla naszej hodowli, których darzył  i darzy szacunkiem całe międzynarodowe środowisko zostali odsunięci w atmosferze niezasłużonego skandalu. Renoma budowana od poprzedniego wieku legła w gruzach. To sabotowanie naszej gospodarki przez tych co u steru. Smutne.
Straty wizerunkowe będą znane dopiero na koniec roku ,ale będą olbrzymie. Jurgiel powinien za to zapłacić z własnej kieszeni. 😤
Aukcji pewnie nie bedzie w tym roku. To nie impreza plenerowa, ktorą sie w miesiąc ogarnia, poza tym kogo zaproszą? Jakie teraz mozna kwoty uzyskac? 200 tys? Milionów nie osiągną. Stadninie sie to nie opłaci a prestiżu nie zdobędą w tych kilka miesięcy.
A co ze źrebakami Shirley Watts? tymi sierotami? Zabrała chyba tylko źrebne klacze. Niby jako rekompensate zrebieta mialy przejsc na jej własność... bo do tej pory byly wlasnoscią stadniny.
Niektórzy sami zabrali konie, "innym" kazano opuścić stadninę  🙄
"Tymczasem, to nie jedyne konie które opuściły janowską stadninę. W środę wieczorem swojego ogiera zabrał stąd Jaroslav Lacina, szef ECAHO ( Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich). – Byłem osobiście. Mój koń był tu na tzw. utrzymaniu, umowa kończyła się w maju. Ale nowe władze stadniny chciały abym już teraz zabrał ogiera. Podpisałem dokumenty i to zrobiłem – relacjonuje Jaroslav Lacina."
Jak wszyscy zabiorą konie to jest nadzieja że nic już im nie padnie. Proste rozwiązanie i po problemie
😵
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
07 kwietnia 2016 12:57
Mnie zastanawiają trzy rzeczy:
1) co się dzieje ze źrebakiem od Amry- w końcu miał ledwo 4 dni, fachowcom nie jest łatwo odchować malucha bez matki, a co dopiero...
2) czy aukcja w ogóle będzie??? Zawsze do tej pory wiedzieliśmy już, jakie konie będą na aukcji, a teraz cisza!
3) kto decyduje którą klacz pokryć jakim ogierem?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2016 12:59
ponoć że ma zostać plan kryć zaplanowany przez p. Trelę (?)

nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak szybko i bezczelnie można zniszczyć coś, na co pracowało tak długo, tylu ludzi
Jeżeli zrezygnują z organizacji aukcji, to co z dochodami stadniny. Nie znam się na tym, ale jeśli spółka skarbu państwa wykaże duże straty (a tak będzie bez aukcji), to chyba jest do likwidacji. To już byłoby niewyobrażalne. Bez aukcji polegną też Michałów i Białka. Prywatni przecież też z ogromnymi sukcesami sprzedają na aukcji. Może członkowie PZHKA wstrzymają tą pędzącą coraz szybciej lawinę upadku naszej hodowli. Może to zbyt mocne słowa, ale chyba nikt miesiąc wcześniej nie spodziewał się takiego rozwoju zdarzeń.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2525261#msg2525261 date=1460024592]
Dla koni lepiej.
Tylko szkoda, tak strasznie szkoda... Mam takie odczucie, jakby z tymi końmi odjeżdżały ostatnie resztki renomy i sławy stadniny...  😕
[/quote]

Ostatnie resztki to odjechały wraz z truchłem Amry. A resztkami stały się z chwilą, gdy w ponoć demokratycznym kraju uwięziono pod kluczem pracowników, aby przypadkiem nie powiedzieli ni słowa dziennikarzom. Wstyd na cały świat. I komukolwiek spośród prywatnych osób na upadku lub przejęciu stadnin zależało, może mieć pewność jak w banku, że ta światowa utrata zaufania wobec polskich hodowli - odbije się po równi na stadninach państwowych, jak i prywatnych.
Teraz, patrzę, czytam, słucham, i z przerażeniem dochodzę do wniosku że wobec całej sytuacji władze stadniny są jak dzieci grające w ciuciubabkę. Łażą z zawiązanymi oczami, potykając się o przedmioty. Po to, by jak gimnazjalista na czacie onetu, udowodnić wszem i wobec "najmojsze racje". Iluż to nam się ludzi renesansu porobiło. Od łopaty do stanowiska. Już poza oceną czyichkolwiek kwalifikacji - bo na świecie wiele było przypadków fenomelalnych talentów znikąd - to kto im stawał na przeszkodzie by poradzić się osób doświadczonych, umiejących przewidzieć ryzyko w przypadku Amry, czy konsekwencje ganiania za pracownikami z paragrafem?

Nawet jeśli konie wyjeżdżają teraz z troski o same konie - to nierealne jest wygumkowanie takiego zdarzenia i związanych z nim plotek ze światowej prasy, z sieci, z pamięci ludzi. Tak samo jak Preria i Amra, na zawsze zapisze się polskim hodowcom jako skazę na honorze.

A ja zaczynam się poważnie obawiać czy za tych parę lat, gdy emocje opadną, nikt 'przypadkiem' nie odda opuszczonej i zapuszczonej państwowej stadniny za 2 grosze rydzykom lub innym siostrom miłosierdzia. Lub nie odsprzeda za kilkadziesiąt tysięcy skromnemu rolnikowi nie mającemu zupełnie, ale to zupełnie nic wspólnego z polityką. Nie byłaby to w Polsce pierwsza taka akcja.
Skąd tak daleko idące wnioski, że aukcji w tym roku nie będzie?? 🤔 halo, zaczynacie bić pianę jak dziennikarze
Co do źrebaka od Amry - przecież Pan Marek nie był jedynym specjalistą pracującym w Janowie. Sądzę, że na miejscu na dal są szeregowi pracownicy, którzy próbują temat ogarnąć... a i w takiej hodowli , czy zaprzyjaźnionych Michałowie i Białce - jest szansa na mamkę. O ile oczywiście źrebię w ogóle przeżyło.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 kwietnia 2016 13:20
Gaga, raczej chodzi o brak informacji czy źrebię przeżyło, czy p. Watts je zostawi czy po jakimś czasie zabierze.
safie, wg informacji medialnych (czyli nie mam pojęcia czy prawdziwych) pierwsze źrebięta od klaczy p Watts miały zostać w Janowie (po to dzierżawili klacze), po czym klacze miały wrócić do domu źrebne (pewnie czymś sporo wartym).
Przy czym są też podawane informacje, że źrebięta od Prerii i Amry, które miały być dla Janowa, mają być odszkodowaniem za klacze.
Z tego by wynikało, że źrebak Amry żyje.
Murat-Gazon, równie dobrze to mogą być plotki... chociaż rozwiązanie rozsądne o ile . Watts na to pójdzie.
Poczekamy zobaczymy...
Kto pamięta ten wywiad z Witek ???

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/witek-mam-nadzieje-ze-koniom-nie-stanie-sie-nic-zlego,622322.html

A jednak się stało  😤

Sami dyletanci  😵
MEGANE piszesz by nie wierzyć we wszystko co napiszą i powiedzą w TV ale Ty sama Wierzysz w to co prywaciarze Ci powiedzą ...Piszesz że dziennikarze nie pytają prostych pracowników stajni o to jak było jak jest Czyż nie wiesz że pracownicy w czasie konferencji mieli ZAKAZ wychodzenia że stajni zakaz kontaktu z mediami popatrz jakich wywiadów udziela Skomorowski -wyrzuca dziennikarzy i to od początku to czego oczekujesz ?Sprawa wiceprezesa w mojej firmie (nie związanej z hodowla ) jest 5 dyrektorów plus ich zastępcy i kilku managerów co to generuje  oprócz wydatków ?
Cała sprawa w tym że niestety rząd PIS nie ma klasy bo każdy by zrozumiał gdyby przyznali się do popełnienia błędu (to są zwykli ludzie)  tak są zajadli w obsadzaniu stanowisk swoimi bądźmy szczerzy niefachowcami że wpadają w swego rodzaju obsesję ....nie potrafią przyznać się do błędu .To co zrobili w bardzo krótkim czasie że stadnina mi to Wola o pomstę do nieba działania bezmyślne bez wyobraźni co mogą spowodować ...to też odbije się na rynku prywatnym ....
Gdybym była szejkiem to na ewentualną aukcje wyslalabym mojego pracownika a sama byulabym po drugiej stronie słuchawki czy komputera....
I tyle w temacie ....PIS zgasił światło prywaciarze tez....




Znalazłam komentarz pod tekstem Pana Marka Szewczyka
"A swoją drogą ktoś w komentarzach zadal bardzo ciekawe pytanie - jaki nasi tzw. rządzący (bo rządami to trudno nazwać, to zwykły bajzel), mają interes w tym co robią ze stadninami, bo ze jakiś mają to nie wątpię - haków na prezesów szukali dopiero jak zaczęły się protesty czyli zwolnili ich nie mając nawet przygotowanych powodów.
Ma pan jakiś pomysł po cholerę rozwalają świetnie działające stadniny ? Bo to warto by nagłośnić."

Bardzo ciekawe pytanie. Po co to wszystko?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się