Ogłowia

sumire, wiadomo, ze na siwku lepszy jest kontrast, ale... tak bardzo chciałam z białym, że olałam 😀
deborah, dziękuję bardzo! Jestem mega zadowolona, tak tutaj nachwaliłyście Pana Marka, że już dłużej nie kombinowałam 😉 Jeśli kiedykolwiek będę chciała zamówić jeszcze jakieś, to na pewno też się do niego odezwę. Na dodatek jest przefajny przez telefon 😀 Nachrapnik mamy 4 cm.
A kiedy pokażesz swoje nowe? 🙂
keirashara, :kwiatek: a niby takie zwykłe :-)))
Strucelka, wow, na niemalowanej głowie można fajnie poszaleć! 😉
Tak zapytam - bo w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam.
Jak gruby może być nachrapnik? Lubię moją Rudą w ciężkich ogłowiach bo sama ona ma duży łebek.
Tylko tak się zastanawiam - jak sobie oszacować tę maksymalną grubość.
harja, Siwy wygląda nieziemsko w tym ogłowiu  💘
strucelka padłam i się zakochałam  😍 podaj namiar na to ogłowie proszę 🙇
tulipan super jest ten krokodyl!:-)
deb kiedy wrzucisz swoje PanoMarkowe nowości?!?!
little.dalek62, dziękuję bardzo w jego imieniu :kwiatek:
harja Doczekałaś się nachrapnika z białym podszyciem, Kuba wygląda mega elegancko!  💘
Strucelka Śliczne, chociaż jak dla mnie to naczółek zbyt masywny
Euphorycznie, wytnij sobie pasek z papieru o wybranej szerokości i przyłóż do pyska. Przynajmniej będziesz miała wyobrażenie. Ja mam 5 cm i bałam się, że przesadzę, ale wygląda przesuper, i nawet mogłabym pewnie  z 0,5 cm albo nawet 1 cm dorzucić i też by było ok. Jak chcesz, to mogę koniowi zmierzyć długość głowy, będziesz miała porównanie. 😉 I muszę się w końcu postarać o zdjęcia...

Strucelka, jak dla mnie też naczółek mógłby być delikatniejszy, ale poza tym się bardzo ładnie prezentuje. 🙂 W ogóle on ma ładną tą głowę.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 kwietnia 2016 07:37
lusia722, harja dzięki :kwiatek:
haruś na Facebooku mają fanpejdż Equi-Platon
dairoxroxi na żywo nie wygląda aż tak masywnie, bo Młody ma wielkie czoło 😵 😁
sumire on ma tak niewymiarową głowę że szok 🤔 paski policzkowe COB a nachrapnik full i to na pierwsze dziurki... Dlatego jak się okazało, że pasuje to zostawiłam, bo BRy mierzyłam i ni cholerę...
deborah   koń by się uśmiał...
08 kwietnia 2016 07:54
Julita, harja,  czekam na jeszcze jedno i wtedy obfoce wszystkie 🙂 Niestety zabrakło mu brązowej skóry 🙁
sumire no ja tak myślałam o 5-6 cm ale widzę, że większość 4 cm i już się mówi, że szerokie to wolałam dopytać.  😁
Meega mi się podoba naczółek, który pan Marek zrobił w ogłowiu harji.  😜
Tak sobie pomyślałam, że może się porwę na takie z grubym nienachrapaniem.
Ja dostalam od rodzicow niespodzinka.oglowie od Dyón.mieciutkie,fajnie lezy <3 cudo. tylko nachrapnik moglby byc szerszy.
Czy ktoś ma może w swoim posiadaniu ogłowie Pfiff na konie zimnokrwiste i mógłby mi je zmierzyć? Pilne!
http://www.pfiff.com/en/products/riding-01/snaffle-bridles-01.30/draught-horse-snaffle-bridle-004435/    <--- o takie
dairoxroxi, taaak, w końcu! 😀 Dziękuję, miło czytać!
deborah, czekam zatem z niecierpliwością 🙂
Euphorycznie, szczerze mówiąc, jak ogromny łeb, to nie bój się brać 5 cm 😉 Ja myślałam, że 4cm to już szeroki i taki też wzięłam, co się okazało - wygląda na Siwego głowie jak zwyczajny, cienki :-P Ale nie narzekam bo i tak mi się podoba. Co do naczółka - przyznam,że też mnie zauroczył 😀 Dzisiaj zmieniłam na horse-artowy co prawda, żeby zobaczyć jak wygląda i też jest fajnie - a PanoMarkowy zostawiłam przy starym ogłowiu. Teraz będę sobie zmieniać w zależności od kaprysu  😂
Euphorycznie, serio, 4 cm na wielkiej głowie może być mało. 😉 Ten miał 3,5:

W 5 cm bardzo zgrabnie ta głowa wygląda. No, w każdym razie zgrabniej, niż bez. 😂 Ja chciałam taki wycięty po bokach (jak w tym ogłowiu Equi Platon, no mniej więcej, bo zapatrzyłam się na jakiegoś Dyona 😉), żeby nie przesadzić, i wyszło super.
Euphorycznie, - ja mam 3,5 na moim ślazaku i mimo, że jego łeb to taki mały full, to nachrapnik nei wygląda na duży
asds   Life goes on...
09 kwietnia 2016 19:07
Euphorycznie

U nas szerokie nachrapniki prezentowały się tak:

4cm



5-6cm (on się zwężał po bokach)



2,5 cm

Euphorycznie, ja myślę, ze jak łeb faktycznie wielki to i 5,5-6cm będzie ok.

Mój ma małą, śliczną główkę i tu na fotce jest nachrapnik 4,5cm. Przy okazji BR Eston 😉

asds, chyba pierwszy koń z taką mega wielką głową na którym znacznie lepiej wygląda cienki. Dużo subtelniej się robi.
asds   Life goes on...
09 kwietnia 2016 20:48
epk

Tamto ogłowie w ogóle było takie delikatne - moja ukochana firma Dobert.  😍
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 kwietnia 2016 20:59
asds w tym ostatnim najlepiej wyglądał  😜
epk, bo ogólnie ta głowa może i wielka, ale część od kości jarzmowej w dół stosunkowo krótka. I szeroka dość (chodzi mi o to, że jakby narysować linię przez oko i dół podgardla, to by ta linia wyszła dość długa). Ot, inne proporcje niż u większości wielkogłowych. 😉

My mamy taką z profilu.
To jest Orleans i moim zdaniem wygląda cieniutko...
Jak myślicie?
Bo głowę to mamy dużą (moim zdaniem)
Orleans ma 3 cm czy 3,5? Bo nie pamiętam... Ja bym brała jakiegoś grubasa, z 4,5 cm. Ale to ja, ja lubię grubasy. 😉
3,5 cm ponoć ale mnie się nie widzi... jakoś mi na niej ginie i jest 'tak se' wizualnie.
Muszę przeszukać czy z gotowców są takie szerokie 5-6 cm czy będzie trzeba dać zrobić.  😜
Euphorycznie, ja bym spokojnie brała 4,5 - 5, jak chcesz mieć dość szeroki.
Z gotowców to chyba jakiegoś BR-a widziałam 5 cm. Ale nie wiem, czy nie munsztuk (albo nachrapnik sam do munsztuka). Pytanie, czy na wielki łeb br-owy full będzie ok. 😉
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2016 20:05
na moim dużym koniu ursusowy nachrapnik 6 cm wcale cięzko nie wyglądał

To i ja w końcu dodam zdjęcia ogłowia od p.Marka.
Mam już 3 i nie kupię nigdy innego!!!
Koń o dużej głowie, nachrapnik 5,5cm
Naczółek też od niego???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się