Biotyna

Equinox Hooves jest z założenia do kupienia u lekarzy weterynarii i kowali.
Można kupić też tu:
http://www.hesthouse.pl/pl/p/YARROWIA-EQUINOX-HOOVES/424
anetakajper   Dolata i spółka
04 grudnia 2015 06:53
Też mogę polecić.  Kowal widział bardzo dużą różnicę w kopytach na + 🙂
Mój też. Tylko ze ja to juz daje pare miesiecy, zaczynalismy od masakry bo kon gubil podkowy srednio 3x w miesiacu, mimo wezszego kucia niz teraz. Praktycznie nie miał kopyt tylko same dziury. Teraz zgubił 1 raz od 4 miesiecy a kopyta sa bardzo mocne. Mysle ze preparat warty uwagi. Tylko pododbno niektore konie nie chca jesc, ma dosc intensywny zapach i smak pewnie tez,.
Ja uzywam Biotin 100 Powder firmy AniMed.
Jeden z moich koni jest poochwatowy, kiedy przyjechal okolo 4-5 miesiecy temu, wszystkie kopyta mialy obraczki i wygladaly naprawde niefajnie. Od poczatku dostaje biotyne i w tej chwili nowe kopyto jest lsniace, gladkie, rowne, zajmuje ok 2/3 wysokosci. Kowal na poczatku obcinal co miesiac, teraz co dwa miesiace, za kazdym razem ponad centymetr na grubosc. Uwaza, ze kopyta naprawde sie poprawily. Zreszta, sama widze roznice. Zdjecie kopyt postaram sie zrobic jutro 😀

Zdjecie Jerrego z jego dlugoscia grzywy i ogona w dniu zakupu🤔przedawczynii ubciela mu grzywe na irokeza, widac na pierwszej fotce  jak sterczal:




i kilka dni temu:




Przy czym, ogon dwa miesiace temu byl skrocony do peciny.
Mam trochę nietypowe pytanie o biotynę z Officinalisa  😡 Jak ,,wchodzi" to waszym koniom? Mam BARDZO wybredną kobyłkę, która kręci nosem na prawie wszystko (m.in. chevinala i granulat od Podkowy), a chciałam kupić ten syropek i zastanawiam się czy to będzie kolejny suplement, którego nie będzie chciała ruszyć 😵
Mój je bez problemu - ale na syropy nie jest wybredny. Z proszkiem mam problemy 😉
Officinalis pachnie cudnie... jak witaminy dla dzieci Vibovit  😁
Ja nie spotkałam konia, który kręciłby na nie nosem  🙂
moja mega wybredna nawet się nie zastanawiała 🙂 wsuwała
DJka, to jest syrop o pomarańczowym zapachu, słodki w smaku (faktycznie jak witaminy dla dzieci), nie ma szans, żeby koń kręcił nosem.
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek: Kupię syropek i zobaczymy co z tego będzie  🤣
Witam szukam tanich ale dobrych witamin z dużą zawartością biotyny i natknęłam się na tę. Czy ktoś ogarnięty mógł by mi powiedzieć jak z tą biotyna jest? Wygląda na dużo, a chciałabym podawać około 50 g dziennie, ponieważ to rekreant. http://allegro.pl/dodatek-witaminy-eggersmann-horse-vital-plus-1-kg-i5749412415.html
Ktoś wie co się dzieje z biotyna officinalisa, miesiąc temu kupowałam bez problemu teraz jest w jednym sklepie i to drożej niż zwykle...  🤔
w animalii jest w normalnej cenie, dostępna od ręki i jeszcze obecnie mają rabat urodzinowy -12%
karoszata, nie wiem jak akurat biotyna, ale na miałam dla swoich ze względu na cynk i miedz, efekty było widać w krotkim czasie. Robiłam ostatnio badania i wszystko było w normie oprócz lekko założonego Manganu.
Bardziej opłaca się kupić większe opakowanie 😉
Czy ktoś się orientuje, czy Grand Hoof/Grand Hoof+MSM, to jakieś nowsze wersje Hoof Formula?


Nie ma tam składu na kg, ale z tego co wstępnie liczyłam, to skład wygląda gorzej, ale na stronie producenta nie widzę już Hoof Formuły  🙁

Katasia,
Nie odpowiem Ci na konkretne pytanie dotyczące Hoof Formula, ale patrzę na skład to dużo lepszy ma Biotyna Peak Performance ( zaraz po Audevard najwyższy poziom cynku). Ten preparat mogę polecić, bo go stosuję. Do kupienia u jedynego dytrybutora w Polsce:
http://www.eko-karmy.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=1061
Bardzo fajny skład, aminokwasy, miedź, cynk w chelacie i biotyna

Fajny skład ma również Hoof First: http://www.horsefirst.net/horse-supplements/hoof-first.html.
Można go kupić tu: http://www.equestrian.com/p/supplements/horse-first-hoof-first/100163/
O nie, tak długo wybierałam i się decydowałam, że tym razem zostanę przy formule, ale jak się uda, to kupię jeszcze starą wersję  🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2016 10:51
Potrzebuję wesprzeć pękające kopyta, mam tylko dwa zastrzeżenia, preparat musi faktycznie działać oraz musi być smaczny. Rozważam Yarrowia equinox na kopyta, Orling Gelapony biotin H, Foran Hoof aid, który godny polecenia dla wybrednej księżniczki?
Ja do znudzenia będę polecać Formule 4 Feet. To jest granulat, ale moja wybredna na suple kobyła je bez problemu.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2016 11:36
tulipan Formule podaję drugi rok i kobyła wypięła się na nią w końcu. Wybiera ze żłobu i granulki zostają na dnie. Myślałam bardziej o syropie (foran albo orling) żeby łatwo zmieszał się z paszą.
Rudzik, a Officinalis?
Rudzik ok  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 kwietnia 2016 11:54
Drożdżami Yarrowia, także tymi w granulacie (hooves) mój wszystko żerny kuc gardzi. To znaczy przemycam mu w glucie z siemienia lnianego z miodem.
Hoof formula- granulki, ale bardzo chętnie jedzone.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2016 11:55
Rudzik, a Officinalis?

ten: https://animalia.pl/officinalis-biotin-5000-msm-1000ml/szczegoly/14823/?
ten preparat zawiera MSM? To nie jest na stawy? bo z tym nie mamy problemu

edit: Lusia no to yarrowia odpada. Rozpuściłam konia to mam.
Cytat ze strony animalia.pl:
MSM to organiczna forma siarki, znajdująca się w każdej komórce organizmu. Białka o dużej zawartości MSM znajdują się m. in. w chrząstkach stawowych oraz tkance łącznej. MSM uczestniczy w syntezie kolagenu i keratyny, która jest niezbędna dla budowy zdrowego i mocnego rogu kopytowego.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2016 12:08
Ok, rozumiem, ze officinals to ten zachwalany tu pomarańczowy syropek. Recenzje na animalii tez potwierdzają ze smakuje.
Pomału kończymy pierwszą butelkę biotyny Officinalis. Kopyta jak na razie bez zmian. Sierść sie polepszyła, ładnie zarosły wszystkie otarcia od derek.
Zastanawiam sie czy kontynuować suplementację Officinalis czy moze lepiej zamówic teraz Kerabol lub Formula4 feet?
I jeśli Kerabol to czy jest duza różniąca miedzy tym w syropie a tym w proszku?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 kwietnia 2016 19:13
Ja używam Biocyn-Vet. U jednej mojej klaczy tylko po tym zaczęły rosnąć kopyta i polepszyły się jakościowo. Daję tylko dwa razy do roku luty, marzec, kwiecień i sierpień, wrzesień, październik (butelka na 3 m-ce). Po tym po raz pierwszy kowal nie chciał odłożyć terminu kucia i nie spadają nam podkowy.
A powiedzcie jak się ma do tego wszystkiego chevinal ? Zastanawiam się właśnie powiedz officinalsem a chevinalem i nie wiem.wiem co wybrać.. kopyta jak się okazuje mamy w całkiem dobrym stanie, jedna strzałka wymaga jeszcze poprawy, poza tym jest całkiem okej. Dlatego nie wiem czy iść w te kopyta czy robić ogólną suplementacje a kopyta przy okazji. Co radzicie ?
kisiel, ale że jak? Nikt z nas nie zna Twojego konia, nie wie czego potrzebuje, jak mamy Ci radzić czy potrzebuje ogólnej suplementacji, wspomagania biotyną, czy czegoś jeszcze? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się