ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

No nic poprostu chce tam startować  😀
Lenka17, ani do PLJ ani do Baltici nie ma kwalifikacji. Zgłaszasz się i startujesz. PLJ ma rangę ZO. Najniższa runda w zeszłym roku to 120cm (na ten rok nie widziałam jeszcze  żadnej informacji dot. zawodów). Na Baltice najniższy konkurs jest w ramach silver tour i jest to 100-105-110cm.
_Gaga,  toż to 93 strony propozycji w dodatku nie po naszemu 😉 nie łatwo przebrnąć 😉
Wielkie dzięki za odpowiedz  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 marca 2016 20:23
Hej 😉
Jaki jest najmniejszy konkurs na Baltice /PLJ ?
Sa jakieś eliminacje zeby tam wystartować czy tak "poprostu"? :kwiatek: 🤔


Musisz wykupić licencję FEI, bo to zawody międzynarodowe.
Sluchajcie wiem,ze glupio pytam.Ale aby wystartowac w Baltica Tour trzeba miec srebrna odznake i licencje do tego upowazniona i oczywiscie licencje FEI?🙂chodzi mi o najnizsze konkursy


Musisz wykupić licencję FEI, bo to zawody międzynarodowe.
[/quote]

Dzięki a trzeba mieć dwójkę ?(W Baltice,ten najmniejszy konkurs)
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 marca 2016 20:31
Aby wystartować w zawodach CSI1* & CSI2* CSI Y, J, Ch, V, Am – Category B zawodnicy i konie muszą posiadać licencje FEI. Konie startujące na terenie swojej Narodowej Federacji (dla nas w Polsce) w zawodach międzynarodowych wymienionych wyżej oraz w CSI-P and CSI-Ch-A nie muszą posiadać paszportu/okładki FEI.

Jak dla mnie to trochę drogi interes, żeby pojechać 100 cm czy 110 cm na takich zawodach. Ale co bogatemu nie wolno 😉
Ok dzieki :kwiatek:
No coz..ja bym chciala pojechac w tym roku,ale odpuszcze.z jednym koniem szkoda,zbyt droga impreza i z reszta najpierw lepiej obyc w normalnych zawodach 🙂moze nast rok albo sprobuje na sierpien jak bede miala drugiego konia.
Taka sytuacja-

Mam konia 4ro letniego. (czyli dozwolone 2 przejazdy dziennie na skokówkach) co w sytacji kiedy chcę pojechać konkurs zwykły z rozgrywką? liczone jako jeden przejazd i mogę jechać jeszcze inny konkurs? Czy jako że jest rozgrywka to liczone jako dwa przejazdy i mogę wziąć udział tylko w jednym konkursie?
sotniax, rozgrywka nie jest osobnym konkursem. Tego typu ograniczenie masz tylko w konkursie dwunawrotowym.
Czy posiadając srebrną odznakę mam przyznaną automatycznie 3 klasę w ujeżdżeniu? Po rejestracji dalej piszę, że mam jedynie licencję wstępną...
Dzwonić i wyjaśniać błąd? Czy coś się zmieniło i wszystko jest w porządku?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 kwietnia 2016 07:18
Uzyskujesz 3 licencje w ujeżdżeniu, ale musisz o nią wystąpić.
Uzupełnię, że o 3 lickę występuje się do własnego WZJtu
Dziękuję za pomoc. Byłam zdziwiona, bo wielu moich znajomych wysyłało skany srebrnej odznaki w czasie rejestracji i automatycznie bez żadnych wniosków była im licencja przyznawana.
Słuchajcie mam takie pytanie- czy te daty szczepień konia są poprawne?
1)29.11
30dni przerwy
2)29.12
ok 120dni przerwy
3) 30.04
ok 170 dni przerwy
4) 24.10
Przepisy mówią ze:
Szczepienie podstawowe 1, 2gie-21-92 dni przerwy
Szczepienie przypominające pierwsze przed upływem 7 miesiąca od drugiego podstawowego, kolejne jesli kon startuje co 6 miesięcy.
Wg mnie mieścimy się we wszystkich terminach, ale na zawodach w Sopocie włożono nam karteczkę w paszport ze mamy nieprawidłowo szczepienia- spr z naszym wetem i przepisami, nie znaleźliśmy błędu i uznaliśmy ze musieli się pomylić. Jednak ostatnio na zawodach w Lesznie też nam zwrócono uwagę ze mamy nieprawidłowości w kalendarzu szczepień. Sędzia twierdził ze jest za duza przerwa do przypominającego. Zawody, wiadomo stres uwierzyliśmy bez szemrania, po zawodach chcieliśmy odnowić szczepienie, ale jeszcze chciałam znaleźć ten błąd, no i poległam. Czy ktos mógłby mi podpowiedzieć gdzie mamy ten błąd w szczepieniach? Bo ja go nie potrafi znaleźć i już sama nie wiem czy mamy od nowa szczepienie robić czy nie.
Czy do wyrobienia licencji PZJ dla konia potrzebny jest wniosek? Koń zarejestrowany w PZJ, paszport ważny do 2018. Nie mogę znaleźć żadnego odpowiedniego druku na stronie czy on w ogóle jest potrzebny? Na maila mi nie odpisują niestety  🙁
Jak zarejestrowany to tylko kupujesz lic przez sklep pzj i robisz wpłatę
Super, dzięki  :kwiatek:
Czy nadal, aby wziąć udział w zawodach towarzyskich, zawodnik nie musi być zarejestrowany w wzj i posiadać licencji? Czy to dotyczy rowniez konia? Natomiast badania pewnie muszą być?
Mam pytanko - nigdy nie byłam zarejestrowana w WZJ, zawsze (w 2015 i aktualną w 2016) wykupowałam licencję ogólnopolską. Teraz chciałam poprosić WZJ o nadanie mi III klasy sportowej - pytanie moje brzmi: do jakiego WZJ mam się zgłosić i kto będzie za to odpowiedzialny? WZJ, w którym zarejestrowany jest mój klub, tzn w moim wypadku będzie to Opole? Czy może WZJ, z okręgu w którym jestem zameldowana, czyli w moim przypadku Katowice?

Oraz pytanie nr 2, jakie są normy żeby dostać II klase w ujeżdżeniu?
Olson, skoro startujesz na licencji ogólnopolskiej, to zwróć się do PZJ o nadanie klasy
Jeśli odmówią - podlegasz pod WZJ swojego klubu
Normy na klasy sportowe są na stronie PZJ
_Gaga, PZJ odmówił, WZJ twierdzi, że nie ma mnie w systemie i fizycznie nie są w stanie tego zrobić.
Znam tą tabelke, ale nie umiem jej czytać 😉 Czyli jakie są te normy na II? Wystarczy 4x62% w P?
Olson, a jesteś w ogóle w Artemorze? Bo jeśli Cię nie ma, to rzeczywiście nie ma jak Ci klasy nadać.
I tak, wystarczą 4 Ptki na 62% do 2 klasy.
_Gaga, oczywiście, że jestem... Rozumiem, że WZJ może mnie nie mieć w ewidencji skoro nigdy nie składałam tam żadnych dokumentow i nic nie płaciłam, natomiast dziwi mnie również to, że PZJ nie potrafi w tej kwestii nic zrobić.
Olson, skoro jest taki opór materii spróbuj zwrócić się z tym problemem do menagera dyscypliny 🙂
W końcu to PZJ/WZJ mają być dla nas a nie odwrotnie 🙁
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
14 kwietnia 2016 07:12
[s]Słuchajcie, wyrabiałam koniowi sportowy paszport i nie mam wpisu o szczepieniach, ze zostały prawidłowo przeniesione lub cos takiego, a paszport hodowlany w OZHK i troche tam posiedzi. Co ja mam zrobić w przypadku zawodów?  😵 [/s]

Trener rozwiązał sprawę  😁
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 kwietnia 2016 14:37
znowu ja. Jako żółtodziób w kwestii przepisów ujeżdżeniowych przygotowuję się do debiutu w tej dyscyplinie. Czy ktoś mógłby mi wskazać miejsce, gdzie opisane są programy ujeżdżeniowe? Kiedyś natknęłam się na nie chyba na stronie pzj w zakładce przepisy i regulacje (ale nie jestem pewna), ale obecnie za cholerę nie mogę tego znaleźć. Konkretnie chodzi mi o program P-1 i P-2, ale przydadzą się wszystkie.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :kwiatek:
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
15 kwietnia 2016 18:02
Słuchajcie, mam problem ze szczepieniami i szukam dokładnych wytycznych 🙂

Szczepienie bazowe jest w jakiej odległości czasowej od podstawowego szczepienia?
Czy jeżeli po bazówce koń był szczepiony co rok to wystarczy, że zacznę go od tak szczepić co pół by mógł pojechać na zawody? Czy znowu muszę robić bazowe?
Czy jeżeli koń nie miał bazowego, ale był szczepiony co roku to te szczepienia są ważne?
Jakie jest dopuszczalne spóźnienie szczepienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Jakby ktoś jeszcze poratował przepisami to byłabym w niebie  😍
taggi, programy ujezdzeniowe
Saccarin, przepisy weterynaryjne.  Znajdziesz tam wyczerpującą odpowiedz na pytania 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się