Mistrzostwa Polski MK 2016

Jak wam się podoba nowa formuła rozgrywania MPMK ??? 

Cyt :

Nowością, być może nawet ktoś mógłby nazwać ja rewolucyjną, jest to, że nie będzie podziału na konie wyhodowane w Polsce i poza granicami naszego kraju. Po raz pierwszy zniknie chyba nieco sztuczna granica wynikająca dzisiaj już tylko z miejsca, w którym źrebie przychodzi na świat. Środowisko postulowało o takie rozwiązanie już od dłuższego czasu i cieszę się, że udało się w tej kwestii osiągnąć porozumienie.
A co dokładnie ma sie zmienic?
Teraz juz cały rocznik ma jedna klasyfikacje?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 kwietnia 2016 20:58
Z jednej strony dobrze, ale z drugiej do koni hodowli chociażby najbliższych zachodnich sąsiadów to nam baaardzo daleko. Może to będzie jakaś mobilizacja, może jakaś zmiana kierunku myślenia hodowców?
W tym roku akurat mam pod sobą całkiem dobrze zapowiadającą się kandydatkę na MPMK polskiej hodowli, ale jak widać chyba konkurencja będzie jednak poważniejsza 😁
Konkurencja jest motorem postępu  😁 Uważam że to wspaniały ruch. Konie sportowe dzielą się na złe i dobre , a nie na Polskie i Zagraniczne  😉
Zmiany będą w każdej dyscyplinie?
Zmiany będą w każdej dyscyplinie?


Jeśli chodzi o kraj pochodzenia to tak .  😉
Zmiana oczywiście dobra, natomiast sposób sędziowania koni podczas MPMK pozostawia wiele do życzenia - konie, które mają obszerny ruch pożądany na zachodnim rynku, u nas są oceniane kiepsko… Nie wiem skąd bierze się ta "moda".
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
09 kwietnia 2016 21:28
W końcu!
Ponieważ my naprawdę nie mamy kadry sędziowskiej, która byłaby dobrze wyszkolona do oceny potencjału młodego konia,co jest trudniejsze niż ocenianie dojrzałego konia.Przecież mieliśmy takie kwiatki,jak I miejsce MPMK klaczy śląskiej kilka lat temu,która z żadnej strony do ujeżdżenia się nie nadawała.
Podobnie jak w roku ubiegłym, konkursy na styl dla najmłodszych kategorii wiekowych, czyli koni 4- i 5-letnich, oceniać będzie komisja działająca w składzie: Nils Christian Hakert z Niemiec oraz Rudolf Mrugała i Roman Krzyżanowski z Polski.

Ja tam uważam że dobrze by było , jakby na MPMK oceniali sędziowie z zagranicy. ( nie jeden tylko wszyscy )  🙄


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się