Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Myślę, że tak do 1500, maaaaks 2000  😉 tylko nowe 😀
Oj ja niestety mam używany  🤣
m.indira   508... kucyków
06 kwietnia 2016 06:33
Kupowałam używaną sigme 70-200 2.8 i albo mam szczęście albo trafiłam na świetny egzemplarz bo działa bez zarzutu od kilku ładnych lat, najpierw z d60 teraz z d610
vicke   Marzeniami żyłem jak król
10 kwietnia 2016 16:12
Hej laski!
Przymierzam sie do kupna obiektywu do Nikona D5100. Przeznaczenie: sport, reportaz, zdjecia raczej "w ruchu" i z daleka. Tylko zeby cena nie byla zwalajaca z nog  😁
Zastanawialam sie nad Nikkor AF 80-200 mm f/2.8D ED, Tokina 80-200mm f/4 Nikon lub Sigma DG 70-300mm
Nie ukrywam, ze super zaawansowana nie jestem, wiec nawet nie jestem pewna czy sie dobrze kieruje w wyborze. Jakies rady?  👀 :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2016 17:03
Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku dwóch pierwszych nie będziesz miała AF?
vicke   Marzeniami żyłem jak król
10 kwietnia 2016 17:04
Tak  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2016 17:04
I na pewno chcesz sport i zdjęcia w ruchu ostrzyć ręcznie?
Jeśli tak to bierz Nikkora bez dwóch zdań.
vicke   Marzeniami żyłem jak król
10 kwietnia 2016 17:05
A jakie polecasz z AF?
Wgl co myslicie o obiektywach tamron? Znalazlam ogloszenie Tamron AF 70-300/4,0-5,6 LD Di Macro For Nikon za dosyc dobra cene, i nei wiem co myslec  🙄

edit, dopisalam pytanie
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2016 17:07
Jaki masz budżet? Używane wchodzą w grę czy koniecznie nowy (domyślam się, że mogą być, skoro zastanawiasz się nad 80-200, ale wolę dopytać)?
vicke   Marzeniami żyłem jak król
10 kwietnia 2016 17:12
Moze byc uzywany. Budzet mysle ze 1500zl, max 2000 zl. Da rade cos za tyle znalezc? Nie jestem pewna jak wygladaja ceny w Pl, na razie patrzylam tylko na ogloszenia i w sklepach w Norwegii.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2016 17:15
W tym zakresie to Nikkor 70-300/4,5-5,6 AF-S albo Sigma/Tamron 70-200/2.8. Tego pierwszego miałam możliwość używać jeden dzień, byłam zadowolona. Co do pozostałych dwóch to się nie wypowiem, nasłuchałam się za dużo opinii i nie bawiłam się w zamienniki, kupiłam od razu Nikkora 70-200/2.8.
vicke   Marzeniami żyłem jak król
10 kwietnia 2016 17:18
Ok, dzieki wielkie :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2016 17:24
Nie ma sprawy  :kwiatek:

Poleci ktoś dużą torbę foto? Musi mieścić 70-200 z podpiętym body. Dobrze, żeby nie kosztowała więcej niż 200zł. Za propozycje plecaków dziękuję, ale się nie zdecyduję 😉
używa ktoś może Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM?
Chyba abre używała 🙂
Miałam starszą wersję, z gorszym światłem. Ale w tym wypadku nie miało to znaczenia, bo z racji ogniskowej mogłam stosować czasy rzędu 1/20 czy nawet 1/10 sek. Poza tym do fotografii pejzażowej przemykałam przysłonę. Moja S była świetnym szkłem. Niezawodna, ostra, dająca ładne kolory. Z wielkim żalem sprzedawałam. Teraz na FX czasem brakuje mi szkiełka UW.
Dziękuję, szukam czegoś szerszego do S17-50/2,8 do Canona i myślę o tym.
Podpowiecie coś innego?
A może Tokina 11-16/2,8? Mam ją w parze właśnie z S17-50.
Hej, mam pytanie: Czy ktoś wie może jak zamontować GoPro czy coś w tym rodzaju na toczek? Tak jak na zwykły kask, czy jakoś inaczej (jak?) 😀
vissenna   Turecki niewolnik
20 kwietnia 2016 16:59
Możesz dokupić uprząż do kasku.
W każdym zestawie masz też specjalne naklejki z uchwytami, ja polecam montaż boczny 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
27 kwietnia 2016 05:33
Sluchajcie, coraz bardziej sie wkrecam w spotting, ten samolotowy, mam szczescie, ze mieszkam blisko na Lotnisko Chopina.

Poszukuje, albo:

1. Dobrego aparatu, dobrej firmy z wbudowanym obiektywem na stale o jak najwiekszej ogniskowej (300 mm bedzie idealna na warunki Okecia), ktory poradzi sobie takze przy gorszej pogodzie, bedzie niezbyt skomplikowany w obsludze, do 2000 tysiecy, splacalny w comiesiecznych ratach, najchetniej sklep stacjonarny (Warszawa i bliskie okolice).

2. Body firmy Nikon, z funkcjami jak wyzej, do 800 zl. Tutaj odchodzi obiektyw, ktory mam, a jest firmy Nikkor (70-300 mm), takze na raty.

Mozecie cos polecic? :kwiatek:
Bischa, byłam i chyba mogę powiedzieć, że nadal jestem spotterem, bo samoloty to moja druga miłość 😉 W spottingu polecam zainwestować w lustrzanke. Tak szczerze to warto byłoby spojrzeć na D7000 albo D7100, najlepiej pewnie by było kupić D300S ale trudno znaleźć nie zużytą używke. Do 800zł nic nie kupisz 🙁 IMO na D5000 czy D5100 (moj pierwszy aparat do spottingu) raczej szkoda tracić kasy. Tutaj potrzebujesz szybkiego AFa i dobrego bufora.
Bischa   TAFC Polska :)
28 kwietnia 2016 18:00
A D3100? Mam mozliwosc kupic za 350 zl z dwoma bateriami, ladowarka. Prawie nowy, sprawdzony na spottingu, osoba ktora go sprzedaje od niego zaczynala.
Ja mam d3100, ale zwłaszcza w połączeniu z ciemnym obiektywem nie wyobrażam sobie focenia nim samolotów 😉 Chociaż uważam, że to nie jest wcale głupia puszka.
Bischa   TAFC Polska :)
28 kwietnia 2016 18:29
Czemu? Przy zlej pogodzie, czy ogolnie? Ja mam niestety ciemny obiektyw :/
Przy dobrej pogodzie, przejrzystości powietrza itd. może być całkiem nieźle, ale w pochmurne dni to będzie trochę kiepsko. Ja go używam do robienia zdjęć głównie koni, przy złej pogodzie na zawodach z moją starą Sigmą 70-300 niewiele mogłam zwojować. A jakby nie patrzeć prędkość i odległość jest dużo mniejsza 😉 Tak naprawdę zależy od tego, czy wymagasz od razu "idealnych" zdjęć niezależnie od warunków, czy traktujesz to jako hobby do uskuteczniania przy dobrych warunkach i dla funu i chcesz się uczyć wyciągać z aparatu jak najwięcej 😀
Bischa Może warto zapytać na forum o lotnictwie lotnictwo.net.pl  🙂 Jest tam dział poświęcony fotografii i sprzęcie 🙂 bo jednak fotografia koni a lotnictwo, to dwie różne bajki, a tam na pewno ktoś ci pomoże 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 kwietnia 2016 19:42
Korzystał ktoś z toreb Lowepro? Albo konkretnie Event Messenger 250?
Niestety moja torba jest za mała, żeby pomieścić N 70-200 podpiętego do body, że nie wspomnę o dodatkowym obiektywie (a zawsze zabieram szeroki kąt na zawody), w przyszłości planuję zakup dodatkowej puszki. Dlatego potrzebuję nowej torby i szukam opinii. A może polecicie coś lepszego? Tak do 200 zł. Puszka z podłączonym obiektywem ma 30 cm na styk, więc optymalny wymiar wewnętrzny torby to 35 cm.
Byłoby ekstra jakby zmieścił się laptop 13,3".
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 kwietnia 2016 19:49
Mam plecak z Lowepro, służy mi kilka lat (z 5?), jestem z niego zadowolona 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się