Ochraniacze

Sivrite, to chyba czas zweryfikować swoje poglądy.
Oslon, Aga, może źle się wyraziłam. Chodziło mi o owijki polarowe. Zdaję sobie sprawę, że porządnie zawinięte owijki, z podkładką lub elastyczne dużo dają. Chodziło mi o to, że większość osób używa ich raczej w charakterze ozdoby.
Sivrite, chyba większość kuniarek, bo ja mam wrażenie jednak ze ludzie wiedzą do czego służą owijki. Bez podkładek się ich raktycznie nie używa, bo można wręcz koniowi zrobić kuku. Owijki chronią całą nogę, zdecydowanie wyżej niż ochraniacze. Scięgien oczywiście nie podtrzymują, ale nie to ma być ich rolą. Co do przegrzewania to mit, nie słyszałam o przegrzanych śiiegnach w powodu owijek. Noga jest praktycznie tak samo spocona w owijkach jak i w ochraniaczach, .
Aga, "praktycznie się nie używa" to trochę złe określenie, bo znam dosłownie jedną osobę (jeżdżącą własnie ujeżdżenie) używającą podkładek pod owijki i widziałam już jakieś 20 używających samych owijek. Tylko polarowych, własnie po to, żeby nie obtarły konia. To chyba zależy od tego, w jakich stajniach się człowiek obraca, stajnie sportowe i rekreacyjne mają trochę inne priorytety 🙂. Jak napisałam, jestem świadoma, jak ich używać, by działały, ale jednak spora większość ludzi używa ich dla ozdoby.

NataSz, może obejrzyj sobie ochraniacze Soft w Decathlonie. Albo jakieś najprostsze ochraniacze skokowe. Nie wydawaj nie wiedzieć ile, jeśli w ogóle nie wiesz, czy Ci się przydadzą i czy będziesz ich w ogóle używać.
Tak tez zrobię! Dzięki 🙂
Mam pytanie  😉
Czy ma ktoś ochraniacze fair play? Jak oceniacie?
I najważniejsze,kupiłam pony i okazało się, że są za małe  🤔
Czy full będą dobre czy za duże?
Przeszukałam chyba całą revolte w poszukiwaniu tego co chce ale nie zbyt jestem usatysfakcjonowana więc piszę tutaj 🙂
Miał ktoś do czynienia z ochraniaczami eQuick? Zastanawiam się między Veredusami Carbon Gel albo właśnie eQuick Eshock. Które bardziej polecacie? Nie miałam ani tych ani tych więc proszę o jakąś pomoc- które bardziej "żywotne", wytrzymałe i fajne w użyciu? I jak wyglądają eQuicki na nodze? Zgrabnie czy jak bułka taka? 😉
aguchaka, darolga chyba wstawiała zdjęcia equicków na nodze i właśnie pisało, że jest konkretny "efekt bułki" 😉 poszukaj w tym wątku jeszcze. Było na pewno 🙂
aguchaka, darolga chyba wstawiała zdjęcia equicków na nodze i właśnie pisało, że jest konkretny "efekt bułki" 😉 poszukaj w tym wątku jeszcze. Było na pewno 🙂


Puma widziałam nie dawno te zdjęcia ale znajoma mi ostatnio mówiła, że miała okazję widzieć te ochraniacze i że nie ma tego efektu więc napisałam by innych ludzi, że tak powiem podpytać o zdanie i co sądzą bo ja jestem w kropce i nie wiem, które lepiej kupić 😉
Przeszukałam chyba całą revolte w poszukiwaniu tego co chce ale nie zbyt jestem usatysfakcjonowana więc piszę tutaj 🙂
Miał ktoś do czynienia z ochraniaczami eQuick? Zastanawiam się między Veredusami Carbon Gel albo właśnie eQuick Eshock. Które bardziej polecacie? Nie miałam ani tych ani tych więc proszę o jakąś pomoc- które bardziej "żywotne", wytrzymałe i fajne w użyciu? I jak wyglądają eQuicki na nodze? Zgrabnie czy jak bułka taka? 😉


Ja ze swojej strony mogę tylko pozachwalać Carbon Gele  😉. Swoje mam ok. 3 lata (+ pro classic, które kupiłam 7 lat temu, już używane  :cool🙂 i Carbon Gele wyglądają jak nowe, spłukuje z nich tylko błoto po cięższych terenach, a Pro Classic nie chcą dać się zedrzeć i iść do śmieci  😤
właśnie, chyba co Veredus to Veredus. Klasa sama w sobie  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2016 06:33
Słuchajcie przymierzam się powoli do kupna ochraniaczy (na 4), tylko nie wiem czy nie szukam Graala 🙄 bo coś nie mogę znaleźć takich jakie mnie interesują. Szukam ochraniaczy do jazdy w teren, nie koniecznie zawsze drogami, na przełaj też. Interesują mnie więc ochraniacze pełne, najlepiej takie jak kontaktowe, czyli chroniące cały staw pęcinowy również, no ale jednak takie zwykłe kontaktowe to się zaraz "poszarpią" z wierzchu więc najlepiej żeby materiał wierzchni był bardziej pancerny. Tylko wtedy nie wiem czy nie będzie problemu z "oddychalnością" :/ i się nogi przegrzewać nie będą...
Znajdę gdzieś ochraniacze pełne i pancerne, ale dobrze wentylowane, oddychające? 👀
zembria, tak: Premiere Equine , SMB Proffesional Choice (albo Ven Tech Elite), Veredus E-vento...sporo takich 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2016 09:27
Dzięki 🙂 A taki materiał wierzchni jak w tych (bo najbardziej odpowiadają temu czego szukam) : http://www.equusemporium.com.au/horse/premier-equine-turnout-boots Nie pozaciąga się zaraz po pierwszym przejechaniu przez jakieś krzaki/gałęzie? Bo tego się właśnie boję, że po kilku terenach będą wyglądały jak szmaty :/
zembria, te, które wstawiłaś to ... ochraniacze na pastwisko, nie do pracy 😁
Co sądzicie o tych ochraniaczach? Zastosowanie by było do terenowania. Warto kupić? 
Pisałam stronę wcześniej, nadal szukam ochraniaczy na cross. Jadę pierwsze zawody w przyszły weekend, LL. Zastanawiam się, czy może zestaw ochraniacze skokowe plus kaloszki dadzą radę?
Znalazłam takie ochraniacze: http://www.amigo-konie.pl/09a-canter-club-ochraniacze-neoprenowe-kombinowane-z-kaloszami-przod.html
Na którejś stronie są opisane jednak jako ujeżdżeniowe. Myślałam, że takie zabudowane są bardziej na cross. Co powiecie na ten temat? Jest sens kupować takie jako ochraniacze na cross?
nasturcja, ja bym w tym crossu nie jechała. Koń złapie się zadem w przednie ścięgno i po temacie - one nie są z tyłu wzmocnione...
_Gaga, dzieki, to rzeczywiscie je dyskwalifikuje.
A takie? http://briar.pl/mobile/pl/p/HARRYS-HORSE-Ochraniacze-przednie-Elite-R-Grand-Prix/3656
Tez opisane jako ujezdzeniowe, ale sa wzmocnione i chyba lepiej chronia niz normalne skorupki? Tym bardziej na tylne nogi?
Czy takie ochraniacze plus kaloszki by sie nadaly? Czy nie bedzie wielkiej roznicy miedzy skokowymi a takimi?
Miałam je kiedyś w rekach i nie wyglądają na jakieś szczególnie mocne, a jak na tyły to chyba powinny być wzmocnione z przodu jeszcze?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2016 16:29
Gaga bez kitu 🤣 zerknęłam tylko na zdjęcie na szybko w pracy. No, ale szukam czegoś właśnie w takim kształcie, tyle że pancernego z wierzchu i oddychającego.... i szukam... i szukam  😵
ja w tereny biore lami-cell bo jakosciowo jak veredus, są super lekkie i maja mocna skorupe, kontaktow bym raczej nie założyła bo pod tym to się noga musi chyba gotować w dłuższym terenie, a nie wyglądają jakby miały mocno chronić.. jak chcesz coś jeszcze bardziej pancernego to predzej bym celowała w te oddychające ochraniacze do wkkw ale cena to 400 za parę..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2016 16:37
Skorupki mam, Veredusy prolight, ale szukam czegoś co ma osłoniętą pęcinę i staw pęcinowy (zakłucie w pęcinę kijowo się leczy :/ ) a właśnie konie się nie ugotują.
hm może kaloszki z futerkiem do nich 😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 kwietnia 2016 19:58
nasturcja te kontaktowe co podałaś jako pierwsze na tyły niby mogą być, ale niestety często po kontakcie z wodą robią się ciężkie, rozciągają się i zjeżdżają z nogi.
Ja polecam Premier equine
przody

tyły
[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRm6Y5O2XRX9tTb-_n_wdKd_lyzqlghL5-G1hdose-FWMdeGyl_[/img]

Mają odpowiednie wzmocnienia na ścięgna i kości, do tego wytrzymałe i po przejechaniu sezonu oceniam je jako super.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2016 21:14
drabcio wolałabym w jednym kawałku 😉 dlatego pytam, czy świętego Graala nie szukam 🙄
nasturcja, te nie mają za dobrych opinii na forum. Constantia, pokazała jedne z lepszych crossowych ochraniaczy - lekkie, oddychające i mocne jednocześnie 🙂
Tyko z nimi to może być ciężko na za tydzień chyba?
Producent wysyła z Anglii towar błyskawicznie, paczka idzie 3-5 dni. Poza tym od ręki coś z ochraniaczy krosowych Premier Equine powinno się trafić w Beckersporcie.

Tylko rozmiarówkę jakoś strasznie ciężko dobrać, nie wiem, może coś zmienili, bo całkiem ostatnio kupiłam kilka kompletów i sugerując się starymi Air-Cooledami wzięłam Lki na tyły i okazały się karczebnie za duże. Z kolei M na przód dla koni o długich nogach i nadpęciach były przykrótkawe (a wielkopolaka takiego 169 cm M są w sam raz), wiec metodą prób i błędów mam teraz na pająki komplet L przód i M tył.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 kwietnia 2016 04:04
Dziewczyny, a czy w niskich klasach crossu (LL) myslicie, ze veredusy pro light na przod i wysokie pro jump na tyl dadza rade, czy lepiej szukac czegos lepszego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się