WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Była  na poczatku  mową ż e Pinga  ma  wrócic  w lutym  juz jest  polowa  kwietnia  i  nie  ma.
Sądze  że po  cichu  posprzedają  co  się  da. Nikt  o  tym nie bedzie  nawet  wiedział
Pięknie .....  Działania zakrojone na szeroką skalę.
To było do przewidzenia, za łatwo odszedł ze związku. A jak wiadomo, PiSowi nie podobało się, że dyrektorzy stadnin są w związkach itp. Tak więc Wójtowicz musiał zrzec się członkostwa, żeby móc objąć stołek.
Wcale a wcale to nie jest zaskakujące.
Zresztą... co tu więcej napisać....
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=177
Rozwalić polską panstwową  hodowlę koni arabskich żeby zostać PREZESEM? Polska, to "piękna kraj". Dajcie Wójtowicz owi jakieś inne zabawki zanim sprzeda tereny Sluzewca
Panie ministrze  rolnictwa dał się pan pięknie zrobić.  😀iabeł:
Kurczeę a jeśli nie, przecież senator, czyli osoba, która powinna być krystalicznie czysta chce zawrzeć wątpliwą ugodę. Nie wiem co o tym myśleć.
Czyżby pojawił się kandydat na nowego prezesa Janowa  😲?
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/szarza-radnych-sejmiku,9852269/
😵 😵 😵

(BTW zdjęcie obrazujące "podejście do koni" świetnie dobrane...)
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pierwsze-spotkanie-rady-ds-hodowli-koni-w-polsce-program-nie,nId,2183135

Marnie to  widzę.

"Jurgiel poinformował, że podczas jednego ze spotkań z premier Beatą Szydło ustalono, że zostaną "podjęte działania wspierające rozwój hodowli koni czystej krwi arabskiej". Przyznał wtedy, że zostanie powołana rada ds. hodowli koni, "złożona z naukowców i ekspertów".

Żadna  rada d/s  hodowli  koni  nie wyhoduje,  jeżeli  nie  będzie  zatrudnionego  fachowca któremu  nie  będzie  się przeszkadzało  i  co  chwila  ustalało  co  innego.  A  najlepszych  fachowców  zwolnili.

Fachowcy dostaną wytyczne od Jurgiela jak ma wyglądać Koń Arabski by PIS . To ma być koń na miarę naszej Polskiej potęgi , silny jak Prezydent , mądry jak Premier i charyzmatyczny jak pan Prezes.  To będzie Arab 3 x P , będzie się ruszał jak kot p. Jarka , a nad całością procesu hodowli będzie czuwała opaczność i Ojciec Dyrektor.  😵

A to nowy pomysł  http://www.tvn24.pl/powstanie-rada-ds-hodowli-koni,634767,s.html
Może mi ktoś wyjaśnić, czemu zjazd hodowców przyjął rezygnację Wójtowicza? Przecież mógł nie przyjąć. I usunąć go z grona. Czyżby szacowne gremium nie było wcale tak jednomyślne?
Ta rada ma zajmować się hodowlą koni w Polsce ogólnie? Nie tylko arabskich? Bo w odniesieniu do arabów poniższy fragment jasno pokazuje całą grozę sytuacji.  🤔
"Podkreślano konieczność kompleksowej oceny stanu hodowli koni w Polsce oraz opracowania strategii zmian systemu hodowli koni, tak aby była ona konkurencyjna w stosunku do hodowli zagranicznych."
Jakoś tak mi się wydaje, że jedyną hodowaną w Polsce rasą, w której jesteśmy nie tylko konkurencyjni, ale wręcz bezkonkurencyjni - są właśnie araby.
No ale może pan minister i w tym temacie wie lepiej.  😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 kwietnia 2016 06:39
Murat, wszystkich koni
Może mi ktoś wyjaśnić, czemu zjazd hodowców przyjął rezygnację Wójtowicza? I usunąć go z grona.
Bo nie mógł nie przyjąć -  § 9 pkt a) Statutu. Nie można usunąć ze związku kogoś, kto już nie jest członkiem.

Czyżby szacowne gremium nie było wcale tak jednomyślne?
Było, ale p. Wójtowicz uprzedził bieg zdarzeń.


Nie do końca tak. Z tego co słyszałem chodziło o procedury, mogą - nie mogą, odrazu - czy nie odrazu. W końcu ktoś wstał i stwierdził, że skoro cała sala chce się go pozbyć, to przy odrobinie honoru sam powinien zrezygnować. Po następnych 30 min wstał i zrezygnował
Wydaje mi się,  że już nic nie da się zrobić w sprawie państwowych stadnin arabskich. Rozliczymy Pis za 3,5 roku.
Dzisiaj jest wtorek  - gdzie jest Pinga?  A może tak jak promocja z Eksternem jakieś promocyjne zarodki ktoś kupuje? Leniewicz prowizję pobierze.
Jak ich rozliczysz ??? Oni odejdą ( albo i nie ) i będą mieli wszystko w dupę  😤
zrzucenie ich ze stołka to też rozliczenie, niektórzy już na nich nie zagłosują inni w  koncu pójda głosować na inne partie. Dał im naród dojść do koryta to teraz trza pocierpieć  - chyba ze sie ich jakos odsunie od władzy 😉
W dzisiejszych czasach dla większości polityków najważniejsze nie jest dobro kraju i jego obywateli ale władza., to że czują się ważni, najważniejsi.  Oczywiście uogólniam. Takie są moje obserwacje. Myślę,  że największą karą dla Pisu będą przegrane przyszłe wybory.
Wczoraj moja koleżanka z pracy znalazła taką tabelkę jak głosowali mieszkańcy Janowa Podl. w wyborach i wyszło, że aż 42% a PiS głosowała. I teraz mają dobrą zmianę , teraz płaczą. Mam nadzieję, że ludzie w Polsce zmądrzeją i wyjdą na ulice. Ja wyjdę z nimi, ale niech coś się zacznie dziać.
kermit   Horses horses everywhere ..
12 kwietnia 2016 10:41
Patrząc na sondaże mam spore wątpliwości co do tego "za 3,5 roku".  Na razie nawet nie mam nadziei, że będziemy kogoś rozliczać.
3,5 roku na to żeby się przekonali że ktoś ich zrobił w wała to chyba wystarczająco dlugo . Jeszcze chwilkę trzeba poczekać . 😎
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 kwietnia 2016 11:01
Patrząc na sondaże mam spore wątpliwości co do tego "za 3,5 roku".  Na razie nawet nie mam nadziei, że będziemy kogoś rozliczać.


Koleżanka z pracy ma dwójkę dzieci i łapie się na 500+ i cóż - jest zachwycona. TK czy jakieś tam konie dla bogaczy jej zwisają ...
Stare przysłowie mówi że , żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Na ten rok mają kasę na 500+ z LTE , a co dalej ? I gdze reszta obiecanej cacanek ? Wypisalem obietnice wyborcze PIS .500+ to kropla w morzu obietnic. 🙄
Osobiście cieszę się,  że w jakiś sposób rządzący pomagają rodzinom z dziećmi,  ale z tego co czytam, nie jestem ekonomistą, to pompowanie tkz.pustego pieniądza w gospodarkę.  W szybkim czasie wszystko zacznie drożec. Do tego dodajmy złą ocenę polskiej gospodarki za granicami, a to mniej zagranicznych inwestycji. Zwykłemu obywatelowi będzie żyć się gorzej i zapomni o 500+, będzie głosować na następną partię obiecująca gruszki na wierzbie.

Po przykładzie stadnin arabskich widzę,  że PiS w swoich szeregach nie ma specjalistów,  albo nie pozwala im się wykazać aby spełnić swoje obietnice.

Wróćmy do koni. Czy każdy może zapoznać się z wpisami do Polskiej Księgi Stadnin Koni Arabskich?
Tu nie potrzeba ekonomisty tylko zdrowego rozsądku. Jężeli zarabiasz 1000 zł a wydajesz 10 000 zł to wiadomo że ci zabraknie . Jeśli jeszcze do tego nie szanujesz pracodawcy , to może się okazać że nawet te 1000 zł to mrzonki jak cie wywali z pracy. To samo jest tutaj , naobiecywano więcej niż można zrealizować nie mając na to środków , dodatkowo strasząc inwestorów. 😤
Wieża Wiatrów pewnie zależy od tego, jakich konkretnie informacji chciałabyś tam szukać. Dowiedzieć się, czy dany koń jest wpisany, na pewno można, sprawdzić jego rodowód pewnie jakoś też. Ale podejrzewam, że już np. dane o właścicielach koni podlegają ochronie praw osobowych. Ale dokładnie nie wiem, niech się mądrzejsi wypowiedzą  👀
Dziękuję Murat-Gazon   ale konie rodzą się w stadninach. Stadniny to firmy nie osoby prywatne. Nic nie wiem, jak wygląda wpis w PASB, muszę poszukać.

Przepraszam,  kocham walczyć z moim tabletem, co do podpowiedzi pisowni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się