Wybory 2015 i to co po wyborach.

m.indira, nie przebija. halo dokładnie zgadza się z jkobusem. halo rozumie o czym on pisze. halo i jkobus są na tym forum w znaczącej mniejszości, ze zrozumiałych (mam nadzieję) względów. Ale w PL to już byłoby bardzo ryzykowne powiedzieć, że to mniejszość. Nawet jeśli mniejszość, to pewna swoich racji. Zatem jednoczcie się, o większości! Mamy demokrację! "Ustalicie jedną melodię" - władza będzie wasza!

Oczywiste, że wolę prezydenta długopis (całkiem elegancki), od... generała od Stanu Wojennego, agenta Bolka, bohatera memów o "Piąteczku", specjalisty od krzeseł, samurajów, błędów ortograficznych i polowań.
Szkoda, że w realu jesteście w większości.
Zaraz, zaraz - tutaj też. Pamiętam wyniki ankiety, większość biorących udział w ankiecie revoltowiczów głosowała na PiS. Znakomita większość się tego wstydzi, skoro się nie przyznaje...
espana, bo się wstydzą.
Bo to są tak samo małe zakompleksione jednostki jak Jaruś. Którzy modlą się w kościele "panie boże, mi nie musi być lepiej, ale żeby sąsiadowi było gorzej".
Dlatego po cichu kibicują rozpieprzaniu naszej gospodarki i dokładaniu Rydzykowi kolejnych milionów.
Bo ten wredny szef u którego pracują niechybnie splajtuje. Tylko są tak mocno zaślepieni i krótkowzroczni, że nie widzą tego, że jak szef splajtuje to oni pójdą na bruk.
Pokemon- Piękne podsumowanie. Nic dodać nic ująć  😉
Oczywiste, że wolę prezydenta długopis (całkiem elegancki), od... generała od Stanu Wojennego, agenta Bolka, bohatera memów o "Piąteczku", specjalisty od krzeseł, samurajów, błędów ortograficznych i polowań.

Już od dawna podejrzewałam, że przeszkadza ci, z jakiego systemu nas ten „bolek” wyciągnął.  A długopis daje ci nadzieję na powrót do jakiejś wersji tamtego systemu, którego ewidentnie ci brakuje.

Zapomniałaś o specjaliście od zachowywania się na forum międzynarodowym jak niedżwiedź w składzie porcelany, od małpy w czerwonym, od spieprzaj dziadu. A może nie zapomniałaś, ale jest lepszy od długopisu, bo w tej samej macicy siedział co twój wódz budujący krok po kroku zamordyzm? 
[quote author=halo link=topic=97161.msg2527384#msg2527384 date=1460377628]
Oczywiste, że wolę prezydenta długopis (całkiem elegancki), od... generała od Stanu Wojennego, agenta Bolka, bohatera memów o "Piąteczku", specjalisty od krzeseł, samurajów, błędów ortograficznych i polowań.

Już od dawna podejrzewałam, że przeszkadza ci, z jakiego systemu nas ten „bolek” wyciągnął.  A długopis daje ci nadzieję na powrót do jakiejś wersji tamtego systemu, którego ewidentnie ci brakuje.

Zapomniałaś o specjaliście od zachowywania się na forum międzynarodowym jak niedżwiedź w składzie porcelany, od małpy w czerwonym, od spieprzaj dziadu. A może nie zapomniałaś, ale jest lepszy od długopisu, bo w tej samej macicy siedział co twój wódz budujący krok po kroku zamordyzm?  

[/quote]

Halo już dawno mówiła że tęskni za komuną .
Halo NIGDY nie mówiła, że tęskni za komuną.

Przeczytajcie sobie wasze wpisy. Naprawdę uważacie, że normalny człowiek miałby ochotę z wami rozmawiać? Po co?

Uważam, że pozwalacie sobie skandalicznie. Poniżej zakładanego poziomu kultury. Nie - kultury dyskusji. Kultury w ogóle. Wcale się nie dziwę, że wiele osób zawinęło się z forum.
Halo NIGDY nie mówiła, że tęskni za komuną.

Przeczytajcie sobie wasze wpisy. Naprawdę uważacie, że normalny człowiek miałby ochotę z wami rozmawiać? Po co?



A kogo uważasz za normalnego? Siebie? W takim razie duża grupa jest nienormalna.

Wg sjp:

nienormalny II - osoba chora psychicznie
nienormalny I
1. «nieprawidłowy»

2. «niespotykany»

3. «chory psychicznie;

Czyli osoba nienormalna = chora.

A jak powiedział Freud, „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani”. Więc może pora iść do lekarza.
Halo - Pytano się już ciebie 100 razy ( nawet nie ja ). Co ci złego zrobiło PO ??? Bo co złego robi PIS to mamy przykłady w każdej dziedzinie tyle że każdy spotyka się z ich dyletanctwem , zaciętością , złośliwością i chęcią niszczenia wszystkiego i wszystkich w swoim aspekcie życia. Jako że jest to Forum Koniarzy to i nas nie oszczędzili. To co zrobili w kwestii stadnin woła o pomstę do nieba ( które też zawłaszczyli ) .

Porównanie PO które faktycznie odjechało od problemów zwykłych ludzi i wizerunkowo wykreowali się na establishment do PIS-u który wprowadza dyktaturę niszcząc wszystko po drodze czego się dotknie , to jak porównanie petardy do bomby atomowej. Zależy ci na polityce spalonej ziemi ???? co przez to osiągniesz ??? Może się wypowiedz. Tylko jasno , krótko i zwięźle nie używając metafor tylko konkretów .  :kwiatek:
Przeczytajcie sobie wasze wpisy. Naprawdę uważacie, że normalny człowiek miałby ochotę z wami rozmawiać? Po co?

Uważam, że pozwalacie sobie skandalicznie. Poniżej zakładanego poziomu kultury. Nie - kultury dyskusji. Kultury w ogóle. Wcale się nie dziwę, że wiele osób zawinęło się z forum.


A co konkretnie jest takie skandaliczne?

Mówienie o kimś, że jest nienormalny, jest powyżej zakładanego poziomu kultury w ogóle, tak?
trusia, przeczytaj wpisy obiektywnie (ha, ha! dobre sobie!). "Normalny" - zdrowy psychicznie, nie zatruty nienawiścią, szanujący siebie i innych.

Nie napisałam, że jesteście nienormalni. Takie nadinterpretacje sprawiają, że tu nie toczy się żądna rozmowa, jedynie najazdy. Uważacie, że można bezkarnie obrażać. proszę bardzo! Treść waszych wpisów pozostanie w necie na zawsze.

Smok10, kończąc "rozmowy" tutaj. PO zrobiło mi i moim bliźnim 🙂 wiele złego. Patentowani lenie i konformiści. Doglądający jedynie rozwoju "elit", popierający drapieżców (jakby trzeba było), twórcy kretyńskich "ścieżek rowerowych" (symbol taki, te ścieżki donikąd). Skorzystało z koncepcji "demokracji medialnej" na wzór Goebelsa. Dość skutecznie (sądząc po was), jednak bryknęło i głupie owce od seriali i reklam zagłosowały przedziwnie. No jak można, skandal, miało być inaczej! PO rozpętało pogardę i nienawiść (dobrze pamiętam przebieg zdarzeń, kolejność) i nadal szczuje (choć ostatnio delikatniej). PO dyskryminowało "Polaków polskich", jak nazywa nas mój luźny znajomy (w odróżnieniu od Żydów polskich np.) O kryciu afer wiemy wszyscy. O zadłużeniu nas wszystkich, gigantycznym, największym w historii - też. Kompletny brak wsparcia dla regionów wschodnich też jest oczywisty. PO nie dotrzymało Żadnych obietnic (pamiętam Tuska, jak poważnie mówił, że jedną z pierwszych ustaw będzie możliwość budowy domów na zgłoszenie, że to kwestia dni tylko, gdy odbiurokratyzuje budownictwo). Itd. Nie trawię PO bo wznieśli kłamstwo na wyżyny. Kłamiąc na potęgę i non stop. ucząc Wszystkich, że kłamać trzeba, że to jest nagradzane. Zdemoralizowali ludzi. Na maksa wspierając postawę "to ofiara jest winna, nie trzeba było dać się oszukać". Itd.

Teraz napiszę z czym mi po drodze w PiS-ie. Jest szansa, że PiS "Bóg, Honor, Ojczyzna" potraktuje poważnie, przywróci, i ilość drwin z tej, jakże potrzebnej, postawy z czasem zmaleje. PiS, wydaje mi się (jasne, że mogę być zmanipulowana, jak wszyscy mogą być) sądzi tak jak ja: że ludzka natura nie jest dobra z natury, że każdą ludzką grupą trzeba sterować, m.in. prawodawstwem; że "miłe" niekoniecznie znaczy "dobre"; że "bliższa koszula ciału"; że moralność powinna być jedna dla wszystkich a nie na zasadzie Kalego; że dotychczasowy "system sprawiedliwości" w PL woła o pomstę do nieba ... Itd. Ja jestem konserwatystką - PiS też. Itd. Dużo tego.

Dyktatura. Łatwo ci się pisze. Udowodnij. Żyłam w czasach "dyktatury proletariatu". W dyktaturze już być siedział "na 48".
Jeszcze nie słyszałam o dyktaturze, w której swobodnie sobie funkcjonują różne partie polityczne, o znacząco odmiennych poglądach i programach (o ile którakolwiek oprócz PiS ma jakiś program, ale to akurat nie wina PiS), mówią co chcą w mediach, swobodnie odbywają się przeciwne władzy demonstracje. Jeśli ty słyszałeś - podaj przykład.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 kwietnia 2016 05:48
halo, budowa domu może być na zgłoszenie, ale ludzi z tego nie korzystają i PIS chce to zlikwidować - grzmią przy tym, że ta zmiana była niepotrzebnym zamieszaniem i wydawaniem pieniędzy (któraś z ostatnich GP) 👀

a co do sprawiedliwości Kalego to ja poczekam do wyroku dla męża Kaczyńskiej - Marcina D., który jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy i wyłudzenie 13 mln

edit: ktoś słucha rmf? Co to było przed chwilą o radzie radiofonii  🤔 🤔
trusia, przeczytaj wpisy obiektywnie (ha, ha! dobre sobie!). "Normalny" - zdrowy psychicznie, nie zatruty nienawiścią, szanujący siebie i innych.

Nie napisałam, że jesteście nienormalni. Takie nadinterpretacje sprawiają, że tu nie toczy się żądna rozmowa, jedynie najazdy. Uważacie, że można bezkarnie obrażać. proszę bardzo! Treść waszych wpisów pozostanie w necie  (



Zdecydowanie Twoich też. A obrażasz dużo osób
anyann u halo to normalne, obraża nawet wtedy gdy nie zwraca się personalnie, samo czytanie tego co pisze jest wystarczające by poczuć się obrażonym. To dzięki takim jak ona mamy teraz co mamy 🙁 Ale nie o tym chciałam pisać.

safie KRRiTV bez powodu wstrzymuje wydanie przedłużenia koncesji na nadawanie dla radia, dlatego taka atmosfera. Niestety, ale tak teraz będzie, pewnie koncesję w końcu dostaną tym razem, ale następni ? później ? Ja słucham Antyradia i pozwalają sobie chłopcy i dziewczęta śmiało  🏇 zresztą za PO też tak było, no ale wtedy nie było to karalne ...   Żenada i wstyd na cały świat.
PO nie zrealizowało obietnicy o pozwoleniu na budowę na zgłoszenie . To że zabudowało całą Polskę autostradami i drogami szybkiego ruchu , pobudowało obwodnice , place zabaw dla dzieci .wybudowało gazoport, stadiony , orliki dla dzieci , przeprowadzili wielomilardowe inwestycje i największą przebudowę kraju od czasów 2 wojny , to mało , bo przecież kłamią .  A PIS na razie pokazał się tylko od strony burzycieli dorobku narodowego i obsadzania stanowisk swoimi ludźmi w większości totalnymi dyletantami i łamaniem prawa , od konstytucji do zwykłych przepisów. Fakt , PO nie zasługiwało na mandat bo wybudowało ścieżki rowerowe , to powód do utraty zaufania elektoratu .  😵 Największe wsparcie dla wschodnich regionów załatwił PIS rozwalając stadniny z których żył cały region.  😵 Oczywiście masz rację , po co w systemie demokratycznym niezależna prokuratura i niezawisłe sądy . Teraz wszystko zależeć będzie od Ziobry , a stare wyroki uporządkuje Duda , ułaskawiając kogo trzeba . Obstawiają wszystkie stanowiska swoimi kolesiami ( dyletantami ) od szeregowego pracownika do prezydenta , każdy obszar władzy , wymieniają wszystkich na swoich. ( 30 ambasadorów , to rekord nawet komisji Weneckiej nie oszczędzili ) , to nie Dyktatura ??? To co piszesz o ściganiu nieprzychylnych , to tylko kwestia czasu  😤

Halo - Twój stopień zindoktrynowania sięgnął zenitu.  😵

Skoro PO kłamało  ,ale realnie zrealizowało z 80 % swoich obietnic wyborczych , to co zrealizował PIS

PIS naobiecywało cudów za 1 400 000 000 000 zł .

Co takiego zrealizował lub realizuje ze swoich obietnic wyborczych , kto tu jest największym kłamcą w historii Polski . ????
trusia, przeczytaj wpisy obiektywnie (ha, ha! dobre sobie!). "Normalny" - zdrowy psychicznie, nie zatruty nienawiścią, szanujący siebie i innych.

Nie napisałam, że jesteście nienormalni. Takie nadinterpretacje sprawiają, że tu nie toczy się żądna rozmowa, jedynie najazdy. Uważacie, że można bezkarnie obrażać. proszę bardzo! Treść waszych wpisów pozostanie w necie na zawsze.



Tak jak się spodziewałam, konkretów żadnych. Nadal nie wiem, co jest takiego skandalicznego w tych wpisach i pewnie sama też nie wiesz, ale jesteś mistrzem od rzucania haseł w przestrzeń, za którymi nic nie stoi. To grożba, że treść wpisów zostanie w necie na zawsze?  Bo nie wie, jak inaczej można to zrozumieć. 

Wprost nie napisałaś, ale skoro stawiasz w opozycji do „normalnych”, to wniosek jest jednoznaczny, a nie żadna nadinterperetacja. 

moralność powinna być jedna dla wszystkich a nie na zasadzie Kalego;

no tak, zwłaszcza to widać po różnych sortach.

To co piszesz jest w gruncie rzeczy smutne. Bo jak można tak się dać omamić, żeby nie widzieć, że to, co się dzieje, to jest niszczenie demokracji. Jeszcze raz ci przypomnę: trójpodział władzy.

Nie może jeden człowiek wszystkim sterować i decydować, które prawa będzie respektowal, a które oleje, bo on wie lepiej, co jest dobre. 

„Bóg Honor Ojczyzna” wg PiSu to wykorzystanie kościoła do swoich celów (kampania wyborcza, teraz spłacanie dlugu wobec Rydzyka), honor jest honorem gdy Kaczyńskiemu w danym momencie takie czy inne pojmowanie honoru odpowiada (np. odsuwanie i przywracanie do łask swoich żołnierzy), a ojczyzna to kraj odizolowany od reszty świata, rządzący się prawami wymyślonymi przez Kaczynskiego i ograniczający prawa jednostek (np. obrót ziemią).


No i po raz kolejny na ten wątek halo się obraziła i nie dowiem się, komu PiS wyciągnął mordy z kubłów, które w tych kubłach siedziały od 1939.    👿
PRZYPOMNĘ !!!!!!


Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowała gotowość na przeprowadzenie bardzo poważnych reform i zmian w funkcjonowaniu poństwa. Do ich najważniejszych postulatów należy:
1) Obniżenie wieku emerytalnego (do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn)
2) Program ,,500plus" w ramach którego rodziny będą dostawać po 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Ponadto najuboższe rodziny mają mieć takie wsparcie już przy pierwszym dziecku
3) Obniżenie VAT ponownie do poziomu 22%
4) Zwiększenie kwoty wolnej od podatku (różne wielkości, nawet trzykrotnie)
5) Obniżenie podatku CIT z 19% do 15% dla firm zatrudniających minimum 3 osoby
6) Bronienie Polski przed wprowadzeniem waluty Euro
7) Rozwój budownictwa mieszkaniowego, dzięki czemu mieszkania socjalne będą znacznie tańsze i łatwiejsze do nabycia dla uboższych
8) Zlikwidowanie gimnazjów, powrót do szkół podstawowych 8-letnich i liceów 4-letnich
9) Podniesienie najniższej średniej płacy godzinowej
10) Przewalutowanie frankowiczów
11) Repolonizowanie banków
12) Dodatkowe opodatkowanie banków i hipermarketów
13) Przedszkola mają być darmowe, a do szkół mają powrócić dentyści i pielęgniarki
14) Cofnięcie ustawy o 6-latkach lub zmiena jej (rodzice sami będą mogli decydować, czy chcą posyłać swoje dzieci w wieku 6 lat do szkoły)
15) Zmiany w prawie dotyczące umów śmieciowych
16) Podniesienie rent i emerytur
17) Zlikwidowanie lub zreformowanie Narodowego Funduszu Zdrowia
18) Walka o polski przemysł poprzez np. reaktywację stoczni szczecińskiej, pomoc kopalniom, brak zgody na ich zamykanie
19) Wprowadzenie do konstytucji zapisu chroniącego lasy państowe
20) Podwojenie nakładów na polską naukę i innowacyjne produkty
21) Usprawnienie dyplomacji, powrót do współpracy w gronie państw Grupy Wyszechradzkiej
22) Zwiększenie nakładów na obronność, stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju
23) Wycofanie Polski lub renegocjacja ustaleń z pakietu klimatycznego
24) Zwiększenie pensji w służbie zdrowia, co sprawi, że lekarze nie będą wyjeżdżać z Polski
25) Zlikwidowanie 8%-owego podatku VAT na ubranka dla dzieci


ABSOLUTNA WŁADZA , DO KTÓREJ DĄŻYŁ PIS I JUŻ JĄ MA , JEST RÓWNA ABSOLUTNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!!!!!

Czekamy na realizację całego programu !!!!!



madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2016 07:56
To co piszesz jest w gruncie rzeczy smutne. Bo jak można tak się dać omamić, żeby nie widzieć, że to, co się dzieje, to jest niszczenie demokracji. Jeszcze raz ci przypomnę: trójpodział władzy.



dramatyzujesz. konstytucja stoi na przeszkodzie do odrodzeniu Polski.
dramatyzujesz. konstytucja stoi na przeszkodzie do odrodzeniu Polski.


Nie !!! Konstytucja i TK stoją na przeszkodzie , dyktaturze . !!! Po to ona jest !

Oczywiście jak się popatrzy , to zamach na Trybunał Konstytucyjny jest drogą do zmiany konstytucji mamy tu jasne stanowisko Komisji Weneckiej , ale żeby nie było to PIS może wymienić także członków Komisji Weneckiej .  😵

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 kwietnia 2016 08:44
a stare wyroki uporządkuje Duda , ułaskawiając kogo trzeba .

A po co ma czekać do wyroków? Przecież on nawet niewinnych, z punktu widzenia prawa, ułaskawia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2016 08:52
Jakie wyroki? To tylko spotkania sędziów.
Oczywiście . Sędziowie w naszym systemie prawnym , spotkają się na rozprawach , jak w klubie towarzyskim ,na herbatce i papierosku żeby sobie pogadać o starych Polakach  😵
m.indira   508... kucyków
12 kwietnia 2016 09:19
I to zapowiedzieli juz że zmienią Suchocką bo kończy jej się kadencja i komuś jeszcze i powołają dwóch prof a jeden to ten który jest powołany do TK tyle tylko ze nie orzeka bo go prezes TK nie dopuszcza
U nas to w ogóle specyficznie jest  😤 wyroki TK to tylko opinie, a wydana przez Papieża Franciszka posynodalna adhortacja „Amoris Laetitia” to wg naszyc biskupów pogaduszki chrześcijańskie ... i nie trzeba do tego żadnej wagi przywiązywać. Pycha zgubi nasz kościół, bez dwóch zdań. Polecą na pysk razem z Pis-em.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2016 11:09
Abp. Paetz Stwierdził, ze jest u siebie i bedzie odprawiał uroczystości. Tyle.
A ja miałam ubaw ostatnio.
Moja PiSowska kierowniczka e względu na jedną z "dobrych zmian" musi odejść z pracy. A przy okazji wyszło, że była w PZPR zrzeszona 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 kwietnia 2016 15:55
Abp. Paetz Stwierdził, ze jest u siebie i bedzie odprawiał uroczystości. Tyle.


I jest zaskoczony czemu by miał nie odprawiać  🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2016 21:57
U nas to w ogóle specyficznie jest  😤 wyroki TK to tylko opinie, a wydana przez Papieża Franciszka posynodalna adhortacja „Amoris Laetitia” to wg naszyc biskupów pogaduszki chrześcijańskie ... i nie trzeba do tego żadnej wagi przywiązywać. Pycha zgubi nasz kościół, bez dwóch zdań. Polecą na pysk razem z Pis-em.

Franciszek jest wybrykiem. 99% kleru czeka, że się mu pontyfikat skończy 😉
m.indira   508... kucyków
13 kwietnia 2016 09:35
Podobno nie ma wyższej władzy niż prezydent a ten najwyraźniej zabiega o względy prezesa w sposób godny hmmm brak w sumie słowa odpowiedniego na określenie tegoż zachowania...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się