Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 kwietnia 2016 10:25
Puma, można te kaski już gdzieś zamówić?
Ma ktoś może  uvex suxxeed ? Jakieś opinie?
Najchętniej kupiłabym kolejny GPA, czy Samshield, ale nie mam chwilowo funduszy a nowy kask potrzeby mi na wczoraj niestety. :/
Condina, Ja kupowałam w stacjonarnym. Tutaj. Ale widzę, że można też zamówić 🙂
http://sjdesant.pl/product/KASK-TATTINI-0500554-M-L-424133?CategoryId=35625&OfferPage=2&
Swoją drogą strasznie słabo wentylowane te kaski z wyższej półki :/
Smok10, moja Horka spełnia VG1

http://www.horka.com/arrow-carbon-1.html?___store=h_euro_en&___from_store=h_euro_fr


A ta Horka to chyba właśnie carbon i pianka? Bo nie widzę sensownych opisów.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2016 13:39
kotbury, tak, z carbonu.
Mówiąc szczerze, nie grzebałam w opisach, bo to był na serio jedyny(!!!) kask, który mi na głowie pasował. A poza tym jest ładny 🙂
czeggra1, a czy conquest ma ochronę potylicy?

Smok10, co ty pleciesz, Owen jest leciutki mimo swojej pancerności. Wentylacja to słabiutko fakt, ale waga?
Smok10, co ty pleciesz, Owen jest leciutki mimo swojej pancerności. Wentylacja to słabiutko fakt, ale waga?


To porównaj  wagę Owena z Samshieldem  😉
Perlica, tak ma. Postaram się jutro porobić foty jak (z każdej strony) RXC1 i "stary" Conquest leżą na głowie.
Smok10, jakoś akurat nikt u mnie nie ma, ale ja mam za to lekkiego Uvexa ( taki badziew najtańszy) i jeżdżąc teraz w Owen nie czuję różnicy. Ale możesz mieć rację, Samshieldy piękne są 🙂
czeggra1, super by było, bo mnie ten Conquest kusi, tylko kurcze brak możliwości przymiarki ... Bo on nie ma regulacji?

Tak, jest bez regulacji.
Ja z moich obydwóch jestem bardzo zadowolona. Conquest ma naprawdę ładną linię i dobrze się w nim wygląda. Jest mi w nim dużo bardziej korzystnie niż w osławionym przez Smoka Samshieldzie 😉.
Ma ktoś może  uvex suxxeed ? Jakieś opinie?
Najchętniej kupiłabym kolejny GPA, czy Samshield, ale nie mam chwilowo funduszy a nowy kask potrzeby mi na wczoraj niestety. :/

Ja mam, polecam 🙂 dobrze leży, wentylacja ok, wkładki wyjmowane i b. fajna regulacja.
Ale akurat podstawowy model suxxeed jest droższy niz podstawowy samshield. Wahałam się miedzy tymi dwoma, ale wybrałam uvexa ze względu na regulację.
kotbury, tak, z carbonu.
Mówiąc szczerze, nie grzebałam w opisach, bo to był na serio jedyny(!!!) kask, który mi na głowie pasował. A poza tym jest ładny 🙂


Cenę ma b. przystępną.
A ma regulację czy trzeba bardzo z rozmiarem trafić.

Bo właśnie owen nie ma regulacji i z rozmiarem mam problem. W jednym ciasno, a w rozmiarze wyżej już za luźno.
kotbury,  to bierz mniejszy , on się dopasuje potem
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2016 11:10
kotbury, nie ma regulacji niestety. Ale jest raczej dla wąskoglowych.
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
13 kwietnia 2016 22:15
Czy ktoś z Was wie czy w którymś warszawskim sklepie można przymierzyć kedy? Chodzi mi o model paso. W pasi-koniku niestety są tylko na zamówienie. Chciałabym przymierzyć i najlepiej porównać z modelem dziecięcym. Mam bardzo małą głowę i w Mce koleżanki wyglądałam jak człowiek-pieczarka,  nie wiem czy Ska jest dużo mniejsza czy powinnam kupić sobie dziecięcy.
Perlica, foty mojego kasku Gatehouse Conquest z każdej strony  😉 🙂:


czeggra1, bardzo ładny! Wyglądem z boku i z tyłu przypomina Shamshielda 🙂
czeggra1, nieźle zabudowany :-) dziękuję  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 kwietnia 2016 09:45
http://www.kask.it/product.php?cat=35&product=181    😍





Wow, ale mi wpadł w oko ten kask  😍 Widział ktoś je w PL ?

Edit: znalazłam http://justriding.pl/sklep/produkty/kask-dogma-chrome.html  cena trochę powala 😉
Piękny 😍!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 kwietnia 2016 10:35
Jak wygram w lotto to będzie mój  😅  😁
xequus, kaski tej firmy są piękne, ja choruję już od jakiegoś czasu na narciarski 😉
Czy ktoś wie na 100% jak to jest z nową normą sprzętu ochronnego? W jakich kaskach można jeździć?
A kamizelki? Czy nadal obowiązuje Level 3, czy trzeba nową kamizelkę?
Poszukuję nowego kasku, musi być porządny (coś z wyższej półki, żeby dobrze ochronił podczas upadku), do tego lekki i przewiewny. Póki co mam takie typy:
1. Casco Champ
2. Pikeur Pro Safe Classic
3. Ked Paso (dużo tańszy, czy tak samo dobry?)
Jakieś opinie o Pikeur? Nie ma on regulacji i trochę się obawiam np. jazdy w kominiarce w zimę. Z drugiej strony mam dość Mistralla i ciągłego regulowania tego pokrętła. Co radzicie? Może macie jeszcze jakieś typy? 🙂
Poszukuję nowego kasku, musi być porządny (coś z wyższej półki, żeby dobrze ochronił podczas upadku), do tego lekki i przewiewny. Póki co mam takie typy:
1. Casco Champ
2. Pikeur Pro Safe Classic
3. Ked Paso (dużo tańszy, czy tak samo dobry?)
Jakieś opinie o Pikeur? Nie ma on regulacji i trochę się obawiam np. jazdy w kominiarce w zimę. Z drugiej strony mam dość Mistralla i ciągłego regulowania tego pokrętła. Co radzicie? Może macie jeszcze jakieś typy? 🙂


Pikeur jest ładny ale mojej koleżance sie rozczłapał podczas jazd i nie pasuje do głowy 🙂
ja polecam keda cena dobra wygląd też 🙂
Padło w końcu na Samshielda. W dużej mierze dlatego, że potrzebowałam "na jutro" granatowego dobrego kasku a Equishop ma je na stanie i wysyła ekspresowo.
Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Jest bardzo ładny, wygodny i całkiem przewiewny jak na to w jakim stopniu jest on zabudowany. Jak chroni nie wiem i sprawdzać nie chcę. Dopiero co przetestowałam moją kochaną muchę GPA czego niestety nie przeżyła, ale głowę skutecznie wyratowała. 
Jakieś opinie o kaskach uvexa? Lub możecie cos polecić? Wypadałoby zmienic kask ale zupełnie nie wiem co wybrać  😵
Wie ktoś może czy Ked Paso L jest dużo głębszy od  M-ki?  🙂
Wie ktoś może czy Ked Paso L jest dużo głębszy od  M-ki?  🙂


hej 🙂 myśle ze nie bedzie róznicy bo głębokość mozesz sobie znacznie poprawic regulacją na uprzęży (mam tare ale to to samo)
ale Mka jest zgrabniejsza 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się