Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 kwietnia 2016 11:59
maleństwo, wow! Ja mierzyłam i wychodzi mi 78 cm.
😁
Dzionka 🙂 do kupienia do tych rowerków są adaptery do fotelików Maxi Cosi 🙂 ale kogo stać  🙇

Wiem, że ząbkowanie każde dziecko inaczej przechodzi ale kiedy u was dzieci zaczęły się uspokajać: jak było widać kreseczkę czy jak wyszedł cały ząbek? Ile trwał najgorszy moment?
Mam drugą noc z rzędu na panadolu i dentinoxie bo M nie może biedny spać, krzyczy, płacze i rzuca się 🙁 o krzyku na spacerach nie wspominając.

Myślicie, że możliwe jest przejście rozszerzania diety bez mm lub bez odciągania własnego a jednocześnie z powolnym odstawianiem kp do np. raz dziennie? Pytam teoretycznie, bo zauważyłam, że ciężko np. znaleźć w zwykłym sklepie kaszki bez zawartości mm lub żeby nie trzeba było rozrabiać je na mm.

Dziewczyny i jak moze byc??
Zastanawiam sie jeszcze mucha czy krawat??
Może!
Mucha i podwinąć troszkę spodnie 😉
thaya no pewnie ze sie da - kaszek wcale nie musisz dawac przez pierwsze pare miesiecy, albo robic je na wodzie. Ja daje poki co warzywa i owoce, kaszke dostala z 4 razy ale zatkala sie na tydzien wiec odpuscilam na jakis czas.

Ponoc samo przebicie dziasel nie jest badzo bolesne, chyba rosniecie w srodku badziej. Powodzenia!
Dzionka ale słodzinka w tej chuście i śliczna chusta, wygląda na mięciutką (mi się moje bardzo podobają ale chyba mogłyby być miękksze, więc już myślę żeby czegoś innego szukać 😉 )

leosky cudowne ubranka! tunika i spódniczka wymiatają 🙂

Julie dziękuję! Sesja steam punk też nam się marzy ale na strój trzeba by się wykosztować a przy postapo wystarczył hełm, gogle i kilka szmatek. 😉
Włosy tylko na potrzeby sesji (chociaż chciałabym mieć ciekawszy kolor na codzień tylko coś się mnie kolorowe pigmenty nie trzymają...), miałyśmy spraye ale nie chciały za bardzo współpracować. Zaraz wrzucę coś więcej do wątku zdjęciowego.

aszhar super jest i jak dla mnie mucha będzie git 😉

RaDag ale się wierci, już powoli zapominam jak to było i zaczynam tęsknić 😀
thaya, możesz zrobić kaszkę jeszcze na swoim mleku. 😉 przynajmniej tak słyszałam, ja nie praktykowałam. 😉

u nas zębów wciąż nie ma.  😵 ostatni tydzień był klęską i teraz nie wiem czy z powodu trzydniówki czy z powodu zębów. dziwne to to było. no i tylko w dzień, noce rewelacyjne.  🤔wirek:

aszhar, super! ale ja bym jednak dodała krawat, nie muchę. 😉
Ige meczy w nocy brzuch, dlatego budzi sie nawet co godzine. Nie placze, ale wierzga nogami i musze masowac jej brzuszek. Jak podam sabsimplex obudzi sie z 3 razy, ale przeciez nie bede jej codziennie faszerowac  🙄 Wydaje mi sie, ze to przez DHA z D, duzo oleju. Juz kiedys po D twist off tez miala gazy masakryczne, ale w nocy bylo ok. No i nie wiem czy odstawic czy nie...
Mysle tez, zeby wydebic usg brzucha - toz to nie jest normalne zeby dziecko przez to tak tragicznie spalo...
Mialyscie kiedys podobny problem?

Dzionka pokaz Sarunie w tych fajnych spodenkach co tu pokazywalas kiedys! 🙂 Fajne sa na dziecku?
Ner, sab simplex jest w całości usuwany z organizmu, wiec spokojnie możesz go podawać, jeżeli malej jest po nim lepiej. Z lekarzami pogadać i skonsultować zawsze możesz, może na coś wpadną. Teoretycznie jest w wieku, gdzie kolki powinny ustąpić, ale w praktyce potrafią one trwać dużo dłużej. 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2016 08:36
nerechta, a próbowałaś dawać to DHA rano? Wit. D jest też w tabletkach, bez oleju. Szybko się rozpuszcza w buźce, można też rozpuścić na łyżeczce z odrobiną wody.
RaDag, o rany, jak to się już dawno temu wydaje 🙂 Niezły wierciuch.

thaya, no nie, mnie nie stać 😀 Ale wypożyczę kiedyś, a co!

aszhar, fajnie 🙂 chociaż ja nie lubię ubierania dzieci w garnitury, no ale rozumiem że to nie Twój pomysł...

Grafi, tak, chusta jest mięciutka, to fakt 🙂 Mój mąż ma innego rodzaju i zdecydowanie mniej przyjemna jest niż to indio.

nerechta, spodenki są na 68 i 74, więc na wakacje pewnie dopiero. Ale obfocę na pewno 🙂 Z fajnych ciuszków, to ten rampers z nexta jest teraz moim ulubieńcem:
http://re-volta.pl/galeria/foto/153834
Biedna Iga, obyś znalazła przyczynę. A jak swędzawka?
nerechta, Sab simplex jest bezpieczny, można podawać codziennie.
My podawaliśmy profilaktycznie, od 3 tygodnia do 3 miesiąca. Gabryś nigdy w życiu nie miał kolki. Oczywiście nie ma pewności, że Sab simplex się przyczynił czy nie, ale jest to całkiem możliwe.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 kwietnia 2016 08:49
nerechta, Hania miała masakryczne kolki po wit. D. Bez niej w sumie też miała, ale kiedy dostawała D, to problem się podwajał. Na jakiś czas wit. D w ogóle odstawiłam, później lekarka wypisała nam receptę na Devikap i było o niebo lepiej.
Julię właśnie słyszałam,  że niektórzy podają profilaktycznie. Jak to wtedy się podaje? Wg ulotki?

Dzionka rożek poszedł w odstawkę przy kokonie? Dużą różnicę w użytkowaniu widzisz?
Jej ogolnie sie w brzuchu mocno przelewa, kiedys przy podawaniu probiotykow sie uspokajalo, teraz nie. To zle spanie zaczelo sie od jakiejs wirusowki, ktora ja 2 dni meczyla... miesiac temu  🙄
Dostaje omegamed dha i jeszcze vigantol (d w kropelkach, na ktore swoja droga polecam wydebic recepte - raz ze nie powoduje wzdec, podaje sie kropelke dziennie, kosztuje szalone 4 zl i starcza na bardzo dlugo!), chyba dha bede brac sama... No i skoro mowicie ze mozna smialo dawac sabsimplex to sprobuje, dojade do konca butelki, na jakis tydzien/dwa mi zostalo.
Musze tez zaniesc druga probke kalu na pasozyty i lamblie, poczekam na wyniki i pojde do pediatry... juz mnie tam maja dosc  😁

Ale co mnie cieszy to to, ze morfo + zelazo ma super.

Dzią dzieki, duzo lepiej! Wychodzimy wreszcie na prosta 🙂 Ciutke swiadu jeszcze jest, ale to tez "wina" leczenia candidy - poza tym sama nie wierze jak w tydzien z kawalkiem zmienila sie jej skora!
Ale jak widzisz jak na jednym froncie sie poprawia to na innym cos sie dzieje - zawsze kurna cos!  😜

A dzisiaj idziemy na konsultacje z rehabilitantka 🙂
Proszę o radę.. za niedługo moja chrześnica będzie miała roczek, więc powoli zastanawiam się co najlepiej kupić dla niej. Co myślicie o biżuterii np.bransoletka z wygrawerowanym jej imieniem czy jakaś wypasiona zabawka? A może po prostu pieniądze ? :kwiatek:
a mnie czeka wywołanie... :/ po jakim czasie od zjawienia sie na izbie przyjęć zaczną mnie indukować 🙁 ? bardzo tego nie chciałam, no ale nic nie pomogło...
mery Spokojnie, trzymam kciuki  :kwiatek: Partnerka mojego brata miała niedawno wywoływany poród i wspomina go dobrze  :kwiatek:
jeszcze mi sie przypomniało, że koszmar mi się dziś śnił...
generalnie z wczorajszego USG wiem, ze dziecko waży... 4100g (wiadomo, ze +/-, ale wersja + 0.5kg jeszcze bardziej mnie przeraża 😉 ) i śniło mi się, ze jednak mnie cieli i dziecko wyciągali, a później je zabrali i nie mogłam karmić... oddali mi po jakichś 3 dniach dziecia i już mleka nie miałam... brrr

trzymaj mocno Atea :kwiatek:
Ja miałam poród wywoływany po 6 dniach pobytu w szpitalu... Czekano aż "akcja" sama ruszy ale młody wyjść nie zamierzał. Miałam założony cewnik(co zmotywowało szyjkę do otwierania sie), założono mi to coś w czwartek około godz 10, wyleciało samo o 5 rano a urodziłam o 11.30. W sumie skurcze takie bolesne trwały około 5 h.
Młody ważył 4380 g ale siedział we mnie prawie 42 tygodnie, wiec "mial czas" dobić wagę  😉
Rodzilam sn, bez znieczulenia i sam poród wspominam dobrze (poza nacięciem krocza 🤔).
Dziecko miałam od razu przy sobie, nawet przez te 2 h obserwacji na sali porodowej.
Pokarmu miałam śladowe ilosci 😉 mimo ze juz w czasie ciazy nosilam wkładki laktacyjne "bo przeciekalam".

Także nic sie nie martw :kwiatek:
Koszmary to chyba normalka... Mi kilka dni temu snilo się, ze nie mogłam urodzic... Miałam cc, po czym jak wybudzilam się z narkozy to okazało się, ze urodziłam siedmioraczki  😲
5 dziewczynek i 2 chłopców  🤔wirek:
kasiulkaa25, o w morde co za sen. Ale za to jaka dopłata w programie 500 +
O tym nie pomyślałam  🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2016 15:52
mery, bidulo trzymam kciuki zeby gładko poszło!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2016 16:11
mery, trzymajcie się dzielnie! Ja wywoływania nie wspominam dobrze (tzn ruszyło zaledwie po jednej pigułce, ale rozwarcie powiększało się w żółwim tempie), ale to sprawa mocno indywidualna. Będzie dobrze! No i piękna wiosna na przyjście dzidziusia na świat  😀

Nas chyba dopadły kolki, czy coś podobnego. Ciężko jest, kiedy nas dopadnie, to jedyna pozycja, w której Hania nie płacze to na tygryska, i muszę chodzić, bo na siedząco już jest źle. W końcu ją unynałam w wózku, masując brzuszek  😵
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 kwietnia 2016 17:41
Kurczak no coś ty szyj 🙂

maleństwo, Kurczak Milena ma 85cm, 11-11,5 kg  🙂 stopa - 23 rozmiar i  to jedynie z 8mm zapasem więc idealny, ale ma i buciki 24 ale to zimowe.  2 miesiące młodsza jest od Kalinki 🙂 Też jest duża baba.

byliśmy wczoraj u nefrologa. Niestety kielichy w tej wadliwej nerce się poszerzyły. Do kontroli co jakiś czas i mam straszną nadzieję że już się nie poszerzą 🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 kwietnia 2016 17:53
leosky, u nas waga jedynie podobna, bo 11 kg. Buty rozm. 22. No cóż, kurdupelek mi się trafił 😉 Biedna Mili, ciągle coś 🙁
Gdzie kupujecie ten Sab Simplex? Chyba by się nam przydał 🙁
RaDag, to zupełnie co innego, rożek i ten kojec. Faktycznie dawno rożka nie używałam, mam wrażenie że Sara z niego wyrosła 🙂 Tak samo jak z otulacza. Ten kojec jest fajny, bo rzucam go na kanapę i siedzimy sobie rano razem - ona gada do lustra na komodzie albo do pucharków a ja jem śniadanie 😉 Rożek nie zapewnia takiego komfortu jednak.

nerechta, no proszę, super. Bałam sie, że będzie wam się ciągnąć, jak to z historiami skórnymi bywa. Sara też zmieniła skórę niczym wąż po tym trądziku 😀

Byłam dziś na pierwszym spotkaniu chustowym. Weszłyśmy spóźnione do salki, dziewczyny gadają, ściągam Sarze czapkę i nagle cisza 😀 Kędziory wywołały niezłe zdziwko hihi 🙂 Fajnie poznać inne mamy, szczególnie tak samo zakręcone.
Kąpiele za to znów powodują histerię roku, po paru tygodniach spokoju. Ja nie wiem co z tym dzieckiem...

mery Ty wiesz jak moje wywoływanie wyglądało... Mogę Ci tylko napisać - oby Twoje było zupełnie inne 😀 I na pewno tak będzie. Super, że młodzian wreszcie będzie z nami.

Dworcika, Mieszka boli brzuszek? Jak tam w ogóle u was, jak się czujesz jako mama?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 kwietnia 2016 19:28
Sab Simplex ma chyba ten sam glowny skladnik co Espumisan.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się