Bryczesy

Ogryzek, ja mam takie http://konik.com.pl/bryczesy-MAURI-junior od kilku lat i są niezniszczalne.. Ale jakość leja odbiega od Pikeurów, czy euro-starów, oczywiście.
Julita, Dramka, dzięki za info.

Sama nie wiem już. Przymierzyłam 40 włoskie i na nogach itp. leżą bardzo ok, ale w pasie są mało wygodne, mocno ciasne. :/
Duża jest różnica między tym włoskim 40 a 42 ? Nie będzie tak, że utopię się w 42 ??


42 maja w pasie 40cm
A 40 ile mają ?? No i jaka jest wtedy różnica w nogawkach chociażby?
Ja dzisiaj przymierzylam z 15 rożnych modeli i powiem Wam, ze z tymi rozmiarami jest jednak baaardzo rożnie. Zależy od modelu i materiału. Mierzyłam od 38 do 42. Jeansowe na pewno trzeba brać większe (w moim przypadku 42) natomiast te materiałowe niektóre 40 były ok a niektóre za duże.
Finalnie przygarnęłam takie poszarpance:


Edit.: zmierzyłam obie swoje pary 40 i 42 i praktycznie sa takie same. Pas ok 38cm, dlugosc całych bryczesow ok.95cm
Julita, - śliczne! 💘 Co do rozmiarów, to ja szczerze podziwiam osoby zamawiające bryczki bez mierzenia, bo mam w szafie taki rozstrzał rozmiarowy, że szkoda gadać, nawet w obrębie jednej firmy 😉
keirashara Jeśli mieszkasz w takim miejscu, że w sklepach tylko York i ewentualnie FairPlay a chcesz kupić coś porządniejszego, to nie ma wyboru 😉 Ja stwierdziłam, że będę zamawiać i odsyłać aż trafię - piąte okazały się dobre  😀
Wszystkie bryczesy jakie mam kupiłam przez internet i nigdy nie było tak, żebym nie trafiła z rozmiarem, a miałam z kilkanaście par  🤔
Ależ ja nie mówię, że to nie możliwe - tylko, że nie wiem, czy ja bym się na to zdecydowała 😉 Na to wpływa wiele czynników, rozmiarówka, materiał, krój, budowa ciała, czy to, co mogę na miejscu dostać i w jakiej cenie, a także to, że ja np lubie poznać rzecz organoleptycznie, wymacać materiał, ocenić odszycie. Zdecydowałabym się kupić taki model jak kupowałam wcześniej, czy jak byłam kilka kg chudsza to wiedziałam, że 170 ES-a zawsze jest na mnie dobre, ale tak całkiem w ciemno, to nie wiem. Ale to moje i tylko moje zdanie i absolutnie nie mówie, że nie da się kupić nie mierząc.
Rzeczywiscie modele tej samej firmy rożnia sie rozmiarem.
Julita, możesz podlinkować te bryczesy, które kupiłaś? śliczne
BaŚ To miałaś szczęście  😀 Ja też wszystkie bryczesy (oprócz moich pierwszych, po które parę lat temu była wieeelka wyprawa do Ochab) zamówiłam przez internet. Dwie kolejne pary -  HKM i Horze - trafiłam od razu. Fair Playe już musiałam wymienić na większe... a reszta to potem był dramat 😀
keirashara Też bym się przenigdy nie zdecydowała, bo widzę, że mam takie same podejście do kupowania jak Ty. Ale skoro nie miałam wyboru to cóż zrobić? 😉

I tak: odesłałam młodzieżowe Lugany (sugerowałam się tutejszym opiniami, że skoro jestem szczupła to powinnam się zmieścić). Później próbowałam ES, ale rozmiar 36  był gorzej niż za ciasny - nawet nie próbowałam dopiąć - więc wymieniłam na 38, który z kolei był sporo za duży  😵  Następnie wzięłam 36 Cavallo - były mocno upięte, ale jakoś by dało radę. Jednak jak już płacę tyle za bryczesy, to oczekuję pełnego komfortu więc chciałam wziąć rozmiar większe aleeee... te z kolei znowu były bardzo dużo za duże  🙄 natomiast kolejny, inny model Cavallo w roz. 36 okazał się dość dobry i posłużył mi długo. Jakiś czas temu, szukając dodatkowej pary zamówiłam (nie bez obaw  😀 ) "dorosłe" Lugany w moim rozmiarze 36 i okazały się idealne, najlepsze ze wszystkich. Aż "z wrażenia" zaraz zamówiłam drugie takie same. Widać albo jestem nieforemna (jednak nie sądzę), albo mam pecha (też nie wierzę) albo jednak poszczególne modele różnią się fasonem i być może stąd taki rozstrzał nawet w spodniach tej samej marki (o różnicach między firmami już nie wspomnę).
Z resztą... w ogłoszeniach mam (nie swoje, grzecznościowo) jedne ESy 36, Cavallo 38 i Pikeury 36 - i gdyby to na mnie trafiło - znowu bym musiała odsyłać. Ani jedne nie pasują  😀
Hej 🙂
Miał ktoś może do czynienia z tymi bryczesami :
https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/odziea-jea-dziecka/bryczesy/bryczesy-z-lejem-na-kolanach/bryczesy-damskie/bryczesy-z-lejem-silikonowym-hkm-peach.html#product-tabs

https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/odziea-jea-dziecka/bryczesy/bryczesy-z-lejem-na-kolanach/bryczesy-damskie/bryczesy-cavallino-marino-seaside-silion.html

Brać HKM'y czy Cavallino? 😉

Jeśli chodzi o firmę - to w obu przypadkach jest ta sama, cavallino marino jest produkowane przez hkm, taka ich cosezonowa kolekcja.
Co do jakości - nie miałam tych konkretnych modeli, ale mam inne cavallino z tej samej kolekcji model chyba seaside wave - mają fajny, dość masywny i elastyczny materiał, ale rozmiar - w moim przypadku 36 wypada ogromny, jak 38 według mnie, nie wiem niestety czy w tym przypadku będzie tak samo. O HKM Peach słyszałam że sztywne, prawie w ogóle nie elastyczne
wiecie moze gdzie dostane  te bryczesy M.horse?
deborah   koń by się uśmiał...
05 kwietnia 2016 10:33
deborah   koń by się uśmiał...
05 kwietnia 2016 20:48
Dramka, bardzo dziękuję!
Ma ktoś może te bryczesy w rozmiarze 164? Chciałabym wiedzieć ile mają cm w pasie.
https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/riding-cloths/bryczesy/full-seat-breeches/womens-breeches/bryczesy-hkm-stars-stripes.html

Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
10 kwietnia 2016 20:55
Jakie polecacie bryczesy z pełnym lejem? Zależy mi koniecznie na jak najniższej cenie, bo chętnie zaopatrzyłabym się w dwie pary 🙂
Horze ma znośną jakość przy rozsądnej cenie.
Pcheeczka zajrzyj do Bergo. Mają super ceny na bryczesy w dziale 24H.
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
11 kwietnia 2016 22:10
Dzięki 🙂
Pcheeczka, ja polecam jedne Pikeury/Kingslandy niż 10 Horze/HKM/wstaw dowolną markę 😉 W szafie mam z 12 par bryczesów, chodzę tylko w trzech Pikeurowych...
Popieram, lepiej jedne porządne, niż kilka par tańszych. W szafie mam różne, ale nosze głównie ES-y/cavallo/piekury, z pozostałych firm to tylko kilka par mogę polecić i nie mają one tej wygody i wytrzymałości i tak 😉 Nie polecam też kupować tańszych bryczesów bez macania, bo często lej jest tak diabelnie sztywny, że nie idzie w tym się poruszać, obcierają, a wlezienie na konia inaczej niż ze schodków to miszyn impossible. Osobiście wolę używane bryczesy tych trzech marek, niż nówki sztuki z niższej półki.
Olson, Kingslandy akurat szału nie robią przy aż tak wygórowanych cenach... ale Pikeury jak zawsze top 🙂
Animo cenię za wygodę, Pikeury za jakość/trwałość.
ja lubie rowniez USG bryczesy 🙂
Puma a jak u Animo z trwałością....??  Gripy nie odpadają? Właśnie chce sobie zamówić.... bo wyglądają przepięknie i słyszałam właśnie, ze wygodne.... ale troche się boję, że za tyle kasy, a te silikony mi poodpadają po miesiacu....
jaskierkowa zależy od egzemplarza i intensywności użytkowania, ale ten grip nie łuszczy się ani nie odpada w dużych kawałkach - najwyżej ściera się na przestrzeni kilku centymetrów i w sumie na jeźdźcu tego nie widać ani nie wpływa to na przyczepność.
Mógłby mi ktoś rozszyfrować co to za bryczesy?  🙇
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/236943
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się