paznokcie, żele, tipsy

Tydzień temu pierwszy raz bawiłam się taką folią ale szlag mnie trafia bo mimo 2 dosyć grubych warstw topu odstają mi rogi folii, za mało wprawy mam  😁


Poukładaj zalej topem potem sprawdź czy coś odstaje jak odstaje delikatnie z wierzchu przypiłuj i znów nałóż top :-) Daj znać czy pomogło.
Presja, a gdzie kupiłaś tą Monroe? Szukam w necie i znajduję tylko "koszmarki".
Wichurkowa   Never say never...
13 kwietnia 2016 13:50
Moje dzisiejsze  😍 😁
Presja, a gdzie kupiłaś tą Monroe? Szukam w necie i znajduję tylko "koszmarki".

Ja Monroe i pare innych wzorow kupowalam od WonderNails, maja profil na FB : WonderNails Polska i tam znajdziesz ich allegro. Z top'em effective nails trzymaja sie 3 tygodnie takze polecam 🙂

Wichurkowa   😍 😍 😍

edit : urwalo mi kawalek posta 😉
Ekwadorka, dziękuję Ci bardzo za pomoc  :kwiatek:
Dziewczyny pomocy! Szukam jakiegoś specyfiku który odbuduje moje paznokcie po hybrydzie.. 🙄 Odżywka 8w1 już w akcji, ale miejscami paznokcie są tak słabe, że bolą mnie jak nią pomaluje. Jakieś propozycje?
Najbardziej wołają o pomoc paznokcie z palców wskazujących i serdecznych  🙁


Proszę o rady :kwiatek: :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 kwietnia 2016 20:32
manicure japoński, tylko trzeba poczekać jakieś 2 tygodnie od zdjęcia hybryd.
roxxis, nie używaj 8w1 po hybrydach przez ok 2-3 tyg! Jeśli w ogóle musisz jej używać... Lepiej smaruj paznokcie, skórki olejkami, oliwką itp. 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 kwietnia 2016 22:35
Potwierdzam ja użyłam, piekło 🙁
Chyba nawet na opakowaniu jest napisane, zeby nie używać po hybrydzie.....
Ja jak miałam kiedys zjechana płytkę tak, ze bolało od podmuchu wiatru to używałam jakiejs odzywki z sally hansen. Takiej w typie "żel bez lampy". Chyba to była Hard as wraps ale nie jestem pewna. Kładłam około 6 warstw...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 kwietnia 2016 00:16
Bo selly hansen jest bez formaliny
dzięki dziewczyny  :kwiatek:

Co do tej 8w1 to dobrze wiedzieć, bo szczerze mówiąc nie czytałam opakowania  😡 
Ja po nieudanej próbie hybrydy ładnie zregenerowałam sobie paznokcie olejowaniem. Tylko konsekwentnie 3 razy dziennie, 2 na zimno i raz moczenie na ciepło (+cytryna)
Jaką bazę do hybryd polecacie? Mam semilaca, ale chcę wymienić na jakąś inna, bo nie odmacza mi się tak dobrze jakbym chciała. Wiem, że Gelish jest dobra, ale może nacie coś tańszego i porównywalnie dobrego? I druga sprawa jaki znacie biały, który jest "bezproblemowy"? Słyszałam parę opini, że semilac słabo kryje i robi smugi, więc nie chce ryzykować  🙂
jeśli chodzi o bazę i top to miałam Gelisha, teraz mam Semilaca i trwałość jest o wiele lepsza...
Z całego serca mogę odradzić Silcare color it, strasznie miękki, łatwo się uszkadza, potrafi całym płatem zejść. Aktualnie czekam aż przyjdzie do mnie top i baza z Emeralda (aliexpress), całkiem dobre ma opinie 🙂
Neonail i Indigo mają dobre opinie
Anaa, kurcze, bo włąśnie nastawiłam się na Gelish po paru pozytywnych opiniach na wizażu. Tylko, że przy tej ilości wątków tam trudno mi znależć, co się dobrze komponuje z kolorami Samilaca, bo raczej nie chcę wymieniać wszystkich lakierów. Ogólnie nie zależy mi na trwałości rzędu 3 tygodni, bo po tygodniu i tak mam już ok 2mm odrostu, więc dosyć często zmieniam.

edit. a no i jeszcze mi baza z semilaca się czasem kurczy po utwardzeniu, miał ktoś tak?  👀
Ja korzystalam z bazy gelish tylko kilka razy... Trzyma sie na mur beton do samego końca (tz do samodzielnej decyzji o ściągnięciu... Ale za to zeby go sciagnac musialam zeskrobywac zew. Warstwe paznokcia tak sie dziad trzymał... 🙁
zonk, ja miałam najpierw bazę i top z cosmetics zone - jakość taka sobie, nie byłam zachwycona. Zmieniłam na bazę i top z Gelish. Było lepiej, ale też nie idealnie. Później miałam bazę z Semilaca i top z Gelish - top pękał... i nieładnie podchodziło powietrze pod lakier. Nie byłam zadowolona. Teraz od ok 10 dni mam zrobione baza i top z semilaca i jest idealnie - nic nie pęka, nic nie odpryskuje, nie podchodzi powietrze. Więc jestem bardzo zadowolona 🙂
Zerwałam z nałogiem obgryzania paznokci i właściwie w miarę doszłam z nimi do ładu. Cały czas jednak mam bardzo suche, pękające i odchodzące skórki. Jak sobie z tym poradzić?

Smarowanie olejkiem arganowym lub maracujowym może pomóc?

Przepraszam za pytanie, jestem totalnym laikiem paznokciowym przez to obgryzanie całe życie  😡
Ja wcieram arganowy od jakiegoś czasu i zauważyłam, że zdecydowanie wzmocniły mi się paznokcie, no i skórki - też są bardziej miękkie i nie pękają. Warto spróbować.  🙂
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:

Atea, ja tez jestem byłym obgryzaczem, wiec piona za wytrwałość  :emota200609316: ja używam olejku z inglota, w składzie olejek jojoba i wit E i bardzo dobrze działa, używałam tez regenerum - tez działał 🙂 wydaje mi sie, ze raczej każdy olejek sie sprawdzi, natomiast kremy do skórek u mnie nigdy nic nie dawały.
Atea, kremuj też ręce po każdym myciu czy zmywaniu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 kwietnia 2016 15:40
Pobawiłam się dzisiaj "stylografem"
wczorajsze zabawy  😀 tylko za ciemny wybrałam lakier na tego pomarańczowego węża i jest słaby kontrast, ale robiłam to pierwszy raz  🙂

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t34.0-12/13082059_10204672523813026_965256764_n.jpg?oh=41df83cea1b29c31e7b00b9735c4a52e&oe=572525B5[/img]
A ja sobie zrobiłam wiosnę 💃



Macie w swoich kolekcjach lakiery z Neonaila i możecie polecić jakieś fajne kolory? Tutaj właśnie mam na pazurach moje dwa pierwsze lakiery z tej firmy i jeśli się spiszą to chętnie przytuliłabym jeszcze kilka 😁 chyba też zainwestuję w ich bazę i top, bo Semilac już mi się kończy.
Mam ten cały zestaw z Semilaca, ale ostatni zamiast standardowych hybryd zaczęłam sobie robić jak ja to nazywam: fake hybrydy albo "cebulowe" (że niby oszczędne) hybrydy  😉 Czyli daję zwykły lakier za "trzy pisiont" i na górę tylko top i trzymają mi się idealnie dwa tygodnie. Co więcej super łatwo je ściągnąć i paznokcie są w bardzo dobrym stanie, a nie zmasakrowane jak po standardowych hybrydach.

I teraz się zastanawiam, jaki jest sens robić zwykłe hybrydy z bazą i lakierem hybrydowym? Czy takie moje fake hybrydy mogą negatywnie wpływać na paznokcie? Remover trzymam dużo krócej i pięknie schodzą. A przy pełnych hybrydach choćbym nie wiem ile trzymała, to zawsze muszę skrobać tym piórkiem...

Czy któraś z Was też tak robi? Jakie są minusy? Musi być jakiś kruczek  😉
Ja póki co widzę same pozytywy  👀

fruity_jelly, prześliczne wiosenne paznokcie! Zakochanam  😍
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 maja 2016 16:05
Zmieniłam bazę (semilac) na tą witaminową i schodzi fantastycznie łatwo. Faktycznie trzyma się krócej, ale ja  tak po tygodniu mam odrost taki, że musze robić od nowa
Graba.   je ne sais pas
23 maja 2016 16:22
a ktoś testował nowe lakiery rimmela, na wzór hybrydy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się