Dopasowanie siodła

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 kwietnia 2016 20:28
Nie w temacie ale muszę zapytać aldezz co to jest to na łopatce Twojego konia? Takie wystające coś.
Biczowa, ma takie od urodzenia 😉 Za bardzo nie wiadomo co to jest pomimo badań nawet w klinice, ale weterynarze nie widzą sensu tego wycinać.
Hej.  Może ktoś z Was mi podpowie coś. Mam siodełko jednotybinkowe. Generalnie jest super , tylko, jak przy większości za krótka tybinka. Czy jest możliwość przerobienia u rymarza tybinki? ciężko coś trafić z większą tybinką, na wymianę też :/ pogrzebałam w wątku ale nie widziałam odpowiedzi. Może ktoś coś doradzi... 🙁
Z tego co wiem to ludzie maja zwykle za dluga tybinke, z za krotka nie spotkalam sie w sumie nigdy.
Wiem, że po zdjęciach za dużo powiedzieć nie można, ale wypatrzyłam sobie parę siodeł i zastanawiam się czy wszystkie mają szansę pasować, czy może któreś powinno odpaść już na starcie. Siodła:
otto
kentaur athen
kentaur medea
kentaur elektra
kentaur apollon

Koń wygląda tak:






:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wiem że trochę już odbiegam od tematu, ale jak już zaczęłam z Wami tu rozmawiać to chciałam kontynuować.. 🙂
Prestige Venezia  - faktycznie usadza fotelowo? W Wintecu 250 nie miałam tego problemu, łydka leżała w dobrym miejscu, czasem nawet pchałam ją za bardzo w tył. A teraz zastanawiam się czy nie spróbować z Venezią.... Wiecie może też jakie ma wypełnienie paneli?
Z tego co wiem to ludzie maja zwykle za dluga tybinke, z za krotka nie spotkalam sie w sumie nigdy.


no przeważnie tak jest ale ja mam długie nogi i stąd problem. nie wiem czy da się tybinkę jakoś zmodyfikować w siodle  🤔
na chłopski rozum to albo wymienic tybinkę albo jakos zgrabnie wydłużyć ale nie wiem czy to będzie wygodne czy też elegancko się uloży
julka177 Patrz na rozmiary. Zapisz sobie w końcu jakie będą pasowały na Twojego konia: Kieffer 32/33, euroriding33, L daw mag i III Kentaur. Mówiłaś, że pasuje łęk czerwony od winteka lub prestige 34, dlatego podałam Ci odpowiedniki innych firm. Czyli dwa pierwsze siodła odpadają. Elektra powinna pasować i apollon może, ale tu akurat nie podano rozstawu łęku.
Korzystał ktos z usług Kliniki siodła?
Jest tu czasem wspominana i raczej nie pochlebnie.
Ja bym nie powiedziala ze 34 prestige to L daw maga, raczej M. Mam M skokowe a 33 jest minimalnie za waskie.
Rtk
Masz zamiar skorzystac?  🏇
drabcio  tak myślałam o wymianie ale nie wiem czy rymarz się podejmie tego.

może ktoś robił coś takiego w siodle u siebie?
Moja znajoma zmieniala chyba całe tybinki, nie wiem dokładnie, zapytam.
kwagga chodziło mi głównie o panele, bo łęk ewentualnie można poszerzyć, a paneli nie zmienię 😉
Kentaur II to wg Ciebie jest odpowiednik 32 czy 33 Prestiga? Bo gdy dzwoniłam do ogłoszenia z Athen, to powiedziano mi, że wypada jak 32/33 Prestiga, chociaż w ogłoszeniu jest napisane 31/32... Natomiast gdzieś czytałam, że Kentaurowska III to jak 34/35, a aż taka szeroka ta moja kobyła raczej nie jest 👀 I tak nie bardzo wiem już teraz, bo ona jest raczej pomiędzy  🙄
Apollon to podobno "32 cm wg Prestiga" (właśnie dostałam maila), więc też odpada.

Właśnie! Ja zapomniałam o jednym szczególe 😵. Ona chodziła w czerwonym Wintecu z Mattesem i wtedy mogłam po jeździe włożyć tam 2 palce, może 2,5. Czyli czysto teoretycznie ono mogło być jednak trochę za szerokie bez podkładki, a jak rozumiem, szukamy siodła pasującego na gołego konia 🙂

Mnie osobiście najbardziej interesuje Apollon, bo jest wszechstronne, ale łęk je raczej wyklucza. Więc pozostają mi ujeżdżeniówki. Która z nich jest najmniej zakleszczająca? Otto, Athen, Elektra, Medea? 😉
Zorilla  będę wdzięczna za pomoc 😀
Hej 🙂 Kogo polecacie z Wrocławia jeśli chodzi o sprzedaż siodeł używanych + fachowa pomoc przy dopasowaniu ?

:kwiatek:
betkali robiła to poprzednia włascicielka siodła przez Equi Shop (to prestige).
Julka 177 Kentaur II to 32/33 prestige.
julka177 a co było nie tak z Wintec-iem?
Zorilla  dziękuję za pomoc, wiem gdzie pytać 🙂 a cenowo nie wiadomo jak to wyszło?
tereska odstawały panele z tyłu i leciał na tył pomimo mattesa z korektą tyłu :/
Rtk
Masz zamiar skorzystac?   🏇

Nie, bo mam Prestige i wole robic w equi shopie. Pytam pod katem koleżanek
Najpierw im odradź, potem pokaż foty z profilu, a potem wypowiedzi tej kobiety co to prowadzi  🤔

dla poparcia tezy cytat od jednego z zadowolonych klientów

Moje konie w nowych siodlach przeszczesliwe. Jeden nawet tak wyluzowal że zaczął brykać.

🙇
No to jest hit, wszystko od A do Z. Grafiki, reklamy, plakaty, ich treści, komunikacja z klientem. No czad.
I to ostatnie siodło na sprzedaż, które wrzucili. 😵 Zdjęcie od tyłu mnie powaliło (szerokość kanału)...

I jeszcze to (dyskusja pod oceną 1, wystawioną przez klientkę):
Klinika Siodła: klientka wybrała siodło z naszej oferty jednak bez kierowania się naszym doradztwem. Nowe siodło, jeszcze nie ułożone do konia, pozostawia jej zdaniem zbyt dużo przestrzeni między ławkami i grzbietem, "odstaje". Przykro nam, że taka ocena, ale nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego, szczególnie jeśli nie chciał naszej bezpłatnej pomocy w doborze siodła.

Klient: Państwo zaproponowali mi 4 siodła z ktorych kazde miało być dobre z czego ja miałam wskazac jedno 😉 Tak tez sie stało a siodło miało byc dopasowane

jeśli zdaniem Pani siodło, które leży na koniu idealnie poza tym, że nie jest dociśnięte bo nie ma na nim jeźdźca, nie leży dobrze, to czekam na wytyczne jak siodło ma leżeć, żeby było ok.
To poprzenie wrzucone to samo..
Szkoda ze tak na nich najechalas bo chcialam ładnie zapytać co i jak  😁 😁
Mogę jeszcze usunąć. 🤣 Bo tak to pewnie ona najedzie na mnie... 🙄

edit: Voilà, pytaj ładnie. Ja nie umiem. 😡 😁 Zwłaszcza, że to wcześniejsze siodło dopiero zauważyłam i aż mnie klawiatura świerzbi. Zabytek klasy muzealnej normalnie...
Już raz tam weszłam w polemikę, porżnęłam głupa i finalnie nie zostałam obrażona 😀
Brawo ty 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się