Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Jeśli chodzi o Mustang Rogalinek to od czasu kiedy tam stałam z koniem, czyli dwa lata wstecz, dużo się zmieniło. Między innymi to, że jak tam miałam konia było może z 6 koni i wiele rzeczy pozostawało tylko życzeniem. Obecnie jest tam zapełniona niemal cała stajnia! I zostało podobno kilka wolnych boksów.
Zmieniła się obsługa, podobno bardzo na plus. Nie wiem co prawda czy na zasadzie dzierżawy, czy tak jak poprzednio są tam ludzie zatrudnieni do opieki nad końmi.
W stajni w Zielątkowie mają wszoły. Może kogoś to zainteresuje.



Czy ktoś wie cos wiecej ?
ZAPRASZAMY DO OGŁOSZEŃ
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] REKLAMA NA FORUM
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
06 kwietnia 2016 20:56
[quote author=patataaaj link=topic=208.msg2517467#msg2517467 date=1458731306]
W stajni w Zielątkowie mają wszoły. Może kogoś to zainteresuje.



Czy ktoś wie cos wiecej ?
[/quote]

Ktoś chyba szuka sensacji po prostu..
[quote author=Seki link=topic=208.msg2524905#msg2524905 date=1459964718]
[quote author=patataaaj link=topic=208.msg2517467#msg2517467 date=1458731306]
W stajni w Zielątkowie mają wszoły. Może kogoś to zainteresuje.



Czy ktoś wie cos wiecej ?
[/quote]

Ktoś chyba szuka sensacji po prostu..
[/quote]

myślałam ze ten ktoś - Patataaj coś napisze skoro zamieszcza takie info ! może jakieś konkrety - pewnie wtedy by kogoś to zainteresowało .
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale dotyczy wielkopolski. Czy znalazłyby się tutaj osoby które mogłyby polecić dobre hodowle koni/czy większe stajnie/czy cokolwiek z fajnymi końmi (raczej z mlodziakow) ze sporymi możliwościami skokowymi w województwie wlkp?
Fajnie by było gdyby parę hodowli się znalazło.  :kwiatek:
Ładne konie ma Racot, to tak w centrum wielkopolski, paredziesiąt km od Poznania w stronę na Wrocław. Moja znajoma kupiła tam wałacha, który miał bardzo dobre wyniki potem w skokach.
Witam widze ze temat stary jak swiat ale aktualnie szukam stajni w okolicach poznania +/- 30 km od poznania nie musi byc hali zalezy mi przedewszystkim na duzych padokach,  łakach i normalnym podejsciu wlascicieli do koni pomozecie  ??
🙂 objezdzilem wiekszosc stajni w okolicach poznania te ktore dalo sie znalesc przez internet na zywo wygladalo to troszke inaczej wszedzie jakies minusy i to duzo ;(
a macie moze jakis kontakt do borówka kolo pobiedzisk ? prowadza tam jeszcze pensjonat ? ?
Witam widze ze temat stary jak swiat ale aktualnie szukam stajni w okolicach poznania +/- 30 km od poznania nie musi byc hali zalezy mi przedewszystkim na duzych padokach,  łakach i normalnym podejsciu wlascicieli do koni pomozecie  ??
🙂 objezdzilem wiekszosc stajni w okolicach poznania te ktore dalo sie znalesc przez internet na zywo wygladalo to troszke inaczej wszedzie jakies minusy i to duzo ;(
a macie moze jakis kontakt do borówka kolo pobiedzisk ? prowadza tam jeszcze pensjonat ? ?


Zapraszam do Stajni Łopuchowskich 😉 Napisałam PW.
jeżeli chodzi o duże pastwiska, na które konie rzeczywiście codziennie wychodzą i normalne podejście właścicieli, kameralną miłą atmosfere, to polecam Harmony Farm 🙂 bardzo dobry dojazd z Poznania.
fender - czy możesz przestać spamować Harmony Farm przy każdym pytaniu o pensjonat/obóz/trening/konie? Wszyscy już to słyszeli...
tak jak słyszeliśmy już tysiąc razy o stajniach Łopuchowskich 🙂
Nie reklamuję stajni Łopchowskich, więc nie rozumiem przytyku... (?). Różnica jest tylko taka, że Łopuchowo polecają różne osoby, a Harmony Farm tylko Ty i to w co drugim swoim poście (wystarczy przejrzeć historię). Zaraz otworzę lodówkę i będzie tam Harmony Farm  😁 Po prostu przystopuj trochę, bo działa to jak antyreklama, a nie reklama.
już myślałam, że tylko ja to zauważyłam  🙄
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale dotyczy wielkopolski. Czy znalazłyby się tutaj osoby które mogłyby polecić dobre hodowle koni/czy większe stajnie/czy cokolwiek z fajnymi końmi (raczej z mlodziakow) ze sporymi możliwościami skokowymi w województwie wlkp?
Fajnie by było gdyby parę hodowli się znalazło.  :kwiatek:


pod poznaniem ( suchy las - złotkowo ) masz "Złoty Rubin "- znajdziesz ich na fb= maja konie w różnym wieku( młode i młodsze ) , generalnie skokowe .
ofc jak wielkopolska i konie skokowe na sprzedaż to też Rosnówek, osrodek Wechty, ale tam raczej ceny spore wink

Różnica jest tylko taka, że Łopuchowo polecają różne osoby


może dlatego, że Łopuchowo to duży ośrodek, a Harmony bardzo kameralny, gdzie ludzi jest generalnie garstka, ale tych którzy lubią ciszę, spokój i brak tłoków na placu 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] edytuj posty!
też mi duży ośrodek, jak sie zdarzy ze jestes z 2 osobami na placu to jest swięto lasu  🤣
przynajmniej ja tak mam od ponad roku

ps. jest taka opcja jak edycja postu i nie pisze się jednego pod drugim..
też mi duży ośrodek, jak sie zdarzy ze jestes z 2 osobami na placu to jest swięto lasu  🤣
przynajmniej ja tak mam od ponad roku


Aleś teraz walnęła...
Jak przez pół roku jeżdżąc na Woli, jeździłam tylko o 8 rano i ani razu nie trafiłam na więcej niż 2 osoby na hali, to znaczy, że Wola to też MAŁY ośrodek?   😂

Prawda jest taka, że Łopuchowo już jest dużym ośrodkiem, bo stacjonuje tam średnio 2 razy więcej koni niż w innych stajniach w regionie, a i rozwój jest proporcjonalny do liczby tych koni, zatem sformułowanie "duży ośrodek" jest tu jak najbardziej na miejscu.
Może przy drugiej stajni, ale tego w ogóle nei czuć, jak dla mnie jest mało i kameralnie w porownaniu do poprzedniej  😉 (jak na stajnie pensjonatową)
Może przy drugiej stajni, ale tego w ogóle nei czuć, jak dla mnie jest mało i kameralnie w porownaniu do poprzedniej  😉 (jak na stajnie pensjonatową)


no widzisz, to musiałabyś sie przejechac do Buku żeby się przekonac co to jest serio atmosfera kameralna, wręcz rodzinna 😉 bo dla mnie np. 10 koni w osrodku to już tłok.
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 kwietnia 2016 10:34
No nie mogę, zaraz mi para pójdzie uszami.....
Nie stoję w żadnej z tych stajni, nie byłam ani w Harmony Farm, ani w Stajniach Łopuchowskich, ale wybaczcie, zarówno jedna stajnia jak i druga stajnia przewija się w tym wątku niemalże co chwilę od kilku stron wstecz. Więc jeżeli czepiać się fender kiedy poleca Harmony Farm, to równie dobrze można się czepiać kiedy kolejny raz polecane jest Łopuchowo. Prawie z równą częstotliwością co Harmony.
A wystarczyło by, gdyby osoba zaglądająca do wątku po raz pierwszy zechciała przejrzeć choćby 4-5 stron wstecz, nie trzeba by było ciągle pisać o tych samych stajniach 😉
Szkoda też, że w wątku nie pojawiają się prawie żadne inne stajnie, które mogłyby kogoś zainteresować. Bo o Łopuchowie czy Harmony już się sporo naczytaliśmy, a o reszcie nic nie słychać  😉
Ja odchodząc właśnie od stajni, które są tu ciągle wymieniane przenoszę mojego stwora do Apasjonaty w Promnicach  😅 hala, lonżownik no i te padoki, cisza spokój, wspaniała właścicielka, a konie wyglądają dobrze. Jedyne co to przyjmują tylko kuce i to takie "bez jaj "  😎 za 2 tygodnie mamy transport i mam nadzieję, że ta stajnia to bedzie strzał w dziesiątke 🙂
Na pewno będziesz zadowolona 🙂 Pani Alina jest bardzo miłą osobą , opiekuję się kucami wspaniale, dba o każdego z osobna  🤣
Ja od 1,5 miesiąca stoję w stajni Corcel i jestem bardzo zadowolona. Kameralnie, konie wychodzą na padoki, hala już prawie postawiona 🙂 Wolnych miejsc brak 😉
a ja polecam Ośrodek jeździecki Quatro w Złotniczkach, nowo wybudowana stajnia, jedzenie bardzo dobrej jakośc,i konie całe dnie na łąkach duży oświetlony plac zewnętrzny, powstaje hala, konie wyglądają jak pączki w maśle
[quote author=Seki link=topic=208.msg2511193#msg2511193 date=1457690275]
niestety  odległość z poznania to 40 km w jedna stronę 🙁 a Obornicka w piatki czy letnie wyjazdy i powroty wakacyjne - zabija 🙁



Cześć
Szukam stajni dla swojego konia, przejeżdżając wstąpiłem, ale nikogo nie zastałem.
Napisz mi proszę jak oceniasz warunki dla koni i do jazdy bo plac i lonżownik zalane.

Gdzie byłaś /łeś w Shadow ?

[/quote]
Byłem chyba w stajni Shadow, Kiszewko, białe ogrodzenie - myślę, że to plac i lonżownik. Wtedy oba były zalane i nie do użytku. Nie widziałem nigdzie szyldu, ani nie spotkałem żywego ducha. A i jeszcze taka wielka piaszczysta przestrzeń ogrodzona betonowymi, białymi słupami.
Zrobiłem kilka zdjęć.

[quote author=patataaaj link=topic=208.msg2511770#msg2511770 date=1457769085]
[quote author=Seki link=topic=208.msg2511193#msg2511193 date=1457690275]
niestety  odległość z poznania to 40 km w jedna stronę 🙁 a Obornicka w piatki czy letnie wyjazdy i powroty wakacyjne - zabija 🙁



Cześć
Szukam stajni dla swojego konia, przejeżdżając wstąpiłem, ale nikogo nie zastałem.
Napisz mi proszę jak oceniasz warunki dla koni i do jazdy bo plac i lonżownik zalane.

Gdzie byłaś /łeś w Shadow ?

[/quote]
[/quote]

A jeszcze byłem w Łopuchowie i powiem Wam, że wcale mi się tam nie spodobało. Wszyscy się zachwycają tym, ze powstaje druga hala ale przy takiej ilości koni w pensjonacie to żadna rewelacja. Zrobiła na mnie przytłaczające wrażenie. Konie na błotnistych kwaterach. Szału nie widziałem :-)
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] edytuj posty!
A ja Wam powiem, że w okolicach Poznania (północnych) umówienie się na jazdę zaczyna być problemem. Nie ma terminów. O jeździe w weekend zapomnij....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się