WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Murat-gazów  😂
Wieża Wiatrów ale hodowca to niekoniecznie właściciel. Na logikę, opierając się na przepisach ochrony praw osobowych, powinna być możliwość sprawdzenia, kto wyhodował danego konia, oraz uzyskania danych hodowcy, jeśli jest podmiotem państwowym albo zarejestrowaną firmą. W przypadku prywatnego hodowcy może być już inaczej. Podobnie pewnie będzie różnica w przypadku zmian właścicieli koni, jeśli to są stadniny a jeśli to są osoby prywatne, lub jeżeli stadnina sprzedaje konia osobie prywatnej, a nie firmie.
Podejrzewam, że danych hodowcy potomstwa mojej klaczy by ci nie udostępniono, bo to osoba prywatna, podobnie jak pewnie i moich danych jako właścicielki klaczy też nie - ale już dane jej hodowcy (którym jest stadnina) pewnie tak.
Dziękuję i przepraszam , ciągle walczę z podpowiedziami pisowni w moim tablecie.

Interesuje mnie to, pod kątem sprzedaży koni z państwowych stadnin. Sprzedaż chyba należy zgłosić. Nawet jeśli nie będzie wiadomo komu, to w miarę szybko można się dowiedzieć o pozbyciu się jakiejś perełki po cichu. Teraz przeciez nie można wejść do stadnin a pracownicy boją się mówić.
Owszem, każda sprzedaż musi być zgłoszona i zapisana.
Dziękuję
 

http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=178

A Pingi  jak nie  było,  tak nie ma.
Gillian   four letter word
12 kwietnia 2016 15:04
Od kiedy kilka lat temu wprowadzono niższe ceny dla polskich klaczy (a raczej podniesiono ceny o 100% dla innych) nie było żadnych wyjątków od tej reguły. Dopiero w tamtym roku dotyczyło to chyba jednego ogiera, w tym już trzech. Zdziwiło to większość hodowców z którymi rozmawiałem, o ile nikt nie marudził w sprawie Eksterna, o tyle nikt nie rozumiał dlaczego praktycznie zamiknięto możliwość użycia przez prywatnych hodowców młodych, jeszcze nie sprawdzonych w hodowli, państwowych ogierów. Nie sądze, żeby te ceny miały jakikolwiek wpływ na wynik finansowy stadnin.
Gillian  te ogiery a w szczególności Ekstern(z racji wieku)  po prostu nie dadzą rady. Za*** się na śmierć 🙁 nie mówiąc już o tym jak masakrycznie jakość tych koni stoczy sie w dół.  Jak ktoś pokryje sobie kucyka zza stodoly Equatorem albo Pogromem i wtedy oburzenie ze źrebak zły.....porażka
Gillian   te ogiery a w szczególności Ekstern(z racji wieku)  po prostu nie dadzą rady. Za*** się na śmierć 🙁 nie mówiąc już o tym jak masakrycznie jakość tych koni stoczy sie w dół.  Jak ktoś pokryje sobie kucyka zza stodoly Equatorem albo Pogromem i wtedy oburzenie ze źrebak zły.....porażka

Ale zniżka jest dla klaczy zarejestrowanych w PASB, więc nikt kucyka zza stodoły krył nie będzie. Poza tym akurat w arabach nie ma możliwości krycia kucyka arabem ze stadniny państwowej bo tak sobie ktoś wymarzył- aby kryć poza rasą ogier musi mieć licencję, w przeciwnym wypadku potomstwo jest NN.
już widzę, jakie kolejki kucyków zza stodoły ustwaiają się do Equatora, trzaba się spieszyć bo w promocji jedynie 12tyś  🙄
Źle się wyraziłam 😉 chodzilo mi o to że ze względu na niższą cenę do tych ogierów  będą sie pchać także mniej wycelekcjonowane klacze, a nie tak jak wczesniej -tylko te z najwyzszej półki  :kwiatek:
I tak moga tylko te co mają wpis  😉
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/przeglad-prasy-prestizowe-ogiery-za-pol-ceny,634997.html

Ale będą miały wpływ na wizerunek dobrej zmiany u prywatnych hodowców.  😉
I myślę, że jest to jedyny powód tej decyzji, nie sądzę żeby był skuteczny wizerunkowo
m.indira   508... kucyków
12 kwietnia 2016 19:25
Na tvn24 leci program o podsumowaniu całej sprawy o co w tym wszystkim chodzi "Czarno na białym"
m.indira   508... kucyków
12 kwietnia 2016 19:26
dubel bo mi tel ześwirował 😉
A filmiki są jeszcze gdzies dostepne poza polityką bo pokazauje mi się wiadomość że muszę sie zalogować zeby obejrzeć??? A bardzo lubie wysąpienia ministra :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
13 kwietnia 2016 07:54
To może teraz dla odmiany wszyscy prywatni odbiorą konie z treningu p.W i przeniosą do innych trenerów?
kermit   Horses horses everywhere ..
13 kwietnia 2016 12:29
Oglądał ktoś początek obrad w sejmie dzisiaj ?
Od 14 dalsza część.

edit. Chyba jednak szkoda prądu na te obrady  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 kwietnia 2016 14:05
Ich się nie da słuchać  😵 kto nie z nami ten przeciwko nam i nie warto go słuchać  😵

kto pytania zadaje to lobbysta  😵


I wszystko jasne "PIS ma programy, w tym program hodowlany koni (którego nie było do tej pory) i na pewno nie będzie realizowany przez kradnących do tej pory lobbystów"  🤔wirek:

Ooo pytanie o Pingę  👀
Ooo pytanie o Pingę 
[/quote]
I jaka pada odpowiedź?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 kwietnia 2016 14:34
Senator stwierdził, że to Trela podpisywał umowę więc należy to zgłosić na prokuraturę  👍
kermit   Horses horses everywhere ..
13 kwietnia 2016 14:34
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2528694#msg2528694 date=1460554091]
Ooo pytanie o Pingę 
[/quote]
I jaka pada odpowiedź?


Jaka odpowiedź ??? OD razu do ataku  👿 👿

Chyba jednak trzeba wyjechać z tego kraju.
Dobrze, że tego nie oglądałam.  Przeczytałam komentarze, wystarczy.  😤  Co do Pingi, jest coraz ciekawiej. Dzierżawca  chyba ponad tydzień temu podał informację,  że wraca do Polski.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 kwietnia 2016 14:41
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2528704#msg2528704 date=1460554790]
Dobrze, że tego nie oglądałam.  Przeczytałam komentarze, wystarczy.  😤  Co do Pingi, jest coraz ciekawiej. Dzierżawca  chyba ponad tydzień temu podał informację,  że wraca do Polski.
[/quote]

Pinga to ponoć przechodziła kwarantanne miesięczną - już powinna być w Polsce


edit: hahahahahaha .... tona dobrych pytań i ... koniec  😵
To nie ten temat ale nie mogę się powstrzymać... Jeszcze niedawno o losach, sukcesach i narodzinach naszych arabów chwaliły się strony internetowe stadnin, teraz możemy się czegoś dowiedzieć na fb.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się