jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Dziewczyny,

myślałam intensywnie o wędzidle prostym z portem, lub odpowiednio profilowanym jak Trust Curved Port. Akurat są wyprzedaże 'miedzy sezonowe' nic tylko zaszaleć, mimo ze miało się inne postanowienie  🤬  😂
Końcem końców padlo na dwie firmy : Beris i Nathe, problem jest tylko taki ze Nathe z wygiętym sciegierzem jest tylko w rozmiarze 13,5 🙁 Myślicie ze ślinianki rozwiążą problem? Wydaje mi się ze zgubić az centymetr będzie trudno.. Berisy dla odmiany są 12 i 13 😉
Beris przy każdym wędzidle ma 3 stopnie twardości, z tego co przeszperałam watek wszyscy twierdza zgodnie ze Berisy są twardsze. Soft podobno jest w miarę elastyczny, middle ledwo ledwo. Nathe podobno tez ma jakieś rożne stopnie twardości (im bardziej przezroczyste tym bardziej elastyczne?) jednak przy tej sztandze z portem nie widzę żadnej opcji  🤔
I co o wzmiankach ze "wędzidła NATHE wspierają żucie" , mam rozumieć ze tak jak Happy Mouth są w jakimś stopniu smakowe, czy to chwyt marketingowy i dałam się złapać 🙂 ?
Ozłocę za informację gdzie dorwę cygankę plastikową, najchętniej jeszcze w oliwce.. 13,5 cm
Szukam, szukam i bezskutecznie  🙁
shade, nathe z portem jest porównywalny twardością do berisa Soft. Mój koń normalnie chodzi w wedzidlach 12.5. Nathe 13.5 był mocno za duży. Beris 12 jest idealny. Śliniaki nie dadzą rady, sprawdzałam.
olek, łamaną / niełamaną / podwójnie łamaną ??
Niełamane i podwójnie łamane są dostępne nathe. Beris chyba także. Natomiast raz łamana to problem. Wiem, bo sama jakiś czas temu szukałam bezskutecznie.
Mam do jazdy konia  strasznie pędzącego, nie szanującego kiełzna nic a nic. Jeżdżona do tej pory  na D z rolkami  z marnym skutkiem. Chce pędzić i tylko to jej w głowie. :Praca z nią polega na jeździe w kłusie , stepie bez galopu. Gdy tylko nakręca się w klusie , wjazd na koło i do stepa. Prócz tego masa ćwiczeń, ósemek, kół , wężyków żeby konia zająć. Jakie wędzidło na takiego końskiego " chama"?
Klami, właśnie potrzebuję zwykłą, raz łamaną.. zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie tego nigdzie nie ma czy ja po prostu nie umiem szukać  😤
Donia Aleksandra, - paszcza sprawdzona? Jak tak, to może spróbować hackamore - dużo konie pędzących, mających gdzieś wędzidło dobrze reaguje na hacka, a potem jak się zrestartują i "ogarną" to wracają na wędzidło i chodzą ładnie. Odrobine mocniej niż D zadziała wielokrążek na pierwszym kółku, ale jak nie szanuje wędzidła, to żadnego może nie uszanować
olek, faktycznie tego praktycznie nigdzie nie ma u nas.
Jest jedna cyganka plastikowa oliwkowa, ale 12.5. Nawet w horsebitbank takiej nie ma. Szok.
U nas w ogłoszeniach z jest plastikowa pojedynczo łamana oliwkowa ale 14.5.
anai, gdzie?  :kwiatek:
Karino1998, niestety 14,5 cm to zdecydowanie za dużo, mamy taki przełom 12,5/13,5 cm
anai, dziękuję bardzo, jutro dowiem się czy są dostępne  :kwiatek:
olek, no właśnie. Czasem coś jest na stronie, a w realu dawno niedostępne. Powodzenia!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 kwietnia 2016 21:09
Donia Aleksandra ja bym wróciła do pracy z ziemi. Mocniejsze kiełzno może nie rozwiązać tu problemu.
Donia Aleksandra, ja się w ogóle zastanawiam, czy nie spróbować  zmienić na delikatniejsze. Czy przypadkiem koń siesię nie boi i w ten sposób broni. Spróbowałam tego, co doradzila lusia, czyli pracy z ziemi a potem delikatne wedzidlo. Czyli jakby praca od nowa. Plus sprawdzenie zębów i pleców 😉
Gdzie najtaniej dostanę wędzidła Myler?
mils   ig: milen.ju
15 kwietnia 2016 09:32
Czy jakaś dobra duszyczka miałaby pożyczyć JK System?
Gdzie najtaniej dostanę wędzidła Myler?


wszędzie są w podobnych cenach. W Polsce można je kupić w sklepie JNBT ale bardzo często nie mają pełnego asortymentu. Osobiście kupowałam te wędzidła z Niemiec 🙂
jankesiara, chodziło mi raczej cene z kosztami wysyłki, bo wiem ze w Niemczech jest największy wybór. Tylko jeszcze trzeba to do Polski ściągnąć 🙂
xxagaxx, w koniku czasami pojawia się coś Mylersa także może i mogą coś sprowadzić w jakiejś rozsądnej cenie.
wysyłka z Niemiec to koszt około 15 euro 🙂
Proszę o radę, który typ łącznika jest najbardziej wskazany dla konia delikatnego w pysku?
1
2
3
Jest jakiś sklep, gdzie dostanę wedzidlo w rozmiarze 10,5 podwójnie łamane cienkie ? Interesuje mnie zarówno oliwka i zwykłe, ale znalezienie czegokolwiek w takim rozmiarze graniczy z cudem. Czy pozostaje mi tylko opcja zrobienia go na zamówienie ? 🙂
Egonowa, tu wedzidlo mini
Jeszcze spójrz na wędzidła horki. W sklepie arpav większość tych wedzidel jest w rozmiarze 10.5. Stubbeny też w katalogu są 10.5.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2016 19:53
Słuchajcie, dla młodego konia i jeźdźca z jeszcze nie do końca stabilną ręką, które z poniższych rozwiązań? Chodzi mi głownie o połączenie pierścieni ze ścięgierzem, oliwka, czy skrzydełka? Co lepiej ochroni pysk przed nie ustabilizowaną ręką jeźdźca?
[[a]]http://yard-equites.pl/oliwkowe-i-d-kszta%C5%82tne/3964-w%C4%99dzid%C5%82o-oliwkowe-podw%C3%B3jnie-%C5%82amane-feeling-anatomic-cyprium.html[[a]]
[[a]]http://yard-equites.pl/oliwkowe-i-d-kszta%C5%82tne/488-stubben-steeltec-wedzidlo-podwojnie-lamane-golden-wings.html[[a]]
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 kwietnia 2016 20:12
Nie wiem czy ktos jeszcze pamieta naszą sprawę z "gula".  Wypróbowaliśmy gumowe proste, na ktorym bylo mocno srednio. Wpieranie w reke, olanie przytrzyman, malo kontroli. Ale jakby mniej bunty przy dojazdach do drazkow czy przeszkod. Brak odbijania od wedzidla.
Na tapecie idąc za ciosem aktualnie mamy na testach to wedzidło:
[[a]]http://yard-equites.pl/oliwkowe-i-d-kszta%C5%82tne/1112-wedzidlo-oliwkowe-proste-curved-port-trust.html[[a]]
W czwartek dopiero poskaczemy, ale pierwsze wnioski: pierwszy dzien to jakas magia, naprawde kon super.Dzisiaj niestety gorzej,ale ta moja kobyla potrafi miec dni wredoty wiec zobaczymy jutro. Nie wiem czy nie mam go za wysoko. Ale jak opuscilam o dziurke to wydawalo mi sie za nisko.  Po pierwszym dniu mialam wrazenie,ze trzeba isc w ta strone jednak kompletnie nie znam się na wedzidłach z portami i nie wiem czego szukac. Jest ich tyle, ze moze warto cos innego sprobowac, z innym ksztaltem portu. Zobaczymy jak na skokach z reakcjami na przytrzymanie.
Nie wiem, czy jakikolwiek rodzaj wędzidła może ochronić pysk przed nieustabilizowaną ręką, raczej stawiałabym ma pracę nad dosiadem. Mam golden wings i używam na konie wymagające konkretnych i precyzyjnych sygnałów, dla jeźdźca z niestabilną ręką na młodym koniu nie polecałabym zdecydowanie. W ogóle raczej unikałabym wielokrotnych łamań.
zembria, Golden wings to fantastyczne wędzidlo ale grubość 14mm to chyba nie dla początkującego ...
zembria, tak jak Perlica napisała, stubben jest bardzo cienki, zresztą ten feeling też. Na niestabilną rękę nic nie pomoże oprócz treningów. Żeby zminimalizować efekt można próbować wędzidła grubszego, cięższego i jak najmniej łamanego, stabilnego w pysku konia. Ale tak naprawdę, z wędzidłem jak z siodłem, sprawa mocno indywidualna i po prostu trzeba r,óżne opcje przetestować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się