ciąża, wyźrebienie, źrebak

Hej,
czy słyszałyście coś o braku na rynku szczepionek na ronienie zakaźne? Przestali produkować?
😲
Można jeszcze zdobyć, ale bardzo ciężko. Nie mam pojęcia dlaczego wycofali.
W 2012 roku tez był problem. W Pl była "zawieszona" sprzedaż do maja chyba. Wtedy cudem zdobyłam jedną od weta, jedną od hodowcy, trzeciej mi sie nie udało...
[quote author=galopada_ link=topic=57.msg2521462#msg2521462 date=1459446869]
Nasza młodzieżówka


i kolejny smok og. D (Justus - Delia po Bajt)




[/quote]

Mam klaczkę do kompletu ! Lubania m po Bon


Pierwszy spacer

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/q85/s851x315/12963465_1114829421880759_7690587059705778362_n.jpg?oh=fde5599ceba7ad2269bf95049595d0de&oe=57B2A9D0[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13012614_1114829458547422_3601474313980102008_n.jpg?oh=eea626a8c9723846cd39f560883ef7fd&oe=57B2EE11[/img]


nie cytuj zdjęć!
A wiecie gdzie można jeszcze ją dostać? Czy zostaje szukać za granicą...bo ryzykować nie bardzo się opłaca.. 😕
To chyba czeska szczepionka...
A wiecie gdzie można jeszcze ją dostać? Czy zostaje szukać za granicą...bo ryzykować nie bardzo się opłaca.. 😕

Z tego co wiem to za granicą też ciężko dostać .
kurcze..to niedobrze. Nie wiadomo co robić teraz. Jak komentują to wasi weci? Szkoda, że nie ma zamiennika;/
Mi wet kiedys powiedzial, ze lepiej w ogole nie podac, niz podac np.tylko jedną 😉
Znajomy nie szczepi i zrebieta sie rodzą...
A klacze znajomego miały kontakt z wirusem?
To pensjonat... plus kilka klaczy wlasciciela, wiec z nosicielkami możliwe, że tak.
Dzięki za odpowiedzi. No własnie..jak konie chodzą w większym stadzie to trudno przewidzieć czy coś się nie przypląta. Dobrze rozumiem, że klacz która miała kontakt z wirusem powinna być szczepiona przy każdej ciąży, czy nie ma to znaczenia?
Ja szczepię od trzech lat bez problemu. Dwa tygodnie temu dostałam szczepionkę od ręki 🙂
Megane  No właśnie za to krycie problematycznych klaczy i hodowle bez minimum pojęcia . A manto nie dla Ciebie tylko hodowcy .  😉
Karino1998, pochwal się, jest już źrebak?
Coś klaczki wczoraj nie widziałam na wybiegu to pewnie już jest  😀
Mała z wtorku



to juz było pisane xxx razy w tym wątku ale i ja napiszę.
Pilnujcie kobył i porodów. Tylko szybka interwencja daje mi nadzieje że z kobyłą bedzie ok.
poród zaczał sie o 2:30, 8 h pozniej i 3 wetów dalej klacz stoi w klinice, po cesarce i teraz proszę o kciuki o najblizsze 3 doby.
Akatash trzymam z całych sił!!! Oby wszystko było dobrze. Nie wiem ale coś mi się wydaje, że w tym roku jakaś makabra z tymi porodami, co chwile słyszę problemy  🙁 nie wiem dlaczego zdecydowałam się pokryć swoją.. Jeszcze tyle czasu a już się boje
Akatash trzymam kciuki! Co było nie tak?
Mnie też porody stresują, mam ten plus że jest u nas stróż nocny i jak coś się zaczyna dziać to daje nam znać.

Roudzielec
na kiedy macie termin?

Louisa ale urocza mała! Po jakim ogierze?

tak na szybko bo emocje nadal mną targają- źrebak był źle ustawiony, ale na tyle źle że nie dało się go poobracać , zaparł się kopytami o miednicę , szedł 4 rema na raz i główka gdzies pomiędzy , poplątany. nie wiadomo kiedy umarł czy podczas akcji porodowej sie udusił, czy max kilka godzin przed porodem i dlatego sie nie ustawił. Napewno nie kilka dni , 2 dni temu sie ruszał no i jego wygląd i worka mowil ze świeżak.
Na szczęście z naszej strony wszystko nienagannie , telefon do weta po 30 minutach porodu bez postępu,żadnego ciągnięcia na siłę, przed świtem 3 wetów na miejscu ,konsultacje, transport z rana i klinika. Mam to wszystko nagrane z kamery ale to jakaś masakra...

Pierwszy źrebak, wyczekiwany , wychuchany ...
amazonka mój będzie ostatnim w tym roku. Miałam ładnego i spokojnego ogiera na miejscu, a mojej oczywiście na dekiel odbijało. Teraz mam chociaż spokój




dorota nie ma jeszcze, a kobyłka jak baniak.  Mleko jej po nogach leci, ja już ponad tydzień swojego łóżka nie widziałam. Czekamy dalej...
blucha cudny  💘
Akatash zdrowia dla kobyłki  :kwiatek:
D. (Justus - Delia po Bajt)



i tata Justus zaatakowany buziakami 😉

krwiożerczy ogier
Roudzielec ostatni w tym roku tzn że jak, na 31 grudnia termin?  😀
Mamy źrebaka! Urodzila około pół godziny po północy, młody wstał szybko,  zrobił wycieczki po boksie, wypróżnił się 3 razy. Jedyny problem, że jeszcze się nie napił (1.5h po). Odruch ssania ma, silny jest ale podstawiony do wymienia nie chcial chwycić. Poszły teraz spać, jak w ciągu pół godziny nie zje to zdajamy.
Pogratulować młodego!!!
Jakiej maści, ma odmiany, można obejrzeć za kilka dni i pomiziać?
Napije się sam jak się prześpi chwile.
:
Dzięki za kciuki, mija 3 cia doba , stan jest dobry . Będzie dobrze 🙂
dorota ciemnogniady ogierek, jak mamusia bez odmian a miał być malowany kasztan  😁
W końcu zdoiłyśmy,  bo strzyki miała tak nabrzmiałe,  że nie mógł chwycić, dzisiaj już po zdojeniu zjadł z butelki i sam trochę z cyca, więc jest dobrze 🙂


Zapraszamy jak pogoda będzie 😀
akatashbedzie dobrze!
amazonka jak przenosi to tak  😜 Termin ma na Boże Narodzenie

EDIT: zniknęło trochę tekstu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się