Stajnie w Warszawie i okolicach

Trusia, nas kiedys w Kampinosie tez podpytywali z jakiej stajni jestesmy, ale wtedy stajnia wykupywała jakis nazwijmy to.- abonament. Pozniej opcja ta zniknęła, nie wiem, moze byla za droga. Zapisalismy sie wtedy do konnej OSP i musielismy tylko skladke oplacac.
A teraz to juz nie wiem...
w Puszczy Piskiej są wyznaczone trasy, po nich niby tylko sie jezdzi.  Jak z nich zbaczalismy, to tłumaczylismy sie, ze w takim razie sie zgubilismy i jak dojechac do miejsca X? I nigdy ni bylo problemu z karami czy mandatami.
He, he, ja zawsze się gubię, więc dla mnie wyznaczona trasa by była trasą-widmo.

Ja raczej sądzę, że abonament stajenny zlikwidowali, bo był zbyt tani w stosunku do tego, co można z ludzi wycisnąć (jujkasek, zanim się odezwiesz: tak wiem, wyciska się cytrynę) indywidualnymi opłatami. Teoretycznie, bo takie opłaty tylko odstraszają.   
trusia, reprezentujesz poziom rozmowy, na który ja nie mam ochoty wchodzić, nie rozumiesz podstawowych pojęć, nie czytasz ze zrozumieniem, nadrabiasz za to butą i chamstwem. Ja takie kwiatki omijam z daleka, dlatego EOT z mojej strony. Nie tylko trasy konne są dla ciebie widmem, ale rónież umiejętność dyskusji bez obrażania interlokutora.

[quote author=jujkasek link=topic=46.msg2525686#msg2525686 date=1460095596]
Po co w takim razie miałby być taki zapis w ustawie, jeśli każda droga byłaby dostępna i wyznaczona z samego faktu istnienia? Nielogiczne.

A choćby po to, aby nie poruszać się POZA drogami...
[/quote]

Kurczaku, ale po drogach leśnych nie wolno poruszać się również samochodami, motorami itd. Tak?
famka   hrabia Monte Kopytko
08 kwietnia 2016 11:28
a może tak wrócimy do tematu Stajnie w Warszawie i okolicach ???
gdzie jest admin, sio do innego wątku  !  🤬
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 kwietnia 2016 11:35
jujkasek, ale co ma jedno do drugiego? I dziewczyny mają rację, to nie jest odpowiedni wątek do takich dyskusji.
proszę zakończyć offa!  :nunchaku:
Pilnie potrzebuje stajni w okolicach Konstancina / Piaseczna z dogodnym dojazdem autobusami. Wymagania :
~zadbana ujeżdżalnia najlepiej z podłożem kwarcowym
~ komplet przeszkód
~ładna zadbana stajnia
~ miła atmosfera
~ padoki trawiaste
~mile widziana hala ale nie koniecznie  😉
~ cena najlepiej do 800 zł
Bardzo pilne, koń przyjeżdża prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wiec trzeba mu miejsce znaleźć 🙂
Hej, przepraszam że tak się wcinam w słowo.
Mieszkam w Warszawie od października i po 5 letniej przerwie chciałem wrócić do jeździectwa (lecz chce się uczyć wszystkiego od podstaw).

Macie jakąś godną polecenia szkołę jeździecką? Z góry dziękuję za odpowiedzi  🙇  :kwiatek:
Pilnie potrzebuje stajni w okolicach Konstancina / Piaseczna z dogodnym dojazdem autobusami. Wymagania :
~zadbana ujeżdżalnia najlepiej z podłożem kwarcowym
~ komplet przeszkód
~ładna zadbana stajnia
~ miła atmosfera
~ padoki trawiaste
~mile widziana hala ale nie koniecznie  😉
~ cena najlepiej do 800 zł
Bardzo pilne, koń przyjeżdża prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wiec trzeba mu miejsce znaleźć 🙂


To raczej tylko Siedliska,ale za więcej niż 800 zł- te warunki trochę się wykluczają,a Siedliska z tych okolicznych stajni mają dojazd ZTM.
Jeszcze Iskierka,ale też drożej i nie wiem jak wygląda dojazd autobusem.
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
13 kwietnia 2016 08:48
Benkart

Może spróbuj tu zapytać  http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 kwietnia 2016 09:00
Hej, nie śledzę ostatnio forum na bieżąco, czy ktoś może polecić stajnię dla rekonwalescenta blisko Warszawy?
Liczy się opieka i padoki kwaterki, ewentualnie karuzela, no i cena... nie angielska.
[quote author=Luxyk link=topic=46.msg2527922#msg2527922 date=1460458820]
Pilnie potrzebuje stajni w okolicach Konstancina / Piaseczna z dogodnym dojazdem autobusami. Wymagania :
~zadbana ujeżdżalnia najlepiej z podłożem kwarcowym
~ komplet przeszkód
~ładna zadbana stajnia
~ miła atmosfera
~ padoki trawiaste
~mile widziana hala ale nie koniecznie  😉
~ cena najlepiej do 800 zł
Bardzo pilne, koń przyjeżdża prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wiec trzeba mu miejsce znaleźć 🙂


To raczej tylko Siedliska,ale za więcej niż 800 zł- te warunki trochę się wykluczają,a Siedliska z tych okolicznych stajni mają dojazd ZTM.
Jeszcze Iskierka,ale też drożej i nie wiem jak wygląda dojazd autobusem.
[/quote]

Niekoniecznie. W Konstancinie ma przełomie kwietnia/ maja ma otworzyć się nowa stajnia.  Tereny na wypady ponoć piękne będą. 
Hej, nie śledzę ostatnio forum na bieżąco, czy ktoś może polecić stajnię dla rekonwalescenta blisko Warszawy?
Liczy się opieka i padoki kwaterki, ewentualnie karuzela, no i cena... nie angielska.


Zapraszam do nas w odwiedziny
[quote author=DressageLife link=topic=46.msg2528329#msg2528329 date=1460496469]
[quote author=Luxyk link=topic=46.msg2527922#msg2527922 date=1460458820]
Pilnie potrzebuje stajni w okolicach Konstancina / Piaseczna z dogodnym dojazdem autobusami. Wymagania :
~zadbana ujeżdżalnia najlepiej z podłożem kwarcowym
~ komplet przeszkód
~ładna zadbana stajnia
~ miła atmosfera
~ padoki trawiaste
~mile widziana hala ale nie koniecznie  😉
~ cena najlepiej do 800 zł
Bardzo pilne, koń przyjeżdża prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wiec trzeba mu miejsce znaleźć 🙂


To raczej tylko Siedliska,ale za więcej niż 800 zł- te warunki trochę się wykluczają,a Siedliska z tych okolicznych stajni mają dojazd ZTM.
Jeszcze Iskierka,ale też drożej i nie wiem jak wygląda dojazd autobusem.
[/quote]

Niekoniecznie. W Konstancinie ma przełomie kwietnia/ maja ma otworzyć się nowa stajnia.  Tereny na wypady ponoć piękne będą. 
[/quote]

Gdzie ta stajnia będzie?  😀
Niekoniecznie. W Konstancinie ma przełomie kwietnia/ maja ma otworzyć się nowa stajnia.  Tereny na wypady ponoć piękne będą.

Gdzie taki cud?

Z tego co wiem w Habdzinie (nieopodal Konstancina), ktoś kupił starą fermę indyczą i chodzą słuchy, że nowy właściciel chce z tego stajnię zrobić. Jeśli nawet, to kwiecień/maj realny, pod warunkiem że 2017r.  😉 
A w Oborach za Konstancinem funkcjonuje jeszcze pensjonat? Dawno temu byl przy oborach sggw.
jeżeli mówimy o tym samym - małym pensjonacie w starym budynku obory sggw - to nie stajnia obecnie nie funkcjonuje - sggw zabrało co swoje ;]
Small Bridge, stoją tam tylko 2 konie jakiegoś pana, który tam pracuje.
Poszukuję stajni jak najbliżej centrum Warszawy, cena nie gra roli. Zależy mi na tym żeby koń wychodził na wybieg, trener na miejscu, hala i dobre podłoże z przeszkodami też mile widziane 🙂 czy jest mi ktoś w stanie pomoc? Ogólnie nie znam żadnej stajni w Warszawie więc jak na razie liczę na wasza pomoc.
Poszukuję stajni jak najbliżej centrum Warszawy, cena nie gra roli. Zależy mi na tym żeby koń wychodził na wybieg, trener na miejscu, hala i dobre podłoże z przeszkodami też mile widziane 🙂 czy jest mi ktoś w stanie pomoc? Ogólnie nie znam żadnej stajni w Warszawie więc jak na razie liczę na wasza pomoc.

zobacz obydwie stajnie na siekierkach, antoniewska numer 12 (tam chyba tylko nie ma hali?) i 17 (ja od miesiaca stoje na antoniewskiej 17). Pod sama stajnie dojezdza 108 (plac 3 krzyzy lub metro wilanowska). Jak masz pytania zaprszam na priv.  🏇
Pilnie potrzebuje stajni w okolicach Konstancina / Piaseczna z dogodnym dojazdem autobusami. Wymagania :
~zadbana ujeżdżalnia najlepiej z podłożem kwarcowym
~ komplet przeszkód
~ładna zadbana stajnia
~ miła atmosfera
~ padoki trawiaste
~mile widziana hala ale nie koniecznie  😉
~ cena najlepiej do 800 zł
Bardzo pilne, koń przyjeżdża prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wiec trzeba mu miejsce znaleźć 🙂


Takiej stajni w tych okolicach chyba nie ma. Wspomniane przez DressageLife Siedliska są o ok. 50% droższe i mimo licznych zalet nie spełniają wszystkich wymienionych warunków.

I jeśli chodzi o dobrą atmosferę, to zdecydowanie polecam stajnie bez hali :-) Jakoś tak jest, że w takich z reguły mniej księżniczek i panisk.

Ł.
Niekoniecznie. W Konstancinie ma przełomie kwietnia/ maja ma otworzyć się nowa stajnia.  Tereny na wypady ponoć piękne będą.

Gdzie taki cud?

Z tego co wiem w Habdzinie (nieopodal Konstancina), ktoś kupił starą fermę indyczą i chodzą słuchy, że nowy właściciel chce z tego stajnię zrobić. Jeśli nawet, to kwiecień/maj realny, pod warunkiem że 2017r.  😉 


Mieszkam obok i tereny wcale nie takie piękne bo żeby gdzieś w teren z tej ''fermy '' pojechać trzeba drogą jechać stępem około 10 min.
Luxyk Widzisz, zdaje się, że jesteśmy sąsiadami, bo ja za tą fermą mam bazę mojej firmy  🙂  Nigdzie nie napisałem, że tam jest pięknie. Rzeczywiście tereny są, ale kawałek dalej, nad Wisłą. O przejażdżce lasem, to chyba w ogóle można zapomnieć.
BUCK   buttermilk buckskin
16 kwietnia 2016 09:37
wklejam się i tutaj, bo może w okolicach Żabiej Woli nie tylko my mamy problem z sianem  ❓

apel do narodu koniarzy-karmicieli 😉  pojawiła się oferta na re-volcie dostaw trawokulek w bardzo ekonomicznej cenie, ale niestety pod warunkiem uzbierania „wspólnie” ilości która umożliwi ich sprzedaż w formie innej niż w big-bagach. Jak do tej pory udało się zmienić sposób widzenia sprzedawcy z proponowanych big-bagów na worki łatwe do obsługi przez każdą kobietę w stajni 😉  przy większym zainteresowaniu będzie możliwość kupna zarówno i w ilościach na tony, jak i w workach np. 30 kg z dostawą kurierem 🙂  moja „walka” o możliwość zakupu w przyjaznej cenie w dużych ilościach wynika z faktu iż stacjonuję z koniem w okolicach Żabiej Woli (mazowieckie) i już w tej chwili nie ma siana w okolicy, nie to że ceny są bardzo wysokie bo są, tylko że nie ma co kupić !  dlatego możliwość kupna 1 tony trawokulek dla mojego ogona, i ew. 1 tony dla reszty koni w pensjonacie, to za chwilę będzie być albo nie być ….. im więcej osób zainteresuje się ofertą divfeed tym łatwiej będzie nam wykarmić konie do czasu pierwszego siana, które (trzymamy kciuki) pojawi się za 3 miesiące. Drugie kciuki za to by w naszej okolicy (+/- ok. 50 km) nie było takiej suszy jak w zeszłym roku….. nie było nawet drugiego pokosu….

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/242178?kategoria=11

Luxyk Widzisz, zdaje się, że jesteśmy sąsiadami, bo ja za tą fermą mam bazę mojej firmy  🙂   Nigdzie nie napisałem, że tam jest pięknie. Rzeczywiście tereny są, ale kawałek dalej, nad Wisłą. O przejażdżce lasem, to chyba w ogóle można zapomnieć.


Wiadomo coś kiedy ona będzie?  Ja szukam pensjonatu, znajomy pracy jako stajenny  😀
Misiek69, ,Luxyk, Dajcie znać jak stajnia się otworzy😉
luxyk, Ulalala Póki co, jak wcześniej napisałem, chodzą słuchy. A od plotek, do realizacji jeszcze długa droga  🙂
Misiek69,  ja te plotki slyszalam tez z innego zrodla , wiec cos musi byc na rzeczy 😉 Chyba ze chodzilo o jeszcze inna nowa stajnie kolo konstancina
Te plotki to od 2014 chodza😉 jesli rzeczywiscie to teren po kurnikach to miejsce raczej slabe. W okolicy Habdzina, miejscowosci Gassy kilka prywatnych osob trzyma swoje konie w jakis przydomowkach- wczoraj sie zdziwilam jak zimnioka i szlachetnego na wakach spotkalam...
Chciałabym się wybrać na majówkę na jakieś dwa dni z koniem w jakieś ładne miejsce, żeby pojeździć w jakieś dłuższe tereny, może popławić konia gdyby pogoda sprzyjała. No i oczywiście nie sama, tylko dobrze by było, gdyby ktoś miejscowy to poprowadził. Czy znacie takie miejsca w okolicach Warszawy czy trochę dalej na Mazowszu, ale nie dalej niż 1,5 h drogi samochodem (jadąc bez konia, stoję w okolicach Starej Miłosnej)? Będę baaardzo wdzięczna za wszystkie sugestie  🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się