Wybory 2015 i to co po wyborach.

No, cały świat na ten biedny, szlachetny PiS się uwziął! „Demoralizacja klasy politycznej”.  😂    Porąbało ich calkowicie. A przecież oni tylko szanują wolę, którą Polacy wyrazili w w wyborach. Wynik 513:142 nic dla nich nie znaczy. Zadufani obłudnicy.


Podobno nie ma wyższej władzy niż prezydent a ten najwyraźniej zabiega o względy prezesa w sposób godny hmmm brak w sumie słowa odpowiedniego na określenie tegoż zachowania...

Jak kiedyś napisałam w tym wątku, że prezes rządzi prezydentem, to ktoś zarzucił mi, że spisek wietrzę. Tymczasem na filmie widać, kto przed kim się płaszczy. Nawet członek tego rządu sam to głośno powiedział. 


Edit: za szybko się wysłało.
Przeraża mnie coraz bardziej zachowanie rządzących. Coraz bardziej widzę w nich szaleńców, dyktatorów, osoby które idą po trupach do celu. I to do tego na ślepo! Zapatrzeni w jeden punkt, bez krzty krytycyzmu, bez jakiejkolwiek refleksji, bez chęci jakichkolwiek kompromisów.
Boję się, że naród się podzieli jeszcze bardziej niż jest podzielony w chwili obecnej.
To dla każdego deb...a który wierzy w teorię spiskową   😤 Warto posłuchać

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niepublikowane-nagrania-z-kokpitu-tu-154m,634833.html

Dziś o 2-giej w nocy rolnicy dostali prezent od PIS-u  😁 😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/senat-poparl-ustawe-ws-obrotu-ziemia-z-poprawkami,635529.html

Wracamy do czasów po 2 wojnie. Teraz zamiast obszarników , będziemy mieli rolników z areałem 0, 3 ha  😁 😁 😁 😁
Czekam na debate 😉
Smok, teraz kazdy bedzie dzielił działki na 0,3. Geodeci zarobią 😉
Kuźwa... cyrk! Zaraz sie pobiją :P
Druga Ukraina 🙁

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 kwietnia 2016 10:08
I co wy na dzisiejsze głosowanie?
I co wy na dzisiejsze głosowanie?

Oszustwo! jawne robienie ludzi w ch..
Pokazuje jakie jest u nas prawo. Głosowanie na dwie rece, namiawanie ludzi z Kukiz15 przez PiS do "odpowiedniego" głosowania. Żenada i strach
I co wy na dzisiejsze głosowanie?

Zgroza...strach się bać co będzie dalej 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 kwietnia 2016 10:22
Ale piękną rzecz powiedział poseł PiSu tuż przed głosowaniem.
"Jesteście bezsilni. Nie możecie nic zrobić."
I co wy na dzisiejsze głosowanie?
zadna rewelacja, Tusk z Niesiołowskim przyzwyczaili do większej buty i chamstwa
Nie , czegoś takiego co obserwujemy teraz nie było nigdy. Szczyt chamstwa i bezczelności oraz wyżyny hipokryzji . Dążenie do władzy absolutnej po trupach, pomijam że jak ich obserwuje to nie mają szacunku sami do siebie. ( olewanie prezydenta który się kaja przed prezesem , żenada )
No cóż. Jak dla mnie szczyt został osiągnięty w trakcie afery z Ciechem. NIC mnie już nie jest w stanie zdziwić  od tamtej pory. OFE też było niezłe. NIE DARUJĘ. Także PO dla mnie poległo już dobry czas temu.
Bawi mnie, jak wszyscy przystają za OFE. Zanim w ogole weszlo w zycie, pracowałam dla projektu wdrażania. Już wtedy wiadomym było, (od podszewki)  że to "zabawka" na kilka lat. To takie wprowadzenie "zdrowej" konkurencji ...
Bylismy ru..ni od samego początku.
Zarobiło na tym kilka tysięcy ludzi i ... bajka miała się skończyć, wiec sie skonczyła...

Te pieniądze Wam nie znikną, ktoś coś tam z tego dostanie na stare lata. Na razie jednak będą obracane 50 razy a korzystac ma z tego państwo. To taka pożyczka od obywatela.
Niezaleznie od tego jak te pieniadze beda obracane w przyszlosci, licze sie z tym, ze ja emetyture otrzymam jedynie z ZUS jesli przetrwa.
OFE było porażką od samego początku istnienia.

To, co sie działo za PO to był pikuś z tym, co się dzieje teraz. Takiego syfu nie było przez ostatnie ponad 20 lat.
obecny rząd doprowadzi do wojny domowej. A ja nie chce "walczyc" przez jakichś rządowych debili, którzy celowo chcą Polaków poróżnić. Nigdy w ludziach nie widziałam takiej agresji jak przez ostatnie lata, kiedy to PiS byl w opozycji lub przy władzy.
Za rządow PO to PiS wychodził z obrad i głosowań pokazując, ze mają wszystkich w dupie, teraz "wyszły" pozostałe ugrupowania... wszystkie (no oprócz tych 7 osob z K15) to tez o czymś świadczy...
OFE to była maszynka do robienia pieniędzy dla banków , nikt poza nimi na nich nie zyskał. Dzisiaj ZUS to instytucja ktora przeżera pieniądze,. Przed wojną ZUS inwestował pieniądze obywateli np. w kamienice w centrum Warszawy i czerpał dochody z najmu lokali, dzisiaj cała kasa idzie dla urzędników. I tak od zakończenia 2 wojny. Pamiętam jak Kuroń łatał dziury budżetowe pieniędzmi emerytów. Ciech to drobiazg w 1996 r sprywatyzowano całą Polskę wyprzedając majątek narodowy za grosze.
Smok, zgadza sie, ale tez stworzono kupe miejsc pracy w tym celu, zyskalo w ten sposob sporo także zwykłych ludzi. Koszty transferów, prowadzenia OFE to niepotrzebne dublowanie kosztow. No ale zostalismy do OFE zmuszeni, ja wolałabym mieć oddzielne konto emerytalne i wpłacac sobie tam comiesięczną składke.
Skoro, jak halo powiedziała, wszystko w necie zostaje, wrócę jeszcze do wypowiedzi halo z poprzedniej strony, mimo że halo po raz kolejny focha strzeliła. Pomijam ogólnikowe komunały, którymi standardowo halo się posługuje i świadome bądź nieświadome podpieranie się nieprawdziwymi faktami, natomiast trudno mi zrozumieć, że halo nie widzi, jak sprzeczne komunikaty wysyła. Albo raczej że halo uważa, że nikt nie widzi, że jej kolejne racje przeczą same sobie.

Nie trawię PO bo wznieśli kłamstwo na wyżyny. Kłamiąc na potęgę i non stop. ucząc Wszystkich, że kłamać trzeba, że to jest nagradzane. Zdemoralizowali ludzi. Na maksa wspierając postawę "to ofiara jest winna, nie trzeba było dać się oszukać". Itd. 
Skoro tak kłamstwa nie trawisz, jak to możliwe, że w głosowaniu na PiS nie przeszkodziły ci kłamstwa prezesa? (nie mówię o kłamstwach aktualnej kadencji, bo tych przed wyborami nie znałaś). Mówię o „jak mój brat będzie prezydentem, ja nie będę premierem”; „koalicja z Samoobrooną nie jest możliwa”. Bardziej bezczelnych kłamstw w polityce trudno się doszukać.

W dodatku często szafujesz "moralnością Kalego".

PiS .... sądzi tak jak ja: ...... że moralność powinna być jedna dla wszystkich a nie na zasadzie Kalego.
Jak inni kłamią, to jest ohydne, jak kłamie prezes, to jest usprawiedliwione, bo „każdą ludzką grupą trzeba sterować”, a PiS ma monopol na wiedzę, co jest dla ludzi dobre. To gdzie, ja pytam, jest ta „moralnosć jedna dla wszystkich”? Halo, takie podejście nie jest moralnością Kalego, od której teoretycznie się odcinasz? Mówisz, że prawo jest kiepskie - może jest, ale to nie znaczy, że prezes jest ponad prawem i może robić, co chce (vide tablica na Urzędzie Miasta). Znowu moralność Kalego. Niedługo synonimem moralności Kalego będzie moralność prezesa (albo już jest). 

Przytoczyłam to dlatego, że halo jest typowym przykładem wyborcy PiSu i wyznawcy prezesa. Wszędzie widzą zło, tylko nie w szeregach ich partii, a szczególnie w osobie prezesa. No, ale skoro prezes twierdzi, że w nim jest samo dobro, znaczy, że tak jest. Koniec kropka – fakt niezaprzeczalny. Są ślepi i głusi na wszystko, co nie jest prezeso-pochodne. Dlatego jeśli ludzie się nie obudzą, będziemy skazani na PiS na wieki. Bo PiSo wyznawcy będą trwali przy swoim bez względu na okoliczności, żadne trzęsienie ziemi ich podejścia nie zmieni. Hipokryzja jest zaletą. Pod sztandarem Bóg Honor Ojczyzna będą krzyżem tłuc tych, którzy do nich nie dołączą, tak jak było podczas obchodów niedawnej-którejś-z-kolei miesięcznicy.     
trusia, odpiszę ci tylko tak: dzisiejszy sondaż telewizyjny "Czy to dobrze, że Kornel Morawiecki odszedł z kubu Kukiz15?"  Zadziwiająca zgodność - 82% TAK.
Malutkie info: wyznawcą to jestem Chrystusa, nie prezesa PiS.
A jeżeli jestem typowym przykładem wyborcy PiSu (niestety nie 🙁) to PiS będzie rządził... dopóki srodze nie zawiedzie wyborców. Swoich wyborców, nie wyborców PO. Na razie nie zawodzi.

Co do bezczelnych kłamstw, to... hm... widocznie dokuczają NAM, jak to zgrabnie w innym wątku ujęła busch, "zniekształcenia poznawcze". Co do zdemoralizowania też. Co do zła - takoż.

Nie "strzelam focha", jedynie to nie net jest moją racją bytu, mam co robić.

Ale piękną rzecz powiedział poseł PiSu tuż przed głosowaniem.
"Jesteście bezsilni. Nie możecie nic zrobić."

Głupia sprawa, tak to już jest w demokracji parlamentarnej. Opozycja jest bezsilna. Cóż innego nastąpiło w Parlamencie Europejskim? Takie zdania czytałam po wystąpieniu premier Szydło: "To jest tylko wrażenie, że odniosła sukces, i że było tyle głosów przeciwnych wdrażaniu procedury, lewica w PE i tak ma większość, rezolucja w sprawie PL zostanie uchwalona, co by konserwatyści nie mówili".
A jeżeli jestem typowym przykładem wyborcy PiSu (niestety nie 🙁) to PiS będzie rządził... dopóki srodze nie zawiedzie wyborców. Swoich wyborców, nie wyborców PO. Na razie nie zawodzi.


Czyli popierasz ich działania w rozmontowywaniu kraju , niszczeniu ludzi itp : bo ciebie nie zawodzą . Gratulacje  😵
PiS będzie rządził... dopóki srodze nie zawiedzie wyborców. Swoich wyborców, nie wyborców PO. Na razie nie zawodzi.

To nie do końca tak jest. Okazuje się, że sporo osób takich jak ja, które popierały ich wiernie od momentu powstania partii, teraz musiało zmienić zdanie.
Pamiętam jeden Twój wpis, gdzie użyłaś bardzo trafnego określenia na odczucia wobec różnych poprzednich rządów - wyrażające się w sformułowaniu "nie kur*a nie". Masz rację, takie odczucia były. Tylko problem w tym, że po krótkim okresie popaździernikowej euforii nad wynikami wyborów ta euforia zaczęła opadać i wyszło na to, że "nie kur*a nie" zrobiło się jeszcze silniejsze...
A miało być tak pięknie.
Ale (niestety) jednocześnie to prawda, że poparcie wcale im jakoś drastycznie nie spada.
Bo ich elektorat jak dostanie pińcet to będzie wierny do śmierci ( będą się bali że jak odejdą to inni im zabiorą ) ,do tego wierzący są murem za , bo kościół karze , a reszta jak Halo ( bardzo wierząca )po prostu chce by dobrali się do wszystkich tych co jakoś sobie w życiu radzą . Czyli mamy problem , bo reszta głosów rozwala się na kilka partii . I dopóki nie rozmontują państwa tak że każdy to odczuje i  przejrzy na oczy , to poparcie będą mieli. Tyle że oni idiotami nie są . Rzucą plebsowi znowu jakiś ochłap i znowu im poparcie wzrośnie.  To wygląda na ,, Never ending story '' 😵 Teraz jak po tylu latach osiągnęli to co chcieli , to już łatwo tego nie oddadzą . 🙄
Zabrać to będzie trudno, bo jakikolwiek przyszły rząd chciałby ten program zamknąć, zarobi sobie tym na wieczną nienawiść połowy społeczeństwa i utraci szansę na ponowne wygranie wyborów.
A tych niby wierzących to ja nie ogarniam, bo to, co się wyrabia, jest sprzeczne z zasadami wiary, jakby już się tak chcieć nad tym zastanowić.
Rozdać można wszystko a uzasadnić potrzeby jeszcze łatwiej , tylko można skończyć jak Św. Mikołaj. Nie chciał bym żeby nasz kraj tak skończył . Na wszystko musżą być środki. Jak ich nie ma to się nie daje . 😉 Chyba że faktycznie jesteśmy tacy bogaci  🤣
Rozdać można wszystko a uzasadnić potrzeby jeszcze łatwiej , tylko można skończyć jak Św. Mikołaj. Nie chciał bym żeby nasz kraj tak skończył . Na wszystko musżą być środki. Jak ich nie ma to się nie daje . 😉 Chyba że faktycznie jesteśmy tacy bogaci  🤣


Ej Smoku... a jak skończył Święty Mikołaj? Serio nie mam pojęcia  🤣
U ojca pod schodami  😉 Na dzisiejsze czasy możesz to zinterpretować jako .. Pod mostem ''  🙄 Łatwo mu się rozdawało , bo rozdawał nie swoją kasę . Przynajmniej nie zarobił jej sam  😉
Wyżalę się... wk****** mnie pisowskie zmiany ustaw!  😤Obecnie dotknęła mnie fantastyczna ustawa rolna. Obecnie rolnik posiadający ziemię, może sprzedać mieszczuchowi działkę poniżej 30a. Czyli w praktyce, nie mogę zgodnie z prawem geodezyjnym wydzielić działek 31a i sprzedać za kwotę jaką mi się uda wyciągnąć komu chcę. Mogę sprzedać tylko rolnikowi z danej gminy, czyli krąg mi się zawęża o 99,9%, przez co cena spada na łeb na szyję.

Chcą wykończyć rolników dla których ziemia jest często jedynym źródłem dochodu i często zabezpieczeniem kredytu - brawo! Są na najlepszej drodze.

Teraz biorą się za lasy państwowe - najlepiej działające przedsiębiorstwo w Polsce. Na bank i tu uda im się "wprowadzić dobrą zmianę".
nada, ale leśnicy są za. Serio. A chyba oni wiedzą najlepiej. Szyszko od zawsze jest bardzo po drodze LP. To poprzednia władza chciała zdemontować lasy.
Mam kilku przyjaciół pracujących w lasach państwowych i dla przykładu obecna "dobra zmiana" przyniosła im młodego, po studiach, niedoświadczonego przełożonego z PIS, który nie ma bladego pojęcia jak działa ta instytucja i na mowie powitalnej wszyscy się śmiali z głupot jakie wygadywał, jednak to był gorzki śmiech. Przykładów mogę podać więcej. Co do ustawy to nie wnikałam w nią, ale sądząc po poprzednich ustawach/projektach ustaw pisowskich to nie będzie nic dobrego.

Czy podacie chociaż jedną ustawę, która jest sukcesem PIS? Serio, chciałabym wiedzieć czy taka istnieje.
Według mnie , wszystkie zmiany sa albo złe z intencji , albo głupio i niefachowo realizowane. Przykładu zmiany jednocześnie dobrej intencyjnie i fachowo realizowanej nie ma żadnej.
Wyżalę się... wk****** mnie pisowskie zmiany ustaw!  😤Obecnie dotknęła mnie fantastyczna ustawa rolna. Obecnie rolnik posiadający ziemię, może sprzedać mieszczuchowi działkę poniżej 30a. Czyli w praktyce, nie mogę zgodnie z prawem geodezyjnym wydzielić działek 31a i sprzedać za kwotę jaką mi się uda wyciągnąć komu chcę. Mogę sprzedać tylko rolnikowi z danej gminy, czyli krąg mi się zawęża o 99,9%, przez co cena spada na łeb na szyję.

Chcą wykończyć rolników dla których ziemia jest często jedynym źródłem dochodu i często zabezpieczeniem kredytu - brawo! Są na najlepszej drodze.

Teraz biorą się za lasy państwowe - najlepiej działające przedsiębiorstwo w Polsce. Na bank i tu uda im się "wprowadzić dobrą zmianę".

Możesz sprzedać całość księdzu 😀 z całego kraju 😉
500+ - został podniesiony podatek vat z 8 na 23% na podstawowe artykuły dziecięce typu smoczki, butelki...
Megane Dam mu w ofierze swoją ziemię i tym samym na pewno wszystkie grzechy zostaną mi odpuszczone.

Świetnie, pińcet plus rządzi wśród ustaw PIS  🏇 a podobno kto daje i zabiera.... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się